Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

ja sam vozio 150nk,   650nk i mt probao i sad vozim mt07. Mogu reci da su stvarno odlicni motori,  to vidim svi pominju prekidace u ostalo,  ma ljudi motori su top jedino distributeri eto malo da se uozbilje i uhovore saradnju sa nekim iz regiona jer turska ima odlicnu distribuciju djelova.  Vekika vjerovatnoca cim se malo pocnu prodavat i odje ce to biti ok.  A motor kao motor nista nije hori od evropljana japanaaca cak i strani novinari to tvrde

pre 17 minuta, Luka9905 je napisao:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Vrh, baš dobro izgledaju :) Videćemo kroz koji mesec ili tek u sledećoj godini sa kojom mašinom ću se počastiti, pa što se mene tiče možemo neku turu da organizujemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

@Luka9905
Uzmi MT 07 kao i Staman, ne, bolje polovnu, kao ja. I onda pod ciradu i nema brige. Svi pricaju da je CF moto super, a niko ne uzima, nemoj ni ti... Ali nastavi da ga hvalis svakako. Mozda jenog dana dobiju vise postovanja na nasem trzistu, a do tada nemoj da to bude preko tvoje grbace :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 2 minuta, milosmc je napisao:

@Luka9905
Uzmi MT 07 kao i Staman, ne, bolje polovnu, kao ja. I onda pod ciradu i nema brige. Svi pricaju da je CF moto super, a niko ne uzima, nemoj ni ti... Ali nastavi da ga hvalis svakako. Mozda jenog dana dobiju vise postovanja na nasem trzistu, a do tada nemoj da to bude preko tvoje grbace :)

:) mac sa dvije ostrice. Drug uxme mt07 sa 4000 km polovnu i problem za problemom,  dihtung dekla,  pusti vodu....  Jedno je sigurno,  i takav mt ce vise da se proda od cf-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

ali definitivno se ti motori probijaju, odlicno se pokazali, bas pratim ,evo sad bas rade turu iz turske preko albanije do nekih evropskih zemalja, i odlicno se pokazuju. jedno je sigurno samo se ne probijaju kod nas. prosli model 650 nk je imao dosta previse previse problema, zaista, citao sam hiljadu problema koje je imao, sa curenjem ulja, svacim necim, cak bih to mogao i naci, dok ovaj od kad je potpisana saradnja sa ktm om je odlican, cak i ktm se u istu fabriku sastavlja... evo nesto sa ove ture trenutno

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

ovo je nesto sto sam vidio na internetu da je malo poceo da bude problem , naime korman ili kako ga vec zovete zulja ove kablve pa ih cijepa, i oblogu oko sajle kvacila...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Izgleda da ima prave karakteristike kineza :D Haha šalim se, da budemo realni, dileri kawasaki-a ne mogu da prodaju više od pet motora u toku godine u Srbiji, stalno im ostaju motori stari po 2, čak i tri godine. Tako da se ne može očekivati da i to malo ljudi što kupuje da poverenje kinezu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
pre 59 minuta, Luka9905 je napisao:

Izgleda da ima prave karakteristike kineza :D Haha šalim se, da budemo realni, dileri kawasaki-a ne mogu da prodaju više od pet motora u toku godine u Srbiji, stalno im ostaju motori stari po 2, čak i tri godine. Tako da se ne može očekivati da i to malo ljudi što kupuje da poverenje kinezu...

Bas bas tako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 282 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Ali taj kinez je dobrih 20% jeftiniji od Kawasakija, a ne vidim da je nesto losiji.Tako da, na duze staze i ne deluje kao losa investicija.

Mada, ako neces da te boli glava, idi na proverenu varijantu.Japanac i nema greske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Ovaj nk400 uopste nije mali motor (kao ni nk250) kao sto se cini na slikama. Doduse, nafuran je plastikama, ali to valjda tako mora. Deluje kompaktno, mislim da bi bio ok za voznju. Rekao bih da osobe visine do 180cm ne bi trebalo da imaju problema. Nije za voznju udvoje, mozda samo od kafica do kafica. Gume mi ne ulivaju poverenje, ali to se ionako menja. Meni licno smeta sto su satovi digitalni (starim, znam) ali i to valjda tako mora. 

Ovako u paketu, deluje mi zanimljivo: mala registracija, atraktivan dizajn, abs, garancija 2 godine... Sta znam, ako se uzima na duze staze mozda 4300e i nije mnogo. 

Ne bih ga uporedjivao sa japancima, ipak je 1000 mozda i nesto vise € jeftiniji, pa je i logicno da nema sve i u istom kvalitetu kao sto imaju japanci. 

Sto se tice kasnije prodaje, mislim da ce biti isto kao i sa prethodnom generacijom kineza tipa keeway-a, sprint-a, quinqi-ja, yamasaki-ja i ostalih (ako se ne varam, bili su oko 1500-2000e, mnogo su se vozili a primerci koji su preziveli lose vlasnike i lose odrzavanje danas se prodaju za 500-600-700€) . Verovatno ce za 10-ak godina vredeti 30-40% prodajne cene, sto je opet i realno. 

Neko moje vidjenje... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
Pre 1 sat, raps je napisao:

Ovaj nk400 uopste nije mali motor (kao ni nk250) kao sto se cini na slikama. Doduse, nafuran je plastikama, ali to valjda tako mora. Deluje kompaktno, mislim da bi bio ok za voznju. Rekao bih da osobe visine do 180cm ne bi trebalo da imaju problema. Nije za voznju udvoje, mozda samo od kafica do kafica. Gume mi ne ulivaju poverenje, ali to se ionako menja. Meni licno smeta sto su satovi digitalni (starim, znam) ali i to valjda tako mora. 

Ovako u paketu, deluje mi zanimljivo: mala registracija, atraktivan dizajn, abs, garancija 2 godine... Sta znam, ako se uzima na duze staze mozda 4300e i nije mnogo. 

Ne bih ga uporedjivao sa japancima, ipak je 1000 mozda i nesto vise € jeftiniji, pa je i logicno da nema sve i u istom kvalitetu kao sto imaju japanci. 

Sto se tice kasnije prodaje, mislim da ce biti isto kao i sa prethodnom generacijom kineza tipa keeway-a, sprint-a, quinqi-ja, yamasaki-ja i ostalih (ako se ne varam, bili su oko 1500-2000e, mnogo su se vozili a primerci koji su preziveli lose vlasnike i lose odrzavanje danas se prodaju za 500-600-700€) . Verovatno ce za 10-ak godina vredeti 30-40% prodajne cene, sto je opet i realno. 

Neko moje vidjenje... 

Nije mali motor,  to nikako,  jeste malo tezi u odnosu na konkurenciju ali dobro.  Jeftiniji je masu.  Za iste pare ktm 125cc duke ne moze se uzeti.  Iskreno mnogo lijep motor a te plastike sto pominjes ga cine jos robusnijim ljepsim,  doduse garancija kao garancija-pitanje mozes li racunati na nju,  ali s druge strane mislim da u prvih pet godina nece nista ni trevati.  Vozio sam 150nk skoro 2 godine sada vozi i ovaj iza mene ulje filteri i orezadovoljan i on kao ja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Meni Kinezi jos uvek ne ulivaju toliko poverenje kao Japanci....

 

Tacno je da je Japanac 1.000 a verovatno i 1.500eur skuplji, ali kada kupis Japanca znas da si kupio vrhunski motor koji je pre svega istrajan. Tu razliku mozes da pozajmis ili  da uzmes kredit pa da otplacujes kroz godinu dve dana...

 

Kada kupujes motor pogotovu nov osim izgleda i voznih karakteristika treba voditi racuna i o: zastupljenost servisa, kvalitet motora, mogućnost nabavke delova, koliko ces izgubiti prilikom prodaje i koliko je tesko prodati motor....

 

U Srbiji je pokusana prodaja Geely vozila ako se secate i to se jako neslavno zavrsilo...moj drug ima auto niti moze da ga popravi niti da ga proda.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK
Pre 2 sati, Grasko.car je napisao:

Meni Kinezi jos uvek ne ulivaju toliko poverenje kao Japanci....

 

Tacno je da je Japanac 1.000 a verovatno i 1.500eur skuplji, ali kada kupis Japanca znas da si kupio vrhunski motor koji je pre svega istrajan. Tu razliku mozes da pozajmis ili  da uzmes kredit pa da otplacujes kroz godinu dve dana...

 

Kada kupujes motor pogotovu nov osim izgleda i voznih karakteristika treba voditi racuna i o: zastupljenost servisa, kvalitet motora, mogućnost nabavke delova, koliko ces izgubiti prilikom prodaje i koliko je tesko prodati motor....

 

U Srbiji je pokusana prodaja Geely vozila ako se secate i to se jako neslavno zavrsilo...moj drug ima auto niti moze da ga popravi niti da ga proda.....

U pravu si,  mada mislim da je cf moto vec prevelika kompanija samo ce se siriti,  da li i kod nas pitanje je... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Mada iskreno mislim da ce Kinezi vrlo brzo pokupovati mnoge renomirane proizvodjace motora.....recimo MV Agusta, Ducati su kandidati za prodaju.....

 

Verovatno ce biti ista situacija kao sa Volvom gde ce brand ostati na vrhunskom nivou a Kinezi ce uzeti tehnologiju za svoje potrebe....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

@Grasko.car

I slazem se i ne slazem se :) 

Pogledaj koliko se "kineza" vozi, sto skutera sto motocikala. Svi koji su iole odrzavani su i dan danas u voznom stanju. Moj burazer je uzeo novi sprint (mislim da je basic) skuter neke 2007. ili 2008. godine, i danas ga vozi bez ikakvih problema. Kolega staman je vozio nk150 dve godine, samo sa redovnim servisima. Mislim da to dovoljno govori o kvalitetu. Na kraju krajeva, uzmi bilo koji japanski motor i eksploatisi ga bez propisanog odrzavanja pa ces videti koliko je trajan. Naravno, daleko od toga da su japanci nekvalitetni, ali moras priznati da cf u ovom paketu nudi poprilicno.

Sa druge strane, kada 1000 ili 1500€ pretvoris u procente od 3000 ili 4300€  onda to i nije bas mala razlika. 

I za kraj, kada kupujes nov motor pa osim izgleda i voznih karakteristika vodis racuna i o zastupljenosti servisa, kvalitetu motora, koliko gubis kada prodajes motor i koliko je tesko prodati motor- za koji motor bi se odlucio? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

za yamahu.  Ne zato sto sam je sad ja uzeo,  nisam imao zapravo nijedan drugi model eksplicitno koji sam zelio,  zapravo sam gledao i z650 kawasaki i hondu cb500x i opet leglo na yamahu.  Bas sam se lomio.  Na kraju je presudilo pa jedna stvar i to definitivno.  Ja s neko ko tu i tamo voli da propputuje,  shodno novcanim sredstvim.  Odma da se razumijemo,  sa cf-om sto je neko iz grupe rekao.  Odljcan za po drzavi da se vozis.  Ne izlazi sa njim nidje i jeste tako

pre 8 minuta, raps je napisao:

@Grasko.car

I slazem se i ne slazem se :) 

Pogledaj koliko se "kineza" vozi, sto... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Ne treba generalizovani ništa, ovaj može preko ovaj ne može.
Evo ona cura dankinja, čini mi se, vloger na YouTube ichiboots, sa indijskim royalom 400cc vozi već 6meseci bez prestanka, od Indije do kuće usput svuda u krug...ide ne staje motor.

Послато са уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Bezi od kineza on njih  samo kinezi terapija, a i nisu to tako male pare 4300e dodas jos soma i kupis japija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.
On 1/12/2020 at 7:23 PM, Imeiprezime said:

Ja se ozbiljno razmisljam da na prolece uzmem cf moto 150nk. Jos nista lose o njemu nisam procitao. 

I ja sam razmišljao, ali posle mnogo negativnih ocena za "Guevara" CFmoto zastupnika, odustao sam. Pitam ih zašto na sajtu za 150NK stoji četri ventila kada ima samo dva, rekli ispraviće, ali prošlo 6 meseci ništa od izmene. Neozbiljno.

Moj savet je odustani.

TEHNIČKI PODACI (CF150-3)

Tip Jednocilindrični 4-taktni, SOHC, 4 v./cil., vodom hlađen
Zapremina ccm 149,4
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ipak sam odustao,u pregovorima sam za jedan kymco skuter,samo prodavac treba da sredi da dodje vlasnik da sredimo papire jer jedino tako prihvatam da kupim. Javljam ako sve prodje kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja