Jump to content

Moto Zajednica

R1100R: Vibracije

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova

Pozdrav svima, pojavio mi se problem koji ne mogu baš da definišem pa mi treba pomoć. 

Naime, na početku sezone sam uredno uradio mali servis i zamenio prednju gumu i počeo da vozim i primetio sam razliku u ponašanju u vožnji u odnosu na prošlu godinu - pojavile su se vibracije, pre svega na fuzasterima ih osetim, na stopalima, ali i na rukama isto. Što su obrtaji motora veći, to su i vibracije jače. Do 3500 obrtaja ih skoro pa uopšte nema, na 5-6000 vibrira baš onako momački i to toliko da je veoma neprijatno voziti duže. Posle pređenih 100 km sav bridim, što se nikad nije dešavalo. Kažem opet, mnogo više se oseti na nogama nego na upravljaču i rukama. Motor nije nestabilan u vožnji, ali nešto očigledno trese.. Help :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

zadnji ležaj diferenciala....podigni motor na centralni, uhvati gumu gore-dole i proveri koliko ima lufta. Nešto malo mora da ima (ako me sečanje ne vara oko 0,5cm). ako je to OK, onda skini zadnja kočiona klješta i zavrti točak....ako čuješ mlevenje, onda je to-to....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Nema lufta ni milimetra, pre popravke je baš plivao. Znači da nisu ti isti ležajevi. E sad šta je, pojma nemam. Znači isključivo zavise vibracije od obrtaja motora, nebitna je brzina kretanja motocikla, isto vibrira i u prvoj na 5000 obrtaja i u četvrtoj na 5000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 48 minuta, Wlayco_apatiner je napisao:

Nema lufta ni milimetra, pre popravke je baš plivao. Znači da nisu ti isti ležajevi. E sad šta je, pojma nemam. Znači isključivo zavise vibracije od obrtaja motora, nebitna je brzina kretanja motocikla, isto vibrira i u prvoj na 5000 obrtaja i u četvrtoj na 5000

Za početak, sinhronizuj leptire", daj brizgaljke na pranje, promeni svećice, proveri ventile.

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Kada sam imao problem sa velikim ležajem kardana, meni je vibriralo na nogostupima prilikom kočenja. Recimo prilaz pumpi. Ali nije imalo veze sa brojem obrtaja.

Ovo je nešto drugo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, markone je napisao:

Kada sam imao problem sa velikim ležajem kardana, meni je vibriralo na nogostupima prilikom kočenja. Recimo prilaz pumpi. Ali nije imalo veze sa brojem obrtaja.

Ovo je nešto drugo?

Trebao si da nosiš kanticu sa gorivom i rešen problem.:)

A ti si verovatno menjao ceo ležaj!?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 15 sati, zika56 je napisao:

Za početak, sinhronizuj leptire", daj brizgaljke na pranje, promeni svećice, proveri ventile

 

Pranje dizni, bez testiranja, ne znači mnogo, takođe i sama tela valja očistiti, ne sinhronizuju se leptiri već usisavanje, žuti šrafi i sajle, zabranjeno je diranje leptira po fabričkom uputstvu, to što se nalazi po forumima u najmanju ruku nije dovoljno dobro, ili tačno barem, zaključno i sa Grkovim preporukama. Potrebno je da se podesi TPS i restuje ECU, eventualno da se premeri pritisak u cilindrima, ostalo je u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 6 minuta, đunta je napisao:

 

Pranje dizni, bez testiranja, ne znači mnogo, takođe i sama tela valja očistiti, ne sinhronizuju se leptiri već usisavanje, žuti šrafi i sajle, zabranjeno je diranje leptira po fabričkom uputstvu, to što se nalazi po forumima u najmanju ruku nije dovoljno dobro, ili tačno barem, zaključno i sa Grkovim preporukama. Potrebno je da se podesi TPS i restuje ECU, eventualno da se premeri pritisak u cilindrima, ostalo je u redu.

Mile, znam vrlo dobro šta se i kako radi, šteluje i podešava i šta je dozvoljeno, a šta zabranjeno da se dira, nego sam samo pokušao da čoveku vrlo prosto ukažem na to odakle treba da počne i šta da proverava (računajući da će to da mu odradi neko ko ipak zna posao). Mislio sam (a i sada mislim) da nema potrebe da pišem doktorsku disertaciju oko ovoga, ali ukoliko neko želi i ume da to čoveku bolje objasni, podržavam takvu nameru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja