Jump to content

Moto Zajednica

Peda Pro XT 250 iliti Staho FH250 (A 2)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Pozdrav društvo,

 

pre desetak dana kupio kod Vlade ovaj motor, jel ima još neko ovako nešto? Da li ste zadovoljni? :)

 

 

61860009_445293869632495_696116277722218496_n.jpg

62340358_303618233922262_575087243236999168_n.jpg

64228245_702584313532628_8744834365646700544_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500

Cao svima,

Bas me zanima kako vas sluzi, da li ima slicne probleme poput onog od 125cc, jake vibracije itd. Koja je maksimalna brizina, kako se ponasa na putu?
Super bi bilo da neko od kolega napise malo vise o ovom modelu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Izvinjavam se što kasnim sa odgovorom,

Urađen servis na 300km a zatim na 1300, prešao nešto više od 1600km za 2 meseca, nema vibracije, ide super, utegnut je, ne pucaju plastike i sl.

Čudi me da o ovom modelu nije bilo konkretne priče, osećam se kao da sam jedini ja kupio ovu verziju :)

Redovno sipam G-DRIVE 100 i zaista nisam imao nijedan problem do sada.

Maksimalna brzina je oko 118-119 ali postoji blokada, koju smo probali da skinemo ali nismo našli odgovarajući CDI, kao da je zaglavljen na 9-10.000 obrtaja i neće da makne više od toga skala.

Pokazuje veliku snagu pri prvoj, drugoj i trećoj brzini dok se u ostalim "štedi" verovatno zbog blokade, bar tako kažu svi koji su ga probali.

Što se održavanja tiče perem ga mašinom za pranje pod pritiskom i mogu da kažem da je skroz vodootporan, ne rđa, i stalno je u "fabričkom stanju"

Što se potrošnje tiče, po mojoj nekoj proceni ... između 3,2-3,6 L/100km

Tu sam za sva ostala pitanja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500

Hvala puno na odgovoru, neverovatno je kako na ovu temu bukvalno niko ne pise a cini se da je 250cc mnogo trazenija verzija bila proslih godina.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Pa da, svi su čekali da izađe nova, bolja, jača verzija sa normalnim brzinama, kvalitetnom plastikom ali je niko ne kupuje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500

Mnogo lepo izgleda, znam da je kinez ali ta kolorazija ala Rossi je prosto fantasticna. Stvarno izgleda kao vrlo ozbiljan motor i cini mi se da je ovog puta Vlada Invest bas ubo sa ovim modelom. Da li se muci kada vozis 120 na sat? Interesuje me posto bih voleo i da putujem a ja sve vreme gledam stare tdm-ove i neke enduro od 650 jednocilindricne.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki - ZZR500


Uzgred bilo bi mnogo lepo ako te ne mrzi da napravis neki snimak motora, cak review, jos bolje ako imas gopro kamericu da snimis i kako ide, ubrzava skrece i ostalo. Znam da je cimanje ali ne mogu da nadjem ni jedan snimak na youtube. Naravno bez obaveze, cak i obican video klip znacice.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Pozdrav svima, juce sam kupio ovaj motor, u crvenoj boji, i stigao je sa nezategnutim kvacilom, veoma neozbiljno sa njihove strane, ali sreca pa se lako zateze. Sto se ostalog tice za sada je sve u redu, motor je prelep, lepo se cuje, ima dobar fabricki auspuh, lepo se vozi, i za te pare nema sta da se kaze. Naravno, motor je nov, videcemo kako ce se pokazati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Pokazaće se super, samo redovno održavanje, za 2020. su za nijansu lepši pa ako imaš sliku okači ovde,

 

ako želiš da saslušaš... stekni naviku da bar na svakih 30 dana proveriš i dotegneš šrafove ako za to ima potrebe.

U zdravlju da voziš!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

To je ta nova verzija, sa sjajnom crnom i trula višnja crvenom, prethodna verzija je bila očajno crvena boja,

pretpostavljam da ne postoje vibracije, a plastika je svakako tvrda, i tu nećeš imati problema.

Vidim da su im viziri i dalje problematični, tačnije, nijedan nije providan, svi su sa nekom maglom iznutra i jedino što možeš da uradiš jeste da ga ofarbaš folija sprejom, crnom bojom recimo... izgledaće profi.

Jel škripe kočnice? To može da bude početni problem takođe, pločice su kineske i koštaju svega jedan dolar kod njih, verovao ili ne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Nema vibracija, ali se instrument tabla mnogo trese, moracu da pogledam

da li je lepo leglo sve na svoje mesto. 
Primetio sam da moj ima drugaciji izduv nego tvoj, za nijansu manji. Sto se vizira tice, i meni smeta sto nije providan, ali videcu da sredim to. Kocnice mi ne skripe, mnogo dobro koci, bas sam se iznenadio. Ako te ne mrzi napisi mi samo kako si ga ti vozio dok si razradjivao masinu, ja recimo ne prelazim 3000 obrtaja? jos uvek mi nisu poslali dokumenta o razradi motora pa zato pitam. Evo slike auspuha.

436EBD11-0AB4-4759-BBA5-8A9EAEC3D699.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Ja se ne sećam da sam ga razrađivao :D

Nakon par dana sam prešao 300km i prošao već prvi servis, čim zamene to kinesko ulje pun gas :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Acko017, druze treba mi pomoc, reci mi kako tebi radi motor na leru, meni pod sauhon ( na gore) radi na nekih 2000-2500 obrtaja, kada se motor ugreje, pokusam da spustim sauh i on se ugasi, da li mora da se steluje karburator, zvao sam servis, ali kao zadrzace motor jedan dan da vide sta je u pitanju, pa ja reko prvo da pitam ovde sta i kako? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
6 hours ago, Aleksandar1993 said:

Hvala u svakom slucaju. :)

Odakle si, gde su ti rekli da moraju da zadrže? Nemoj ni za živu glavu da ostavljaš motor nigde :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 326 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Za početak, baci pogled na ono plastično crevo ispod sedišta (dok sediš na motoru sa tvoje leve strane), možda ti je puklo crevo pa vuče falš vazduh.

0-02-05-b6f62aa5a9dbeae7169e988bcc8f6242978ad865d6888374f7419ad6b0bc344e_25f0f80d.thumb.jpg.2e341e353b66025d9964d1ea2f57d07a.jpg
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Iz Negotina sam, tamo sam kupio motor, ne pada mi na pamet da im ostavljam motor, bio sam do brata koji je automehanicar i zavrnuo je onu iglicu, tako da sada radi kako treba, ja nisam smeo mnogo da cackam to, pa reko bolje da pogleda neko ko zna.

Sto se creva tice sve je u redu. Hvala na odgovorima. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja