Jump to content

Moto Zajednica

Granični prelazi/naplatne rampe

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Pozdrav svima, interesuje me kako rešavate probleme sa gužvana na graničnim prelazima i naplatnim rampama? Da li ste imali probleme zbog obilaženja kolona ili uredno čekate?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Koristio sam "taktiku" da sve obidjem i stanem pred kućicu da me neko zaista pusti u kolonu. Probaj da budeš potpuno spreman...u smislu naplate ili pokazivanja pasoša. Bez obzira što neki nekada i ne traže, na graničnim prelazima skini kacigu. Tako ćeš i sebi i drugima da upišeš plusić za ubuduće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Kako koja granica.

Nekada te i sami carinici zovu da prodjes preko reda.

Cekam samo ako nije guzva- par automobila.

Kada je guzva obicno prodjem i stanem iza prvog-drugog auta u redu.

Obicno moze da bude problema sa vozacima u redu ili carinicima ako je puno motora u koloni pa svi odjednom hoce da prodju preko reda, inace je o.k...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Ako je nekoliko kola sacekam,ako je puno obidjem,ako je bas toplo doteram do kucice i sidjem,poskidam sve sa sebe i kazem policajcu kad budem na redu ti me pregledaj ocu da crknem od vrucine i obicno niko ne pravi problem i odmah uzmu dokumenta,a za naplatnu izobilazim vecinu,verovatno mi jebu mamu,al me boli tuki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Za Uskrs sam na makedonskoj granici obisao 200 automobila u koloni,pustio me.covek da udjem ispred njega,bio je treci u redu. Policajac je sve video i kad sam pruzio pasose on kaze "e to je pos'o".

Putarinu prolazim sa tag uredjajem iz kola. U inostranstvu nemam muda da prodjem i neplatim a video sam na desetine bajkera kako prolaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Obicno ne prave problem kad obidjes kolonu, medjutim mene je na Pavlovica mostu drkao pandur na strani RS, * u fazonu dosta je meni vas motorista sto obilazite kolonu, ja rekoh prijatelju 40 je stepeni u hladu.. kaze on sad treba i ovi sa traktorima da obilaze kolonu oni nemaju klimu* 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Jedino Bosanci zajebavaju, niko više.

I to kontam da je neki šefić tamo napujdo carinike da nas jebu.

Na nekim granicama ti i mahnu da priđeš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Mene (nas - grupu) su zajebavali i izdrkavali se i crnogorci, ali to je samo na malim, nebitnim prelazima... Tu oni imaju vremena i muda da se prave bitni, ili su tu i prebačeni na prvom mestu zato što su drkoši.

 

Najbolje je parkirati motor sa strane blizu prelaza pa pešaka pitati/zamoliti da te puste u red posle sledećeg auta. Uvek pali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
On 5/27/2019 at 11:51 PM, zemunac72 said:

 

Putarinu prolazim sa tag uredjajem iz kola. 

 

I skidaju ti putarinu za kola?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Da,skidaju za 1 kategoriju,automobil. Iskreno,i to mi je lakse od skidanja rukavica,trazenja kartice i para...da ne spominnem kako je klizavo kod tih kucica od kondenza klima i raznih ulja koje iscure krsevima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Naši carinici nas zajebavali na prelazu Jabuka kod Prijepolja, kao kazna 30.000 dinara, bla, bla, bla... ja slegao ramenima i pravio se blesav... standardno. Kad smo završili sa formalnostima, reko' da te pitam: zar nije po zobs-u dozvoljeno obilaženje kolone koja stoji. Počeo je da pominje zakon o graničnim prelazima, ali mi nije nešto bio uverljiv. 

Da li neko zna da li je to stvarno prekršaj ili obično guranje preko reda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

@Zuba87 pa stali smo pred granicu, samo smo se malo gurali preko reda. Nije lepo, ali mislim da nije kažnjivo.

Carinik eventualno može da te pošalje na kraj kolone, pa ako odbiješ onda može da te kazni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Вероватно не може да казни за то, не знам. Избацио сам оно што сам нашао, а како се то тумачи у пракси, мораће неко други да нам разјасни

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Taj isti carinik meni prica kako se lokalci zale na nas sto idemo preko reda,mali prelaz,svi se znaju,mozda i rodjaci,ja ga slusam i cutim i na kraju kad je zavrsio i udario pecat,ja kazem univerzalnu srpsku rec,jebiga.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Na granicnim prelazima nikada nisam imao problem sa prelaskom preko reda. Jednom, bilo nas je mozda i 5-8 motora a auta ispred nije bilo mnogo pa kao sacekacemo ali odmah nas je carinik zvao preko reda. To je slucaj gde smo i vise nas bukvalno morali ali ovako kada ide pojedinac onda i pitaju kog djavola cekas u redu. A sto se naplatne u nasoj zemlji tice, tu mi je jednom prigovorio neki motociklista - stranac (na engleskom, naravno). Nesto je bilo u fazonu kako mozes, ljudi cekaju, bla bla bla... Da ulazim u raspravu na 35 stepeni, briga me je, a i ne znam sta bi mu pametno rekao pa sam mu odgovorio: "Vidi, ovo je Srbija." i cao. Neka se ljuti ko god hoce, njihov je izbor, mogli bi za promenu i da razumeju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja