Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki SV 650

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

Pozdrav svima, planiram da kupim naked motor. Nasao sam suzuki sv 650 2007 god.  koji mi se jako svideo a da budem iskren pase mi i cena, to ce biti prvi motor koji kupujem. Jedino ima jednu “manu” ili mozda ne naime vazdusno je hladjenje. Motor planiram da vozim po malo, rekreativno jer i nemam bas puno vremena, nece se voziti cesto po gradu a nece se ici ni na duza putovanja za sad itd, pa me zanimaju iskustva prednosti i mane vazdusnog hladjenja kod ovog modela i da li je neko mozda vozio ili vozi taj motor? Hvala na eventualnom odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ne znam sta ti je ovaj lik rekao i sta prodaje, ali ovaj motor sa linka ima vodeno hladjenje, jasno se vidi hladnjak sa sve cepom i crevima do vodene pumpe.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ako prodavac ne zna da li mu motor ima vodeno hlađenje, ja bi od takve trgovine bežao kao đavo od krsta. Ako on to ne zna, šta onda uopšte zna o održavanju motora i ostalo... ?

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Painkiller me preduhitrio, ali evo, moj brat od tetke vozi stroma 650, ne zna lanac da podmaze, otera kod Gagija 3t racing u Balosavu i plati sve redom da se dotera kako treba. Garantujem da ce mu motor za 10 godina biti kao nov, a decko ne ume niti hoce da nauci nista oko odrzavanja, jer ne mora.

 

Moj savet, ovako na daljinu, ti je da nikako ne ides da gledas motor bez dobrog majstora, posto vidim da ni sam nisi strucan.

Kao model, sv 650 je odlican motor. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Slazem se sa kolegom Painkiller-om,  takvi nestrucni vlasnici cesto prave greske u koristenju svojih vozila koje dovode do raznih krvarova i ostecenja, ne kazem da treba bezati od takvog motora, ali ga treba pregledati sa dodatnim oprezom.

 

A sto se tice vazdusnog hladjenja, taj ko ti je napricao gluposti o vazdusno hladjenim masinama  da im je to "mana"... taj nema pojma, i ucini sebi uslugu i nemoj vise da uzimas savete od njega jer ocigledno nema pojma o cemu prica, 

Vazdusno (ili cesto kombinacija vazdusno/uljno) hladjene masine su odlicne, i to nemoj da te brine, cak se moze reci da su pouzdanije u smislu da su jednostavnije, nema hladnjaka, vode/antifriza, vodene pumpe, termostata, creva i ostalog...znaci ima manje stvari da ti rikne,  i ako se pravilno/normalno voze, nema sta da brines.

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako ga puno njakas u mestu ili milis 20kmh po gradskoj guzvi od semafora do semafora u sred leta na 30 stepeni, to ne prija ni vazdusari a ni vodenjari, tu ne pomaze vodeno hladjenje, jer taj hladnjak na vodenjari (koji hladi vodu koja hladi masinu) se hladi VAZDUHOM, i ako nema strujanja vazduha onda si u problemu, ubrzo se upali ventilator ali to nije trajno resenje, ili vozi, ili gasi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan

Prva generacija Sv-a ima normalno vodeno hladnje a druga ovaj model sa oglasa k3 ima vodeno hladnjenje i uljno vidi se mali hladnjak ispod prednje izduvne grane.Ono sto se vidi na slici sa strane gde je menjac levi fuzaster sa nosacem je varen,verovatno od pada takodje je krpljen i farban raonik.Proveri kako se motor ponasa u voznji i ostalo.Po gradu neces da ga pregrejes,imas na hladnjaku ventilator kada podigne temeraturu pali se i dodatno hladi.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova
2 hours ago, Biker-Boy said:

Ako ga puno njakas u mestu ili milis 20kmh po gradskoj guzvi od semafora do semafora u sred leta na 30 stepeni, to ne prija ni vazdusari a ni vodenjari, tu ne pomaze vodeno hladjenje, jer taj hladnjak na vodenjari (koji hladi vodu koja hladi masinu) se hladi VAZDUHOM, i ako nema strujanja vazduha onda si u problemu, ubrzo se upali ventilator ali to nije trajno resenje, ili vozi, ili gasi.

Sasvim normalan dan Beogradjana u guzvi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki SV650, Honda VFR 800 Vtec.

Zar ovakva plasticna bocica za ulje od prednje kocnice nije ugradjivana na S modele ? N verzija bi trebalo da ima crnu kockastu aluminijumsku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

Koliko se sećam, kada sam gledao nekog SV, do 2004 godišta ima samo manji, niži hladnjak, tj hladnjak ulja...posle 2004 godišta ima i gornji veći hladnjak- za vodu/antifriz..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Gresis, prva generacija je imala samo vodeno hladjenje (veliki gornji hladnjak), dok su noviji dobili i uljni hladnjak uz vodeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6
Pozdrav svima, planiram da kupim naked motor. Nasao sam suzuki sv 650 2007 god.  koji mi se jako svideo a da budem iskren pase mi i cena, to ce biti prvi motor koji kupujem. Jedino ima jednu “manu” ili mozda ne naime vazdusno je hladjenje. Motor planiram da vozim po malo, rekreativno jer i nemam bas puno vremena, nece se voziti cesto po gradu a nece se ici ni na duza putovanja za sad itd, pa me zanimaju iskustva prednosti i mane vazdusnog hladjenja kod ovog modela i da li je neko mozda vozio ili vozi taj motor? Hvala na eventualnom odgovoru.
G hmm uh. Jb y I b cb Slide clips to delete themPin copied text snippets to stop them expiring after 1 hourSlide clips to delete themText you copy will automatically show hereText you copy will automatically show hereText you copy will automatically show hereText you copy will automatically show hereText you copy will automatically show hereSlide clips to delete themText you copy will automatically show here

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • GRASKO.N, 108 postova
  • Lokacija: Bezanijska kosa
  • Motocikl: BMW 650 CS- BIVŠA LJUBAV
On 30.5.2019. at 22:14, Biker-Boy je napisao:

Slazem se sa kolegom Painkiller-om,  takvi nestrucni vlasnici cesto prave greske u koristenju svojih vozila koje dovode do raznih krvarova i ostecenja, ne kazem da treba bezati od takvog motora, ali ga treba pregledati sa dodatnim oprezom.

 

A sto se tice vazdusnog hladjenja, taj ko ti je napricao gluposti o vazdusno hladjenim masinama  da im je to "mana"... taj nema pojma, i ucini sebi uslugu i nemoj vise da uzimas savete od njega jer ocigledno nema pojma o cemu prica, 

Vazdusno (ili cesto kombinacija vazdusno/uljno) hladjene masine su odlicne, i to nemoj da te brine, cak se moze reci da su pouzdanije u smislu da su jednostavnije, nema hladnjaka, vode/antifriza, vodene pumpe, termostata, creva i ostalog...znaci ima manje stvari da ti rikne,  i ako se pravilno/normalno voze, nema sta da brines.

 

Ne bih se slozio vezano za stručnost. Ima ljudi koje ne zanima mehanika, vec samo da uzivaju dok voze svoje dvotockase. Mehanika se radi kod mehaničara. Zna se koji je servisni interval motora i ako se redovno odrzava u servisu (pogotovo ovlašćenom) meni je to mnogo bolja opcija od samoukih majstora. 99% samoukih majstora edukuje se preko youtube i na svojim greskama i na kraju krpe svoja vozila na svakojake nacine, sto je po meni mnogo gora opcija od motora koji je redovno servisiran kod nekog renomiranog majstora (cast izuzetcima kojih definitvno ima).

 

Proizvođači su ulozili ogromna sredstva testirajuci svaki deo kao i celinu motora i uopste mi nije realno da neko zna bolje od njih.

 

Ja sam recimo imao Beverlija i svake godine lepo kod Davora na redovan servis. On ga pregleda zameni sta treba i moje je samo da sipam gorivo i uzivam. 

 

Sada vozim BMW i ista situacija. Majstor, redovni servis a moje je da platim i da dam gas i uzivam....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja