Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 250ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Trebinje,Dubrovnik,Mostar
  • Motocikl: Beverly Tourer 250ie Suzuki Vstrom 650DL

Vidim tema u vezi beverlija,da ne otvaram novu ako moze...Sad imam tourera 250ie 2009. Vozio sam ih i ranije ali nisam ih bas dugo zadrzavao,a ovaj mi se cini u sasvim ok stanju pa da ga zadrzim makar do sezone. Zanimaju me tri stvari. Koliki je posao promijeniti selen blok?Nije otisao da ono mlatara,ali mi dijeluje previse mekan, ispucao je pomalo,pa bi to rijesio.
Drugo pitanje je u vezi malih ubodnih sijalica osvojetljenja table. Da li da kupim diode i izbacim sijalice.Dosta njih tvrdi da su dugotrajnije. Jer bas ima posla doci do njih ,nije tesko al' je dosadno. I trece kad nece da zavergla a akumulator pun sta prvo pogledati,ovo mu se ponekad dogodi


Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruiser 250ie

Postovanje svima, zanima me koji su idealni obrtaji za bev cruiser 250ie u leru.... Zagrejan ne zajegrejan....

Skoro sam imao neko variranje ler gasa i gasenje motora u mestu ali i u pokretu pa sam u medjuvremenu

otvorio da pogledam svecicu i razvodnu kapicu koje su ok(toliko se razumem, da ne zeza struja).......

Isterao sam ga na ulicu i onako stoicki nagario par puta i problem je nestao posto ga uglavnom vozim po gradu

i nisam neki trkac da kazem, pa da ga stiskam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Piaggio Beverly Cruiser 250ie

Citam po nekim forumima stranim i nesto sto sam uspeo da saznam od uputstava za bev cruiser 250ie da je idealan broj obrtaja1650...... Pa ako neko zna vise nek podeli..... Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

ma koristim maximalno Googl  ali sam samo nasao za US trziste...pa nebih smarao ljude na forumu pored Googla ali to nije ni on svemocan ...:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Nemogu na internetu pronaci Service manual  za Beverly 250 sa KARBURATOROM iz 2004 godine  MOLIM ako neko ima link ili ako ima skinuti mabual da mi prosledi ....Hvala unapred:)

Radim ga od nule pa bi mi dobro dosle neke informacije iz radionicke knjige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Imam jedno pitanje drugovi..naime prije neki dan sam skidao akumulator tj prvo poklopac pa onda akumulator i nesto sam slucajno nekako sarafcigerom pritisnuo onu zakacaljku od sjedista i sada je problem sto ne mogu da zatvorim skroz sjediste niti ga zakljucam, sajla je u redu, elektricno otvaranje radi ali fora je sto sjediste nije zatvoreno tako da otvaranje radi u prazno prakticno ako me shvatate..e sad sta bi moglo biti i koje je rjesenje? Hvala puno unaprijed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dignes sediste da bi ravnim srafcigerom probao bravu, nasloni po sredini da uhvatis jezičak i guraj na dole..... mora da zabravi ako je ispavno.

Ako ne zabravi brava, imas neki problem. Il ne valja brava sa donje strane il ti glavi sajla pa ne može drugi deo doći u početni položaj.....sitan kvar imaš svakako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
3 hours ago, Satelis said:

Dignes sediste da bi ravnim srafcigerom probao bravu, nasloni po sredini da uhvatis jezičak i guraj na dole..... mora da zabravi ako je ispavno.

Ako ne zabravi brava, imas neki problem. Il ne valja brava sa donje strane il ti glavi sajla pa ne može drugi deo doći u početni položaj.....sitan kvar imaš svakako.

Probao sam vec sa srafcigerom i ne sljaka, ne znam sta da radim, dal da trazim cijeli mehanizam i mijenjam ili nesto drugo? Pa jeste kvar je mali i u principu nebitan ali me nervira i opet ne mogu bas da ostavim nesto u takvom gepeku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Desila mi se nedavno ista stvar. Glavi ti brava (rdja ili stroka). Uzmi neko masinsko ili motorno ulje. Nakapaj na spoju izmedju jezicka i ostatka brave. Onda probaj da razradis srafcigerom. Ako nece, nakapaj jos ulja svugde izmedju jezicka i ostatka brave pa opet srafcigerom i tako dok ne popusti tj. dok se ne razradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
On 6/26/2019 at 12:59 PM, francuz69 said:

Desila mi se nedavno ista stvar. Glavi ti brava (rdja ili stroka). Uzmi neko masinsko ili motorno ulje. Nakapaj na spoju izmedju jezicka i ostatka brave. Onda probaj da razradis srafcigerom. Ako nece, nakapaj jos ulja svugde izmedju jezicka i ostatka brave pa opet srafcigerom i tako dok ne popusti tj. dok se ne razradi.

Hvala puno na odgovoru, pokusao sam sve ali ne sljaka i gotovo..ako neko ima rjesenje molio bih da ga podijeli sa mnom, hvala unaprijed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako si sve pokusao i ne sljaka..... ocigledno da je resenje problema u zameni dela, ima polovnih brava sa sitne novce.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
On 6/29/2019 at 12:25 AM, Satelis said:

Ako si sve pokusao i ne sljaka..... ocigledno da je resenje problema u zameni dela, ima polovnih brava sa sitne novce.

 

Hvala ti puno na brzom odgovoru, eto pokusacu tako, nadam se da ce to rijesiti problem. Hvala jos jednom!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Zabalj
  • Motocikl: Beverly 250 S

Pozdrav svim clanovima sa foruma koji prate ovu temu, hteo bih da vam se pohvalim da sam i ja postao vas kolega na drumu. Pazario sam Beverly 250s.

Poprilicno sam kupovinom zadovoljan, sta sam trazio to sam i dobio, za planirani budzet. Agilan i okretan, no malo neudoban za duzu voznju. Najvise sam iznenadjen da km sat "laze" za 10 - 15 km/h. Temperatura motora kad se da kontakt stoji odmah na prvoj crtici, neko je to resio skidanjem sata i vracanjem kazaljke na pocetak, a isto i sa kazaljkom za gorivo.

WWW.MOTORI.HR

Beverly club

U toku voznje stoji na prvoj crtici posle polovine. Kad stanem na semafor cujem neko brujanje, to bi trebalo da je ventilator? Ventilator se pretpostavljam pali u odnosu na polozaj kazaljke?
Citajuci prethodne postove prekontrolisan je akumulator, kais - sirina 21mm, ukupna debljina oko 13mm(looks fine to me) i filter vazduha. (slike u prilogu).

1. Servis zamene ulja u motoru na 5k, mada Dare radi / preporucuje na 2,5 - 3 k; kolicina ulja 1,2L.  5W - 40 sintetika. 
Sta je bolje: Eni, Motul ili Eneos ? Da li odmah uzeti 4 L?
Filter ulja hiflo? Cime se pere onaj precistac ulja kod srafa za ispustanje?
2. Filter goriva je u rezervoaru? Da li on treba da se prekontrolise / zameni?
3. Sto se tice plocica procitao sam da je dovoljno RMS, dok neko stavlja i sinter. Sta mislite o kombinaciji napred sinter (jer prednju bar ja koristim po potrebi), a nazad RMS jer nju koristim instiktivno?
 

photo_2019-06-16_12-33-58.jpg

photo_2019-07-01_20-32-51.jpg

photo_2019-07-01_20-32-52.jpg

photo_2019-07-01_20-32-53.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja