Jump to content

Moto Zajednica

Купујем мотор за почетника

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion
2 minutes ago, Miloš A said:

Hornet je ooodličan izbor za početnika, mada bi mu dobro došla koja KS više...

Значи Хајабуса дефинитивно за мене:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R
2 hours ago, Kornjaca said:

Значи Хајабуса дефинитивно за мене:P

Moj topli savet - uzmi 125 kubika nešto, provozaj se jednu sezonu i proceni ima li smisla uopšte. U BG sezona traje dva puta po par nedelja - zime su dugačke i gadne, a tek leta su surova. Ako ti je ovih dana vruće u šortsu i majici bez rukava, zamisli kako izgleda čekićanje na semaforu sa kacigom, u jakni, u čizmama, dok sediš na grejnom telu od 600 kubika a auspuh ti pod d***tom. Posle tri semafora na Bulevaru bićeš masan i znojav kao ložač lokomotive :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
pre 1 minut, Miloš A je napisao:

Moj topli savet - uzmi 125 kubika nešto, provozaj se jednu sezonu i proceni ima li smisla uopšte. U BG sezona traje dva puta po par nedelja - zime su dugačke i gadne, a tek leta su surova. Ako ti je ovih dana vruće u šortsu i majici bez rukava, zamisli kako izgleda čekićanje na semaforu sa kacigom, u jakni, u čizmama, dok sediš na grejnom telu od 600 kubika a auspuh ti pod d***tom. Posle tri semafora na Bulevaru bićeš masan i znojav kao ložač lokomotive :)

Ako ima nameru da vozi nesto jace,125ccm ce mu dosaditi u roku od odmah...samo muka oko kupi-prodaj...

Kako mislis to da u BG sezona traje 2x po nekoliko nedelja? Najbolje da ne kupuje motor onda :)

Uzmi 125ccm rece covek koji vozi 1400 :D

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Jedna bitna stvar, koji mnogi zanemaruju. Koliko ti je iskustvo u saobracaju? Jel si aktivan vozac neke od kategorije AM, B, C, D itd??? I koliko dugo i cesto si u saobracaju? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion
4 minutes ago, Pingvin37 said:

Jedna bitna stvar, koji mnogi zanemaruju. Koliko ti je iskustvo u saobracaju? Jel si aktivan vozac neke od kategorije AM, B, C, D itd??? I koliko dugo i cesto si u saobracaju? 

10 година Б активно. Сад возим више по иностранству.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Uzmi Katanu 600 slobodno ili Hornet, al na 1/3 gasa za pocetak vozi. Koci dosta unapred lagano defanzivno da provalis kako to funkcionise , u krivine lagano ko sa skuterom. Znaci sve polako lagano. Jedino tako. Ako se stvore kolone iza tebe sta te briga, nek idu oni svojim putem. 

 

U suprotnom nesto do 250 kubika maks. 

 

Ali samo ti znas jel si za to zreo ili ne. Nemoj ako mislis da ne mozes. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Возио бих дефанзивно у сваком случају и да возим мотор од 125 кубика. Само ме занима да ли се Катана, Бандит, Хорнет стварно толико теже возе од на пример CB500 или ER5?  

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 955 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

ako si visok 190 kupuj neki cestovni enduro...,znači Er 5 ti je mali,a tako i Honda Cb 500, a ne kupuj nikakav motor od 125 ccm,nećeš ga se nikad riješiti,a kočnica je u glavi,koliko i na upravljaču....,pa je nebitno koliko je jak motor...,znam ljude koji imaju jake motorw,a voze za mene čak ekstremno sporo...,a ja nisam nešto brz...moraš sjesti,probati,svo ovo pisanje na forumu je na kraju uzaludno,svaki od nas ima drugačije afinitete...,ukus a i mišljenje...

poslato sa rupovke uz pomoć kurble

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Šta je mali motor? Sedneš pa te steže između nogu, ne možeš da dišeš, pukne ram?

 

Slučajno ćeš da napraviš glupost ili će neko da te dovede u situaciju gluposti. Što imaš "jači" motor kao početnik teže ćeš i sporije da ovladaš tehnikom vožnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 955 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Pa kad ti poslije 50 km puknu koljena,shvatis sta je mali motor..,eto to npr. Kao sto rekoh kocnica je u glavi.. Al i dalje tvrdim da sva prica pada u vodu..,mora da sjedne i proba...!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam sa 194cm i preko 110kg prešao solidnu kilometražu na ER5. To što je bio poduhvat na njemu, za TDM900 je izlet. No, svakako ništa dramatično do teme da nije izvodljivo. Uz češće pauze, nema većih problema, bar ne toliki da se dobar motor otpiše.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Evo ja se razmisljam ovih dana moj da prodam, zbog kupovine auta, novi lanac i lancanici, zamenjeno ulje, filteri, reg izlazi krajem jula, povisen vizir, rol barovi, sediste, tank torba, cena oko 1300.4717c23156d02f771bece41076e7c5a7.jpg&key=a40d6687a27e9eb8947da94e569713119d17339b93e90934d245edcf7fcb0ecc

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока




Ovo bih ja uzeo bez razmisljanja, koliko volim transalpa...


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Купљена Yamaha XJ600 од колеге @sremac72. Све похвале за колегу, савршена сарадња. За сваку препоруку.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja