Jump to content

Moto Zajednica

Uvoz motora DE/CH

Recommended Posts

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
Pre 6 sati, Markone88 je napisao:

narode

 

posle jedno 15ak dana istrazivanja (razmenjeni mejlovi i pozivi na viberu sa vlasnicima), dosao sam do zakljucka da ako oces dobar motor iz nemacke, sa malom kilometrazom, i od prvog vlasnika, to je skuplje skoro pa duplo nego kod nas

 

tako da nemojte da vas lazu ovi sto uvoze sa "male" pare "dobar" motor :D

 

inace gledam bandit 600/650 2001-2009 i transalp 650 2002-2005

I ja sam dosao do istog zakljucka. Kupio sam kola u Berlinu pre mesec dana.Platio sam ih tamo vise nego vecina primeraka tog modela na nasim oglasima naravno ocarinjeni, dovezeni pa i registrovani uz ugradnju prodavca u cenu.Naravno cekali su me troskovi uvoza ,dovoza i svega to nisam racunao u cenu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jedan od primera:

 

50% prodatih Passata u DE su službeni. Za nekoliko godina napucaju po 250 000 i više. Pametnom dosta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Njemačka je ogromna zemlja sa jakom autobanmrežom.
Ljudi autima voze po cijeloj zemlji, obilaze i otkrivaju nepoznate krajeve svoje zemlje.
Nije rijetkost da i obični smrtnici za tri godine natuku 250t km.
A trgovački putnici to odrade za dvije godine.

Švicarska je u usporedbi sa njemačkom minijaturna pa opet se kilometri nanižu, pogotovu službenim autima.
Auti iz švicarske su izuzetno dobro održavani, iako je prvi tehnički za nove aute tek nakon 4. godine, nekad zbog prenapučenosti zna biti tek u 5. 6. godini.
U takav auto trgovac ulaže u detaljno čišćenje, pranje unutrašnjosti i vraćanje km i to mu donosi zaradu.


Svi se tu pomalo nađu, trgovac zaradio, tip iz praonice zaradio, kupac dobio “nov auto” za malo para...
Jbg, That’s life ...




Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
6 hours ago, el classico said:

Njemačka je ogromna zemlja sa jakom autobanmrežom.
Ljudi autima voze po cijeloj zemlji, obilaze i otkrivaju nepoznate krajeve svoje zemlje.
Nije rijetkost da i obični smrtnici za tri godine natuku 250t km.
A trgovački putnici to odrade za dvije godine.

Švicarska je u usporedbi sa njemačkom minijaturna pa opet se kilometri nanižu, pogotovu službenim autima.
Auti iz švicarske su izuzetno dobro održavani, iako je prvi tehnički za nove aute tek nakon 4. godine, nekad zbog prenapučenosti zna biti tek u 5. 6. godini.
U takav auto trgovac ulaže u detaljno čišćenje, pranje unutrašnjosti i vraćanje km i to mu donosi zaradu.


Svi se tu pomalo nađu, trgovac zaradio, tip iz praonice zaradio, kupac dobio “nov auto” za malo para...
Jbg, That’s life ...




Vozim motor, nisam bajker.

slazem se sa tobom 100%

 

za ljude koji ne vole da se cimaju, i koji ne vole da gledaju ispod haube, najlakse je da kupe tako kola, jos ako moze sa nekom garancijom, milina.

 

E sad, ako ima neko ko oce da se iscima pa sam da nadje vozilo, vise truda i novca se ulaze, ali ima takvih (kao ja) koji vole perfekcionizam, a nemaju novca za novo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja