Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav svima

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS

Pozdrav bajkeri. Nov sam na forumu a u moto svetu sam ameba i ako sam u vrlo zrelim godinama, 44. Čak šta više do pre nekog vremena sam imao "averziju" prema motorima, a da budem iskren i prema bajkerima :-) . Ni sam ne znam šta mi se desilo niti sam siguran u to što radim, ali od pre godinu dana uz druženje sa kolegom sa posla koji vozi BMW GS i još nekim momcima počeo sam da se zanimam za motore. I tako eto sad uplatih i obuku. Svaki savet i mišljenje dobro došli. 

Inače sam sa Vidikovca od skora, odrastao na NBGD blokovi. Bivši instruktor vožnje za B i C, bivši tonac sa RTS-a i padobranac u pokušaju, lepša polovina stavila veto posle prvog skoka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS

Razmišljam da prvo kupim opremu dok ne krenem sa praktičnom obukom. Jel imate savet gde da odem, gde mogu dobiti i dobar savet i pazariti solidnu opremu cena - kvalitet? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

A za opremu, koliko para toliko muzike. Najbolji savet ti je da kupis najkvalitetnije sto mozes da platis. Sledeci savet je da sve mora da bude knap, ne sme da seta. I to je to. 

 

Dodatni savet je da sve od opreme moras da probas, jer moze se desiti da kada probas shvatis da si na osnovu slika i tudjih saveta pogresan izbor napravio.

 

Znaci odes u najblizu radnju moto opreme i probas 10 kaciga i 5 jakni. Pantalone i 3 para cizama. Zapamtis koliko sta kosta i posle o ceni uz limunadu razmisljas. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Хахаха! Лакше је добити опроштај, него одобрење?

 

Добро нам дошао!

 

Што се опреме тиче, зависи шта желиТЕ (старији човек ред је да персирам ), ново, половно, који ценовни опсег...

 

Вероватно је тај БМВ другар рекао да, поред обавезне кациге (најбоље фулфејс), треба узети рукавице (за зиму и лето), ципеле, јакне (за зиму и лето), панталоне, подкапе...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS

Hvala ljudi na ohrabrenju :hvala:. Tako je posle je gotovo, može samo oproštaj. Jupiteru hvala na savetu. Jel imate neku radnju kao preporuku, radije bi novo, barem kacigu za početak kao najvažniji deo opreme? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Posto dolazi leto, bar mu se svi nadaju, nije loše ako imaš koji euro viska da uzmeš i prsluk za hladjenje.

Svakako dobro došao generacijo, da se u zdravlju i veselju navozas a pre toga uspešno završiš obuku.

Zet mi je takodje bivši saradnik rts-a a ako me pamćenje dobro služi takodje je nosao neke mikrofone. A da bude slučajnost još veća, i on živi na vidikovcu. Jeste da je stariji od 44 ali svakako ću proveriti sutra sa sestrom da nije počeo čudno da se ponaša :D


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd - Vidikovac
  • Motocikl: BMW F 750 GS

Hvala Savane. Ma nemoj sestru da sekiraš, nisam taj veruj mi ;). Bilo bi mi drago da imam u familiji nekog ko bi me podučio vožnji i motorima :care:. Nego kad kažeš prsluk, misliš leti umesto jakne? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Aha, znaci ipak si to ti, čim poričeš!

Evo link jedne koja se natapa u vodu

M.NL.ALIEXPRESS.COM

Cooling Vest Motorfiets Fiets Rijden Vest Koeling Pak Water Verdamping Vest Koeling Kleding voor mannen on sale at reasonable prices, buy Cooling Vest Motorfiets Fiets Rijden Vest Koeling Pak Water Verdamping Vest Koeling Kleding voor mannen from mobile site on Aliexpress Now!


A imaš i ovakvu koja je par eura skuplja i koju napunis flasicom sa vodom npr ako nema nigde cesmovace. A kažu da rashlađujući efekat traje i do par dana. Ova ne bi trebalo ni da kvasi jaknu npr. Kako u NL nema nekih toplih dana kod mene služi samo da se zove da je imam. Kupio sam jr kad sam planirao se voziti po Srbiji ali jbg tad mi je motor imao druge planove i nije hteo da saradjuje pa je ostala neiskoriscena.

WWW.FC-MOTO.DE

Macna Cooling Evo Vest - bestel voor geweldige prijzen bij FC-Moto ✓ uitstekende beoordelingen van klanten ☆☆☆☆☆ wereldwijde levering ✓ enorm productassortiment ✓





Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja