Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie/Kawa er6f

Da li neko od clanova ima CF moto Nk400 ili neki njihov motor ili zna nekog ko ga ima, da nam napise nesto vise o njemu... Potrosnja, odrzavanje, povoznost, agregat i ostalo? Bio bih vam jako zahvalan... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Staman je imao nk 150...

Ali svejedno, osim njega na ovu temu ima slabo odgovora... i mene svrbi ta kategorija do 500cc, pratim...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Potrošnja i povoznost ispod 500cc kao i registracija trebalo bi da se ne dovode u pitanje. Možda je pre dilema da li novi cf moto ili nešto polovno japansko za iste novce. Cb 500 i slično.

Mozda sam u zabludi ali ima li neki motor da nije povozan, I sta to znaci. Ok mozda strom 1000cc nije baš lagan ali se i on lepo povozi na putovanjima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

400nk izlozbeni u salonu u Bg sam ja zamalo uzeo, super mu je cijena, potrosnja mu je ekstra ima boljki kao i svaki veci brend kazu njegovi proizvodjaci, fali mu Nm u odnosu na klasu ali motor realno po meni bolji od ktm 390 za manje para. jedino sto ces djelove, morati da porucujes sa neta, turska je preplavljena tim modelima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Ćao svima, da li se pojavio neki vozač navedenog motora? Bilo bi lepo da čujemo neko mišljenje, iskustvo, opis kakav je u vožnji itd. Gledao sam motor u salonu i prijatno me iznenadio, deluje mi da su kinezi ovoga puta bili na vrhuncu zadatka.

 

Ne znam da li postoji test vozilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

Jeste,  kinezi su odradili fin posao na tome. Modelu,  zapravo mu je jedina mana tezina.  Ali zato nasi distributeri nisu svoj posao obavili tako da djelove uopste nemaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Slažem se, najveća mana motora je težina. Kawasaki z650 je lakši od ovog motora :)

Ja sam u njihovom salonu dobio informaciju da imaju dosta delova i motora na stanju, kao i da im delovi nikada nisu bili problem. Na forumu sam čitao suprotnu stranu, pa bi najbolje bilo da neki vozač CF motora iznese svoje mišljenje. Koliko sam upućen isti je distributer za Srbiju, Crnu Goru i Bosnu i Hercegovinu, valjda.

Kako si ti zadovoljan sa 150NK? Sve u svemu kako te služi/o?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

odlicno 20 000km  za godinu ali opet kazem razlikuje se to sto oni kaxzu i realnost djelova nemaju . ok shvatam nema ni yamaha ali im stizu zlu ne trebalo za 15 dana, njima ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

da imaju tipa radi dobru distribuciju sa eto da kazemo turskom, jer sam se cuo sa pojedincima iz turske koji kazu imaju u svakom momentu djelove. e onda nijedan drugi motor ne bih vozio jer, iako ce dostina reci da sam lud, po meni motor izgleda mocnije i cak od dukatija, i ko god kaze da izgleda kicasto, zaboravite, nije kina nego austrija ga dizajnirala;/ ktm izgleda kicasto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Iskreno ne znam za koliko im stižu delovi, nisam ih ni pitao :) Zato sam i došao ovde da čujem iskustva ljudi koji voze taj motor. 

Dobio sam i informaciju da je prodato valjda 2 ili 3 NK 400 na sajmu i nekoliko NK 650, ali niko od njih očigledno neće da se izjasni :)

 

Dizajn je stvarno neverovatan, video sam motor uživo i zaljubio se u njega, tri puta mi je lepši od npr. kawasaki-a z400. Pored toga, ja sam visok 188cm i lepše mi pristaje nk400 neko kawasaki ili KTM Duke 390, ima više sedište od njih. Možda sam malo previsok za naked motor, al' bole me brige ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Veliki mi je problem jer ja nemam garažu, pa ću motor držati na ulici pod ceradom, tako da yamaha nikako ne dolazi u obzir. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

siguran sam da su dobri motori, ja sam se razmisljao i oopet odlucio za yamahu, sa pozajmicom. volio bih da krenu ljudi vise da ih uzimaju, da se probiju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

mali off vezano za navedeni motocikl

 

ali pre 10ak dana sam imao iskustvo sa NOVIM Cfmoto CFORCE 850XC sa 100ak kilometara na satu. ATV je placen oko 12.000e sa svom dodatnom opremom,led dioda ovde,led farovi dodatni,jaci vitlo napred,kofer sa naslonom,kuka itd....

 

Uglavnom,sprava je BABAROGA prava,ima sve moguce i nemoguce gedzete ,milion prekidaca,deljenje 2x4 , 4x4, sve je digitalno....Automatik je u pitanju.

 

Menjac mi se ne svidja ni malo,pogotovo stajanje,jer bukvalno kad stanes posle 10ak sekundi ukapira da treba da rastavi prenos,jako cudno(vozim aute automatike dosta dugo,pa mi ovo bas cudno u najblazem obliku). Ista situacija je i pri kretanju.

 

Da zanemarim to,ono sto me je dotuklo je kvalitet dugmica,prekidaca,kljuca,kontakt brave...Pa za te pare MORA KVALITETNIJE...

 

Bukvalno odaje utisak jadnog KINEZA...

 

Na sve to ugasi mi se dok sam ga vozao i trebalo nam je pola sata da ukapiramo da je kill swich u problemu i gubi kontakt koji smo morali da resimo sa malo selotejp trake...UZAS

 

Po meni bacenih 12.000e,jer kad je ovakav NOV,a predvidjen je za svakakvo akanje i izivljavanje,kakav ce biti sa 10.000km ili vise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Videćemo, možda ga na kraju i uzmem. Ako ga kupim, javno obećavam da ću detaljno opisati motor, servisere, nabavku delova i sve što vidim kao prednosti ili manu motora. Nema smisla da ljudi kupuju te motore, a neće da podele utiske sa nama :D

Stvarno bi nam trebao jedan dobar review koji će jasno pokazati šta dobijaš za taj novac. Verujem da bi im to i bila dobra reklama. U drugim državama su se lepo probili, ne znam što se ne bi potrudili malo i ovde, reklamu nemaju nikakvu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

ne vjeruje nas narod bez u brendove, ako nista drugo imaju i pravo, samo najozbiljniji su eto toliko ozbiljni da barem imaju rezervne djelove, mislim nabavku. a ovo sto kazes da ljudi ne objavljuju, odma da ti kazem, malo ih je ko i uzeo, cak i to da ih je toliko prodato je ? ali evo ti jedno olaksanje, dosta djelova imas sa interneta cak ima i britanski sajt koji ima djelove za cf i nijesu nista skuplji nego li da ih ovako uzimas.... ja sam svoj vozio 20 k bez problema, za te pare iako se ljudi bune ne moze se uzeti nista, jer kod nas je 650nk bio ispod 5000 sto je ekvivalent 390 duku, a vjerujte on i 125 itekako imaju svojih problema..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Jeftin jeste, ali nije ni prejeftin. Nk400 košta 4.290e, kawasaki z400 5.557e, a Duke 390 5.700e. Videćemo, još uvek nisam doneo konačnu odluku, ali sam svakako zagrejan samo tako da uzmem nk400. Prevashodno zbog lepote, jer razlika od 1.300e u odnosu na kawasaki ili ktm stvarno nije nešto zbog čega bih rizikovao sa kinezom, pogotovu što nakon 3 godina CF moto neće vredeti više od 2.000e i to daj Bože da dobiješ toliko (+neće niko ni hteti da ga kupi), dok će i KTM i Kawa... držati sigurno cenu od 4.000e. :) Kawasaki ninja, 250ccm, 2006 godište, se prodaje sada za 2.000e, a star je 13 godina.

 

Eto, jedino me je plašilo ovo što je izneo @miksamgm, to su kineski dugmići, uvek nešto fali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Cesto sam u prilici da sednem i provozam neki CF Moto, uglavnom je to ATV vozilo tj quad ali naidje i po neki motocikl i skuter.

Mislim da je odnos cena/kvalitet odlican.Daleko su oni otisli u odnosu na kineske skutere koje smo navikli da gledamo u svakom pogledu.

 

Vozio sam njihov skuter CF Moto Jet Max 250.Meni je, iskreno, ruznjikav i gume koje su tada dolazile na njemu kao prva ugradnja mi nisu bas ulivale poverenje ali pored te dve stvari taj skuter ide neverovatno dobro.Motor je sa direktnim ubrizgavanjem, uvek pali iz prve, radi odlicno, vuce odlicno, da ne preterujem ali ne ide nista losije od X Max-a 250i, sa te tacke gledista nemate utisak da je u pitanju kineski skuter.Sto se rucica i prekidaca tice, Piaggio ima losiije prekidace, klimaviji su i tvrdji u radu pri prebacivanju.Gume na rucicama su sasvim zadovoljavajuceg kvaliteta, Piaggio nema nista mnogo bolje.

Kada dvojica od po 90kg sednu na njega, hoce centralni stender da kaci asfalt u krivini vrlo lako.

Ali za nesto ispod 3000e ste dobijali nov skuter od 250ccm koji po kvalitetu i pouzdanosti ne vidim da mnogo  zaostaje za Piaggio-om ako uopste i zaostaje.

  

Probao sam stari model CF650NK i mali CF150NK, ovaj najnoviji 650MT sto lici na Versys-a nisam vozio ali vidim da je i na njemu i na starom NK masina kao da je od Kawasakija ER6.

650NK mi se bas dopao, dolazi da Continental gumama, ide lepo, koci odlicno, lako se vozi, ne deluje mi nista losije od Kawasakija.Na kraju, opet dolazimo do cene, 650MT je 2000e jeftiniji od Kawasaki Versys-a, a motor uzivo jako lepo izgleda.

Ovaj mali 150NK, meni bas zanimljiv motoric, lagan, lep na oko, ima direktno ubrizgavanje, kvalitet kao i kod 650NK, za te pare mu ne nalazim neku manu.

 

Po mom misljenju, jedini problem u celoj prici je kasnija prodaja takvog motora kao polovnog, sto se kvaliteta tice ja nemam apsolutno nikakvih zamerki.Delovi nisu problem, sve moze da se nabavi kod uvoznika i prodavca.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
Pre 2 sati, Novak Lazovic je napisao:

Cesto sam u prilici da sednem i provozam neki CF Moto, uglavnom je to ATV vozilo tj quad ali naidje i po neki motocikl i skuter.

Mislim da je odnos cena/kvalitet odlican.Daleko su oni otisli u odnosu na kineske skutere koje smo navikli da gledamo u svakom pogledu.

 

Vozio sam njihov skuter CF Moto Jet Max 250.Meni je, iskreno, ruznjikav i gume koje su tada dolazile na njemu kao prva ugradnja mi nisu bas ulivale poverenje ali pored te dve stvari taj skuter ide neverovatno dobro.Motor je sa direktnim ubrizgavanjem, uvek pali iz prve, radi odlicno, vuce odlicno, da ne preterujem ali ne ide nista losije od X Max-a 250i, sa te tacke gledista nemate utisak da je u pitanju kineski skuter.Sto se rucica i prekidaca tice, Piaggio ima losiije prekidace, klimaviji su i tvrdji u radu pri prebacivanju.Gume na rucicama su sasvim zadovoljavajuceg kvaliteta, Piaggio nema nista mnogo bolje.

Kada dvojica od po 90kg sednu na njega, hoce centralni stender da kaci asfalt u krivini vrlo lako.

Ali za nesto ispod 3000e ste dobijali nov skuter od 250ccm koji po kvalitetu i pouzdanosti ne vidim da mnogo  zaostaje za Piaggio-om ako uopste i zaostaje.

  

Probao sam stari model CF650NK i mali CF150NK, ovaj najnoviji 650MT sto lici na Versys-a nisam vozio ali vidim da je i na njemu i na starom NK masina kao da je od Kawasakija ER6.

650NK mi se bas dopao, dolazi da Continental gumama, ide lepo, koci odlicno, lako se vozi, ne deluje mi nista losije od Kawasakija.Na kraju, opet dolazimo do cene, 650MT je 2000e jeftiniji od Kawasaki Versys-a, a motor uzivo jako lepo izgleda.

Ovaj mali 150NK, meni bas zanimljiv motoric, lagan, lep na oko, ima direktno ubrizgavanje, kvalitet kao i kod 650NK, za te pare mu ne nalazim neku manu.

 

Po mom misljenju, jedini problem u celoj prici je kasnija prodaja takvog motora kao polovnog, sto se kvaliteta tice ja nemam apsolutno nikakvih zamerki.Delovi nisu problem, sve moze da se nabavi kod uvoznika i prodavca.

 

 

 

Sve se slazem osim za djelove.  Ja sam neko ko ga je vozio i odgovoeno tvrdim danne moze,  osim ako ne cekas 3 mjeseca onda da

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ne sumnjam u to sto kazes za delove za motocikle jer ih je jako malo prodato pa i sve sto zatreba se verovatno i narucuje po potrebi.Za ATV vozila nije taj slucaj jer su prodata u bas velikom broju pa za njih imaju puno delova na stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Slažem se sa vama kolege bajkeri. Zahvaljujem na odgovorima.

Motor je lep, sama mašina odlična, sve u svemu obećava... Diskutabilno je oko delova, sporiji je od konkurencije, poprilično težak, nema mnogo motora kupljenih u Srbiji, te ni mnogo kolega da prenesu iskustvo... Kinezi su ovoga puta bili na vrhuncu zadatka, ali možda tako nešto još uvek nije za Srbiju. To je moj neki zaključak.

 

Možda budem među retkima koji će da rizikuje sa ovim motorom, pa vam prenosim moje iskustvo. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 12 minuta, Novak Lazovic je napisao:

Ne sumnjam u to sto kazes za delove za motocikle jer ih je jako malo prodato pa i sve sto zatreba se verovatno i narucuje po potrebi.Za ATV vozila nije taj slucaj jer su prodata u bas velikom broju pa za njih imaju puno delova na stanju.

Istina,  i potpuno se slazem a to da uma djelova za atv sam jos od nekog cuo,  za njih valjda imaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
 
 
0
 Advanced issues found
 
 
 
On 7/22/2019 at 1:28 PM, Luka9905 said:

Ćao svima, da li se pojavio neki vozač navedenog motora? Bilo bi lepo da čujemo neko mišljenje, iskustvo, opis kakav je u vožnji itd. Gledao sam motor u salonu i prijatno me iznenadio, deluje mi da su kinezi ovoga puta bili na vrhuncu zadatka.

 

Ne znam da li postoji test vozilo...

@Luka9905 Iscimaj momke iz CF moto ekipe na Instagramu jer mislim da postoje test vozila :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
On 7/22/2019 at 1:28 PM, Luka9905 said:

Ćao svima, da li se pojavio neki vozač navedenog motora? Bilo bi lepo da čujemo neko mišljenje, iskustvo, opis kakav je u vožnji itd. Gledao sam motor u salonu i prijatno me iznenadio, deluje mi da su kinezi ovoga puta bili na vrhuncu zadatka.

 

Ne znam da li postoji test vozilo...

@Luka9905 Iscimaj momke iz CF moto ekipe na Instagramu jer mislim da postoje test vozila :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja