Jump to content

Moto Zajednica

Izgubljena tablica

Recommended Posts

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima i izgubljene registarske tablice

Zakon o bezbednosti saobraćaja propisuje da se za registrovano vozilo izdaje saobraćajna dozvola, registarske tablice i registraciona nalepnica. U saobraćaju na putu mogu da učestvuju samo motorna i priključna vozila za koje je izdata saobraćajna dozvola, registarske tablice i registraciona nalepnica.

U slučaju gubitka ili nestanka registarske tablice, odnosno registracione nalepnice, vlasnik, odnosno vozač je dužan da odmah o tome obavesti najbližu organizacionu jedinicu Ministarstva unutrašnjih poslova.

U slučaju da je do gubitka ili nestanka registarske tablice, odnosno registracione nalepnice došlo van mesta u kojem je vozilo registrovano, teritorijalno nadležna organizaciona jedinica Ministarstva unutrašnjih poslova izdaće na zahtev vlasnika, odnosno korisnika vozila potvrdu o izgubljenoj registarskoj tablici i tablice za privremeno označavanje i potvrdu o njihovom korišćenju u kojoj će biti određena maršruta, koja važi do dolaska u mesto u kojem je vozilo registrovano.

 

PRAVILNIK O REGISTRACIJI MOTORNIH I PRIKLJUČNIH VOZILA

Član 55.

Registarska tablica zameniće se novom registarskom tablicom:

1) kad vozilo bude registrovano u drugom registarskom području;

2) kad protekne devet godina od dana njenog izdavanja, kad se izgubi, ukrade ili bude uništena;

3) kad usled dotrajalosti ili oštećenja postane neupotrebljiva.

Umesto registarske tablice koja je izgubljena ili ukradena ne može se izdati nova registarska tablica sa istim registarskim brojem pre nego što isteknu dve godine od dana kad je prijavljen gubitak ili krađa registarske tablice.

Dotrajale, oštećene, vraćene i oduzete tablice uništavaju se u prisustvu tročlane komisije o čemu se sačinjava zapisnik.

 

Sve je već rečeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Svojevremeno, dok ste mogli da viđate tablice Belog Manastira ili Vukovara (pričam o periodu '95.-'99.) imao sam takođe vozilo tamo registrovano. Sećam se da me je svaka patrola "interventne" zaustavljala, ponekad filmski (uletanjem ispred mene, rotacija, i sl.) a ponekad je bilo dovoljno da me vide da stojim pored kola pa da se zaustave i krenu sa proverom.

Na vozilu sam držao lepo urađene kartonske reg.oznake umotane u najlon/celofan, da se ne raspadnu od vode, dok su u gepeku bile originalne, ispod tapacira, jer su se tada ove tablice krale ko da su od zlata (šte je i razumljivo jer su na njih registrovali razne besne mašine).

Na pitanje policije gde su mi tablice, tražili su da ih vide i nakon toga bi sve bilo ok, i nikad niko od njih nije tražio da skinem te papirnate.

Tako sam redovno išao u CG i u R.Srpsku, i uvek ista priča.

Iz daljine su stvarno izgledale "normalno" ali iz bliza se jasno videlo da su napisane na kartonu i umotane u najlon.

 

Eto, pisanjem u temi ste me podsetili na taj period... Znam da nisam nešto pomogao ali htedoh samo da kažem da me niko nije maltretirao zbog papirnatih tablica, verovatno jer sam imao originale kod sebe... Kako bi bilo sada, ne znam. Ne bi voleo da ponovo dođem u tu situaciju... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

@DonToni

Ako ti nije mrsko, ajd napisi sta je u stvari bila sema sa belim manastirom i vukovarom(mlad sam pa nisam bio u toku, ali se secam tablica) 

 

Čak sam i ranijih godina imao jedan bmw čija je prva registracija u onoj papirnoj saobracajnoj bila Beli Manastir 1998godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nije pala... Nisam mogao da predjem preko toga da je izgubila branik a nije primetila. A u stvari je dosla sa mamom, presao bih ja i preko lomljenja braninika ako cemo iskreno. :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 5 sati, miksamgm je napisao:

@DonToni

Ako ti nije mrsko, ajd napisi sta je u stvari bila sema sa belim manastirom i vukovarom(mlad sam pa nisam bio u toku, ali se secam tablica) 

 

Čak sam i ranijih godina imao jedan bmw čija je prva registracija u onoj papirnoj saobracajnoj bila Beli Manastir 1998godine.

Saobracajnih bilo na svakom cosku (bilo koje vozilo) malo je plahnes vodom i eto je blanko, kucacu masinu imala svaka kuca, ista kao one u SUP-u, uglavnom Unis, dok cukas spremis tvrdo kuvano jaje, o's meziti o's pecat preneti (sa sveze registrovanog vozila tj saobracajne) , SAO Krajina nije bila "umrezena" pa nema provere i eto registracije, jedino ti fale tablice :)

Ko je bio pedantniji imao je i kalendarcic, da nije registrovan bas nedeljom, jest bila krajina ali imali su i oni vikend. :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre 1 sat, bdada je napisao:

Saobracajnih bilo na svakom cosku (bilo koje vozilo) malo je plahnes vodom i eto je blanko, kucacu masinu imala svaka kuca, ista kao one u SUP-u, uglavnom Unis, dok cukas spremis tvrdo kuvano jaje, o's meziti o's pecat preneti (sa sveze registrovanog vozila tj saobracajne) , SAO Krajina nije bila "umrezena" pa nema provere i eto registracije, jedino ti fale tablice :)

Ko je bio pedantniji imao je i kalendarcic, da nije registrovan bas nedeljom, jest bila krajina ali imali su i oni vikend. :D

Ti's ovo doktoriro :)

Ahahahahahahahahaha

To je bio zivot, koka kola, malboro, suzuki i svaki vikend nabavis drugi auto... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mi smo pevali "kisela,vek,apenac to je nas prvenac" :jee:

Od uvek me zanimale registracije :D, salim se, nisam za veka ali sam znao ekipu.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja