Jump to content

Moto Zajednica

Проблем са регистрацијом.

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Пензија- привремена... :)

Здраво свима! Нисам знао где да ставим тему, па је ево овде. 

 

Имам јако велики проблем са регистрацијом мотора. Ако неко може да ми помогне, молим вас нека напише шта ми ваља чинити.

 

Дакле, овако иде прича. 

 

Прошле године у ово време сам купио регистрован моторцикл Honda 954rr, у заиста сјајном стању. Тачније није била куповина, него замена за ауто. Ауто сам лично увезао из Швајцарске, возио неко време и исти заменио за поменути мотор уз неку ситну доплату. 

 

Битно је пре свега да напоменем, да је на мотор стављен ПУС из разлога царинског одузимања, па да је исти продат на лицитацији. Како предходни власник каже, он је купио исти од типа који га је откупио са лицитације и да је исти регистрован неколико година пре овог проблема.

 

Мотор сам преко зиме уредно превео, платио порез и узео власнички лист.

 

Након што је истекла регистрација, на техничком прегледу је поступак регистрације обустављен. Разлог је био низ техничких неправилности. 

 

1. Топ од ауспуха није оригиналан и нема на њему утиснут хомологациони број.

2. Мигавци нису оригинални и на њима такође мора да постоји хомологација.

3. Визир није оригиналан, нема хомологацију и није провидан.

4. Мотор на раму нема индетификациону плочицу на којој пише број шасије, тежина, кубикажа и снага.

 

Комисија са техничког ме упутила пред комисију АМССа, а у међувремену сам отклонио прва три недостатка. 

 

Након инспекције мотора, исти није прошао хомологациони тест тиме што је фалила индетификациона плочица. На њихов савет да помоћ потражим код представника произвођача у Србији "Delta moto" добио сам од њих следећи одговор:

"Индетификациону плочицу не издајемо у дупликату као резервни део, али можете добити писмени извештај који задовољава критеријуме АМССа. Потребан нам је оригинални број са шасије мотора"

 

Ту настаје проблем. Број на шасији који стоји мимо ПУСа, је јасно видљив и ако је поништен ударцима "Х", али не припада овом мотору. Припада моделу 929!  Због тога је мотор раније и одузет. Јер је прекуцан на саобраћајну од неког старијег мотора. 

 

Љубазан тип из "Delta moto" ми је рекао да на основу броја шасије који имам, може закључити да спецификације у постојећој саобраћајној дозволи и на папиру који би ми издао неће бити исте. И да то АМСС неће прихватити.

 

Предходни власник пере руке од свега, рекавши да нема појма о томе и да га исти проблем не интересује. То је тек касније код мене пробудило схватање, зашто је господин тражио да аутомобил преведе на његово име што пре можемо, и ако је то у нашој земљи пракса тек када возило изађе из регистрације.

 

Да будемо јасни. Мотор је легалан што се тиче СУПа, али није технички исправан што се тиче АМССа.

 

Надам се добром савету. 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Zato kada menjas nesto uvek zadrzi jos jednu kopiju rezervnog kljuca vozila koji dajes u zamenu dok ne vidis da je sve ok . Ako se ispostavi da te je slagao, mozda mu preko noci "neko mazne auto i odgura u reku." 

 

Klasican prevarant. Al ono sto je interesantno ovde je to sto nije bila zamena za kes nego se lik menjao da bi te zajebao. Motor je mozda bio registrovan jer nikad nije ni krocio na tehnicki, al sad nece da moze... 

 

Zato uvek kad kupujes neregistrovano vozilo dogovoris sa prodavcem da se registruje pre kupoprodajnog, nebitno na ciji trosak, al pred tvojim ocima na tehnickom. 

 

E sad ovo vise nije dobar savet jer pricam u proslom vremenu, ali na greskama se uci. 

 

Nadam se da ces uspeti da ga registrujes...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Пензија- привремена... :)

После боја су сви паметни. :)

 

Такво мишљење сам чуо најмање десет пута. И не могу рећи да се исто и мени није врзмало у глави. Али то су поступци у времену где човек човека може да тужи за неприкладан виц у виду сексуалног узнемиравања, апсолутно непотребни. Кључ да сам задржао након превода, био бих лопов који је украо ауто у нечијем законском власништву. И то је оно што доноси веће проблеме. 

 

Ако је постојала намера да ме превари, признајем насамарен сам и то му је опроштено. Ако није постојала, онда само тупимо језик. 

 

Углавном овај проблем видим у три решења:

*Да решим то у законским оквирима и возим се као човек. (Мада механизам за то још нисам открио)

*Да мотор ставим у кобасице и продам у деловима.

*Да исти оставим као експонат бр.1 у свом личном музеју. И будућим нараштајима покажем, шта се некад возило.:sampion:

 

Хвала Pingvin37!:givemebeer:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Prosle godine u ovo vreme nisu bila ova pravila na tehnickom tako da ne mora da znaci da te je covek zajebao. Najverovatnije i nije a razumem da te cudi sto je trazio prevod odmah ali i za to  ima razloga no sad nije tema.

 

Legalnim putem jedino da pokusavas nesto prema organu koji je ukucao PUS. 

 

Drugo ne znam da li je izvodljivo i koliko kosta je da kupis drugi ram regularan (proveri da li uopste moze i da li ih ima).

 

Sve ostalo neregularno te zbog malo para dovodi u veliki rizik i nikako ti ne bih preporucio 

 

Pored prodaje u delovima mozes ako hoces da ga pretvoris u motor za stazu i da se tamo vozas.

 

U svakom slucaju akcije tipa osveta bivsem vlasniku, ispao si majmun i slicno zaboravi. Jedini pravi prevarant u ovom slucaju je drzava koja je u jednom momentu za par stotina evra prihoda legalizovala neregularan motor

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Tesko da ces ista moci da uradis, iz razloga sto se samo u Srbiji takvo vozilo moglo prodati na licitaciji, ovde je carina napravila ozbiljan prekrsaj a sa njima sud neces dobiti, na zalost.

Ranije je bilo slucajeva ukradenih vozila gde je carina upucivala na PUS i svi zadovoljni, do prvog prelaska granice gde su prilikom provere poredili pravi broj sasije a ne pus i vozila oduzimana.

Na zalost u delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Пензија- привремена... :)

Dlvns

 

Превод се форсирао данима, немаш појма којим темпом. А превод за мотор се није ни поменуо у контексту "пре краја регистрације". Што није природно у ситуацији где би он требао форсира превод мотора, а ја превод аутомобила. 

 

Случај ми је измакао контроли јер су се тих дана дешавале ствари у мојој породици, које су предходиле позитивним исходом. Па је све било и ван моје контроле од фокусираности на поменуто. Борба после три године за трудноћу ми је у сенку бацила све што се дешавало око мене. Па је епилог вантелесне оплодње испао у виду близанаца који ових дана долазе на свет. :jee1:

 

Верујте да се око овог проблема борим са осмехом на лицу. 

 

Ако могу да тужим нашу лепу државу, тужићу. Не видим проблем у томе све док је у границама исплативости. 

 

Dlvns

 

Како мислиш орган који је издао PUS? Мислиш локални орган или нешто на нивоу министарства?

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@volfram2015 mislim na nivou drzave, da li je to MUP ili Uprava carine ja pojma nemam zato sam napisao organ.

 

Moguce da te je zajebao opet i da si tada otisao na tehnicki prosao bi 99% jer se tako radilo. Mozda je cuo za promene koje ce se uvesti (sigurno jeste) pa se zato ratosiljao.

 

S obzirom da i sam kazes da si dobio mnogo vazniju bitku zajebi kidanje zivaca oko 2.000 EUR i ako mozes prodaj u delove koliko mozes i zavoravi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja bi ga stavio u garazu nek stoji, jer svakako neces imati mnogo vremena za voznju kad klinci dodju na svet, a u medjuvremenu trazi sasiju, 

ne vidim zasto bi bio problem da se registruje sa drugom sasijom ako mu broj na motoru nije diran

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako nema originalnog broja sasije utoliko je problem veci, prakticno se nezna koji motor je u pitanju (zanemarimo vizuelno) , u normalnom svetu kada se broj sasije osteti a vozilo je upotrebljivo isti se samo izmesti na drugo mesto, utisne se oznaka (nesto tipa nas PUS) i prepise fabricki broj.

Ovde je carina uradila istu stvar kao i onaj sto je prekucao broj (nebrojeno puta) ali su "jaci".

Sto kazu, Bog sa jedne strane uzme a sa druge da, raduj se klincima i uzivaj sa njima kada dodju a ovo, skola za ubuduce i tebi i svakom ko procita.

Sve najbolje 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
1 hour ago, volfram2015 said:

Углавном овај проблем видим у три решења:

*Да решим то у законским оквирима и возим се као човек.

(Мада механизам за то још нисам открио)

*Да мотор ставим у кобасице и продам у деловима.

*Да исти оставим као експонат бр.1 у свом личном музеју. 

 

 

 

56 minutes ago, dvlns said:

Pored prodaje u delovima mozes ako hoces da ga pretvoris u motor za stazu i da se tamo vozas.

I prodaja za delove ide slabo i sporo. Kao što je rekao dvlns TD ti je najlogičnije i najbolje rešenje ako hoćeš da ga voziš, ili da prodaš nekom ko vozi Navak i sl. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

@MOTOM nije bas popularan track bike tako da ce ga tesko prodati nekom ko vec vozi stazu ali mozda mu je ucinjena usluga a da ni ne zna. Recimo sam krene na stazu i zarazi se kao i vecina i zaboravi voznju po ulici :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Пензија- привремена... :)

Пазите, људи. Видим и ја себе на Navaku. То је оно за шта ови типови мотора на крају и служе. И за то се неће имати времена сигурно у наредном дужем периоду.

 

Али и то значи да неко попут мене, ко од своје 15.године није био без сезонског мотора, мора да топи задњицу у колима овог лета.

 

Када не возим алат и људе (јер ми је такав посао) мотор користим као основно превозно средство. Није битан тип, битно је да се има. :)

 

Ух... Тешка прича... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Пензија- привремена... :)

Углавном. Обећавам да ћу уколико нађем или не нађем решење обавестити овај форум. Од новца сам се опростио и од тога нема ништа. Али црв ината ради...

 

Решење МОРА бити легално.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova
Upravo sada, ser je napisao:

A cek, jel to ram 929 ili je neko na 954 nakucao broj sa nekog 929 modela?

99% neko nakucao broj od 929 na ram od 954. A ko zna gde vlasnik place za tim 954. Ali drzava kada je videla sansu da uzme na licitaciji 500 eur nije propustila jer ko jebe vlasnika koji je ostao bez 954

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Пензија- привремена... :)

Дешава се да је закон измењен или је није био примењиван. Па на таквим проблемима поред ПУСа који је био тата-мата, није било спорних ствари. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Пензија- привремена... :)
3 minutes ago, ser said:

A cek, jel to ram 929 ili je neko na 954 nakucao broj sa nekog 929 modela?

Неко је накуцао. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Ostaje ti samo da nadjes drugi ram... A kakav je broj na agregatu, jel si proveravao?

 

Nisam znao za podatak da mora postojati ona fabricka id plocica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: Пензија- привремена... :)
1 minute ago, ser said:

Ostaje ti samo da nadjes drugi ram... A kakav je broj na agregatu, jel si proveravao?

 

Nisam znao za podatak da mora postojati ona fabricka id plocica

Мора постојати. Ту су једини живи подаци о тежини, снази, кубикажи и години производње. 

 

Број на агрегату је исправан и аутентичан. Али на основу њега, не може се доћи до броја шасије. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ne znam druze nisam nista lose mislio, poenta mog posta je da bi ja to resio sa starim vlasnikom, prvo. 

 

Kad sam menjao prethodni motor, motor za motor, posle 2,3 nedelje mi se javio prvi problemcic sa strujom. Decko je momentalno dosao ispred moje garaze i pokusao da pomogne. Kad sam mu rekao da ipak moram nove CDI uredjaje verovatno da stavim on je rekao ok Iako smo vec uradili prenos mozemo ponovo da uradimo I da ja tebi vratim tvoj ti meni moj ako nisi zadovoljan. Najnormalnije bez tenzije, bez drkanja itd. Naravno nisam hteo jer sam hteo da vozim taj motor, ali tu vidis da li je neko iole korektan ili ne. Tako bih I ja postupio u obrnutom slučaju. Pogotovo, kazem pogotovo kad se radi o tome da je motor zbog papira I sasije nemoguce dalje registrovati. To je vec problem ozbiljan. 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja