Jump to content

Moto Zajednica

Obaranje motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova

Ovako, pocetnik sam, gledao sam hiljadu videa u vezi obaranja motora, counter steering i u glavi mi je stalno bilo " push push"  sa jednog videa, gde je on pokazivao kako treba da se rusi motor, poenta je da ide suprotno.  Ali u tom i u ostalim videima, oni su pokazivali kako pritiskas rucku ukoso vrsis pritisak, i tako sam i ja radio, manje krivine sam resavao, vece ne, mislio sam da je rano . I danas  vozim, i iz nekog razloga odlucim da promenim malo ugao nisam pritiskao, vec pomerao suprotno 100% rucicu,   pa ovo je Haos !!   obaram ga kako hocu, lagano resavam najvece krivine, doduse instiktivno mi koleno izlazi ali valjda je to normalno, uglavnom  kakav push push , kakve silne teorije, okreces suprotno volan i to je sve .

 

Par puta za malo nisam otisao u zbunje od uzivanja i spustanja , ali minus je sto je suprotno totalno, valjda se naviknes, kod moj prvog countera pritiskao sam volan i znao sam da ako idem desno pritiskam desno

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 373 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Tvoj prvog counter nije bio counter. Samo ovo drugo. Naviknes se brzo i zaboravis da vozis kao ono prvo. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

Tacno doduse, bio je delimicni counter, ja jesam pritiskao ukoso, ali bas razmisljam taj tip i ostali pokazivali su pritisak prema ukoso dole ali ukoso, i samim tim kod vecih krivina to ne ide ili ide tesko, ovo je lagano brzo rusis do kraja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova

Pogledaš twist of the wrist jedno 3x minimum i sve ti bude jasno, posle odeš na nekom parkingu i vežbaš, kad uradiš 8cu i ogrebeš fuzastere sa obe strane to je to


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

Da, postoji milion finesa, ali ne samo sto mnogi pogresno objasnjavaju vec i komplikuju, za pocetnika je bitno da zna , nema pritiska nema guranja, ako zelis da obaras motor i da skreces- ides levo - desno teras volan, to je sve, moze u jednoj slici da se objasni .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova

Ja sam lično prvo odgledao tow, otišao do garaže jer bio sneg napolju, probao u mestu i vidiš da motor pada na kontra stranu od onoga gde skreneš, kasnije malo više obratiš pažnju na ponašanje motora u vožnji i na to kako se ponaša kad skreces kontra i kroz km pređe u naviku. Sad ne bih znao kako drugačije da vozim motor, svaki motor od Pan evrope do nakeda skrece potpuno isto.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Generalno, za te stvari ti ne trebaju klipovi sa yt, sve to dodje samo od sebe. Ako si pocetnik, vozi polako, od 50 pa na vise, vremenom ce doci sve na svoje :D
Secam se pre par meseci kada sam kupio motor, i seo prvi put posle vise od 10 god, pokusao sam da primenjujem sa klipova sve te savete, ali to mi je samo otezavalo. Posle par nedelja, savladao sam i counter i razne druge stvari, tako da se ne opterecuj, ne sili se na nesto, ne daj Boze da padnes pri velikim brzinama. Sve ce doci samo od sebe, i videces da to sto motas u desno, a ides levo, nije kontra, vec se tako vozi motor. :)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Uz dužno poštovanje, samoukost nije način, već adekvatna edukacija:

 

 

 

DSC_0068-sir-1-e1549443162557.jpg
KONCEPT192.RS

ZAŠTO TRENING BEZBEDNE VOŽNJE? Najrizičnija kategorija motorizovanih učesnika u saobraćaju su motociklisti sa najtežim ljudskim i...

 

ABM.RS

ABM je organizacija koja na jednom mestu okuplja najeminentnije stručnjake iz oblasti bezbednosti saobraćaja, posebno bezbednosti saobraćaja...

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

Ovaj moto kamp je od prosle godine , ABM sam gledao bas prosle nedelje, isto tako mi deluje neaktivno, kalendar sa opcijama kursa ne postoji, od tih  linkova sto si postovao, koja organizacija je aktivna sada u vezi bezbedne voznje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Moto klub Bezbednost iz Beograda upravo danas, juče i prekjuče održava trening na Beogradskom sajmu, bilo ih je već nekoliko u Beogadu, Novom Sadu i Crnoj Gori, uskoro će biti u Banja Luci.  Nema niko neki precizni raspored, otprilike kad se zaključi da ima  zainteresovanih. MKB održava najčešće treninge, za ostale ne znam, imaš delimičan prikaz u temi o moto klubovima.  

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1131 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Edukacija je jako bitna i uvek se nesto novo i korisno moze nauciti,ali sta su generacije 70,80-tih i stariji i gde mogli da nauce?Srecan sam bio kad mi neko da krug kad sam bio klinac,pa se dovijas ,ukrades od brata,dobijes batina,ali ucis probas,pokusavas.Ja kad sam prvi put gledao twist bio sam izgubljen,pa gledao,pa vracao,pa iz pocetka dok nisam ukapirao da ja tako u stvari ceo zivot vozim a da nisam ni znao,nego su oni malo iskomplikovali objasnjavanje:jee1:.Kao i za sve ostalo u zivotu,potreban je trening,mozes gledati milion sati na yt klipove dzabe ti dok ne sednes i ne probas.

On 8.6.2019. at 11:08, ekvador je napisao:

obaram ga kako hocu, lagano resavam najvece krivine, doduse instiktivno mi koleno izlazi ali valjda je to normalno, uglavnom  kakav push push , kakve silne teorije, okreces suprotno volan i to je sve 

Nemoj tako brzo i lako da se opustas i hranis samopouzdanjem,rano je,kad prestanes da se plasis motora i mislis da sve znas nemoj vise ni da ga vozis,zbog sopstvene sigurnosti uvek imaj malo straha i ostavi uvek mesta za nesto novo sto mozes da naucis,cak i posle 30 godina na 2 tocka.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

slazem se, vezbam na Fruskoj Gori, kada nema nijednog automobila satima, na drumu sam oprezan  prijavio sam se i na kurs sto je Djunta postovao . Danas je bas bilo dosta bajkera bas u tom rejonu kod Sofijinih izvora .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

Danas sam testirao polozaj tela , nije mi prirodno da ostanem u default polozaju, a opet nekako mi nije prijatno ni da se nagnem kao oni profi vozaci . Ja nekako idem napred malo izbacim napred glavu, ali jos testiram nije mi dobro ni skroz nego nekako na pola se savijem , kao da duva jak vetar pa se sklanjam . Ne znam koji je ustvari tu najidealniji polozaj ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
Danas sam testirao polozaj tela , nije mi prirodno da ostanem u default polozaju, a opet nekako mi nije prijatno ni da se nagnem kao oni profi vozaci . Ja nekako idem napred malo izbacim napred glavu, ali jos testiram nije mi dobro ni skroz nego nekako na pola se savijem , kao da duva jak vetar pa se sklanjam . Ne znam koji je ustvari tu najidealniji polozaj ?

Ne postoji najidealniji položaj, svakome odgovara drugačiji položaj a i zavisi od tipa motora ne sedi se na nakedu i na r-u isto. Na primer meni najviše odgovara blago napred nagnut, ne mrdam iz sedišta samo kontra skretanjem lomiš motor u krivini, kao na primer da želiš da je napadneš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja