Jump to content

Moto Zajednica

SEVENTY DEGREES

Recommended Posts

  • Drug član, 1652 postova
Pa da, iz iskustva! :jee:
Imam jednu ovakvu jašu i bez postave radi super na +30 i par:
https://yamahabarel.com/proizvod/seventy-degrees-jt44-mesh-jakna-ice/
Е, ова меш је већ нешто друго, ем мање привлачи сунце, ем бушна.
То је боље од оних зимских.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650
Ne slažem se sa tobom oko jakne, prevruće je u njoj na 30+ stepeni, bez postave, bar je meni neizdrživo 

Mozda po gradu, kreni stani, bezbroj semafora pa je pretopla, ali na otvorenom je meni sasvim ok. Istina, ja vozim nejked pa je mozda do toga.
S obzirom da je u pitanju prva moto oprema, ja bih uvek pre uzeo nesto sto ce mi posluziti i ako padne temperatura, za voznju po lokalu, a i za neko duze putovanje.
Prosle godine me je na Zlatiboru u sred leta uhvatio mrak a imao sam rezervisano spavanje na Zabljaku, smrzao sam se kao dupe i ostao da spavam u Novoj Varosi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
On 18.6.2019. at 14:16, Singularitet je napisao:

Pa da, iz iskustva! :jee:

Imam jednu ovakvu jašu i bez postave radi super na +30 i par:

https://yamahabarel.com/proizvod/seventy-degrees-jt44-mesh-jakna-ice/

Imam isto ovu jaknu i u kombinaciji sa aktivnim vesom sam prezadovoljan.

 

Bez postave se ne kuvam i bas lepo rashladi, a opet sa postavom se nisam zaledio u maju po Foci i to po kisi jos :D Jos nije ni pustila vodu a vozio 3 puta po 2h po kisi.
Stvar koja mi se bas svidje je to sto mogu postavu da upasem u pantalone(pantalone su druge marke pa ne pase kopcanje) i tako ne moram da nosim pojas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST
pre 36 minuta, Bigor je napisao:

Kako cisite tu jaknu ili perete?

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

Za ovu JT44  pise da se cisti mokrom krpom.

Ja nisam uspeo da je ocistim tako posle 2500km voznje. Na kraju sam je bacio u masinu bez postave i oprao u programu za osetljivo rublje na 30c. Sve musice su spale sa jakne.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Uzeh njihove rukavice,i mogu reci samo reci hvale...

Rukavice-N32-zute-1.jpg
YAMAHABAREL.COM

SD-n32 je kraći model street rukavica napravljen od goveđe kože sa 100% funkcijom provetrenosti. Predviđene su za vožnju sport, naked i touring motora. Otkrijte kolekciju Seventy...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ja ne čistim, vozim prljav.
Groblje mušica.  :takoje:

Takodje, stare naslage koje se osuse one same spadnu od vetra.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha FZ6 S2, CFMOTO 850xc EPS
1 hour ago, Bigor said:

Koje pantalone?

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока
 

PT1-Crne-1.jpg
YAMAHABAREL.COM

Troslojne sport-touring pantalone španskog proizvođača Seventy Degrees...

 

Ove brate.. Skida se sloj za kisu i skida se sloj za toplotu.. Ima luftere i stitnike.. Kvalitet mislim da je odlican ali se bas ne razumem, prva mi je oprema.. pozz

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
On 5/27/2019 at 10:55 AM, Marek1987 said:

Izgleda da ću jedino ja imati negativan komentar. U februaru uzeo rukavice, vozio sa njima tek 3000 km, do skoro sam bio jako zadovoljan, nisam mogao da verujem da rukavice mogu da budu toliko neosetne na rukama. Mekane, udobne, luftiranje desetka, nikad mi se dlanovi oznojili, itd.. Međutim evo skoro primetim, na nekoliko mesta počele da se odšivaju po šavovima i to dobrano. Naročito na prstima. Ko kod kineza da sam kupio. Baš ću ovih dana nositi na reklamaciju. 

 

Da se razumemo, nikakvo opterećenje nisu trpele. Nit su mi male, nit su mi prsti debeli, niti igde stežu niti sam pao sa njima. Ma ni pokisle nisu. Niti sam ih ikad prao do sada. Znači samo isključivo vožnja.

 

 

SEVENTY-DEGREES-street-rukavice-SD-N32-1
YAMAHABAREL.COM

100% provetrenost - Air vent system; Amara pojačanje na dlanu; Silikonski umetci za što bolji grip; Čičak zatvaranje na zglobu; Likra materijal između prstiju za max udobnost; PVC...

 

Ja sam vec pisao o ovim rukavicama nekoliko stranica ranije. Bio sam ih nosio na reklamaciju jer su se rašile izmedju prstiju i dobio nove. To su iste ove sto je uzeo i kolega sashac. Brate mili, ovoga puta nisu se jos rašile ali "koža" na jagodicama prstiju vec dobro oljustena (kao da su drale asfalt a nisu hvala bogu). Oljusteno onako kao kad se skaj na starom namestaju ljusti. Slikacu vam kasnije kad odem do garaze. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Taj Seventy Degrees je koliko sam razumeo neka robna marka kao Oxford, odnosno u nekoj relaciji su sa Oxford-om. Šta je tačno u pitanju ne znam, ali mogu da zaključim da su im rukavice jako slične po svim karakteristikama, pa i po kvalitetu. Ima ona druga tema o rukavicama, pominjalo je par ljudi Oxford rukavice i uglavnom nemaju baš lepe utiske. I ja sam nosio Oxford rukavice, u pitanju je bio neki kraći model, slične kao ove Seventy Degrees sa poslednjeg linka. U principu držale su super godinu dana, posle su počele da popuštaju same od sebe, što po šavovima, što na totalno random mestima. Koža (ili koji god materijal da je u pitanju) na levom dlanu se pocepala totalno sama od sebe. Ma nastala je rupa ogromna, i tada sam ih izbacio iz upotrebe.

 

Gledao sam posle baš ove Seventy Degrees, one duboke. Rukavice neverovatno udobne za nošenje, kvalitet izrade deluje da je na nivou, ali su previše podsećale na Oxford (udobnost, cena, plus što sam negde načuo tvrdnju iz prve rečenice), i odustao sam ubrzo. U principu za taj novac je to verovatno ono što se realno može očekivati, šta znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
22 hours ago, vasa.93 said:

U principu za taj novac je to verovatno ono što se realno može očekivati, šta znam.

Ne bih mogao da se složim nikako jer jednu sezonu treba da proguraju i rukavice od 2.000 dinara osim ako nije naznačeno da su za jednokratnu upotrebu. Tačno ću i opet da ih reklamiram pa ću uzeti neke druge jbg..

 

A žao mi jer od svih koje sam probao ove mi najbolje naležu a i udobnost i provetrenost.. sa tim sam oduševljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 17.6.2019. at 14:44, Brale je napisao:

Moje su BT02 

Moto-cizme-BT2-crne-1.jpg
YAMAHABAREL.COM

Duplo čičak i zip ergonomsko kopčanje; Zaštita na peti, prstima, zglobu i potkolenici; Fleksibilne zone sa prednje i zadnje strane; Zamenjivi unutrašnji uložak – za što bolji komfor; Reflektujući...

 

Koliko vidim imaju i membranu,kako su se pokazale pri kisi,da li su nesto propustile,ima sad i model bt03 ali ne znam u cemu je razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
On 8/15/2019 at 11:01 AM, piki said:

Koliko vidim imaju i membranu,kako su se pokazale pri kisi,da li su nesto propustile,ima sad i model bt03 ali ne znam u cemu je razlika.

Ja imam BT03, ali ne znam u čemu je razlika...

 

Kupio sam ih neposredno pred put za Trebinje proletos. Krenuo sam iz BG-a i kod Barajeva me sastavio najstrašniji pljusak toliko da su kola parkirala na pumpi gde sam i ja stao, a pumpa prestala da toči dok ne ispumpa vodu iz rezervoara ili čega god.

 

U svakom slučaju, ono što hoću da kažem je da sam od Barajeva do izlaska na autoput u Ljigu vozio po kiši, slabijoj, ali ipak po kiši solidne jačine. Čizme nigde nisu pustile vodu! Ni kap!

 

Da su atraktivne, jbg, nisu. Izgledaju kao da su za sneg i led. TCX ima malo skuplji model koji izgleda mnogo bolje, ali i ta mala razlika u ceni mi je pravila razliku. Iz ove perspektive, uopšte mi nije žao što sam ih uzeo. 

 

Dok voziš, nisu vruće, stvarno. E sad, ako staneš pa razgledaš, to je već druga priča. Ali tako je to sa nepromočivim čizmama na 35'C...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
4 minutes ago, sashac said:

Njihove rukavice mi se skroz iskrzale posle samo jedne sezone,tj par voznji...sranje.(7000rsd)

Ista priča. I to ne jedne, već dva para. Jednom reklamirao, dobio druge, pa do kraja sezone i te druge se razjebale dibidus. 6.700 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Meni njihove duboke rukavice SD-R4 nisu mrdnule celu sezonu, mislim da sam dao 8 ili 9 hiljada za njih u aprilu. Pre njih sam kupio kratke letnje Oxford RP3 koje su skroz iskrzane bile nakon 2 sezone, istina nosim ih i dalje ponekad za po gradu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

E ja i zaboravih na ovu temu,evo da napisem iskustva.Posto niko nije odgovorio u to vreme za cizme,resih da ih uzmem pa kako bude.Posle dve nedelje od kupovine krenemo do Tuzle na skup i pred Tuzlom poce potop iz apokalipse(ko je bio zna o cemu pricam).Vozili mi 10 minuta(kurcili se),kad pocese da udaraju gromovi i munje staj u neku kolibu-kafanu,nestade struje,mrak u po bela dana.I vec tu dok smo cekali osetim u levoj cizmi mokro,desna suva skroz.Kad smo stigli u smestaj,gurnem ruku,stvarno leva mokra,desna suva,E reko jebem ti i cizme,jeste da je bio potop,ali za 10 min ne sme da propusti nista.Za par dana nazovem Barrel i ispricam im,kaze momak salji sliku etikete na cizmama i racun na viber da odmah reklamira spancima.Stigle druge za 3 nedelje,momci su stvarno korektni maksimalno i prijatni(2,3 puta se culi za to vreme-ja rekao da nosim stare da ne bih ogulio nesto pa da mi ne priznaju reklamaciju-oni vicu jesi lud nosi bre slobodno i ako ogulis nema veze samo teraj).E sad otkad su te druge stigle nikad me nije uhvatila kisa,tako da tek sad nemam pojma jesu li ove ok ili imaju neku falinku,a posto ja ne vozim preko zime(mada sam mislio bice ovaj vikend jos za vozanje) ostacete uskraceni za odgovor do aprila.

Inace oznake bt02 i bt03 se odnose samo na dubinu cizama(plice ili dublje za par cm)-cizme su identicne.Pozdrav:zdravo:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ja sam uzeo letos cizme. Jedan dan skoro 1000km (jedno 13-14 sati) skoro sve po kisi, nisu propustile. Zeni sam uzeo jaknu (u stavri ona je uzela ja sam samo kintu dao). I ako se reklamira da je sa svim protektorima, e pa nije. Nije imala ledjni protektor. Sad to je uobicajno, ali na sajtu je lepo pisalo sa svim protektorima. Nisam to naglasio zeni pa ona nije ni pitala, niti je trazila protektor.  Ni jakna na tom putu nije propustila, mada smo sa vremena na vreme oblacili i skidali kisna odela (bar ja jesam, ne mogu se setim dal je i zena)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kada sam kupovao jaknu ja sam trazio ledjni protektor, veli mi to je to ako hoces pravi kupuje se posebno oko 3000 din

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Mesh jaknu JT44  sporo se susi kad pokisne.
Kad kazem sporo mislim na to da se ne uspe osusiti preko noci (9h) na sobnoj temperaturi. 

Da li je neko kupovao tvrdi ledjni protektor za jt44? Kolko je para?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja