Jump to content

Moto Zajednica

ispravljanje ručica kvačila ili kočnica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2782 postova

da li se  mogu ispravljati i na koji način iskrivljene  poluge ručica .Koji način,grejanje,da ili ne i sa čim ako se greje.Da li može u stegu,lupanje drvenim čekićem ili sve ostalo što je  neko probao ili čuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 13 minuta, sasa ns 1 je napisao:

da li se  mogu ispravljati i na koji način iskrivljene  poluge ručica .Koji način,grejanje,da ili ne i sa čim ako se greje.Da li može u stegu,lupanje drvenim čekićem ili sve ostalo što je  neko probao ili čuo.

Ja sam ispravljao (uspešno) par puta poluge kočnica i kvačila. Grejao sam ih prethodno plinskim "brenerom". Verovatno ima uticaja i kakva je legura upotrebljena za izradu ručica, pa mislim da može da dođe i do loma ručice tokom ove radnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ja u stegi ispravio i eno je služi svrsi...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Ispravio sam mnoge ručke na presi,izmedju dve plastične ploče,uspešno,na hladno.Ipak,ako je jako savijena,moraš biti spreman na mogućnost da pukne.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre sat vremena, DraganNS je napisao:

Sale, nisi valjda "popio burek"? Ili te ćopava izneverila? :stabre:

malo se iskrivila a noga mi je bila ,,kratka,, jer sam stojao na bankini što ne bo bio problem ali je bilo u brdsko planinskom području-sremska kamenica pa je postojao i nagib .Srećom nema nikakvog drugog traga od obaranja na stranu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Medoševac - Nis
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

u stegu, izmedju nekih dascica ili nesto slicno (da se ne oguli), grejanje i lagano ispravljanje

ako se samo savila uspeces, ako se uvila obicno puca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam jednu ispravio cekicem. Lagano par udaraca i isparavio. Vec sam bio kupio drugu i montirao pa nisam imamo sta da izgubim. Bila je kriva onako, ni malo ni puno, pad u mestu. 

Sigurno da dosta zavisi od legure i stepena iskrivlja. Probaj pa vidi. Svakako je verovatno opisana 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Meni je dva puta u zivotu motor pao na levu stranu i oba puta na tvrdo tako da nije ni pomislila ručuca da se savije nego pukla ko staklo oba puta, ali služila svrsi dok nije stigla nova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Kod svakog materijala postoji i ZAMOR istog. Zavisi koliko se puta savila pa ispravljala, ako je i samo 1 onda koliko se uvila... To sam pricao uopsteno a sto se tvoje tice, mozda bolje da slikas rucicu iz nekoliko uglova pa da okacis ovde, mi se izjasnimo a ti svakako radis sta ti je volja. Problem je kada je motor egzotika pa se tako nesto desi a vlasnik se trudi da sve bude u originalu... Ako mene pitas, nikako cekici, udarci bilo kakvi i to, velike su sanse da pukne. Samo lagano savijanje u prvobitan polozaj pa ako i pukne, izvukao si do neke mere, sacuvas komade i odneses variocu. Varioc kosta bar koliko i nova rucica tako da, ako motor nije egzotika, nemas sta da izgubis. A ako jeste, onda ni varioc nije skup. Fiksiras u mengele (bravarsku stegu) pa na posao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Varioc će mu uzeti somića... Meni je bar toliko uzeo kada mi je na bloku motora pukao neki ispupčeni deo sa navojem. A došao čovek na lice mesta. Posle ide obrada pa farbanje... Tako da ako ne voziš egzotiku pronađi polovan deo, a za drugo, dobro razmisli...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ručica je malo kriva na dole -oko 3cm na kraju u odnosu na početak i to nekako ravnomerno.Kad nabavim novu onda ću da probam da je ispravim .Imam mengele ,brener i iskustva u grejanju .Ako uspem vraćam je a nova u fioku.Ima neka fora sa sapunom -kad pocrni taman je spreman za krivljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Brale ne znam koliko je kriva, moju smo pozamašno krivu, lagano u stegi ispravili. Ali nije bilo ono "samo udri" već polako. Ispravljali bar pola sata

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

:)Ispravi je sa nekom cevkom. Malo većeg prečnika od ručice i polako, na polugu. Dok dlanom o dlan. Ispravljao sam i dosta krive. Kako bi to inače uradili na putu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kad nemaš druge opcije onda ispravljaš i ako uspes, uspeo si. I onda se prekrstis da to bude dalje sve ok.

Jer to sto nije pukla prilikom ispravljanja ne garantuje da neće pući prvom sledećom prilikom kad je budes dobro pritegao u slučaju nekog prinudnog kocenja (ako je ručka od kočnice u pitanju.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Gledao sam u servisu za alu felne, kako ih ispravljaju. Uglavnom sve uz pomoć prese a i greju ih. Prema tome verovatno mogu i ručice da se isprave uz pomoć grejanja.  Verovatno treba i iskustva po pitanju grejanja ( debljina materijala, prepoznati leguru i slično ).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

grejao u stegi temperaturnim fenom .Obeležio sapunom i kad je pocrneo polako stiskao stegom .Kad više nije moglo zbog položaja ručice izvadio i plastičnim čekićem na drvenoj podlogi savio sa udarcima srednje snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Napravljene su tako da se ne popravljaju. Neke imaju i mali rez za kontrolisano pucanje a ostale se iskrive. Ispravljanje je moguće ali zagrevanjem i drugim mehaničkim radovima dolazi do izmene sastava materijala koji posle može bilo kad, iz bilo kog razloga da popusti i pukne. Evo ja imam već desetak dana iskrivljenu i jbg, ne vozim dok ne popravim. Ispravljao bih je jedino da sam u nekoj zabiti pa dok ne stignem do majstora. Nemojte se zezati sa tim stvarima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

11a238f4aad305846859823a6830677f.jpg

Evo primer, klinac zalivadio sa motorom prošle nedelje i iskrivio nogostup. Uspeo sam rukom da ga vratim u oblik ali donja ivica je pukla na samom kraju ispravljanja a gornja iako nije pukla osećala se kao “žvaka” pod rukom. Verujem da ne bi dugo sastavila posle toga pa bi sama pukla.

Malo sve zavisi i od amumimijuma do amumimija. Nisu svi isti a nije ni oblik toga sto se ispravlja isti pa rezultata može biti i ovakav i onakav. Za ljubav 17,5€ koliko ja prodajem svoja 2 nova para rucica ne isplati se rizikovati.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja