Jump to content

Moto Zajednica

Peda Pro XT 250 iliti Staho FH250 (A 2)

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova

Pozdrav, motor ne moze ici u crveno, barem

moj ne, verovatno da ima neku blokadu na 8000, dok mu crveno pocinje od 10000, sto se tice normalne voznje i redovnog odrzavanja ne bi trebalo da bude problema sa takvom voznjom. E sad, to je kineski motor, nikad se ne zna. Ja ima dobro iskustvo za sada, presao sam 1600km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Nema blokadu, nego kineze sramota da obrtomer na motociklu ima skalu manju od 10000 rpm.

Ti agregati ne mogu vise od 8000rpm, takva je koncepcija. Zato su i lenji.

Ali mogu dugo da potraju uz sitne investicije i odrzavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Bre ne znam, da je lenj, nije. Sto se obrtaja tice, kod clana koji je pokrenuo ovu temu motor je isao do 10-11000, menjao je CDI. 
Sto se mojih potreba tice, motor je dobar, ko ne voli kineze ima japance za tri puta vecu cenu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 513 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
On 7/8/2020 at 2:39 PM, Njaunjau said:

Evo iz prve ruke informacije, i predjenih 20k km.. Posle voznje japanaca 1000ccm, 600ccm, od gsxr-a preko cbr-a.. Slucajno mi izletelo ovo cudo.. i rekoh da vidim o cemu se radi, pa neka bude "daily" motor... Na svome sam skinula leptir onaj sa karburatora (klapna za sauh kako vec) sta li je.. Koliko je bilo ispravno ne znam.. Skinula fabricki filter i stavila k&n medjutim dobijao je previse vazduha onda pa se vratila na fabricki... Sa tim prepravkama je isao bez problema 140kmh. Nigde ne trese, lagan za voznju, kao biciklo, menjac besprekoran. Na garancije i to nemojte uopste da padate jer u servisima.. pa nije da vredjam ali nemaju pojma.. Sa sauhom i lerom sam isto imala problem ali je sve reseno skidanjem leptira.. Vrtio je oko 11-11500rpm. Guma odma stavljena 160 jer na 140 je slaba stabilnost. Stala bez ikakvih problema... Elektronike nista, sto je najveca prednost jer sami mozete da eksperimentisete.. Iskreno misljenje, motor za ulozeno dobijeno je veci pogodak nego yamaha r3 ili tako nesto, s obzirom da sam probala oboje, mogu da tvrdim. Da li je sreca sta li je ne znam. Puno srece zelim, jedina mana su delovi koji su poprilicno na ceni :)

Izvinite na malom off-u, nego smešno mi bilo, čitam ovaj post i nekoliko puta zastajem da se još jednom uverim da piše u ženskom rodu... :lol::lol::lol: 

 

Alal vera, skidam kapu.

Promenio član Marek1987
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
On 1.7.2021. at 11:43, Marek1987 je napisao:

Izvinite na malom off-u, nego smešno mi bilo, čitam ovaj post i nekoliko puta zastajem da se još jednom uverim da piše u ženskom rodu... :lol::lol::lol: 

 

Alal vera, skidam kapu.

Sta je smesno u postu? :zbunjen:

 

I za sta skidanje kape?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 513 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Pazi, ako ne razumes, dzaba je i da ti ja objasnjavam. Siguran sam da ce svako drugi razumeti. Nije uvredljivog ni podrugljivog karaktera u svakom slucaju, take it easy.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: HN / NS
  • Motocikl: U potrazi
On 1.7.2021. at 11:43, Marek1987 je napisao:

Izvinite na malom off-u, nego smešno mi bilo, čitam ovaj post i nekoliko puta zastajem da se još jednom uverim da piše u ženskom rodu... :lol::lol::lol: 

 

Alal vera, skidam kapu.

Opušteno, shvatila sam poentu, ako drugi nisu :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima! Da li bi imao neki problem (na tehničkom ili bilo gde drugo) ukoliko bih poskidao sve one nalepnice sa Pede 250? 

Promenio član Gavrilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Kawasaki ER-5, Tomos A35

Pozdrav za kolege koji su vozili/voze, do kraja godine bih uzimao dvotočkaša i Peda mi je solidno interesantna, pre svega jer je tržište polovnjaka nenormalno, može neki apdejt, kako služi motorče?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav, uzeo sam Pedu Pro XT 250r i cim je stigao upalio sam ga jednom cisto da vidim da radi i radio je ok, ugasim ga i posle par sati da ga upalim on samo vergla. Sumnjam na akumulator, ali ne mogu nigde da ga nadjem na j.noj pedi, ne znam ni gde je, a samo sto sam kupio motor, molim vas pomagajte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Poz, zanima me mišljenje ljudi, da li neko od Vas još uvek ima Pedu Pro XT 250 i kakav je motor sada? Trenutno je kod nas cena 2050e, što je malo bezobrazno jer je isti taj motor pre nekog vremena koštao svega 1800e, a pre oko 2 godine 1600e.. Sam motor se nije nista promenio. Predpostavljam da se ne ispati više kupiti nov, a kamoli polovan. Ispravite me ako gresim :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
17 hours ago, Savic__4 said:

Poz, zanima me mišljenje ljudi, da li neko od Vas još uvek ima Pedu Pro XT 250 i kakav je motor sada? Trenutno je kod nas cena 2050e, što je malo bezobrazno jer je isti taj motor pre nekog vremena koštao svega 1800e, a pre oko 2 godine 1600e.. Sam motor se nije nista promenio. Predpostavljam da se ne ispati više kupiti nov, a kamoli polovan. Ispravite me ako gresim :).

Ne isplati se, više ti se isplati da daš nekome 20 evra da ti da da ga probaš sat-dva po gradu i shvatićeš da si uštedeo 2030 evra :jee5:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
2 hours ago, cezarpa said:

Plasim se da ce da se vatas za glavu ako ga uzmes,zale se ljudi na slab kvalitet.

na 115km/h imaš osećaj da se raspada, čak i CFMOTO sr300 trese u prednjem delu a duplo je skuplji od pede

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Cao braco i sestre... Tek sam polozio za A1 kategoriju.... zanima me da kupim ovaj Peda 120cc ili 125cc motor ali nazalost nikakvog iskustva nemam sa motorima, osim elektricnih skutera, s tim imam iskustva :)... moze

li neka zesca preporuka i/ili sta mogu dobiti drugo ali sa slicnom cenom i po mogucstvu da bude malo bolje... :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja