Jump to content

Moto Zajednica

Peda Pro XT 250 iliti Staho FH250 (A 2)

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav ljudi. Vidim da samo ovde postoji tema o Pedi PRO XT 250, pa me zanima kakvo je vaše mišljenje o tom motoru? Pretpostavljam da je prošlo neko vreme od kupovine, pa kako vas služi, da li je bilo problema/kvarova, njena maksimalna brzina, potrošnja i tako to. Ovo bi mi bio prvi motor i upravo završavam za A2, pa ne želim da bude neki koji je stariji od mene. Hvala! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Za sada nema kvarova, jedina mana je sto mi se cuje amortizer kao da nije podmazan. Max brzina 120, presao 650 km. Sledi drugi servis uskoro. Lep i atraktivan motor, lepo se cuje. Moja preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: HN / NS
  • Motocikl: U potrazi

Evo iz prve ruke informacije, i predjenih 20k km.. Posle voznje japanaca 1000ccm, 600ccm, od gsxr-a preko cbr-a.. Slucajno mi izletelo ovo cudo.. i rekoh da vidim o cemu se radi, pa neka bude "daily" motor... Na svome sam skinula leptir onaj sa karburatora (klapna za sauh kako vec) sta li je.. Koliko je bilo ispravno ne znam.. Skinula fabricki filter i stavila k&n medjutim dobijao je previse vazduha onda pa se vratila na fabricki... Sa tim prepravkama je isao bez problema 140kmh. Nigde ne trese, lagan za voznju, kao biciklo, menjac besprekoran. Na garancije i to nemojte uopste da padate jer u servisima.. pa nije da vredjam ali nemaju pojma.. Sa sauhom i lerom sam isto imala problem ali je sve reseno skidanjem leptira.. Vrtio je oko 11-11500rpm. Guma odma stavljena 160 jer na 140 je slaba stabilnost. Stala bez ikakvih problema... Elektronike nista, sto je najveca prednost jer sami mozete da eksperimentisete.. Iskreno misljenje, motor za ulozeno dobijeno je veci pogodak nego yamaha r3 ili tako nesto, s obzirom da sam probala oboje, mogu da tvrdim. Da li je sreca sta li je ne znam. Puno srece zelim, jedina mana su delovi koji su poprilicno na ceni :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
5 minutes ago, Njaunjau said:

Evo iz prve ruke informacije, i predjenih 20k km.. Posle voznje japanaca 1000ccm, 600ccm, od gsxr-a preko cbr-a.. Slucajno mi izletelo ovo cudo.. i rekoh da vidim o cemu se radi, pa neka bude "daily" motor... Na svome sam skinula leptir onaj sa karburatora (klapna za sauh kako vec) sta li je.. Koliko je bilo ispravno ne znam.. Skinula fabricki filter i stavila k&n medjutim dobijao je previse vazduha onda pa se vratila na fabricki... Sa tim prepravkama je isao bez problema 140kmh. Nigde ne trese, lagan za voznju, kao biciklo, menjac besprekoran. Na garancije i to nemojte uopste da padate jer u servisima.. pa nije da vredjam ali nemaju pojma.. Sa sauhom i lerom sam isto imala problem ali je sve reseno skidanjem leptira.. Vrtio je oko 11-11500rpm. Guma odma stavljena 160 jer na 140 je slaba stabilnost. Stala bez ikakvih problema... Elektronike nista, sto je najveca prednost jer sami mozete da eksperimentisete.. Iskreno misljenje, motor za ulozeno dobijeno je veci pogodak nego yamaha r3 ili tako nesto, s obzirom da sam probala oboje, mogu da tvrdim. Da li je sreca sta li je ne znam. Puno srece zelim, jedina mana su delovi koji su poprilicno na ceni :)

Broj obrtaja od 11.500, guma 160 i 140kmh mi nikako ne idu jedno uz drugo :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: HN / NS
  • Motocikl: U potrazi
pre 6 minuta, Aleksandar1993 je napisao:

Pozdrav, da li mozes da slikas nekako tu prepravku, moj ne prelazi 8000 rpm. Kod mene je plastika pocela da puca. To je jedina mana za sada.

Ajde mi iskoci u privatnu poruku pa ti objasnim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
Just now, Njaunjau said:

Najbolje, ponovi isto i uvjeri se, da ne bude da su prazne price :D

Pa vidi kako sve staje i ide kako treba:jee1:

mi smo menjali cdi jer nije hteo da odmakne preko 10.000 ali bezuspešno, takođe, za sve ovo vreme nije prešao preko 118-119kmh

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: HN / NS
  • Motocikl: U potrazi
Upravo sada, Acko017 je napisao:

mi smo menjali cdi jer nije hteo da odmakne preko 10.000 ali bezuspešno, takođe, za sve ovo vreme nije prešao preko 118-119kmh

Nije cdi problem, meni je fabricki bio... Meni je kad je uzet isao 9000+ ali da li je propust kod onih iz fabrike ili salona posto ga oni dobiju u delovima pa sklapaju.. ona pumpa od goriva sta li je.. bila na pola bukvalno... i zbog nedostatka goriva je isao kao sto kazes max 10... Posle skidanja leptira 11500 max i 30% snage... Ali ostajes bez sauha... kod mene sauh licno nikakvog efekta nije imao cak je i smetnja bio tako da je to najpametnija odluka bila..:)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Pozdrav Nerux, ja motor imam skoro godinu dana, nisam primetio neke ozbiljnije mane, osim sto su mu plastike jako slabe. Ne daj Boze da ti se desi nesto, ode sve. Ja sam sa mojim presao 1200 km, sto je je malo, ali za sada je sve u redu. Sve preporuke za kupovinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Ista kuća, ista izrada, isti materijali, isti kvalitet. Nema veze, kako god odlučiš, sve je neka vrsta škole. Al ipak bih savetovao da pročitaš tu temu od prvog do poslednjeg posta. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
pre 3 minuta, Aleksandar1993 je napisao:

Pozdrav, motor je ekstra za sada, lepo izgleda lepo ide. :)

Kod nas je 1850 evra. :)

Veoma lep motor, stvarno dobar izgled.

Kod nas cena u salonima je 2600 evra...zamislite koja razlika

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima, bukv nigde na internetu nema tacna recenzija 250cc pede, zanima me posto zaista nikada nisam imao zelju da ga saljem u crveno cak ni kad se razradi masina, lik sam koji cuva motore i uziva u laganoj voznji, po nekim vasim utiscima i iskustvima kako li bi me sluzio i dali je dobra investicija? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja