Jump to content

Moto Zajednica

kvacilo samo se spustilo ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova
4 minutes ago, zorebre said:

Kako vam bre nije jasno,vozio covek ,ispalo mu kvacilo iz 4te u 3cu a da ga nije nogom spustio? I motor usporio.  A menjac nije dirao. 

Inace to je cesta pojava kod Horneta 2002 godiste sa noznodizajucim/spustajucim kvacilom.:)

Ma ispao mu iz brzine,najverovatnije, a ovo sa kvacilom je tema za sebe.

Da li to moze da se resi nekako  ?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Što ste se okomili na čoveka,
To je Honda hornet sa DCT menjačem

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50
pre 2 minuta, ekvador je napisao:

Da li to moze da se resi nekako  ?

Nema sta da se resava,desi se kad nije dobro uzubio prilikom menjanja brzina,pa ispadne iz brzine ko da je u keru. Ili ako se nehotice pritisne menjac lagano.  Nista strasno,ako se ne ponavlja,a ako se cesce desava onda menjac terba otvoriti ali nije "boljka  za umiranje".

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Jednom sam bio na jezeru sa devojkom, davno bese... 

Ja se napio ko bulja i meni se spustio sam. Jebem ti zivot. Sve na posluzavniku a motorika otkazala. 

Od tada ne pijem. Mnogo bolje radi sve.

Klajfna mi 12 bekerela, id' u p***u materinu. Sto bi  reko Velja Ilic.

Nezgodno je to.

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
9 minutes ago, zorebre said:

Nema sta da se resava,desi se kad nije dobro uzubio prilikom menjanja brzina,pa ispadne iz brzine ko da je u keru. Ili ako se nehotice pritisne menjac lagano.  Nista strasno,ako se ne ponavlja,a ako se cesce desava onda menjac terba otvoriti ali nije "boljka  za umiranje".

Da, kod mene je menjac lagan, recimo na Kawasakiju od komsije mnogo jaci stisak treba za promenu prenosa, bas osetna je razlika .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Definitivno ga je uhvatila panika zbog tog kombija i nesvesno je stisnuo polugu menjaca, ne cudi me to, jbg, desava se svakome jedino treba da prihvati da je pogresio h opisu i da ne ulazi u prepirke kada nije u pravu. Ja bi pripisao to adrenalinu koji ga je jos drzao i oprstio bi mu. Mnogi novi vozaci znaju o vozilu samo ono sto cuju u auto skoli, ne znaju ni sistem rada motora, menjaca, kvacila itd pa zato dodje do zabune. Mnogo je lakse kada znas kako nesto funkcionise a kada znas samo ono sto ti instruktor kaze ti ustvari ne znas kako tu funkcionise, znas samo kako treba da koristis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

To je sigurno neko od onih mesta gde se pojavljuju utvare, pa neki šeretski raspoložen promeni stepen prenosa. Fruška gora nije mnigo poznata po tome ali po istočnoj Srbiji... Zato najbolje da nosiš 2 kocke šećera. Tako mi objašnjavala porodica iz Senjskog rudnika, kada sam posle popravke trebao da pređem preko "Dve sestre" u stvari dva mostića između Senjskog rudnika i Senja koja se tako zovu po od turske ruke nesrećno stradalim sestrama. E, fora po priči da ako ih sretneš daš im te kocke šećera i mirno teraš dalje.

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
9 minutes ago, nedokazani said:

E, fora po priči da ako ih sretneš daš im te kocke šećera i mirno teraš dalje.

Mjestani im sigurno daju kilo kocke da se ne zajebavaju s mostarinom cijele godine:jee:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250
A sta bude posle, jel daju one tebi??
Zgodom ili nezgodom, ne naleteh na njih.

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

U bužir kvačila, između bužira i sajle,  treba pažljivo (da se izbegne gužvanje i obezbedi maksimalna površina naleganja) ubaciti kožicu sveže oljuštene Afričke Šljive. Šljivu treba ubrati sa stabla u periodu neposredno pred dostizanje pune zrelosti. Takva šljiva obezbeđuje preciznu i brzu promenu stepena prenosa bez nepoželjnih jerk efekata. I ono najvažnije - nakon te intervencije kvačilo više nikada neće pasti, tj. spustiti se. Jer poznato je - Afrička Šljiva nikada ne pada. Čak ni u najtežim okolnostima poput naleta uragana šeste kategorije,  atomskog udara s'leva ili ....

 

[ čitanje teksta unutar spoiler-a se ne preporučuje mlađim od 18 godina, trudnicama i osobama sa povišenim krvnim pritiskom ili srčanim tegobama ; spoiler otvarate na sopstvenu odgovornost !! ]

 

Spoiler

 ....  :staa2:      pojava belog kombija u retrovizoru na spuštanju niz obronke Fruškogorskog masiva        :staa3:

 

Tako je govorio Zaratustra.

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
2 hours ago, Astral said:

Jednom sam bio na jezeru sa devojkom, davno bese... 

Ja se napio ko bulja i meni se spustio sam. Jebem ti zivot. Sve na posluzavniku a motorika otkazala. 

Od tada ne pijem. Mnogo bolje radi sve.

Klajfna mi 12 bekerela, id' u p***u materinu. Sto bi  reko Velja Ilic.

Nezgodno je to.

I meni jednom pre par godina al i dalje pijem, hvala bogu radi sve, ne ponovilo se.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Samo sljive! One padaju on stoji! A i kvacilo stoji, sem po fruskoj gori. 

Stvarno ova vrucina udarila... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Kolko se ja razumim, pogresan zeitin koristis. Ima se kupi samo za hondu hornet, malo je skuplje ali vredi veruj mi, full sintetcko ulje od africke sljive 20w/50 (posebna sorta africke sljive, nije afrika mala). Kad to sipnes, hornet se tako napali, ide ko raketla a svaki beli kombi to nekako oseti i ne sme ni da pridje, sve i da si parkiran. Samo vidis kako beli kombiji bizu od tebe. Ako te interesuje, samo se meni javi, to mi stize preko Zivadina iz Zitoradja a cena SAMO ZA TEBE 50 evra po litri. :dobar:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja