Jump to content

Moto Zajednica

Africa twin RD04 - 1991.god.

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
Just now, velvetwolf said:

Htedoh nesto da napisem, ali greota je prekidati ovako lepu komunikaciju. :maloljut:

Hahahahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Dok je kepo tero' africu mnogi ucesnici ove teme su jos terali trotinet, zato ne napadajte coveka, nego naculjite usi, mozda naucite nesto pametno. 

A sad malo offtopic - stvarno je africa precenjana, imao je, dobra je bila, al za ove pare je ne bi kupio opet. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 6 sati, Markone88 je napisao:

...i dalje nisi dao argument, zbog cega i kod nas i u svetu ovaj motor drzi cenu. Mene ako pitas, sve je to na staru slavu...

My 2c, kvalitet i stara slava.

 

Napravila je bum na tržištu kad se pojavila koji se i danas pamti... Bar oni stariji pamte  :P , pa ako nisu mogli da je poseduju novu, imaće je sad. A kvalitet i cena opravdava potražnju. I jedno i drugo je veliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 519 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Evo i ja da se oglasim da proturim koju

Posedovao sam istu ovakvu Africu u istoj kolor semi, bila kao casa (kupljena od Jovice sa Uba), posedovala sve zivo, roll bar, nosaci sa tri Givi kofera, poviseni vizir , pancir creva......full servis odradjen, nove gume i plocice i 

prodao je 2010god za 2650e

Sad posle skoro 10godina sa manje opreme skoro ista cena

E sad moje neko misljenje je da je ova cena jaca i da bi mogla da ide dosta dole

Ali jos jedan odgovor sto je ovaj motor toliko popularan i toliko cenjen je upravo sto je bio ispred svog vremena velik i udoban za putovanja a opet mnogo mnogo sposoban van asfalta u vukojebinama

Jedini slican model je Super Tenera, jaca ali nema tu ciklistiku, vozne osobine i najbitnije nije u tom kvalitetu uradjena

Afrike su uglavnom vise puta obrnule cajger i sve rade kao sat i retko koja da je crkla (ako je redovno odrzavana)

A moje vidjenje cele price sto he toliko na ceni jer posle nje u toj kategoriji dobrih deset godina nije bilo naslednika

Tek pojavom BMW F800gs, Triumph Tiger800 i jos par modela dobio se slican putni enduro koji je pored Asfalta sposoban i za pristojan off road a da moze da preveze dvoje sa tri kofera

Enduro motori tipa Caponord, Varadero, Strom su iskljucivo putni motori koji mogu po makadamu i to je to....

Ja sam posle Afrike kupio i 2 godine vozio Stroma 1000, odlican putni motor bolji od Afrike na putu, ali kad sam sa njim otisao da se vozim van puta po Zlatiboru (godinu pre toga istu deonicu presao Africom) Razlika je nebo i zemlja, nizak, duplo tvrdji, ne upija neravnine i podlogu ni upola, kad ustanes na njemu da vozis volan nizak, kao i rezervoar ne mozes nogama da ga drzis , plastike zvece po kamenjaru

Dok Afrika pije sve ergonomija za voznju idealna, pogotovo stojeci, drzis ga nogama i baratas kako hoces, zastita od vetra neprevazidjena

Eto toliko svaki motor ima prednosti i mane i u necemu je bolji a ona je u svemu solidna i to odradjuje bez muke uz minimalno odrzavanje i ne kvari se

Po oglasima su im cene od 1500 do 3500 pa zadja kolor sema i vise

Da bi kupili noviji motor sa istim mogucnostima treba minimum 5000e pa na vise, zato joj je cena jos uvek nerealno visoka

Ostali manji enduro motori tipa XT, Freewing, F650, DR, Pegas i ostali su isto odlicni motori ali kad sedne dvoje sa tri kofera na njih em tesno em se muce i na putu a jos vise van njega....

Pozdrav;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Prvi ozbiljan enduro motor sa dva klipa koji se pojavio kao opcija zamene za Africu je KTM 950 adventure, kome je Africa ocigledno bila uzor kad su ga pravili.

Naravno sa mnoogo boljim vesanjem, kocenjem, mnogo vecom snagom, ciklistika dobra, sve odlicno, al malo malo, pa ima temparaturu. 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
6 hours ago, aca-pn said:

Dok je kepo tero' africu mnogi ucesnici ove teme su jos terali trotinet, zato ne napadajte coveka, nego naculjite usi, mozda naucite nesto pametno. 

A sad malo offtopic - stvarno je africa precenjana, imao je, dobra je bila, al za ove pare je ne bi kupio opet. 

Hvala lepo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
7 hours ago, kepo said:

Ako budes dobar i kupis Africu, vodicu te malo dalje od pasaluka na pecanje. 

 

20181004_162714.jpg

Jel mogu samo da budem dobar pa da me vodis? :D jer stvarno je ludost dati 2500 evra na 30 godina star motor, sledeca stanica mu je staro gvozdje :D jer pravi poznavaoci Afrike polako izumiru, a ovi mladji sto kupuju motore ne vide to kao logican izbor

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja sam za to da svoju stvar mozes ceniti koliko hoces! I van trzisne cene i realne vrednosti... Bez da se drugima obrazlaze i pravda.

Trziste, diktira vrednost i tempo prodaje, cudni su putevi motoraski :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
58 minutes ago, N.F.S. said:

Ja sam za to da svoju stvar mozes ceniti koliko hoces! I van trzisne cene i realne vrednosti... Bez da se drugima obrazlaze i pravda.

Trziste, diktira vrednost i tempo prodaje, cudni su putevi motoraski :D

Nenade slazem se sa tobom sto posto. Od tebe bih uvek na nevidjeno kupio motor (a cec sam 2 kupio od tebe)

 

Ali da li se secas one tvoje price: "Kolko idu drva... Ma ne pitam te koja je cena nego za kolko idu?"

 

To je i ovde slucaj :D

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja