Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna mi je mala pomoc iskusnijih vozaca!!!

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
On 17.5.2019. at 21:41, IXIDreamerIXI je napisao:

pozdrav svima!

ljudi stvarno mi je potrebna pomoc vec neko vreme vrtim oglase sto srpske sto strane u potrazi za motorom koji da kupim!!!

nisam nesto iskusan sa motorima vozio sam skutere do sad i pre dve godine sam prestao. 

motore volim od uvek ali nisam imao priliku da udjem dublje u to. 

E sad sam definitivno resio da kupim motor i imam nekih 2500e na raspolaganju ali nemam pojma sta bi bilo najboje da izaberem za pocetak !?

visok sam 187cm i imam 85-86 kg. 

uglavnom sam gledao nesto od 500cc do 750cc , naked ili R verziju (honda, dukati, yamaha, kawasaki, suzuki) ali iskreno sto vise gledam to manje znam tako da mi je stvarno potrebno par saveta !

HVALA!!!  

 

Suzuki GSX-R 750 SRAD vrh! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako ti je cilj da se vozis zvog sebe i svog zadovoljsta kupi neki motor koji ti je udoban i u dobrom stanju. Ako je cilj da budes vidjen, zna se R1 il' ni jedan :)

Sad malo ozbiljno, probaj sto vise motora mozes, pozajmi ako mozes od nekog za probu, pa vidi sta ti odgovara, niko ovde ne moze da ti kaze sta je najbolje za tebe. Nisi mali, ali ti ipak savetujem da poslusas savete da za prvi motor ne kupujes nesto prejako.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Napisaću svoje početničko iskustvo kad sam prvi put seo na 600 ccm, ne bi li ti to pomoglo u izboru i dočaralo šta te očekuje u tom svetu putovanja na 2 točka.

Mart mesec, seo sam da dovezem motor kući od prodavca, moj prvi veliki motor, sa 125 ccm na 600 (i 50ks) približno.

Konstantno sam imao osećaj neprijatnosti i da će mi se istrgnuti korman iz ruku ako jače dodam gas. I taj osećaj je trajao, dobra dva tri meseca sam imao osećaj da ja ne vladam motorom ako odem preko 3500 obrtaja.
Ali sam se vozao neprekidno, onako kako mi prija, u zoni u kojoj sam siguran (švaler gas). A do kraja te sezone sam bio rezervisan i nisam preterivao ni na obrtajima ni sa brzinom. I dan danas znam kad mi je dosta, iako motoru nije.

Poenta moje priče je - možemo svi da te savetujemo ali niko ne može da ti pomogne, moraš sam da gledaš i razmišljaš pa odlučiš.

Sa stanovišta nekog ko je bio početnik pa više nije, znam da ne bih ispod 500ccm i da ne bih preko 650. Ako imaš imalo pameti biće sve OK :-)

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak

Ja sam se skoro posle maxi skutera vratio na "brzine".
Moj izbor je bio veoma jednostavan, prvo sam odlucio za sta mi treba, koji tip, i naravno vizuelni izgled. Odluceno je da motor bude za put, a da moze i da predje preko neke rupe ili ivicnjaka, i izbor je pao samo na Tdm 900 i Vstrom 650.
Na kraju uzet Vstrom od kolege sa foruma i prezadovoljan sam.
Mislim da ces cim sednes na "ono pravo"
odmah znati i kupiti.
Za tebe, savet da obratis paznju na te kubikaze i konjaze jer treba veliko iskustvo da se to drzi pod kontrolom.
A ako je luda i nedokazana glava za motorom, onda uglavnom motor upravlja njim a ne obrnuto

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja