Jump to content

Moto Zajednica

Punjač 12v -usb+voltmetar ugradnja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Ako pričaš o USB utičnici verovatno se nešto razlemilo sa ploče od vibracija. Meni se dva puta dešavalo tako nešto, ali ne sa ovakvom integrisanom USB utičnicom, već sa onim običnim adapterom koji ide na 12V utičnicu.
Moja greska, nisam precizirao. Posto se radi tacno o proizvodu sa slike koji ima prekidac i signalizacionu LED diodicu, tu je problem i nastao. Ne radi nista, kompletno pa samim tim ni lampica. Da ne preterujem ali ipak da preciziram, imam iskustva sa takvim prekidacima pa ako nesto radi, to je onda on, ali mi dzabe, mogu samo da se igram njime...

Trenutno imam "zver" od telefona a odavno imam i vise komada, za dzabe dobijenih, power-bankova (prenosnih baterija) pa mi nije bio prioritet da otklanjam kvar.
Konkretno, da budem iskren, kada sam kupio taj punjac sinula mi je ideja (koju jos nisam isprobao niti sam siguran da li cu). Ideja je da bi se u slucaju duzih putovanja BLUETOOTH sistem u mojoj kacigi mozda mogao napajati tokom voznje bez stajanja i usputnih smetnji uz pomoc nekog duzeg - najbolje bi bilo spiralnog USB kabela, kojeg bi negde valjda uspeo pazariti. A BT-system u kacigi ima isti konektor za napajanje kao sto je imala Nokia N95 za USB konekciju.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Nisi baš dovoljno jasan. Kako god, malo je nerealno očekivati da utičnica od 3$ puni kako treba zver od telefona. :D

 

Najbolja varijanta je kupovina obične 12V utičnice i nekog malo kvalitetnijeg adaptera sa odgovarajućim parametrima za tvoj telefon. Ove integrisane su realno prilično niskog kvaliteta, govorim iz iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Nisi baš dovoljno jasan. Kako god, malo je nerealno očekivati da utičnica od 3$ puni kako treba zver od telefona.
 
Najbolja varijanta je kupovina obične 12V utičnice i nekog malo kvalitetnijeg adaptera sa odgovarajućim parametrima za tvoj telefon. Ove integrisane su realno prilično niskog kvaliteta, govorim iz iskustva.
Ne ocekujem, kazem nije mi problem za telefon jer je zver a tesko ga je isprazniti i imam te externe baterije. Za sad mi treba da mi napaja tu malu beteriju koja je u kacigi i koja napaja BT a vremenom MOZDA zatreba i za neku moto navigaciju.

Nisam dovoljno jasan? Pretpostavicu da mislis na ono za prekidac ali to je neka druga tema kojoj kraja nema... Da pokusam ukratko, takav prekidac ume da se pretvori u taster sto trenutno nije slucaj a cak i kada se pretvori, ne spaja ni u onom trenutku kada ga pritisnes. Dakle, samo je PREKIDAC SIGURNO ISPRAVAN, i onaj osigurac koji sam proverio a ostalo nisam...

Mislio sam ako se neko zezao sa tim da javi sta je tacno kod njega bio slucaj, ovako znam i ja da rasklopim i sve pretresem pa verovatno i da pronadjem gresku na kraju i otklonim kvar... Sto cu svakako pokusati da uradim.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18
Pre sat vremena, Mr.Piplfoks je napisao:

Ja kupio bas takav kao sa slike. Nije radio dugo, crko. Dok je radio, imao sam djubre od telefona (Alcatel) i punilo je fantasticno. Drugaru na Samsungu baterija pri kraju bila, nije hteo da da nikakav znak o punjenju uopste.
Elem, kad je crklo, ja reko mora da je onaj osigurac na zici... Pogledam, on ceo, kao nov.
E sad, ono sto mene zanima je sta je moglo da crkne a osigurac nije i fizickih ostecenja nije bilo...? Jer nije to organski, pa da kazem crklo je i nije nizasta drugo nego za smece. Jedino sto je MOZDA moglo da mu naskodi je voda prilikom pranja motora. Nisam jos imao vremena da ga otvorim i istrazujem pa ako se neko vec zezao sa tim, da mi toliko skrati muke... A ako ja budem prvi, valjda cu se setiti da javim sta je to kod mene bio slucaj a verujem da ce i kod drugih jer mislim da kupivina novog ne resava bas problem trajno, negde prave gresku.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Srecom jos nista ne stize od postara, da ne montiram dzabe to djubre, jer posto sam porucio nasao sam brdo negativnih komentara. A i sto bi neko rekao za $3 ne mozes vise ni ocekivati. Samo te namame, kao ima osigurac, prekidac, 12V, 5V...bla bla...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Srecom jos nista ne stize od postara, da ne montiram dzabe to djubre, jer posto sam porucio nasao sam brdo negativnih komentara. A i sto bi neko rekao za $3 ne mozes vise ni ocekivati. Samo te namame, kao ima osigurac, prekidac, 12V, 5V...bla bla...
 
Ako razmisljam realno, ja jos mislim da vredi materijal za taj novac. To sto je djubre, napravim ga ja trajno tako sto nadjem gresku. Dok mislim da ga bez icega ne mogu napraviti, i da mogu koliko bi me kostalo i na sta bi licilo. Onako bar imam od cega da pocnem. A ako je sa Alija onda se ceka oko 2 meseca, ako je vec naruceno i stici ce...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Druže, sve to što kažeš je na mestu, zaista. Problem je uglavnom vreme, makar meni. Pronalaženje greške i popravka ume da oduzme vreme, pa još ako se to ponovi još koji put, sve to ispadne skuplje nego da sam u startu kupio duplo skuplju utičnicu i kvalitetniji zaseban adapter.

 

Na Aliju sada ima svačega, pa i kvalitetnijih stvari. Što se tiče punjača za 12V utičnicu, ima par proizvođača koji proizvode prilično kvalitetne stvari. Npr. Baseus, Ugreen ili Anker. Jesu možda dva-tri puta skuplji od onih najjeftinijih (tipa idu do 10$), ali je razlika u kvalitetu nemerljiva.

 

Nadam se da razumeš moju poentu. Nije 10$ neka astronomska cifra, a može da uštedi dosta vremena. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Druže, sve to što kažeš je na mestu, zaista. Problem je uglavnom vreme, makar meni. Pronalaženje greške i popravka ume da oduzme vreme, pa još ako se to ponovi još koji put, sve to ispadne skuplje nego da sam u startu kupio duplo skuplju utičnicu i kvalitetniji zaseban adapter.
 
Na Aliju sada ima svačega, pa i kvalitetnijih stvari. Što se tiče punjača za 12V utičnicu, ima par proizvođača koji proizvode prilično kvalitetne stvari. Npr. Baseus, Ugreen ili Anker. Jesu možda dva-tri puta skuplji od onih najjeftinijih (tipa idu do 10$), ali je razlika u kvalitetu nemerljiva.
 
Nadam se da razumeš moju poentu. Nije 10$ neka astronomska cifra, a može da uštedi dosta vremena.
Naravno da razumem i slazem se u potpunosti. To sam gledao pre 2 godine kada sam i kupio, do sad ga jos nisam dohvatio... Tada sam video vise oblika ali sve je bilo "tu negde" sto se cene tice a marke se, koliko se secam, nisu ni spominjale. Tada je ovo bila najbolja opcija. Mislio sam da se do sad nije promenila situacija. Naravno da cu i ja pogledati kako stvari stoje pa ako mi se svidi situacija, kupujem ih i vise komada jer nije ni u garazi samo 1 motor. Dok sam ovog bas zbog toga i uzeo 1 komad pa ako crkne - sto se i desilo...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja