Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 516 postova
  • Lokacija: Ozrenska 68
  • Motocikl: CFMOTO
 
 
 
Poštovani Drugari,

 

 


Firma Guevara, jedini zvanični distributer CFMOTO vozila za Srbiju i zemlje u okruženju, u cilju zaštite klijenata do čijeg zadovoljstva izuzetno drži i u cilju zaštite reputacije CFMOTO brenda
svim potencijalnim kupcima skreće pažnju da je od nedavno uočen izvestan broj CFMOTO vozila koja se na tržištu nude mimo zvanične CFMOTO mreže.
U pitanju je preostali lager jednog od bivših dilera sa drugog tržišta a koji već izvesno vreme nije deo zvanične CFMOTO mreže.

Imajući u vidu da je za fabričku garanciju za svako CFMOTO vozilo neophodno izvršiti registraciju putem online fabričkog portala kome pristup imaju samo ovlašćeni distributeri,
vozila prodata kod neovlašćenih prodavaca neće imati tu mogućnost. Kao što se na oficijelnom CFMOTO sajtu može videti, firma Guevara je navedena kao jedini zvanični distributer u regionu:
 
http://global.cfmoto.com/DEALER_SEARCHIN.html

 Dok se na sajtu cfmoto.rs nalaze podaci o svim ovlašćenim prodajnim i servisnim mestima na našem tržištu.

Upozoravamo sve potencijalno zainteresovane klijente da ne rizikuju kupujući vozila na neovlašćenim prodajnim mestima jer kakve god informacije budu dobili na tim mestima, činjenica je da neovlašćeni prodavci neće biti u mogućnosti da pruže adekvatnu podršku u garantnom i vangarantnom periodu iz razloga jer nemaju pristup neophodnim alatima,
dijagnostičkim uređajima,  originalnim delovima niti su tehnički obučeni a nemaju ni neophodnu podršku proizvodjača.

Vaš Guevara Tim

UPOZORENJE 01.png

  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Moze li jedno pitanje....

 

Ako je u pitanju nov motor zasto korisnik ne dobije iste garantne uslove kao za motor kupljen kod vas...nije korisnik kriv sto je neko uvezao motore sa lagera od dilera koji je pretpostavljam zatvorio firmu...

 

U cemu je razlika i da li je moguce da CF Moto kao globalan brand ne pokriva garancijom sva vozila koja proda bez obzira gde su se prodala i na koji nacin.

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pitanje je potpuno na mestu. Npr. kupio sam vas proizvod npr u Rumuniji (nov) ili Svici, dovezao ovde i registrovao , i sta, nemam garanciju u Srbiji ???

Moj zet kupio nov LG televizor preko madjara, na oglasu. Posle 14 meseci crkle lampe za osvetljenje. Zvao prodavca, ovaj ga uputio u ovlasceni lg servis (Cukaricka padina, Bgd). Zamenili lampe za 2 sata, i sve o trosku garancije. Evo vec 4 god radi o.k.

Poenta price je (ne znam, mozda gresim) da je vase obavestenje "neosnovano"...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3962 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Tako se folirao i fauve onomad dok oh nisu lupili nekom milijunskom kaznom


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1283 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ljudi gevara nije nikakav uvoznik u najmanju ruku kao i ova druga firma, koja je ozbiljnije pocela da uvozi motocikle i kvadove.

Nikakav salon nikakav pristup musteriji, nikakava odgovornost, sa servisom nisu uskladjeni.

Muntaju i obecavaju dok ne prodaju...Posle te muzu na servise radi garancije, a kad garancija zatreba nista od toga.

 

Onda na forumu napisu obavestenje, samo da pokopaju novu firmu i nista drugo.

 

Da ne bi bilo zabune, ja konkretnoCF Moto smatram kvalitetnim kinezom, ali oni kao tobozi uvoznici nisu ni za onu stvar.

Medjutim korona im ide na ruku, pa prodaju sve, ne samo oni.

 

Inace u Srbiju ne moze firma uvesti vozila direkt iz Kine, tj moze, al posle ne mogu da vozila dobiju homologaciju.

Zato oni ta vozila uvezu iz Evrope i prodaju nam dupli trosak.

Zato sada i nema vozila kao sto su kvadovi, jer se u evropi sve proda.

Ono sto ostane  i dodje do nas je puno skuplje ili je nesto sto tamo preko ne ide...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Recimo novu Hondu nije moguce kupiti bez podrske Delta Motors koja je zvanični uvoznik za taj Brand, bez obzira koliko bi ona bila povoljnija u inostranstvu (nije povoljnija al nema veze). To se zove ozbiljnost brenda i podrške lokalnog dilera. Cak i kada bi se naslo novo vozilo koje je kupljeno drugim kanalima, siguran sam da bi garancija bila uvazena ako je motor servisiran u ovl servisu.

 

 

Mislim da kao ovlasceni uvoznik motora Guevara ima obavezu (ili bi trebalo da ima) da vrsi otklanjanje garancije u garantnom roku za sve svoje motore gde god su kupljeni. 

 

Da li ce naplatiti recimo nulti servis ili nece to je njihov izbor....

 

Resavanje problema uvoza motora na "crno" Guevara bi trebalo da resi sa proizvodjacem na nacin da se uvozniku kompenzuje i uvazi garancija na sva vozila koja su usla "crnim" kanalom a oni bi imali vise servisa sto je win-win situacuja.

 

Posebno sto brend u Srbiji nije znacajnije popularan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: 599

Nije to crni kanal, cf moto je nekom morao prodati ta vozila, nisu ih sastavili na cesti.

Veliki brendovi koji vjeruju u kvalitet svog proizvoda nude garanciju koja nema veze sa mjestom kupovine, bmw kupite u svici, servisirate ga u zagrebu i imate pravo za opoziv i u beogradu ukoliko je uredno servisiran.

A neozbiljnost uvoznika sa teme se oglasava i kroz ovakvo neprofesionalno pisanje. Iskreno ja sam razmatrao cf 650, ali niko nije imao niti jednu rijec hvale za servisnu mrezu ni u BiH ni u Srbiji, pa sam odustao.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tako je, ovo je čista neozbiljnost Guevare.

Kao neko ko je radio u Ovlašćenom, mogu samo reći da svako Peugeot vozilo na 2 il 4 točka u Garantnom roku ima pravo na Garanciju gde god bilo u Svetu.

Šta je samo stranaca došlepano u Servis kad krene letnja sezona i odlazak na more, dinar jedan nisu platili ako kvar podlaže Garanciji.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Dare, bas sam na to i pomislio... Npr.stranac koji je na proputovanju kroz Srbiju i vreme mu je za servis ( ili neku intervenciju u garantnom roku) po ovom obavestenju ispada da ne moze da ode do ovlascenog zastupnika ( servisa) jer nije kod njih kupljen ? 

Sreca pa su obavestili javnost !

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nisi dobro razumeo Blazo. 

Moze da ode na redovan servis ili ako ima neki kvar, s'tim sto kvar ne podlaze Garanciji i ako vlasnik nije direktno kriv za nastali kvar.

Bas truba prica :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Prethodna firma uvezla lager. Stajalo 10 vozila npr. Otvori se nova firma. Ona preuzima lager. U lageru sve staro 3 god. Kupis to staro 3 god, imas garanciju 1 godinu od datuma kupovine.. Procedura jeste, dokumenti, ali tako je 1/1.

Kupio si novo, firma propadne, nema zastupnika, imas garanciju. 

Ali! Citajte uslove garancije pre kupovine. 

Po ugovorima firne u kojoj sam, moras vozilonda doteras. Naravno, ne postujemo to jer je apsurd. Ali, kupis nov motor, zastupnik propadne, moras da ga vozis 500 km svaki put zbog servisa (u obavezi si zbog garancije) i isto toliko ako nesto rikne.. 

(znam sta pricam, to mi je posao. I ne radi se o proizvodima od 3.000 e nego od 300.000e)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Slazem se da nisam dobro razumeo. Naveli su da vozila ne mogu ostvariti garanciju ako nisu kupljena kod njih...mozda sam malo izleteo, preterao, izvinjavam se, a i glupo je da komentarisem nesto sa cime sigurno necu imati dodirnih tacaka... sorry

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Pozdrav svima. Ovih dana bas gledam da kupim neki nov motor do nekih 5000-5500e. I prvi na listi mi je bio mt03, medjutim naleteo sam na cfmoto 650nk za iste pare, a skoro duplo veca snaga. Po raznim forumima hvale taj motor, ali mi je problem taj sto se svi zale na Guevaru, los servis, nema delova itd.

 

 Pa me zanima da li su i u kakvoj veci Venera Bike u Subotici i Guevara? Vidim da i oni prodaju isto cfmoto, pa me interesuje da li oni imaju nesto bolji odnos prema kupcima.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, Balkanprod je napisao:

Pozdrav svima. Ovih dana bas gledam da kupim neki nov motor do nekih 5000-5500e. I prvi na listi mi je bio mt03, medjutim naleteo sam na cfmoto 650nk za iste pare, a skoro duplo veca snaga. Po raznim forumima hvale taj motor, ali mi je problem taj sto se svi zale na Guevaru, los servis, nema delova itd.

 

 Pa me zanima da li su i u kakvoj veci Venera Bike u Subotici i Guevara? Vidim da i oni prodaju isto cfmoto, pa me interesuje da li oni imaju nesto bolji odnos prema kupcima.  

Ja imam NK650 sasvim pristojan motor...što se servisa tiče mislim da nemaju veze sa Gevarom u smislu saradnje, pošto na njihovom sajtu stoji isključivo Fića točak u Beogradu. Najbolje je otići do Venere pa sa njima videti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 735 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Sad je poznanik ostao u kvaru sa vw kupljen u Svedskoj tamo radi i zivi, otiša u ovlašćen servis u Beograd, malo su pokušavali da ga otkače, ali je uspeo da kvar otkloni o njihovom trošku.

Poslato sa COR-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 27 minuta, Balkanprod je napisao:

Pa izgleda da cu morati licno da odem da vidim, ali ako je situacija ista kao u Guevari onda cu verovatno mt03 uzeti u plattneru.

To ti je sad malo zeznuto...gledaš 650cc i 300cc. Nije to baš isto...prvo vidi šta želiš i šta ti paše pa odlučuj koji ćeš. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Onda ti je 650cc previše...pogledaj od CF-a 400cc GT,NK 400, Beneli 502, 251, Leoncino trail, 502C, VStrom 250cc...to ti je sve 6k okvir.

 

U celoj priči 650cc ima oko 60ks...beneli 40 i kusur pa svi ostali manje.

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, sale600 je napisao:

Osobno i da je 8 puta veća snaga Yamaha je Yamaha

Zaboravljaš da su Japanski motori započeli po istom principu kao i kineski. U ovom trenutku je svaki japanski motor precenjen do te mere da će ih marke kao CF i Beneli dostići gotovo sigurno koja je računica uzeti 250cc vStrom-a po ceni 650cc MT ili 500cc 502X. No da ne otvaramo potpuno glupu temu ličnih dojmova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Bez ljutnje, ali pogledaj malo prodajne podatke.

O servisnoj mreži i nabavi rezervnih dijelova neću ni pisati.

V strom nema veze sa  Yamahom mt 03

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 8 minuta, sale600 je napisao:

Bez ljutnje, ali pogledaj malo prodajne podatke.

O servisnoj mreži i nabavi rezervnih dijelova neću ni pisati.

V strom nema veze sa  Yamahom mt 03

Kako nema? A2 i kubikaža...samo je drugačija kategorija nejked i advanture. Servisna mreža manje više ista za Suzuki i Yamahu... Što se podataka tiče...Beneli sa 502X u Italiji prošle godine je bio na prvom mestu po prodaji. CF nije toliko jer je u Evropi baziran na kvadove...ali onog trenutka kad ubace novi MT sa 800cc priča će dobiti zanimljive obrte.

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja