Jump to content

Moto Zajednica

Nestaje mi ulje BUKVALNO !!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

nisam ovo pod broj 2 odvijao,sad cu da probam,a otvarao sam filter ulja i crn je ko djavo,mada i ulje mi je dibidus crnjak,svakako moracu zamenu sto pre,daa iz filtera nista ulja izaslo nije,malo nesto imalo,curkalo...

20190612_161745.jpg

20190612_161742.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

pazi sad fora,izaslo je sve ukupno oko 3L, 100gr gore dole...i kad sam vracao sad to ulje preteklo mi nekih 200gr haha neverovatno,a sad u cancetu puno ko oko...nista ne kapiram..pre istakanja u cancetu ispod minimuma,izaslo 3L,sad vratio to ulje,preteklo 200gr,a cance puno do vrha,preko max hahaha smesno Boga mi,da mi neko prica ovo reko bi drka me

15603600718988082320790137727719.jpg

15603601306457859168196702016654.jpg

15603601596772147358876179648193.jpg

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
3 hours ago, sasha. said:

e sasha,posto vidim da dobro baratas manuelom,ja nmg se snadjem nikako,a i nzm engleski..mozes li mi naci tamo koje ulje ide po proizvodjacu,gradacija ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 33 minuta, matador97 je napisao:

pazi sad fora,izaslo je sve ukupno oko 3L, 100gr gore dole...i kad sam vracao sad to ulje preteklo mi nekih 200gr haha neverovatno,a sad u cancetu puno ko oko...nista ne kapiram..pre istakanja u cancetu ispod minimuma,izaslo 3L,sad vratio to ulje,preteklo 200gr,a cance puno do vrha,preko max hahaha smesno Boga mi,da mi neko prica ovo reko bi drka me

15603600718988082320790137727719.jpg

15603601306457859168196702016654.jpg

15603601596772147358876179648193.jpg

Aman čoveče, ti očigledno nikada nisi čuo za agregat sa ˝suvim˝ karterom...

Princip rada tog agregata je skroz drugačiji (po pitanju ulja) od rada drugog agregata koji nema poseban odeljak za ulje. Kod tvog agregata, ulje po paljenju mašine pumpa gura iz posude u mašinu, zato ti je posuda za ulje prazna skroz kada upališ motor. Po zagrejavanju mašine, ulje se rasporedi po agregatu i ˝višak˝ se vraća u posudu (i tada je očitavanje nivoa ulja JEDINO realno). Po gašenju agregata, skoro svo ulje opet ide nazad u posudu. 

Znači, zanemari količine ulja u posudi i agregatu dok je motor ugašen. Pogledaj šta ti piše u manualu za količinu ulja koja ide u agregat, ti toliko sipaj, provozaj motor da se dobro ugreje, stani, sačekaj desetak sekundi da agregat radi na leru i u uspravnom položaju. Ugasi motor, izvadi merač, obriši ga krpicom, vrati u posudu bez zavrtanja i izvadi i očitaj stanje. Ako fali - doliješ malo, ako ima viška - izvuci sa špricem...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
11 minutes ago, ThePainkiller said:

Aman čoveče, ti očigledno nikada nisi čuo za agregat sa ˝suvim˝ karterom...

Princip rada tog agregata je skroz drugačiji (po pitanju ulja) od rada drugog agregata koji nema poseban odeljak za ulje. Kod tvog agregata, ulje po paljenju mašine pumpa gura iz posude u mašinu, zato ti je posuda za ulje prazna skroz kada upališ motor. Po zagrejavanju mašine, ulje se rasporedi po agregatu i ˝višak˝ se vraća u posudu (i tada je očitavanje nivoa ulja JEDINO realno). Po gašenju agregata, skoro svo ulje opet ide nazad u posudu. 

Znači, zanemari količine ulja u posudi i agregatu dok je motor ugašen. Pogledaj šta ti piše u manualu za količinu ulja koja ide u agregat, ti toliko sipaj, provozaj motor da se dobro ugreje, stani, sačekaj desetak sekundi da agregat radi na leru i u uspravnom položaju. Ugasi motor, izvadi merač, obriši ga krpicom, vrati u posudu bez zavrtanja i izvadi i očitaj stanje. Ako fali - doliješ malo, ako ima viška - izvuci sa špricem...

 

malo je reci da nisam cuo nikad,iskreno..nov sam u ovome tako da nista nzm,ne krijem,al naucicu vremenom:) znaci kad je motor hladan uopste da ne gledam stanje ulja,taman da ne lomim glavu,posto i kad je hladan nekad pokazuje da ima ulja nekad ne,ko ga jebe:jee:hvala svima svakako,znaci mi svaka pomoc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
4 minutes ago, Mindžake Merava said:

Piše u manualu.

 

Ja već drugi put sipam 15-50.

to sam i kontao sipat,neku polusintetiku 15w50 dal ipone,agip,motul itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Sve ti je objašnjeno u prvih par postova, ali ti neces da citas. Staro ispusteno ulje se nikad ne vraca u motor, kad si ga ispustao pokupilo je zrnca prasine i peska sa masine, a ti to ulje vratio opet. Ako nastavis tako da se igras nece ta masina dugo da ti potraje. Jos se vidi da je ulje sipano ko zna kad, ako nemas para da promenis ulje i filter sta ces da radis kad na red dodju gume, lanac i lancanici, pločice ? Rekoh ti ja da je voznja motora skup hobi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
16 minutes ago, bocca_bastard said:

Ti si proveravao dok je hladan?? :jee5:

 

Maiko

gledao sam i posle voznje,al me mucilo najvise to sto evo primer,pre neki dan hladan ima ulja na max u cancetu,pa sledeci dan nema ni na minimum..a kad ne pokazuje da ima kad je hladan nece da pokaze ni vruc ...tako da najvise me bunilo ovo od prethodna 2 dana sto mi se desilo...da mi posle voznje imalo ulja na max,ostavim ga da prenoci,dodjem sutra,prvo pogledam u cance,nema nista,o reko sta li je ovo Bog te ubio..i tad sam ga samo upalio i pustio da radi u mestu par minuta al nije mrdalo ulje bukvalno,nisam ga vozio jbg...probacu sutra da vidim kakvo je stanje posle voznje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
2 minutes ago, aca-pn said:

Sve ti je objašnjeno u prvih par postova, ali ti neces da citas. Staro ispusteno ulje se nikad ne vraca u motor, kad si ga ispustao pokupilo je zrnca prasine i peska sa masine, a ti to ulje vratio opet. Ako nastavis tako da se igras nece ta masina dugo da ti potraje. Jos se vidi da je ulje sipano ko zna kad, ako nemas para da promenis ulje i filter sta ces da radis kad na red dodju gume, lanac i lancanici, pločice ? Rekoh ti ja da je voznja motora skup hobi.

sutra idem da menjam ulje,pa mi reko covek da vratim ovo ulje cisto samo da se dokotrljam do njega u Kraljevo,da ne bi sad ja sam isao kupovao i menjao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
1 minute ago, bocca_bastard said:

Uradio si defakto tezi deo posla. Treba samo da sipas novo ulje. Sta ce ti majstor za to?

u jes mi teskog posla do moga :D mada nikad nisam radio,al prosto...ma nek on to premeri,zna on kolko treba tacno,za prvi put nek on to odradi sve...ja cu kradem zanat pa posle polako sam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
9 minutes ago, aca-pn said:

Sipao staro ili novo isto ti je, kako vidim i filter si skinuo, ne znam sto bi vracao staro kad mozes odmah novo. 

druze,nemam na licu mesta novo..dakle moram ili da narucujem pa da cekam par dana,il da odem kod njega sto cu da uradim sutra/preksutra,on rece da ima sve,i ulje i filter...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Po manualu se sipa 2.9L ako se menja filter (to sam već napisao),a 2.6 ako filter ulja ne vadiš.

 

Već si jednom ispustio ulje i sad znaš šta opet treba da uradiš.Ne znam što bi plaćao majstora?!

 

Ja sipam Eneos i dobro se pokazalo,mada je nešto skuplje (12.5e po litru).

 

Kupi lepo nov filter ulja,mislim da ga ima u "Motocross Kraljevo" i 3L ulja i miran si do sledeće godine.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

nzm ko je ekvador,al ko zna mozda i jesmo HAHAHAH
svakako on nabavlja ulje jeftinije nego u prodavnici,pa ce po toj ceni i da mi proda,tako da mi se hvata na isto kao da odem ja sad da uzmem sam po vecoj ceni i zamenim,ovako platim jeftinije a resto za ruke :D dodje mu na isto para,a nekako mi sigurnije kad on to odradi sve..pa polako,vremenom kad se osmelim,sam cu radit :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Čekaj bre, majstore, olako si se osmelio da mrčkaš sve živo i vratiš staro ulje, a ne možeš da se osmeliš da staviš novo ulje?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

a interesuje me jos ako zna neko, posto sam kontao da skratim prenos na TTR ,koja je cena lanca i lancanika neke dobre marke,msm ne mora sad DID lupam il tako neki najskuplji..al neki proveren dobar,sta znam...trenutno mi je 15 zuba napred a pozadi 44..ja planiram da stavim napred 14 a pozadi 48,kao moj brat na XR sto ima,da dobijem malo na agresivnosti :D pa me cene interesuju otprilike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
1 minute ago, vasa.93 said:

Čekaj bre, majstore, olako si se osmelio da mrčkaš sve živo i vratiš staro ulje, a ne možeš da se osmeliš da staviš novo ulje?

svakako ga nemam pri ruci sad odma,uradio sam sta sam uradio,sutra sipam novo i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
1 hour ago, sasha. said:

@matador97 na ovoj strani uputstva pise 'preporuceno SAE20W40SE ili SAE10W30SE', zamena sa filterom 2.5 litra

 

gledam ovaj 20w40 npr,na tabeli kao nije preporuceno za temperaturu ispod 5C , a 10w30 isto po tabeli nije za temperature preko 35C ,a leti bude i dosta preko 40c ...sta znam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja