Jump to content

Moto Zajednica

JP Putevi Srbije naplata putarine

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ne znam kako sad rade, al znam da su neki grdan model.  Crne kutije iz aviona šalju u Vašington da ih stručnjaci očitaju, a ove kamere iz Doljevca izgleda isto šalju negde  ( možda u OR-WO ) il tako negde, čeka se na snimak po nekoliko nedelja . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT
pre 9 minuta, pronto je napisao:

Gde ti OR-WO pade na pamet :).

Jel'to beše pisalo na audio kasetama DDR proizvodnje?

pa mator je bata Lale ... skoro kao ja ...

jeste DDR ali prvobitno je to pisalo na crno-belom filmu i na papiru za fotografije ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Namere nisu bile nečasne, platili ste u suštini traženi iznos i sa te strane gledano niste oštetili nikoga.
Jedina greska je sto niste se igrali po pravilima vlasnika igrališta i sto ste odlucili sami odrediti nova pravila. Koliko god vaša logika bila ispravna i časna, vlasnik je taj koji odredjije pravila i uslove jer inače bi svako interpretirao svoju viziju i jbg tu ne bi bilo kraja.

Sto se tiče kamate, ukoliko jeste uračunata, smatram da imaš pravo sto se bunis jer koliko god da nisi u pravu sto si ‘odbegao’, mora ti se pružiti prilika da to ispraviš. Nakon te pružene prilike smatram da je ok da se dodaje kamata.

Sve u svemu, sledeći put kad planiraš AP, spremi im novac da imaš pri ruci pa će biti svima lakše. Jel može da se placa karticom?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Pre jedno 12-13 g u Motoring prodavnici vidim detalj na OJ jaknama na levom rukavu podlaktice. Providan dzep. Dobijem objasnjenje da je to za ENP (elektronska naplata putarine) ali da to kod nas nema pa nije ni vazno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 2 sati, pronto je napisao:

Gde ti OR-WO pade na pamet :).

Jel'to beše pisalo na audio kasetama DDR proizvodnje?

  Pa palo mi je na pamet jer sam nekad davno slike u boji snimao na njihovim filmovima, a u kutiji uz film dobiješ kovertu u kojoj se kasnije film slao u laboratoriju u Skoplje na razvijanje. Znalo je to da potraje i po nekoliko nedelja ( dok mi se razvijen film vrati nazad - dijapozitivi su u pitanju ) . 

  Isto tako i ovo sa Doljevcem, desilo se šta se desilo, a na snimke smo čekali nekoliko nedelja ( a i nisu baš nešto ubedljivi ) . 

 

 

s-l300.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

da osvežim temu i pojasnim: tema je o naplati putarine za motore ili generalno?

 

ako je za sve, onda pitanje:

 

Koristi li neko 

ENPAY.RS

ENPay aplikacija vam omogućava da plaćate putarinu na najlakši mogući način. Sa bilo kog mesta, bez čekanja i bez keša.

 ako je da, može li iskustva preporuke (znaci odnosi se na sve a ne samo motore), konkretno me interesuje za kola?

Hvala,

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ja koristim godinama. Dva puta mesečno se obračunava promet i nakon dobijanja izveštaja u roku od par dana se skida iznos sa povezane platne kartice. Ukoliko nema sredstava na kartici ponavlja se svaki dan dok se ne naplate. 

Ukoliko nemaš prolaza na AP nema ni troškova.

Nisam uvezao sa Makedonijom još uvek.

Promenio član QmBGD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1000 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Isto, godinama, prezadovoljan kako radi.

ALLYES su slepci firma, loše je (makar bilo) urađeno sve ako treba da prebacuješ sa pri na post pejd, ali tag kao tag i sama naplata besprekorno rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Hvala,

pitanja:

1. Ako imam tag i aplikaciju a na "tagu" uplatu priPejd, sta se prolaz da naplati sa taga ili ce prebaciti na racun?

2. moze li u isto vreme da se koristi i placanje unapred na tagf i ponekad na tagu nula rsd pa preko platne katrice

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

I ja koristim nPay godinama i prezadovoljan sam. Nije mi jasno, a možda i jeste :) kako Putevi Srbije to nisu smislili nego mora privatna firma, koja još daje 6% popusta na redovne uplate.

 

Ne  može se kombinovati postpaid sa pripaid bar ne kod nPay. TAG se mora rekonfigurisati (šta god to značilo) na post paid i mislim da se čak ni uplaćeni kredit ne može prebaciti, ali vredi zbog konfora

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1000 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09
26 minutes ago, lemy said:

Nije mi jasno, a možda i jeste :) kako Putevi Srbije to nisu smislili nego mora privatna firma

 

Mislim da ti je jasno, kao i svima 🇷🇸

 

Kredit ne može da se prebaci iz pri u post, ali možeš da uplatiš u dinar kolko ti treba za sledeći put, pa kad se vratiš prekonfigurišeš :) 

Ili da se prebaci sa taga na tag, ako neko od drugara neće post, daš mu kredit.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja