Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki versys 650 riser

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Prodajem nove riser-e za kawasaki versys 650, jer sam uzeo greskom za 1000, cena neka buse 3500 dinara,koliko sam i ja platio

 

 

WWW.EBAY.COM

Extension for side stand foot for KAWASAKI Versys 650 2015-on connection:. fits Kawasaki Versys 650 2015-2017. Plus high code, height up 30mm. Material for the 6061T6 aluminum alloy CNC machining. Supplied with stainless steel screws.

 

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ne zameri na glupom pitanju, ali po čemu se ovi rajzeri razlikuju od bilo kojih drugih kineskih rajzera kojih je Aliexpress i E-bay prepun po ceni od maksimalno 10 EUR sa sve shippingom i to da biraš boju?

 

Tipa, ovako nekih:

 

Po tome što u naslovu piše da su za Kawasaki Versys ili stvarno ima neka fundamentalna konstruktivna karakteristika koja ih opredeljuje da su samo za Versys, pa im je i cena u skladu sa tim trostruko viša? Na slikama vidim da nemaju ništa posebno, čak šta više, baš su onaj najjednostavniji model za 22mm guvernalu. Kinez se dosetio kako da ošiša kupce :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Odgovoricu ti ja drug, jesu skuplji 3x svuda, uz versys pazuju i na Z modele... Prihvat za guvernal je ukopan ukoso posto je donja polutka takva, ne moze se montirati na drugi tip motora.
Radio sam na svom z750s podizanje guvernala i posto sam ga od prohroma pravio kostao je 80eura.
Ima u temi o toj kawi, postavio sam.

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo slika originala koji skidoh, i pravljen na motoru (pravljeni ima normalni, ravan prihvat)427b59367c4f484845a98e16ee95d8c0.jpgb3f07c4f83d277c1c6988cc75bc76e51.jpg

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Da me ubiješ, nisam shvatio šta je na Versys-u ukoso?!? Bez obzira kako je fabrički prihvat za guvernalu povezan sa gornjim trouglom, ležište gde dolazi sam guvernal ne može biti ukoso. Ovi bar rajzeri se stavljaju umesto guvernale i onda guvernala dolazi na njih i odozgo ide gornja polutka. Jedino ako su fabrička donja i gornja polutka latelarno koso usečene pod istim uglom onda ima smisla to što si naveo, ali s druge strane, ne mogu da shvatim da bi neko to tako projektovao (zbog smicanja i naprezanja materijala upravo tamo gde je to najmanje poželjno). S druge strane, video sam gomilu Versys-a sa ROX pivot rajzerima potpuno istim kakve ja imam na Cagivi, pa u skladu sa tim zaključujem da bi i bilo koji drugi univerzalni rajzeri za 22mm guvernalu savršeno odgovarali. Evo našao sam fotku i ne mogu da provalim šta je ovde ukoso?

 

kawasaki-versys-handlebar-risers-side-vi

 

p.s. Ne miniram oglas, iskreno me zanima u čemu je specifičnost kod Versys-a, ako stvarno postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drug, smisleno je cim sam napisao. Ovako je na Z modelu. Pretpostavljam da je i na versis_u tako specificno...
Slike iznad su moje, ne pisem sta sam cuo.02b8023a8b22d7111367bb20e8cfdc69.jpg

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV
Ne zameri na glupom pitanju, ali po čemu se ovi rajzeri razlikuju od bilo kojih drugih kineskih rajzera kojih je Aliexpress i E-bay prepun po ceni od maksimalno 10 EUR sa sve shippingom i to da biraš boju?
 
Tipa, ovako nekih:
CNC-universal-racing-handlebar-mount-moto-Fat-Bar-Clamps-for-For-KTM-EXC-YZF-CRF-KLX.jpg&key=df0507f015ef4e2cdb426b582e0adf4e8659b3aac9b59335064ed9bf8413283e WWW.ALIEXPRESS.COM
Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com  
Po tome što u naslovu piše da su za Kawasaki Versys ili stvarno ima neka fundamentalna konstruktivna karakteristika koja ih opredeljuje da su samo za Versys, pa im je i cena u skladu sa tim trostruko viša? Na slikama vidim da nemaju ništa posebno, čak šta više, baš su onaj najjednostavniji model za 22mm guvernalu. Kinez se dosetio kako da ošiša kupce
Druze , ja sam ove risere kupio drugaru koji ima versys 1000 i tamo nisu pasovali,ne znam zbog cega, samo sam stavio da to prodajem jer mi ne trebaju, a to da li moze da se stavi neki drugi riser,verovatno moze. E sad ko voli da mu motor izgleda sa riserima a da se oni ne primete verovatno ce gledati moj oglas, ako zeli da ih ima i da ne mari mnogo za izgled onda ce uzeti te od 10-ak €.
Samo znam da za ove pare ne mogu da se nadju ovi riseri, pa ko voli nek izvoli.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250
Pre 8 sati, N.F.S. je napisao:

Drug, smisleno je cim sam napisao. Ovako je na Z modelu. Pretpostavljam da je i na versis_u tako specificno...
Slike iznad su moje, ne pisem sta sam cuo.02b8023a8b22d7111367bb20e8cfdc69.jpg

Sent from my SM-J330FN using Tapatalk
 

 

Sad mi je jasno - ovde se lepo vidi. Zahvaljujem na objašnjenju :) Juče da sam umro ne bih znao da je neko ovo smislio. Moguće onda da je i na Versys-u slično tome. Ako ništa, bar smo oglas držali na vrhu :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Iskreno bih vam savetovao da  ne stavljate na nekim bitnim mestima na motoru, kao sto je ovaj(korman), stvari sa aliexpresa. Ok plastike i ostalo to moze, ali ovo vam direktno utice na bezbednost i taj materijal mora biti kvalitetno i pravilno odradjen, jer ne daj Boze da nesto pukne/polomi se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Sto,jel nekom puklo, pa savetujes tako.
Ja imam slican na svom motociklu i ne planiram da skacem po kormanu,da ne bi slucajno pukao

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Da puklo drugaru, i izgubio kontrolu pao, polomio ruku. Nije bio off road. Ok izolovan slucaj, ali treba porazmisliti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Aj trazicu mu da slika. Izvini nemoj da mislis da nesto bombardujem oglas, ako smeta obrisacu svoje postove, samo sam izrazio brigu da ljudi porazmisle, jos jednom kazem izolovan slucaj sto naravno nista ne mora da znaci jer ima mali milion ljudi kojima nije puko a sa aliexpresa je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Mogu da zamislim da puknu kopije ROX pivot rajzera ako su izrađeni od loše legure aluminijuma i ako su liveni, ali ovi rajzeri što prodaje kolega @laband stvarno ne znam kako mogu da puknu, šta god im radio - posebno što su zamišljeni da se koriste samo kao produžetak uz korišćenje fabričke gornje polutke.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Preneo sam iskustvo ovih sa aliexpresa, nemam pojma kakvi su njegovi, dal su to ti ili normalnog kvaliteta, zato sam se izvinio kolegi da ne shvati pogresno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja