Jump to content

Moto Zajednica

Alpi 2018

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

A po mom misljenju iako je Stelvio najpoznatiji nije najljepsi pass. Pogotovo ne za voznju jer je uvjek dosta prometan. Imas dosta drugih pasova koji su ljepsi za odvozit. A  Stelvio svakako treba "napadnuti" sa juzne strane jer je ta strana ljepsa za voznju. Iako je na svim fotografijama sjeverna strana Stelvia.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Plan je Magnart(to smo već dva puta preskočili zbog lošeg vremena),San boldo,Garda,Madona di kampiljo,Gavia,Stelvio,Gros i sve ostalo uz put.Imamo oko 7-10 dana, pa pravim planove za sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: PA
  • Motocikl: Bmw K75s Yamaha xt660z tenere

Ja sam bio pre 5 dana i nista se neplaća  jedino južna strana prema Bormiju je bila zatvorena zbog snega

Inače vreme je bilo idealno suncano i oko 15c

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Stelvio je za samo jednom otići i videti, kao sto reče kolega iznad za vožnju je ništa posebno čak šta je bezveze. U principu čitavi Alpi su preopterećeni sa saobraćajem i sa turistima, ja sam rekao ove godine je zadnji put da idem tamo sa motorom. Od sada samo Španija i eventualno Sardinija.. Sve ostalo je prepuno turista, kampera, autobusa, vašar u najavi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
50 minutes ago, Gajo Sevojno said:

Od sada samo Španija i eventualno Sardinija.. Sve ostalo je prepuno turista, kampera, autobusa, vašar u najavi...

Kolega preporucujem Corsicu, vratili se prije par dana. To je bilo 7 dana raja. Tolika koncentracija dobrih puteva na tako malom prostoru. Nevjerovatno! Bili u Corte i svaki dan pravili ture na neku stranu. Onaj ko voli da vozi mislim da nema bolje. Nema 100m ravnog puta, samo krivina na krivinu! 

Jedina mana sto je jos skuplje nego Alpe, nas izasao dan oko 130-140 e  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Na Stelviu sam bio 10. juna i nije se naplacivalo , a i onda je prolaz prema Bormiu bio zatvoren ali zbog starog snega. A da ga obavezno treba videti mislim, DA. Bez obzira na guzve fantastican predeo , a ako ti se pogodi vreme ,tek onda je prelepo. Slazem se za guzvu ali je put i predeo prelep. A sto se tice para u svim varijantama, bilo kako da ides ne racunaj na manje od sto evra po danu i to ako ides sam. Prosao sam krug od dest dana sa suprugom , sve varjante klope , prenocista i nikakva tajna 1500evra zadovoljstvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
40 minutes ago, bocca_bastard said:

Kakav dan? Daj neki gtubi opis svojih zahteva

Nista lux, ja sam imao 2 trajekta zadar-ancona-split tu je povratna bila 250 e i livorno-bastia- livorno 100 e. Znaci ukupno 350 e. To lada podjelis na 10 dana samo te dvije stavke te izadju 35 e dnevnog troska ako ce nam dan biti orientir. I onda dalje smjestaj. Koliko got trazili nismo nista nasli sa doruckom i da ima svoje dvoriste zbog motora ispod 100 e dan. Znaci to je jos 50 e dnevno. Hrana, jednom dnevno smo jeli u restoranu rucak ili vecera. A jednom smo pravili sami ako je bila vecera u pitanju. A za rucak poneki put brza hrana. Sto je oko 10 e po osobi. eJednom smo se zeznuli pa smo narucili riblju corbu koja je bila 15 e tanjir!! Pice su 12-18 e, predjela 10-12, glavna jela 15 pa do 35 za bifteke. Pisem cijene cisto da steknes sliku o cijenama. Znaci u prosjeku za hranu svaki dan po osobi oko 25 e rucak i vecera. I goriva svaki dan potrosis 20-30 e 1.65 l. I neka kafa,voda,sladoled10 e dnevno. Znaci 35+50+25+20+10= 140e

 

Napominjem,smjestaj,restorani nikakav luksus. Sve prosjecno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Svaka cast za tri musketara na istrajnosti i izdrzljivosti. Lep opis putovanja.

Posto sam prvo citao Rumunsku epopeju (koja se odigrala ove godine), sada vidim da ste vec imali kisna iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 5 sati, bokibd je napisao:

Kolega preporucujem Corsicu, vratili se prije par dana. To je bilo 7 dana raja. Tolika koncentracija dobrih puteva na tako malom prostoru. Nevjerovatno! Bili u Corte i svaki dan pravili ture na neku stranu. Onaj ko voli da vozi mislim da nema bolje. Nema 100m ravnog puta, samo krivina na krivinu! 

Jedina mana sto je jos skuplje nego Alpe, nas izasao dan oko 130-140 e  

Znam za Korziku, vozio sam je prošle godine. Dobra je, nema šta, priroda lepa, krivine, putevi...ali.. cene brate... odvaljuju po ušima. Pivo neko mini od 0,25 i pica, čini mi se 20€.. To je za mene veliki hendikep. Za sada je meni broj jedan Španija i to deo posle Pirineja  prema Portugalu. Mana je, što je daleko, čak i meni iz Belgije je predaleko (1300km) a kamoli sa Balkana. Pisao sam pre nekoliko meseci putopis, možeš naći više informacija... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Hvalaa :)

 

Ja sam okvirno potrosio oko 800e. E sada mi nismo placali smestaj svuda, 3 noci smo bili kod komse u Inglstadu i 3 noci u Insbruku.  Ostalo sto se smestaja tice imali smo 3 nocenja u Naudersu gde smo placali 35e po osobi gde smo imali dorucak i garazu za motore. Jedno nocenje u Tatabaniji bese nesto ispod 20e po osobi i imali smo jedno nocenje na Palicu to bese 10e po osobi. Znaci sve ukupno smestaj je mene kostao 135e. Gorivo oko 250e.  Od pasova mi smo jedino platili ulaz na Silvretu 13e, imali smo jedan kao prolaz negde i ja se ne secam gde ali bese 5e. Tunel u Austriji je bio 10e. Voznja zicarom u Insbruku 31e. Ostalo su vinjete i putarine kod nas.. Hrana je skupa, sta da se radi, ja uglavnom ne jedem puno na putovanjima i tu moze jedino da se ustedi.. radije bih platio negde ulaz i da vidim nesto nego da rucam u restoranu.

E sada nas ovo putovanje nije puno kostalo jer smo imali smestaj i hranu za 6 dana, da nije tako verovatno ne bi ni krenuli..

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ljudi Spanija je raj za motore, pocevsi od odlicnih puteva, sa malo ili nikakvog saobracaja pa do pristupacnih cena i ukusne hrane. Svi se orjentisu na Pirineje koji su super ali deo iza Pirineja od grada Bilbao pa sve do grada Lugo je nesta najbolje sto sam ikada vozio. Prevoji se nizu jedan na drugi, desavalo se da vozimo satima a da ne sretnemo nikoga na putu. Kad naidje po neko vozilo, prepadnemo se.... Opet kazem, mana je udaljenost, ali ta prica sa trajektom do Barselone je odlicna. Mi smo takodje krenuli od Barselone i vozili do Luga i nazad, ukupno 13 dana nam je trebalo za 4000km. 

Mene je ta tura kostala oko 1500€ sa sve prevozom motora iz Brisela do Barselone i nazad. Ali o nikakvoj stednji nije bilo ni reci, svakU noc smo spavali u posebnim sobama u hotelima, vecerali po restoranima i dooobro pili svako vece po kafanama... Pivo 1€ u proseku, kafa i kisela 1€ , dobra vecera sa sve predjelom i dezertom maksimum 10€ , itd....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
52 minutes ago, bocca_bastard said:

 

 

@bokibd imas li onako iz glave cifru za varijantu sa trajektima? Ja sam mislio jednom da odvozam do spanije da vidim jug francuske i sve mada nije neophodno. Radije bih se vozao po lepoj spaniji duze nego vozao do tamo samo jer nisam nikada do sada bio. 

Trajek sam samo onako gledao od prilike, ispadne povratna oko250-300 e.  Svi ostali troskovi su standardni kao za bilo koju drugu turu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja