Jump to content

Moto Zajednica

Проблем са регистрацијом.

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Пензија- привремена... :)
2 minutes ago, Pingvin37 said:

Ne znam druze nisam nista lose mislio, poenta mog posta je da bi ja to resio sa starim vlasnikom, prvo. 

 

Kad sam menjao prethodni motor, motor za motor, posle 2,3 nedelje mi se javio prvi problemcic sa strujom. Decko je momentalno dosao ispred moje garaze i pokusao da pomogne. Kad sam mu rekao da ipak moram nove CDI uredjaje verovatno da stavim on je rekao ok Iako smo vec uradili prenos mozemo ponovo da uradimo I da ja tebi vratim tvoj ti meni moj ako nisi zadovoljan. Najnormalnije bez tenzije, bez drkanja itd. Naravno nisam hteo jer sam hteo da vozim taj motor, ali tu vidis da li je neko iole korektan ili ne. Tako bih I ja postupio u obrnutom slučaju. Pogotovo, kazem pogotovo kad se radi o tome da je motor zbog papira I sasije nemoguce dalje registrovati. To je vec problem ozbiljan. 

 

 

 

У површном распитивању, закључио сам да му не могу ништа. Проблем је сада само у мојим рукама. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Пензија- привремена... :)
5 minutes ago, Pingvin37 said:

Ne znam druze nisam nista lose mislio, poenta mog posta je da bi ja to resio sa starim vlasnikom, prvo. 

 

Kad sam menjao prethodni motor, motor za motor, posle 2,3 nedelje mi se javio prvi problemcic sa strujom. Decko je momentalno dosao ispred moje garaze i pokusao da pomogne. Kad sam mu rekao da ipak moram nove CDI uredjaje verovatno da stavim on je rekao ok Iako smo vec uradili prenos mozemo ponovo da uradimo I da ja tebi vratim tvoj ti meni moj ako nisi zadovoljan. Najnormalnije bez tenzije, bez drkanja itd. Naravno nisam hteo jer sam hteo da vozim taj motor, ali tu vidis da li je neko iole korektan ili ne. Tako bih I ja postupio u obrnutom slučaju. Pogotovo, kazem pogotovo kad se radi o tome da je motor zbog papira I sasije nemoguce dalje registrovati. To je vec problem ozbiljan. 

 

 

 

У површном распитивању, закључио сам да му не могу ништа. Проблем је сада само у мојим рукама. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
pre 29 minuta, volfram2015 je napisao:

Број на агрегату је исправан и аутентичан. Али на основу њега, не може се доћи до броја шасије. 

Ne, mislio sam o tome da ako bi nasao drugi ram, pa da popakujes sve na njega... Ako je agregat autentican, mislim i da ne treba da se ide u institut.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Пензија- привремена... :)

То није легална операција. Јер у саобраћајној пише и број мотора. Када би ставио други рам са бројем, морао бих и блок мотора да мењам. Што и то није регуларна операција. У колико се мења део на којим постоје индетификациони доказ, морају да се обавештавају органи. У том случају се такође издаје ПУС.  Јер таква операција се ради искљичиво (По Упутсву СУПа).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 1 sat, dvlns je napisao:

Problem mu je sto nema fabricku plocicu/nalepnicu na ramu a nju moze da dobije samo ako zna originalan broj rama

E bas to je nesto sto bi mu mozda pomoglo,plocica moze i da odpadne prilikom pranja itd.,neko zabrljao broj na ramu i zato su (nekako) i dali PUS,na osnovu svega toga (a za sve to mora da postoji zapisnik krim-tehnicara)je registrovan.I sad se nasao neko pametan da zajebava.
Trebalo bi da u dosijeu u SUP-u ima zapisnik o ukucavanju PUS-a,trazi ga pa onda vidi sta dalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pitanje je dali je kodna oznaka motora od 929 ili 954, ukoliko je npr od 954 onda je jedino resenje da nadjes dobar ram ili ceo motor sa prolupalom masinom i tvou masinu kompletnu prebacis (sa svim oklopima) na taj ram.

Tu nije potrebno nikakvo ispitivanje (atest) niti pus.

Stari ram baci, imas saobracajnu od motora (bloka) i sve je legalno 100%.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova
pre 10 minuta, ivica744 je napisao:

E bas to je nesto sto bi mu mozda pomoglo,plocica moze i da odpadne prilikom pranja itd.,neko zabrljao broj na ramu i zato su (nekako) i dali PUS,na osnovu svega toga (a za sve to mora da postoji zapisnik krim-tehnicara)je registrovan.I sad se nasao neko pametan da zajebava.
Trebalo bi da u dosijeu u SUP-u ima zapisnik o ukucavanju PUS-a,trazi ga pa onda vidi sta dalje

Pa tako nesto sam ja i mislio, laicki trebalo bi da postoji zapisnik ko je i zbog cega trazio ukucavanje PUS zar ne? U zapisniku bi moralo da pise da je uprava carine trazila ukucavanje PUS zbog toga sto je utvrdjeno da brojevi na sasiji nisu originalni ili tako nesto. Mozda bi tim putem mogao da krene @volfram2015

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Onda trazi 929 ram, ako ti se i ne svidi prepakuj i prodaj, bar nece propasti pare.

 

@ivica744 to je carina uputila, tu pricu treba zaboraviti, svojim ocima sam gledao PUS a VIN neostecen, kupis vozilo na carini i oni napisu da je potrebno ukucavanje brojeva, MUP na osnovu toga ukuca brojeve ... ali sta dalje, koji je to model, kako uporediti podatke, izvuci iz baze ... kada se ustanovi da je VIN 929 a realno 954 tu ce pre ponistiti reg. bez mogucnosti dalje upotrebe vozila, moze se raditi ekspertiza i da se nadje pravi VIN od tog rama, sta dalje ako je ukraden???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ako je kraden oduzece ga i onda ce morati da tuzi prethodnog vlasnika,a ako vec ima PUS znaci da ima i zapisnik o tome.Koliko sam shvatio njemu su pravili problem samo zato sto nema plocicu,pa jbg zbog toga je i dobio PUS.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Trazi praznu plocicu na internetu, kod gravera upisi u nju sta treba, zanituj na predvidjeno mesto i mirna bosna, jbl ih plocica. Ako je motor ikad bio registrovan u Srbiji ne vidim sta je problem. Bez ident. plocice ne rade kocnice pa je nebezbedan? Jbl ih evropa i glupo prepisivanje zakona bez uskladjivanja sa nasim propisima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Пензија- привремена... :)
1 minute ago, stilgar said:

Trazi praznu plocicu na internetu, kod gravera upisi u nju sta treba, zanituj na predvidjeno mesto i mirna bosna, jbl ih plocica. Ako je motor ikad bio registrovan u Srbiji ne vidim sta je problem. Bez ident. plocice ne rade kocnice pa je nebezbedan? Jbl ih evropa i glupo prepisivanje zakona bez uskladjivanja sa nasim propisima.

Дупликат плочице приложити са документацијом и издатим фискалним рачуном од стране представника произвођача. ;)

 

Хомолационо одбијање је унето у систем. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
44 minutes ago, stilgar said:

 Jbl ih evropa i glupo prepisivanje zakona bez uskladjivanja sa nasim propisima.

Živo me zanima šta će biti sa svim tim propisima kada im jednog dana budu otvoreno rekli "evo vam q. nikad nećete ući u EU" 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5727 postova

Ne znam koliko te do sada u realnim parama kostao motor ali ja ne bih isao u nove troskove vec bih ponudio ili onom momku u Smederevu ili Brki u Mladenovcu ili onom u Irigu ili bilo kome ceo motor za delove i izvukao sta moze i cao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Odjavis i taj motor ubacujes u drugi ram, motor si vec preveo pa je saob. na tvoje ime, ne treba ti ugovor, atest, nista ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Пензија- привремена... :)
1 hour ago, dvlns said:

Ne znam koliko te do sada u realnim parama kostao motor ali ja ne bih isao u nove troskove vec bih ponudio ili onom momku u Smederevu ili Brki u Mladenovcu ili onom u Irigu ili bilo kome ceo motor za delove i izvukao sta moze i cao

Ма могу и ја да ставим мотор у делове, то је најмањи проблем.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja