Jump to content

Moto Zajednica

Grcka skuterom od 125cc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere

Bravo batice,srce ti je nagradjeno velikim zadovoljstvom a mnogima si dao primer da za junačka dela ne treba preskupo "oružije"

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova

Burazerce, dodje mi peglu da bacim kad cujem “bajkere” kako na svaki put duzi od 200km, imaju pored sebe ekipu servisera koja ih prati kombijem.

E ovo sto si ti uradio, je za mene pojam avanturizma i smelosti!

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350 '23

Ajde ovih dana cu malo detaljnije da opisem pustolovinu. Moram da napomenem da sam na put krenuo bez kompresora i seta za krpljenje guma. Jednostavno se prekrstio i krenuo (ili u prevodu budalu i Bog cuva :lol2:).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350 '23

Odluku da krenem u Grcku sam doneo 19. Juna oko 23h. Trebao sam da idem 20. Juna u Moldaviju na neko takmicenje iz orijentiringa, ali sam odustao u poslednji cas, shvatajuci da cu na ovom putovanju bolje upoznati samoga sebe. Svanuo je 20. Jun.. Ustajem oko 5 ujutru... Pakujem u dva ranca najosnovnije stvari i krecem na posao. Pitao sam sefa da izadjem malo ranije sa posla a to je bilo u 13h i dobio odobrenje.. Pokret iz Bataje u 13h...preko Pupinovog mosta pravac Pancevo gde stajem na prvu pumpu da napojim magare i okrepim se jednom kokiskom.. Nastavljam dalje ka Kovinu... Posle Kovina prolazim Smederevo i nastavljam lokalnim putevima do Velike Plane gde pravim prvu pauzu od oko 30 min, da popijem kafu. Nakon toga nastavljam starim putem ka Jagodini koji je u paraleli sa autoputem, prolazim Jagodinu i nastavljam do Paracina preko Cuprije. U centru Paracina pravim pauzu od 1h i vreme je za rucak i osvezenje. Nakon okrepljenja sedam na magare i pravac Pojate. Cim sam prosao Pojate i one silose za stocnu hranu koji se mogu videti sa autoputa krece borba sa lokalnim putevim. Na toj ddeonici od Pojata do Deligrada sam morao da vozim bas oprezno i polako jer je put bio kao minsko polje... Udarna rupa do udarne rupe. Put na toj deonici bukvalno ide paralelno sa autoputem. Nastavljam dalje ka Aleksincu i Nisu. Na tom pitu u selu Gornja Toponica sam imao prvo prijatno iznenadjene. Stao sam na trenutak da pogledam mapu, i jedan deda iz dvorista dobacuje... Čičin oces da drmnes jednu ladnu sljivu da se osvezis.. Vidim da putujes iz Beograda po tablicama :cirka2:.. Zahvalih se dekici i rekoh moze jedna casa vode a rakiju cemo neki drugi put. Posle toga nastavljam ka Nisu i opet pauza od pola sata na Lukoil pumpi. Na pumpu sam stigao u 18 i 45h. Nakon okrepljenja nastavljam put lokalnim putevima kroz sela Malosiste, Doljevac, Kocane, Brestovac, Zivkovo i onda starom obilaznicom oko Leskovca. Pred ulazak u Grdelicu stajem pored puta da stavim zimski ulozak u jaknu. Bilo je vec 20h i pocelo da se smrkava a temperatura rapidno da opada. Nastavljam grdelickom klisurom gde me polako hvata i mrak ali sigurnim korakom grabim ka Vladicinom Hanu. Prolazim Predejane i Dzep i kao da vozim na putu duhova... Niko da me obidje i nikog u susret (ceo saobracaj se preselio na autoput). Prolazim Vladicin Han i nastavljam put ka Vranju kroz dobro poznata sela jer mi je majka iz tog kraja. I Vranje sam stigao oko 21 i 15h. I to mi je bila prva etapa puta. Slike u prilogu. 

IMG_20190620_063156.jpg

IMG_20190620_132947.jpg

IMG_20190620_145559.jpg

IMG_20190620_185129.jpg

IMG_20190620_201459.jpg

IMG_20190620_214427.jpg

IMG_20190620_232532.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 9 sati, Darkoniii je napisao:

 dodje mi peglu da bacim kad cujem “bajkere” kako na svaki put duzi od 200km, imaju pored sebe ekipu servisera koja ih prati kombijem.

 

:takoje:

 

 

Ova izjava zasluzuje da se urami a onda kao primer okaci na zid u temi izjave dana.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350 '23

Svanuo je 21.jun i vreme je za drugu etapu puta. Ustajem malo kasnije, pijem kafu doruckujem, jos malo pricam sa rodjakom i u 11h pokrecem ljutu masinu od 12+1 hp :lol2: .. Polako izlazim iz Vranja i odlucim usput da put do granicnog prelaza Presevo nastavim lokalnim putevima kroz Albanska sela. Put je osrednjeg kvaliteta  na kome ima mnogo rizle, i ovog puta moram da pohvalim Michelin City Grip gume koje nisu mrdnule sa asfalta.. uskoro prolazim Bujanovac, jos par sela i vec sam na granicnom prelazu. Bilo je nekoliko vozila ispred mene, kad sam primetio da mi carinik mase (u fazonu sta cekas, prolazi).. Cekiram se i pravac prelaz Tabanovce. Tu me opkoljava grupa milicajaca i carinika kad su videli Bg tablice i postavljaju mi 1000 pitanja, koliko moze da ide, koliko trosi, ides iz Beograda, svaka cast... Odusevljeni i oni a i ja.. Dobijem limenku ladnog Pepsija i pozeleli su mi srecan put :na_glavi:.. Ovde se prvi put ukljucujem na autoput i dalje ka Kumanovu nastavljam krstarecom brzinom 90-100km/h.Prolazim Kumanovo i stajem na Lukoil pumpi da sipam gorivo i napravim kratku pauzu. Ubrzo krecem dalje i prolazim Skopje, prolazim sve tri naplatne rampe u Makedoniji i posle trece stajem na Makpetrol benzinsku pumpu da pojedem sladoled :ph34r:... Video sam negde oko Vranja frikomov bilbord i od tad mi je sladoled u glavi :lol3:.. Kratka pauza za osvezenje i relaksaciju gluteusa i onda nastavljam dalje do Demir Kapije gde se odvajam sa autoputa i dalje nastavljam starim putem niz kanjon reke Vardar. Opet ista prica, osecaj kao da vozim putem duhova, nigde saobracaja... Samo priroda, PCX i ja... Stizem do odmorista Belov 13 gde sam odlucio da naprvim duzu pauzu... Narucim kafu i kiselu i tako mozak na off jedno pola sata. Kada je doslo vreme da se plati ja vadim karticu kad ono nemaju terminal (A ni Denara u dzepu:na_glavi:). Kaze meni konobara sreken pat i vidimo se u pavratku. Castio me covek. Krecem dalje i prolazim sva ona mesta sa cudnim imenima Prdejci, Mrzenci i sl. I uskoro stizem u Gevgeliju na granicni prelaz Tabanovce-Evzoni....brzo sam obavio formalnosti i kalimera braco Grci. Svake godine sa porodicom planiram da obidjem memorijalni park posvecen proboju Solunskog fronta koji se nalazi sa desne strane nekih 10 tak km od granice, i uvek "nismo" imali vremena za to... E pa sada sam imao svo vreme ovoga sveta i cim sam ga spazio, skrecem sa puta krenuvsi da odam pocast svim onim palim borcima na ovom polju u 1 svetskom ratu. Popeo se uz stepenice i gore seo na klupu i 15-tominutnim cutanjem sam im odao postu, gledajuci u ono siroko polje gde su se te bitke vodile inkaonda sam mogao da osetim svu tu muku. Nastavljam polako dalje i dolazim do one cuvene raskrsnice gde pokojni Mirko Alavirovic kaze da se obrati paznja i da svi koji idu na Halkidiki prelaze preko nadvoznjaka a svi koji idu u Olimpijsku regiju i na Krf da se odvoje desno... Ja se odvajam desno jer je moj cilj Neoi Poroi... Vozim tako jos nekih 50 tak km i pravim pauzu u odmaralistu Olympus Plaza da rucam veceru jer je vec skoro 19h po lokalnom vremenu, a mene jos drzi onaj sladoled. Zavrsio pauzu, prolazim Katerini, Skotinu, Platamon i posle tunela se iskljucujem za Neoi Poroi. Ulazim u mesto i trazim adresu na kojoj je moj drug Zivota, tacnije trazim belu Daciu Logan sa Bg tablicama :).. U 20h po lokalnom vremenu sam stigao na odrediste.. Zivota sav srecan sto sam stigao ziv i zdrav vadi rakiju iz leda, sece neku prsutu i kako se kod nas valja "da se prekrstimo i nazdravimo za dobrodoslicu".

IMG_20190621_115526.jpg

IMG_20190621_134128.jpg

IMG_20190621_161847.jpg

IMG_20190621_161859.jpg

IMG_20190621_162136.jpg

IMG_20190621_162235.jpg

IMG_20190621_145029.jpg

IMG_20190621_144921.jpg

IMG_20190621_180638_1.jpg

IMG_20190621_200552.jpg

IMG_20190621_201250.jpg

  • Sviđa mi se 8
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 37 minuta, Wildserbian je napisao:

Nastavljam polako dalje i dolazim do one cuvene raskrsnice gde pokojni Mirko Alavirovic kaze da se obrati paznja i da svi koji idu na Halkidiki prelaze preko nadvoznjaka a svi koji idu u Olimpijsku regiju i na Krf da se odvoje desno...

Tačno sam ovo pročitao njegovim glasom! :)


Svaka čast, uživancija na maximum, a samo tako i treba :)

  • Haha 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2380 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Procitao sam jos prvi put kad si stavio a vala i sad drugi opet sve. Svaka cast. Ali na jedno bih da ti skrenem paznju a to je ishrana. Procitao sam da si rucao veceru u 19h jer te drzi sladoled, hvaka Bogu pa je proslo sve ok, al je moglo u sekundi da te presece da ni ne znas, na takvim temperaturama se ne sme voziti gladan i zedan. Mozda mi nismo svesni umora i gladi ali nase telo jeste, a posto smo obuzeti adrenalinom to nas drzi, al cim bi on popustio tu nastaje shit. Tako da nista lose samo da skrenem paznju. Svako dobro pa se gledamo mozda nekad!

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350 '23
pre 7 minuta, drmilan_ je napisao:

Mozda mi nismo svesni umora i gladi ali nase telo jeste, a posto smo obuzeti adrenalinom to nas drzi, al cim bi on popustio tu nastaje shit. Tako da nista lose samo da skrenem paznju. Svako dobro pa se gledamo mozda nekad!

Hvala na savetu.. To je bilo tada, sto upravo rece.. Adrenalin.. Uzbudjenje... I naravno svaki dobar savet ne skodi :D.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha 1200 Super Tenere

Poznajem jednu ekipu okorelih Harlejasa,dugogodišnji iskusni "bajkeri"...kada se putuje duže od 200-300 km ljute sprave se pakuju na kombi i voze na mesto susreta i kada dodju na koji kilometar vade iz kombija i ponosno se jaše...drugari iz Pančeva znaju i o kome se radi tako da su imena nebitna...tvoj putopis bi bilo jako zanmljiv da pročitaju ali su oni previše arogantni za tako nesto,ipak su oni "old School"...prevaranata

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Svako jaše kako mu odgovara... džabe njima i harley, kad ih jedan ncx oduva, "u rukama Mandušića Vuka..." :D
 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350 '23

Posle par dana suncanja i brckanja u Nei Poriju svanuo je i 25. Jun i vreme da se krece na 3. etapu puta. Odluka pada da do Soluna idem lokalnim putevima kroz naseljena mesta... Pokret oko 8h ujutru i lagano uz more grabim ka Solunu... Pred ulazak u Solun stajem u neki trzni centar da kupim nastavke za GoPro kameru koje nisam poneo iz Beograda...pronasao dodatke i potrosio neplaniranih 30e za celo pakovanje dodatka i dzidza-bidza...U povratku sam bio laksi za jedan ranac, jer sam nepotrebne i prljave stvari strpao kod Zivote u auto.. Na setalistu kod kule u Solunu se nalazim sa ekipom iz Nei Porija i idemo negde na kafu. Fakultativno razgledanje Soluna, odlazak u crkvu Sv. Dimitrija pa pravac Zejtinlik. Tamo nas docekuje deda Djordje i njegova supruga... Bio sam nekoliko puta tamo i svaki put mi je osecaj kao da idem prvi put. Nakon toga opet malo setnje po Solunu i odluka pada da sledeci chekpoint bude Gevgelija. Preko kolege dobijam preporuke za hotel Ashikot (mislim da je 10e prenociste) hotel nista spec ali za nase bajkerske potrebe top.. Udoban krevet, topla voda, dobar wi-fi i dvoriste iza objekta gde se moze popiyi pivo sa drugarima. Raspitujemo se kod gazde gde je dobra klopa i on kaze 50m preko puta:cirka2:.. Restoran Idila. Klopa fantasticna, cene vise nego povoljne.. I preporuka za pivo Zlaten Dab. Posle klope obilazak Gevgelije... Nazad u hotel i Shlafen... Da se napune baterije za 4. etapu puta Gevgelija-Vranje. 

IMG_20190625_134440.jpg

IMG_20190625_072827.jpg

IMG_20190625_135120.jpg

IMG_20190625_115918.jpg

IMG_20190625_123349.jpg

IMG_20190625_121732.jpg

IMG_20190625_124727.jpg

IMG_20190625_163909.jpg

IMG_20190625_133046.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Kurino, svaka ti cast  :care: ...

Tvoj osmeh sve govori  :takoje: ...

 

Citajuci pojedine putopise a onda  analizirajuci sa cime je tura vozena vrlo lako se dodje do zakljucka ko ima malu a ko veliku pisu u gacama.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350 '23

Svanuo je 26. Jun i vreme je za pokret na 4. etapu ove avanture... Oko 9h vec spakovan i spreman za pokret... Tu sam se rastao sa drustvom.. Zivota sa porodicom ode za Beograd autoputem a ja opet starim putem uz Vardar... Malo po malo opet stigoh do Belov 13 odmaralista.. (opet sam se setio pokojnog Mirka Alvirovica), on je firsirao stalno to mesto u emisijama... Parkiram ljutu masinu i ulazim u bastu restorana, kad opet isti onaj konobar koji me je castio kafom prosli put... Porucujem istu turu... Odmorim malo... Trazim racun, on kaze oko 2.5e, ali ovog puta je dobio 10e..sad i ja njega da castim;). Pozdravimo se tu ko najrodjeniji i ja lagano forsiram bivsu Jugoslovensku republiku Makedoniju... U toku voznje mi zapade znak koji ukazuje da je za par km skretanje za jezero Mladost. I posto nikad nisam svracao do tada opet odlucim da pravim pauzu tu... Skrecem sa glavnog puta i malo nizbrdo, uzbrdo, levo, desno i ukaza se jezero... Odlazim pravo u Hotel Romantik opet po secanju iz emisije SAT... Pogled top... Sedi se u basti tik uz obalu restorana.... Porucih limunadu i mali Zlagen Dab jer mi se prethodno vece bas dopao.. Sat vremena pauze i uzivanja pa lagano pokret za Vranje...Do Vranja vise nisam pravio pauze. Granice prosao lagano, i na cilju sam bio negde oko 16h.  Dan sam iskoristio za vidjanje sa prijateljima moji je zavrsio odlaskomna Przar, hotel iznad grada u brdu sa kog puca panorama celog Vranja.  Druzenje do kasno u noc pa spavanje. 

IMG_20190626_103423.jpg

IMG_20190626_103412.jpg

IMG_20190626_120216.jpg

IMG_20190626_180938.jpg

IMG_20190627_095157.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350 '23

Etapu broj 5. zapocinjemo 27.juna...Pokret iz Vranja oko 11h i krecem autoputem... Prvi chek point Motel Predejane, da se pojede neka skembe corbica.. Mali odmor i dalje nastavljam isto autoputem do Nisa... Prolazim kroz centar grada i pravim pauzu na NIS-ovoj pumpi u Knjazevackoj ulici... Gde drugo kad je konacna destinacija ove etape bas Knjazevac :D. Idem starim putem do Malce i pravac Svrljig.. Nakon toga lagani uspon na Tresibabu i lagano se spustam u Knjazevac. U toj deonici sam uzivao u laganoj  voznji jer je priroda bila neverovatna... Odusevljen sam bio sopstvenim skuterom koji je uzbrdo isao kao i po ravnom, kao da je onih 12 konja isporucivalo bas punu snagu.  Stigao sam kod tasta u Knjazevac oko 16h, direktno na kremenadlice sa rostilja i hladno Zajecarko pivo:cirka2:.. Nakon toga osvezenje u bazenu sa klincima. Ovo je bila najlaksa etapa u avanturi jer znam puteve, rupe i sve kafane:ph34r:.. Odmor i prikupljanje snage za sutranjih 350km koje treba prevaliti do kuce. 

IMG_20190621_110317.jpg

IMG_20190627_150338.jpg

IMG_20190627_150604.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350 '23

Svanuo je Vidovdan. Prvobitno sam planirao da idem rutom Knjazevac-Soko Banja pa Aleksinanac i da se vratim putem kojim sam krenuo iz Beograda... Ali... Zasto jednostavno kada mozemo da malo da ga Zabiberimo:lol2:...  Oko 9 ujutru krecem ka Zajecaru jer sam na forumu procitao da je upravo tamo Moto skup... Stizem na lokaciju, a svi mamurni spavaju u satorima i samo policija i vatrogasci patroliraju na sve strane:na_glavi:... Na levo krug i pravac Bor i Borsko jezero... Pravim pauzu da se okrepim u nekom kaficu sa pogledom na jezero..umesto da se vratim na put Zajecar-Paracin ja odlucim da cu preko Crnog Vrha ka Zagubici.. Ajde da vidimo oce li Honda poloziti i taj test. Krecem polako od Borskog jezera uzbrdo.. Put KATASTROFA.. Rizla na svakoj krivini, blato od traktora i kamiona koji nekonttolisano izvlace drva iz sume.... Krivina mali milion... Ali jigde zive duse... Brzina izmedju 30 i 50 kmh... Vozi, vozi, vozi nikako da se popnem do Vrha... Vrem polako pocinje da se menja, neki oblaci da nailaze i odjednom sam se nasao sam na planini u magli... Onda mi je proradio nemir jer sam se setio da nemam nista za krpljenje guma, sam na planini.. Kad bi stao iz nekog razloga ko zna kad bi neko prosao da ukaze neku pomoc... Veca frka me je uvatila kad sam skapirao da nemam ni domet u pojedinim deonicama.. Medjutim setio sam se odlomka iz  jedne knjige... " I sine ako se desi, a desice se da nestane svetla i ispred i iza tebe, nebrini... Nastavi tamo gde si krenuo i reci "Ne moras ni sijati j... m ti majku, naci cu put u mraku sam eto" ".. Stao sam pored puta da popijem malo vode i pojedem neku cokoladicu..otprilike sam video na karti gde sam (jer telefon je van funkcije), i punom parom napred... Polako prelazim vrh i krecem da se spustam.... Vec je lakse, jer i ako masina stane, skotrljacu se do nekog sela :lol:... Polako izlazim iz magle i prolazim nekoliko sela i u daljini se nazire Zagubica.. Pade kamen sa srca a odmeh do usiju. Spustam se polako u grad i pravac izvoriste reke Mlave, gde pravim pa uzu u restoranu. Nakon toga krecem ka Krupajskom vrelu.. Stizem ubrzo tamo i jos jedno odusevljenje prirodom. Mala kafanica nudi svezu pastrmku iz sopstvenog ribnjaka, stari ovciji sir i pivo iz sopstvene proizvodnje... Znam da alkohol i dva tocka ne idu ali sam morao da se resetujem posle one planine i da dodjem sebi:klovn:.. Rucao sam fino, odmorio isto tako i dalje put nastavljam ka Gornjackoj klisuri i manastiru Gornjak. Tu sam stigao oko 16 i 30h.. Obilazak manastira, palim svece i polako krecem za Bg.. Vreme ne radi za mene tako da  vise nema mesta za pauze... Prolazim Petrovac na Mlavi, kroz lokalna sela do Pozarevca, preko Smedereva, Kovina i Panceva stigoh konacno u Borcu:na_glavi:. Iza zgrade me je docekao odbor za docek u sastavu nekoliko komsija sa porodicama i moja supruga koja se krsti sto sam se vratio ziv i zdrav :sampion:. Kako kazu "Budalu i Bog cuva". Ovo je bila najlepsa i najuzbudljivija etapa za voznju. 

 

IMG_20190628_120522.jpg

IMG_20190628_141206.jpg

IMG_20190628_142328.jpg

IMG_20190628_141945.jpg

IMG_20190628_152743.jpg

IMG_20190628_152910.jpg

IMG_20190628_152602.jpg

IMG_20190628_155410.jpg

IMG_20190628_170905.jpg

IMG_20190628_171426.jpg

IMG_20190628_171500.jpg

IMG_20190628_170834.jpg

IMG_20190628_130911.jpg

IMG_20190628_171320.jpg

IMG_20190628_130903.jpg

IMG_20190628_111613.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja