Jump to content

Moto Zajednica

Predlozi za jaknu

Recommended Posts

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ćao svima. Potrebni su mi predlozi, saveti, mišljenja o nekim jaknama. Planiram da uzimam novu opremu, i ideja je da krenem od jakne. Ako se uklopim i sa pantalonama moglo bi i to zajedno.

 

Long story short: Ako imate neki predlog za all season jaknu u nekoj svetlijoj nijansi a da je dostupna u radnjama kod nas - molim vas podelite to sa nama. :)

 

Long story: Elem, jakna treba da bude troslojna odnosno all season, odnosno da poseduje kišni kao i termo uložak. Obavezno je da sa unutrašnje strane ima mrežastu postavu, a prisustvo luftera na grudima i leđima je svakako poželjno. Voleo bih da jakna bude svetle boje, i to ima značajnu ulogu u izboru modela. Ne presudnu, svakako, ali jako značajnu. Cenovni rang nije zacementiran. Neka cifra do koje bih mogao da se isprsim za jaknu je 40k, ali je, razume se, poželjno da to bude i malo manje, odnosno da bude best buy što se ono kaže. :D

 

Ono što sam gledao jeste Acerbis Adventure komplet u sivoj boji:

ACERBIS-jakna-Adventure-siva-1.jpg

ACERBIS-pantalone-Adventure-sive-nov-mod

Jakna je dostupna u mojoj veličini, probao je i deluje mi odlično. Materijal je vrlo gustog tkanja i zaista deluje jako kvalitetno. Boja je odgovarajuća, a tu su i veliki lufter i dva zanimljiva svojstva - skidajući rukavi i veliki džep na leđima za kesu sa vodom. Pantalone nažalost nisu dostupne i mojoj veličini, niti će biti skore nabavke...

 

E sad, meni se jakna jako sviđa, ali sam malo skeptičan jer nikada nisam čuo mišljenje o ovom modelu. Ako neko ima neku informaciju iz prve ruke, bio bih zahvalan kada bi nam rekao koju reč o ovoj jakni (ili kompletu).

 

Drugi problem je to što nemam dovoljno informacija. Želeo bih da razmotrim više modela, ali odavde to i nije tako lako, a sajtovi prodavnica moto opreme kod nas uglavnom šturi... Trenutno imam Revit Sand koju sam uzeo odavde preko oglasa, ali ona je polako dotrajala i spremna je za zamenu. Shodno tome merkam isti model, samo u novom izdanju. Cena je jača, ali bih ako je utisak dobar možda mogao da je priuštim. Makar model Sand 2. Videh skoro da u Motoland-u ima Revit opreme, a čak ima i nekih jako kvalitetnih modela koliko videh na facebook-u (ili gde već), pa svakako planiram da posetim i njih i vidim šta je dostupno. Pored toga videh da se diskutovalo o Modeka jaknama, i po slikama neki modelu su mi takođe delovali dobro.

 

Kako god, ako je neko skoro razmatrao sličnu opremu, želeo bih da čujem za šta se odlučio, zbog čega, kako je zadovoljan izborom itd. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ima li ova jaketa ugrađene protektore ili se nosi priko veste sa protektorima?



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Ćao svima. Potrebni su mi predlozi, saveti, mišljenja o nekim jaknama. Planiram da uzimam novu opremu, i ideja je da krenem od jakne. Ako se uklopim i sa pantalonama moglo bi i to zajedno.
 
Long story short: Ako imate neki predlog za all season jaknu u nekoj svetlijoj nijansi a da je dostupna u radnjama kod nas - molim vas podelite to sa nama.
 
Long story: Elem, jakna treba da bude troslojna odnosno all season, odnosno da poseduje kišni kao i termo uložak. Obavezno je da sa unutrašnje strane ima mrežastu postavu, a prisustvo luftera na grudima i leđima je svakako poželjno. Voleo bih da jakna bude svetle boje, i to ima značajnu ulogu u izboru modela. Ne presudnu, svakako, ali jako značajnu. Cenovni rang nije zacementiran. Neka cifra do koje bih mogao da se isprsim za jaknu je 40k, ali je, razume se, poželjno da to bude i malo manje, odnosno da bude best buy što se ono kaže.
 
Ono što sam gledao jeste Acerbis Adventure komplet u sivoj boji:
ACERBIS-jakna-Adventure-siva-1.jpg&key=0be789c071d9f632445b4d69e5f3926909441284a304aeb217f733a7fb019464
ACERBIS-pantalone-Adventure-sive-nov-model-1.jpg&key=c519fea5827efce02a61ebaeee4c9b34f58a80b1144f825110430d23efd3dd14
Jakna je dostupna u mojoj veličini, probao je i deluje mi odlično. Materijal je vrlo gustog tkanja i zaista deluje jako kvalitetno. Boja je odgovarajuća, a tu su i veliki lufter i dva zanimljiva svojstva - skidajući rukavi i veliki džep na leđima za kesu sa vodom. Pantalone nažalost nisu dostupne i mojoj veličini, niti će biti skore nabavke...
 
E sad, meni se jakna jako sviđa, ali sam malo skeptičan jer nikada nisam čuo mišljenje o ovom modelu. Ako neko ima neku informaciju iz prve ruke, bio bih zahvalan kada bi nam rekao koju reč o ovoj jakni (ili kompletu).
 
Drugi problem je to što nemam dovoljno informacija. Želeo bih da razmotrim više modela, ali odavde to i nije tako lako, a sajtovi prodavnica moto opreme kod nas uglavnom šturi... Trenutno imam Revit Sand koju sam uzeo odavde preko oglasa, ali ona je polako dotrajala i spremna je za zamenu. Shodno tome merkam isti model, samo u novom izdanju. Cena je jača, ali bih ako je utisak dobar možda mogao da je priuštim. Makar model Sand 2. Videh skoro da u Motoland-u ima Revit opreme, a čak ima i nekih jako kvalitetnih modela koliko videh na facebook-u (ili gde već), pa svakako planiram da posetim i njih i vidim šta je dostupno. Pored toga videh da se diskutovalo o Modeka jaknama, i po slikama neki modelu su mi takođe delovali dobro.
 
Kako god, ako je neko skoro razmatrao sličnu opremu, želeo bih da čujem za šta se odlučio, zbog čega, kako je zadovoljan izborom itd. 
Provuci se još ovu sezonu sa starim odelom, sačekaš zimu, i kupiš Revit Sand3 u TC Motoshop-u u Ljubljani komplet jaknu i pantalone. Bude popust oko 30-40%. Mislim da sam komplet platio oko 450e kad su mi vratili porez. Inace puna cena kompleta je oko 750e.
Uglavnom planiram da idem opet na zimu da kupim letnji Revit komplet, moto farmerke i jos neke stvarčice.



Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Baš samo to i razmatrao, i eto tako se provukoh prošle sezone. :D Izostala je prilika da odem do Ljubljane, pa smo evo ovde sada. Mada, možda to i nije tako loša ideja i sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Pogledaj SEVENTY DEGREES, imas ih u barelu.

Ja sam uzeo njihovu mes jaknu jt46 i odlicno se pokazala i na toplom i na hladnom sa postavom. Cak sam peglao i po kisi i nije pustila. Za relativno male pare odlicna oprema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
2 hours ago, steefanv said:

Pogledaj SEVENTY DEGREES, imas ih u barelu.

Ja sam uzeo njihovu mes jaknu jt46 i odlicno se pokazala i na toplom i na hladnom sa postavom. Cak sam peglao i po kisi i nije pustila. Za relativno male pare odlicna oprema.

Gledao. Imaju oni jedan model svetle boje koji je okej, ali mi tad rekoše da nemaju moju veličinu. Iskreno nisam se mnogo raspitivao, videh da je uglavnom njihova oprema sva crne boje, barem ono što imaju u radnji u Nišu. A ipak je to izgleda presudno. Ne bih crnu boju nikako. :D

 

Ista stvar i sa Maxmoment-om. Pratim sajt povremeno, ali nisam naleteo na nešto što zadovoljava kriterijume. Osim ako u radnji imaju robu koja nije na saktu? Planirao sam tamo da svratim danas, pošto sam igrom slučaja u Bg danas i sutra, ali nisam stigao. Možda sutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ja nosim svetlu opremu a ranije sam nosio crnu. Nikad vise crnu necu kupiti. Cak mi se ova manje i prlja. Nema fleke od musica kao na crnoj na kojoj se odmah vidi. Leti kad przi sunce sa crnom opremom je przenje. Mozda da pogledas i u luisu. Ima fin izbor samo ako znas velicinu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
Pre 21 sati, vasa.93 je napisao:

Gledao. Imaju oni jedan model svetle boje koji je okej, ali mi tad rekoše da nemaju moju veličinu. Iskreno nisam se mnogo raspitivao, videh da je uglavnom njihova oprema sva crne boje, barem ono što imaju u radnji u Nišu. A ipak je to izgleda presudno. Ne bih crnu boju nikako. :D

 

Ista stvar i sa Maxmoment-om. Pratim sajt povremeno, ali nisam naleteo na nešto što zadovoljava kriterijume. Osim ako u radnji imaju robu koja nije na saktu? Planirao sam tamo da svratim danas, pošto sam igrom slučaja u Bg danas i sutra, ali nisam stigao. Možda sutra.

Ja kad sam uzimao bila je prica da mogu da naruce sta god da treba. A na sajtu https://seventy-70.com/en/ imaju dva modela u svetloj boji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Uzeo sam zimus ovu Acerbisovu jaknu i pantalone,bas ovaj model..Vrhunskog je kvaliteta,bukvalno svako ko je video opremu odusevio se,tako mocno izgleda uzivo..Vozim sa njom od pocetka sezone,za sada nemam ni jednu zamerku,tukla me je jaka kisa,ni da pomisli da propusti,kada je bas toplo,skines rukave i bude ti prsluk..Uzmi je bez razmisljanja neces da se pokajes..Jedina mana malo brze se zaprlja zbog nezne sive boje,mala kisica,pa posle prasina i musice,i kao da si izaso iz kanala majstorske radionice

Ćao svima. Potrebni su mi predlozi, saveti, mišljenja o nekim jaknama. Planiram da uzimam novu opremu, i ideja je da krenem od jakne. Ako se uklopim i sa pantalonama moglo bi i to zajedno.
 
Long story short: Ako imate neki predlog za all season jaknu u nekoj svetlijoj nijansi a da je dostupna u radnjama kod nas - molim vas podelite to sa nama.
 
Long story: Elem, jakna treba da bude troslojna odnosno all season, odnosno da poseduje kišni kao i termo uložak. Obavezno je da sa unutrašnje strane ima mrežastu postavu, a prisustvo luftera na grudima i leđima je svakako poželjno. Voleo bih da jakna bude svetle boje, i to ima značajnu ulogu u izboru modela. Ne presudnu, svakako, ali jako značajnu. Cenovni rang nije zacementiran. Neka cifra do koje bih mogao da se isprsim za jaknu je 40k, ali je, razume se, poželjno da to bude i malo manje, odnosno da bude best buy što se ono kaže.
 
Ono što sam gledao jeste Acerbis Adventure komplet u sivoj boji:
ACERBIS-jakna-Adventure-siva-1.jpg&key=0be789c071d9f632445b4d69e5f3926909441284a304aeb217f733a7fb019464
ACERBIS-pantalone-Adventure-sive-nov-model-1.jpg&key=c519fea5827efce02a61ebaeee4c9b34f58a80b1144f825110430d23efd3dd14
Jakna je dostupna u mojoj veličini, probao je i deluje mi odlično. Materijal je vrlo gustog tkanja i zaista deluje jako kvalitetno. Boja je odgovarajuća, a tu su i veliki lufter i dva zanimljiva svojstva - skidajući rukavi i veliki džep na leđima za kesu sa vodom. Pantalone nažalost nisu dostupne i mojoj veličini, niti će biti skore nabavke...
 
E sad, meni se jakna jako sviđa, ali sam malo skeptičan jer nikada nisam čuo mišljenje o ovom modelu. Ako neko ima neku informaciju iz prve ruke, bio bih zahvalan kada bi nam rekao koju reč o ovoj jakni (ili kompletu).
 
Drugi problem je to što nemam dovoljno informacija. Želeo bih da razmotrim više modela, ali odavde to i nije tako lako, a sajtovi prodavnica moto opreme kod nas uglavnom šturi... Trenutno imam Revit Sand koju sam uzeo odavde preko oglasa, ali ona je polako dotrajala i spremna je za zamenu. Shodno tome merkam isti model, samo u novom izdanju. Cena je jača, ali bih ako je utisak dobar možda mogao da je priuštim. Makar model Sand 2. Videh skoro da u Motoland-u ima Revit opreme, a čak ima i nekih jako kvalitetnih modela koliko videh na facebook-u (ili gde već), pa svakako planiram da posetim i njih i vidim šta je dostupno. Pored toga videh da se diskutovalo o Modeka jaknama, i po slikama neki modelu su mi takođe delovali dobro.
 
Kako god, ako je neko skoro razmatrao sličnu opremu, želeo bih da čujem za šta se odlučio, zbog čega, kako je zadovoljan izborom itd. 


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

E drago mi je da čujem pozitivna iskistva! U principu i meni deluje jakna jako kvalitetno, ali zapeo sam za jebeni Revit pa to ti je. :D A i nekako sam promenljivog raspoloženja. Ova Revit Sand koju imam sada ima, što se kaže, još kilometara u sebi. Jedino je estetski kilava, dosta je izbledela, i...često je jako prljava. :D Funkcionalno je top i dalje, i to je ono što, pored cene nove opreme, odlaže kupovinu.

 

Sve u svemu ostalo je to po strani za ovu sezonu ipak, pa ćemo da vidimo na jesen kako se kreću cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora
  • Motocikl: Peugeot Satelis 400cc

Trgovao Acerbis Adventure set (crni).Jaknu,pantalone i patike..Nemam riječi,top oprema,sve pohvale za kvalitet materijala, detalje, ma na sve su pazili.Kao da je Nemac pravio a ne Italijan .Čuh od prodavca da je u Americi Acerbis vrlo popularan.

 

Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Ja sam mislio da je moje Dainesse gorotex odelo,kupljeno pre 2 godine sami vrh u kvalitetu,sve dok zimus nisam kupio Acerbis Adventure...mogu da kazem da je licno meni Acerbis za 3 klase iznad Dainesse..Zeznuo sam se mozda samo sto nisam kupio u crnoj boji,posto se ova siva boja nenormalno prlja,ali to mu je sto mu je ..

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja