Jump to content

Moto Zajednica

Šta bi Vi da ste na mom mestu?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 254 postova

U prvoj polovini jula (7.mesec) mi ističe registracija za motor.Sa ljudima sa tehničkog pregleda imam skroz korektnu saradnju i prošle godine sam registrovao motor kod njih tako da su mi motor samo slikali i ništa više od toga.

 

Sad vidim da su se pojavile neke izmene,čitaj pooštrili zakone i najviše me brine auspuh.Sa motorom sam dobio "VanHasselt" izduv bez DB killera,a čuje se kao Slayer-ov prvi album.

 

Nazoem lokalnog majstora  koji  pravi auspuhe za motore i traži mi 15e da mi napravi DB killer.Pošto je motor imao blago klizanje na desnu stranu upitam ga  koliko bi me izašlo izrada DB killera i da mi uradi novu oplatu celog auspuha.Njegov odgovor na to je oko 70-ak eura.

 

Za slični pare postoje nove kopije Yosimura auspuha (vekovatno kineske).

 

Screenshot_1.png.2e952e9a802a10c65185df19e75982e3.png

 

 

A ovo je moj izduv koji je originalan i pravljen namenski za Yamahu.

 

20180717_182412.thumb.jpg.6c28148f6b05ca9cc9715e1e3f54b6ea.jpg

 

 

Novac je isti,ali sam u nedoumici šta mi je bolje rešenje.

 

Koji je tiši i lakše prolazi tehnički pregled?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

treba da budeš sretan da su kineske  jer su jeftine.Neznam koji je kvalitat unutra ali mislim da je za one koji hoće da pazare za male pare kinezi najbolji.

nisu ni to tako male pare jer iz jedne table prohroma koja je oko 50 evra može da se izvuče 6 komada auspuha.Znači ispod 10 evra komad a sigurno bliže 5 jer ne kupuju lim po toj ceni.Dance gornje ,donje i cev i vuna ...kolko još može da bude.Razvoj nepostoji kod kineza,mašine treba kupiti ...ali ja mislim da ih po komadu nekošta iznad 20 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
1 hour ago, Mindžake Merava said:

U prvoj polovini jula (7.mesec) mi ističe registracija za motor.Sa ljudima sa tehničkog pregleda imam skroz korektnu saradnju i prošle godine sam registrovao motor kod njih tako da su mi motor samo slikali i ništa više od toga.

 

Sad vidim da su se pojavile neke izmene,čitaj pooštrili zakone i najviše me brine auspuh.Sa motorom sam dobio "VanHasselt" izduv bez DB killera,a čuje se kao Slayer-ov prvi album.

 

Nazoem lokalnog majstora  koji  pravi auspuhe za motore i traži mi 15e da mi napravi DB killer.Pošto je motor imao blago klizanje na desnu stranu upitam ga  koliko bi me izašlo izrada DB killera i da mi uradi novu oplatu celog auspuha.Njegov odgovor na to je oko 70-ak eura.

 

Za slični pare postoje nove kopije Yosimura auspuha (vekovatno kineske).

 

Screenshot_1.png.2e952e9a802a10c65185df19e75982e3.png

 

 

A ovo je moj izduv koji je originalan i pravljen namenski za Yamahu.

 

20180717_182412.thumb.jpg.6c28148f6b05ca9cc9715e1e3f54b6ea.jpg

 

 

Novac je isti,ali sam u nedoumici šta mi je bolje rešenje.

 

Koji je tiši i lakše prolazi tehnički pregled?

 

 

 

Najeftinije gde sam nailazio na originale je cena bila od 70-90e.+Nema ih u srbiji,nego Ebay i slični...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ne kontam, sta dobijas kupovinom

kineskih josimura? ako se zainate, tek sa njima neces proci tehnicki ali ne zbog glasnoce nego jer nemaju homologaciju...

za sada ne mere koliko je glasan auspuh tj Db, tako da sa te strane si miran...ja sam prosli petak registrovao mog vmaxa sa dva otvorena Arrow auspuha, koja grme i pale alarme na kolima okolo

sasas.thumb.jpg.252297dfd5cc950938bbee69eb8817d2.jpg  ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Daš majstoru da ti napravi DB kiler.  Sa starog auspuha skineš onu pločicu sa firmom ( jer je uglavnom ona oštećena )  i napraviš novu od nekog lima ( aluminijum il prohrom ). Na novu koju si napravio, možeš da napišeš ili izgraviraš šta hoćeš. Novu pločicu opet zanituješ na njeno mesto i rešen problem . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Tačno...može da se registruje...ali može i da se nahebe. Zaustaviće te neki marsovac željan poena, pa će ti tražiti da pokažeš homologaciju. Po Evropi je to realnost već godinama, a pošto mi žarko želimo da smo u toj ekipi...sve će to ovamo. Naročito represivna strana svake priče.

Na kraju, zašto da ne bude više reda i poštovanja drugih, bez ikakvog zakona i represije. Kako je svakome lako da se tome prikloni kada ode negde "tamo". Razumem da nema love i svega, ali dokle kod to bude jedini izgovor i kao posledica večita krpež i budž...tako će u stvari i biti...i prebacivanje odgovornosti na nekog drugog dok se na istom kola ne slome.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, Pingvin37 je napisao:

Ljudi moze da se registruje sa bilo kojim izduvom, samo da ga imate. Nemojte vise plasiti ljude I dovoditi u zabludu. 

Hvala na informaciji.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Mislim da sam ovde na forumu pročitao da će do 2021. "tolerisati" aftermarket izduve,a nakon toga-isključivo fabrika.

 

Ja ionako gledam oglase da kupim originalni izduv za moj motor,a ovo u temi što sam pitao se odnosi samo za ovu godinu,tj., ovaj tehnički i registraciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

DB killer ti nije bitan, bar ne ove godine.
Samo probaj da nadjes sto priblizniji izgled fabrickom.
U slucaju nedoumice, posurfovace po netu i videti.

Meni je to prvo prokomentarisao.
“Vidim, auspuh ti je original”
Ja reko jeste.... a nidje veze.
Imam neki Micron PCY33, otvoren. Plus kad pustis gas, bloboce...
Dernja se ko magarac, ali lici na original...

To je bar moje iskustvo...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 3 sati, Mindžake Merava je napisao:

Mislim da sam ovde na forumu pročitao da će do 2021. "tolerisati" aftermarket izduve,a nakon toga-isključivo fabrika.

Eto bas par postova iznad kolega proturio informaciju iz prve ruke.

A kolega ispod ti je objasnio zasto ako ne original onda sto slicniji istom.

To za 2021 je neka druga prica, katalizatori ako je bio fabricki ugradjen a ne fabricki izduv na 1992 godiste, kao sto negde spomenuh nigde zakon ne trazi fabriku nego homologaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
15 hours ago, drumskalisica said:

Daš majstoru da ti napravi DB kiler.  Sa starog auspuha skineš onu pločicu sa firmom ( jer je uglavnom ona oštećena )  i napraviš novu od nekog lima ( aluminijum il prohrom ). Na novu koju si napravio, možeš da napišeš ili izgraviraš šta hoćeš. Novu pločicu opet zanituješ na njeno mesto i rešen problem . 

Ucinis ovo. Izgraviras Mindzake Merava i krvnu grupu. A mozes i samo avatar da izlijes i utisnes. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco

Ne idi kod majstora, nadji fabricki auspuh i zavrsio posao. Meni i drugaru trazili fabricki auspuh za 600rr 2005 i cbr f4 2000, kazu bez toga nema sanse da registrujes. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Meni prosla josimura bez problema u Sr.Mitrovici a na kolima remus i tu su rekli kao strci 5 cm od karoserije ali kao pustaju me,kod nas jedino amss trazi da bude sve fabricki ali ja ne znam koji procenat ljudi registruje kod njih jer je uvek prazno-znaci niko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 1.6.2019. at 19:30, Mindžake Merava je napisao:

...

Sad vidim da su se pojavile neke izmene, čitaj pooštrili zakone i najviše me brine auspuh. Sa motorom sam dobio "VanHasselt" izduv bez DB killera, a čuje se kao Slayer-ov prvi album.

 

Koji je tiši i lakše prolazi tehnički pregled?

Svrati do tog tehničkog i ljudski pitaj šta gledaju a šta ne i ne bacaj pare.

Na tehničkom se ne meri buka a tvoj auspuh izgleda prilično fabrički. Registrovaćeš i ove godine bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ako bih stavio neki od kopija Akrapovic mufflera, kao sto je na slici ispod, da li bi ista uticalo na rad i snagu motora, tj, da li bi mu smetalo. Logicno je da nece povecati snagu :)

 

akrapovic_silencers_generic.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV

Lepo ti kazu ljudi....

 

Oteraj motor 20 dana pre isteka registracije pitaj lepo ljude, nece oni da odbiju da uzmu 5.000 za tehnicki ako mogu....

 

Ako bas nece da te puste nadji polovan fabricki pa zameni kad registrujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja