Jump to content

Moto Zajednica

Купујем мотор за почетника

Recommended Posts

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: GSX-R 750, Fazer600, ZR7
42 minutes ago, Singularitet said:

T.j. da su svi troškovi već plaćeni i da tebi ostaje da platiš samo registraciju sa izradom tablice i saobraćajne.

Baš tako, zaboravio da objasnim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Јел има неки посебан проблем са старијим од 1998. или су само сувише стари?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Zavisi na sta naletis, u sustini nema ako je dobro odrzavan, al kad vec imas te pare gledaj novije ili gledaj starije bas ako hoces ali mora da bude vrhunski primerak za taj novac. Al bukvalno vrhunski. A to se ne nalazi tako lako. Pogotovo pocetnik to ne moze prepoznati. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Za prvi motor, Transalp je ubedljivo najbolji izbor. Jeftin za kupiti, naučićeš da voziš mnogo brže nego na motorima nekog drugog tipa, veoma upravljiv, prašta greške, jeftin u ekslopataciji, i relativno lako se prodaje za godinu - dve - tri. Ako baš ne želiš Transalp, neka bude neki enduro, sa ne više od dva cilinda i 50-60 konja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Evo ja se razmisljam ovih dana moj da prodam, zbog kupovine auta, novi lanac i lancanici, zamenjeno ulje, filteri, reg izlazi krajem jula, povisen vizir, rol barovi, sediste, tank torba, cena oko 1300.4717c23156d02f771bece41076e7c5a7.jpg

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

У огласима су цене за Трансалпа толико нереалне, има пар комада са страним таблама и пар хаварисаних све су од 2000е па навише. Стварно не знам коме мисле то да продају.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Tebi ako pristaneš :jee:

Šalim se. I ja sam imao tvoje dileme. Bio sam postavio takvu temu da su iskusni bajkeri rekli da je najgluplja tema ikad postavljena na forumu haha. 

Držao sam se te logike kolko je auto nov a kolko polovan sa koliko godina i kako može neko da prodaje motor star 20 godina za toliko i toliko.

Na forumu ima mnogo dobrih ljudi i velikih znalaca pa će ti rado pomoći da odabereš pravi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
У огласима су цене за Трансалпа толико нереалне, има пар комада са страним таблама и пар хаварисаних све су од 2000е па навише. Стварно не знам коме мисле то да продају.
Мени.

И то следеће или за две сезоне, када извозам Крме.
Просто, ТА 600, Варадеро (карбуратор) и ТДМ (4ТХ) су ме купили изгледом и, ако не загинем пре, све ћу их поседовати у неком тренутку, без обзира на цену
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Приметио сам да у огласима већина мотора стоји ту месецима ако не и годинама.  Али са времена на време налети неки да има пристојну цену и да има пристојан опис и да се убрзо прода. Да ли сад стварно већина тих продаваца гледа да ували некоме ко нема појма о мотору? 

Ево сад је на форуму ТДМ900 на продају за 3000е док на огласима продају ова хаварисана чуда за 2400. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Druze ja sam Transalpa prodao za 1150e bio je 92 godiste. Komplet sredjena struja sve novo, plus uradjen mali servis + plocice, lezajevi itd. Sa gomilom nekih delova uz njega. Registrovan do kraja godine. Cuo sam se sa momkom koji ga je kupio vozi se decko, sve super radi. Jedino sto oce malo estetiku da mu prolepsa. 

 

U tom momentu nekoliko njih je prodavalo za 1000,1200 evra i brzo su otisli. Pricao sam sa nekim vlasnicima Trandzi tako to godiste svi cene 1200,1300 do 1500 za dobro ocuvane i dodatnom opremom, al to je maks po meni. 

 

Ovo 2000,2500 batali uopste da gledas. Za te pare mozes mladje motore isto OK ocuvane da nadjes. Da biras... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

NC750X ми делује супер, мада прво бих неки старији мотор да могу лепо да учим, да не морам да се бојим да ли ће ми пасти негде или ћу га изгребати, па кад научим основе гледао бих неки попут NC750 ако финансије дозволе. Свиђа ми се та идеја мотора који може све по мало, бар ми делује супер за почетак док не откријем шта ми највише одговара.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Jaoo ja sam isto pao na nc750 ali mislim da mi prelazi 35kw ? U stvari prelazi mi budzet za 4000€ .
Ja se slažem sa svim gore navedenim. Realno za početak nije problematično sa Transalpom ili sličnim. Ako si normalan u glavi nije tih 50konja neukrotivo. Ja sam vozikao od druga DR650 lepo se vozi ali malo trza,jedan cilindar. Posle je uzeo DR BIG-a sa 2 Dragon topa,pa to ubija kako se čuje. Ja sam bio poludeo nešto kao da prodam skuter pa predjem na Transalpa ili KLE ili tako nešto al onda razmislim,godište,godište i samo to. Nekako mi se ne daje skuter 2011 za neki enduro 1992.
U fazonu sam da se dokopam love pa uzmem NC star 2,3-4 godine i teraj.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 20 sati, Kornjaca je napisao:

Приметио сам да у огласима већина мотора стоји ту месецима ако не и годинама.  Али са времена на време налети неки да има пристојну цену и да има пристојан опис и да се убрзо прода. Да ли сад стварно већина тих продаваца гледа да ували некоме ко нема појма о мотору? 

Ево сад је на форуму ТДМ900 на продају за 3000е док на огласима продају ова хаварисана чуда за 2400. 

Širok pojam je pristojna cena. Kao već veteran na dva točka (40 god.) i mogu reći, dobar poznavalac motora, sa sigornošću jedno - za motor godine ne igraju presudnu ulogu kao za kola. Ima tu više kriterijuma na koje treba obratiti pažnju, prvo i najvažnije po meni, ako je motor neregistrovan, dovoljan mi je znak da nije i održavan, jer ako nema para za registraciju, sigurno nema ni za servise. Drugo, nije isto da li je mašina otvarana više puta, ili nije nijednom. Znajući mnoge takoreći budž majstore, bolje da je niko nije otvarao. treće, saznati ko je sve bio vlasnik ako je moguće - drugačije voze i čuvaju iskusni motoristi od početnika i "napaljenih klinaca". Ima tu još mnogo da se priča, ali da ne davim više. Uglavnom ima dobrih motora, treba ih prepoznati

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Занима ме једна ствар. Хорнет на папиру има 97кс на 12к обртаја и 65нм на 10к, а SV650 73кс на 8,8к и 64нм на 7,2. Значи на папиру Хорнет 20кс јачи али на 3к обртаја више од SV65 и скоро исти обртни момент али SV650 на 3к обратаја мање од Хорнета. Е сад шта то значи за лагану вожњу? Ако се мотори не терају о обртаје него се вози опуштено да ли би Хорнет мање повлачио од  SV650 и да ли би се лакше возио или би тражио да иде у обртаје и честе промене брзине? То што Хорнет на папиру има више коња да ли мора да значи да се и теже вози и мање опрашта грешке ако се вози исто као SV650? Или Хорнет није уоште замишљен да се исто вози као SV650?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Vozio sam  SV650 (na njemu vozio casove i polagao),trenutno vozim Horneta 600,sto se tice stavke ''laksi za voznju'' apsolultnu prednost cu dati Hornetu,motor je znacajno okretniji i za grad je savrsen,ja ga vozim evo vec cetvrtu sezonu.Ide vise nego dovoljno dobro,''elsastican'' je i mozes ga vozoti sa mnogo saltanja jednako kao i sa minimalnim (zavisi od raspolozenja i saobracaja).

EDIT: sad sam video da si 190cm visok...zaboravi Horneta :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

Nisam vozio SV al posedujem Horneta vec par godina.... Hornet ne voli niske obrtaje, trom je i sporo povlaci iz niskih obrtaja, trese se ko Dajc na leru. Taj agregat ozivi tek u srednjim obrtajima i max snagu dobije u visim. Vrlo je upravljiv i lak za provlacenje po gradu. Agregat je dobar i nije podlozan kvarovima, barem moj motor je takav a cujem i od drugih. I jos jedna stvar, visok sam oko 190cm i ne umirem na njemu. Jedini problem vidim u vetru kad ga malo brze poteram, al i to mozes da resis nekim vizirom ako bas hoces.

Eto......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Значи лакше се вози Хорнет јер је лакши и окретнији него на пример Катана 600, иако Хорнет има већу снагу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja