Jump to content

Moto Zajednica

Vibracije

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

Postovanje svima ..kao sto naslov kaze imam neke po meni jace vibracije na mz-u, sumnjam na gornji nosac motora. Na leru je ok i na nekim vecim brzinama ali ako dodam gas sa lera bas se zatrese guvernal. Isto je u voznji na tim nekim obrtajima oko 1500-2000. Dali je normalno da je cilindar udaljen od nosaca nekih 3cm  ili tu isto ima caka sa tom osovinicom koja drzi cilindar i nosac ? Ako je nosac propao kako da ga zamenim jer verovatno ce se motor nagnuti napres kada ovaj otpustim? Zahvalan..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ako podglavis pod masinu jednu dizalicu nece masina nigde, a ako je 125/150 ne treba ti ni to ako si malo jaci u rukama. A mz inace ima dosta velike vibracije, jedino ako nije lepo sklopljen nosac.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Treba pregledati taj nosač ( skinuti pa proveriti ), moguće i da je guma propala što se retko dešava, al se desi nekad ( taj motor ima bar 40 godina ).  Takođe treba proveriti i donje nosače motora koji hoće da se iskrive ( naročito desni ), pa i da puknu ponekad ( što je posledica iživcljavanja i dizanja motora na zadnji ). . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

U pitanju je etz250  '88g. Mada neznam dali su se izivljavali sa njim. Ovaj nosac cu zameniti, a dali ima rastojanja izmedju njega i cilindra ili bi trebalo da su ono blizu jedan drugom.? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: okolina zrenjanina
  • Motocikl: mz ts250/1 i qm250 cb450N pc14

A da ne otvaram drugu temu...dali zadnji amortizeri ogdovaraju sa mz ts250/1 na etz250?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ja sam mislio da pitaš za MZ TS 250 jer ti on stoji u potpisu. Mada i ovaj ETZ sad već ima više od 30 godina. Za svaki slučaj, proveri i donje nosače mašine jer sam ih se nagledao i namenjao puknutih. Amortizeri odgovaraju. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja