Jump to content

Moto Zajednica

Nestaje mi ulje BUKVALNO !!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

narode,juce posle voznje,onako dok je motor vruc izmerim ulje bilo na max...ok,parkiram motor,dodjem danas,pogledam,nema ulja...uspravim motor izvadim merac,prebrisem,ubacim,jedva malo preko minimuma !!! nigde kod motora i oko motora da je neka barica od ulja,nista nista...sta se desava s tim uljem,gde ode,nista mi nije jasno...pre 15ak dana sam dosuo 1L ulja i sad ispada da cu opet morati da sipam 1L a preso sam bukvalno 50km ..inace motor odlicno ide,lepo pali i radi, Yamaha TT 600R

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

rekli su mi odvozas motor malo,da se ugreje,onda pustis par minuta da odstoji i meris..tako sam sinoc uradio,e malopre kad sam video da nema ulja bio je hladan,i onda resim da ga upalim malo da radi pa da vidim kako ce biti..upalim ja dakle radi nesto kratko na leru,nisam ga vozio,ugasim,na meracu nista druze,minimum,kao da mi nesto pojede ulje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Sad sam pogledao ovako se meri

1. Start the engine and warm up until the oil tem-
perature rises to approximately 60°C (140°F).
2. Idle the engine for at least 10 seconds while
keeping the motorcycle upright. After stop the
engine and check the oil level through the
level window (3) located on the left side of the
oil tank assy and(or) by oil level gauge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Par minuta nakon voznje izmeri i trebao bi da imas uvid u realno stanje kolicine ulja. Ti motori imaju jedan nepovratni ventil koji bi trebao da drzi ulje gore u ramu a i nije retkost da on posle nekog vremena propusti ulje dole u motor kao sto je verovatno kod tebe slucaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
3 minutes ago, malitomic said:

Par minuta nakon voznje izmeri i trebao bi da imas uvid u realno stanje kolicine ulja. Ti motori imaju jedan nepovratni ventil koji bi trebao da drzi ulje gore u ramu a i nije retkost da on posle nekog vremena propusti ulje dole u motor kao sto je verovatno kod tebe slucaj

to se upravo i desava...naime,spazio sam par puta da mi cas nema ulja kad pogledam,a posle nekog vremena kao ima..nzm gde povlaci i sta radi,al mi svakako nije svejedno krenut s njim negde a da pritom ne vidim na ono "prozorce" da nema ulja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

jer mi je krajnje nelogicno da nestane bukvalno 0.5L na 50km voznje,i to nije voznje nego sinoc sam ga ostavio posle voznje pokazivalo da ima ulja,danas dodjem nema ga...smatram da sve i da trosi ulje nema teorije da trosi toliko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

U svakom slučaju, nemoj ga preliti uljem, poizbijaćeš semeringe. Te Yamahe su problematične za kontrolu ulja ako im onaj nepovratni ventil izgubi funkciju (to ne znači da se motor loše podmazuje, samo znači da suštinski nikad nećeš imati pojma o pravoj količini ulja u motoru). Ako ne dimi toliko da je iza tebe oblak dima i ako nema nikakve bare ulja ispod motora kad ga parkiraš, onda je ulje u motoru. Ima likova koji su uspeli da uliju i po 4-5 litara ulja u XT misleći "da im negde odlazi" :D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

moze da se ima pojma o kolicini, ulje krene da silazi cim ugasis motor verovatno zbog ovog ventila koji pominje icatenej, dobro je ovo uputstvo koje ti je postavio jevtans.
posle voznje (motor na radnoj temperaturi ali posle voznje, ne zagrevanje u mestu) nemoj da gasis motor, ostavi ga da radi u leru bez dodavanja gasa ('idle the engine') desetak sekundi pa meri dok motor radi i/ili cim ga ugasis. ako ti posle ovakvog merenja pokaze preko maksimuma zbog tog litra koji si sipao moras da ispustis visak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
7 hours ago, icatenej said:

U svakom slučaju, nemoj ga preliti uljem, poizbijaćeš semeringe. Te Yamahe su problematične za kontrolu ulja ako im onaj nepovratni ventil izgubi funkciju (to ne znači da se motor loše podmazuje, samo znači da suštinski nikad nećeš imati pojma o pravoj količini ulja u motoru). Ako ne dimi toliko da je iza tebe oblak dima i ako nema nikakve bare ulja ispod motora kad ga parkiraš, onda je ulje u motoru. Ima likova koji su uspeli da uliju i po 4-5 litara ulja u XT misleći "da im negde odlazi" :D:D

Druze,pre 10 dana nepunih sam sipao ceo 1L i stalo je,odakle ja da znam da ima ulja u motoru kad mi na ono prozorce ne pokazuje da ima ulja uopste,jebeno malo,sta znam teram tako da mi zakuca negde,posle 1000e ne moze me okrpi,a zbog gluposti zapravo...motor ama bas bukvalno ne dimi,zadimio mi je kad sam dolio to ulje i upalio ga,bio je hladan skroz,i to je nesto malo dima,nije cak ni crni,ni plavi,nzm ni ja...danas cu da istocim ulje iz rama pa cemo videt kakvo je stanje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
3 hours ago, sasha. said:

moze da se ima pojma o kolicini, ulje krene da silazi cim ugasis motor verovatno zbog ovog ventila koji pominje icatenej, dobro je ovo uputstvo koje ti je postavio jevtans.
posle voznje (motor na radnoj temperaturi ali posle voznje, ne zagrevanje u mestu) nemoj da gasis motor, ostavi ga da radi u leru bez dodavanja gasa ('idle the engine') desetak sekundi pa meri dok motor radi i/ili cim ga ugasis. ako ti posle ovakvog merenja pokaze preko maksimuma zbog tog litra koji si sipao moras da ispustis visak.

druze,to ulje mi se ne vraca kad ugasim motor,zapravo desavalo mi se da cas vidim ulje na prozorce cas ga nema uopste..al juce kad sam video nije imalo nista,gledaj kako oces nema pa nema,cak i kad sam ga upalio/zagrejao,ono nema..evo garant sad da odem da provozam malo i da izmerim bice ispod minimuma,a prekjuce kad sam vozio bilo je na max ( malo preko max 1-2mm ) smatram da ne postoji teoretska sansa da tolko trosi ulja jer je rec o 0.5L minimum,za voznju od taj dan mozda 15ak km,i par dana pre toga sam nesto vozio dakle neka bude 50km predjenih,da on potrosi sa max na ispod minimuma,nemoguce bukvalnoo,a dima nigde,ne curi nigde nista..a motor zapravo radi super,pali odlicno cak i hladan na prvu pod sauh,povlaci odlicno,ma ide,nema sad da se gusi od necega il nesto..nisam pametan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Oteraj ga u servis. Nije vredno tolikog stresa.

 

EDIT:

A možda te i neko zajebava, preko noći isrče ulje, a sada čita ovo i valja se od smeha.

 

EDIT2:

Možda baš moto majstor iz komšiluka!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

i daa,ajde da mi potrosi dok vozim,nego sam posle voznje izmerio bilo kazem 1-2mm preko MAX i ostavim ga tako da prenoci,sutra nista nema..znaci nije potrosio sigurno,ne moze ugasen da potrosi,al je negde otislo !! a gde je i sta se desava to je veliko pitanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013
Pre 14 sati, matador97 je napisao:

..upalim ja dakle radi nesto kratko na leru,nisam ga vozio,ugasim,na meracu nista

Ne mozes ovako da meris ulje. Moras da ga provozas, zagrejes, ostavis malo na leru, ugasis, pa posle par minuta meris.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
1 minute ago, markulja said:

Ne mozes ovako da meris ulje. Moras da ga provozas, zagrejes, ostavis malo na leru, ugasis, pa posle par minuta meris.

da,al to sam sinoc odradio tako jer mi frka da ga vozim(zagrejem) a na prozorcetu nigde ulja,da ne zakuje usput

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Kada ga ugasis ulje se iz te cantre slije u karter, zato i nemas ulja u njoj. Takav je sistem na xt, tt yamahama.

Nemoj bezveze dolivati ulje jer mozes i tako napraviti sranje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
6 minutes ago, markulja said:

Kada ga ugasis ulje se iz te cantre slije u karter, zato i nemas ulja u njoj. Takav je sistem na xt, tt yamahama.

Nemoj bezveze dolivati ulje jer mozes i tako napraviti sranje.

ali pazi,par dana od kad sam dolio 1L ulja uvek mi je bilo ulja u cantri toj,i kad je hladan i kad je vruc,uvek,i sad odjednom nema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Vec su ti pisali gore, procitaj pazljivije.

Imas nepovratni ventil, koji ne bi trebalo da dozvoli da se ulje iz cantre slije dole, ali je normalno da se posle nekog perioda ulje slije. Valjda vremenom taj ventil oslabi, pa se ulje slije brze.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora
15 minutes ago, markulja said:

Vec su ti pisali gore, procitaj pazljivije.

Imas nepovratni ventil, koji ne bi trebalo da dozvoli da se ulje iz cantre slije dole, ali je normalno da se posle nekog perioda ulje slije. Valjda vremenom taj ventil oslabi, pa se ulje slije brze.

znaci da teram tako na ispod minimuma ? ulja dakle ima dole,iako u cantri ne pokazuje ? a cekaj,jel to znaci da je taj ventil propao kad tako brzo spusta ulje dole ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
41 minutes ago, markulja said:

Ne mozes ovako da meris ulje. Moras da ga provozas, zagrejes, ostavis malo na leru, ugasis, pa posle par minuta meris.

posle par minuta meris ako je motor nov, ako nije a nije meris cim ga ugasis ili dok motor radi ;) 
nema razlike izmedju merenja dok radi i kad meris cim ga ugasis, tako je bar kod mene, a ako bi sacekao 30-ak sekundi posle gasenja ulje bi bilo ispod minimuma. ako bi cekao nekoliko minuta ulje bi se jedva videlo na meracu.
i sam sam se cimao oko toga, internet i forum nisu bili od pomoci, provalio sam o cemu se radi posle prve samostalne zamene ulja. prvo voznja pa merenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

sad sam istocio ulje,dole ispod nozice menjaca,nzm dal ima preko 1.5L a najveca fora je u tome sto sad je na copavoj,i vidim da ima ulja u onoj cantri...kako sad to ulje nije izaslo dole ? sad cu slike da probam da ubacim,samo preko tell da udjem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja