Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna mi je mala pomoc iskusnijih vozaca!!!

Recommended Posts

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 9 sati, sasa ns 1 je napisao:

versys 650,verovatno može da se nadje po toj ceni a kudikamo je moderniji i konstrukcijski i po izgledu od ovih gore pomenutih i mnogo je višlji od njih i jako se lako vozi.Kad sam se zamenuo sa drugarom da se provozamo moj versis, a njegov bandit 2008 , mislio sam da sam seo na frižider.

Versys 650 za 2500e?

Uzimam i ja jednog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Najjači su saveti da uzme Afriku ili Transalpa, a čovek lepo rekao da gleda naked ili R motor... Nisam znao da postoji Afrika ili Transalp u R varijanti, to bih baš voleo da vidim... :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
Pre 9 sati, IXIDreamerIXI je napisao:

joj znam Dragane to me i nervira iskreno a zelja mi je oduvek bila cbr1000rr od kad sam je video prvi put a takodje i yamaha R1 

I ja sam za malo uzeo jednu. :jee:

Povedes nekog sa sobom ili zamolis vlasnika da skljocne neku sliku dok sedis na motoru.

Ja sam se tako slikao na CBR-ki 1000 rr, zato sam na kraju i odustao od kupovine.

Od Naked-a sam imao Suzuki SV 650n 2007god, mnogo dobar motor za grad i kratke voznje van grada.

Ali i na njemu sam bio na samoj granici sto se visine i izgleda tice, a visok sam 183 cm.

Za tu visinu ti treba vislji motor, da ne izgleda kao da si uzeo biciklu od mladjeg brata. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 9 sati, IXIDreamerIXI je napisao:

oduvek bila cbr1000rr od kad sam je video prvi put a takodje i yamaha R

 

Onda uzmi cbr 600 F4... Imaju slicnosti u izgledu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Svi japanci se uglavnom prave da odgovaraju visinama  od 1,60 - 190 cm.

Ee sad kako ko izgleda na njemu to je vec druga prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Zavisi kome je koliko bitno moto manekenstvo - kako izgleda na motoru naspram koliko se dobro oseća i koliko mu je udobno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Po meni sve zavisi od udobnosti a ne od izgleda. Dok sam vozio VFR,

na duzim putovanjima sam morao da stanem na svakih 150km, zbog bolova u vratu a na CBR 900 sam vozio po 600km sa kratkim pauzama za kafu i nikakvih bolova nije bilo. Opste stanje kicme, zglobova i zdravlja uopste, diktira izbor, ako nije u pitanju samo manekenstvo, onda je to potpuno druga prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
Pre 19 sati, Djolee011 je napisao:

Moje neko misljenje da ti ne bude R prejak..bolje neka F verzija/naked tipa katana/hornet/bandit/er6f/gs500f tako nesto..polako dok uhvatis rutinu i tehniku voznje, motora je kolko hoces, a zivot jedan :) Retko ko moze da uzme eRa i da vozi normalno na pocetku, a er ne prasta bas toliko greske. Pogotovo po gradu jer haos, a ubrazava kao nevreme. Ja ih volim ali polako sve u svoje vreme, neko moje misljenje :)

da iskreno i realno gledajuci na stvari mislim da si u pravu za R verziju jer ja jesam pomalo lud povucice me to i jeste razlog zasto ranije nisam kupio motor a gledao ih kao malo dete lizalicu svaki put ( ako razumes sta hocu da kazem) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
Pre 11 sati, Dr@g@n je napisao:

Svi japanci se uglavnom prave da odgovaraju visinama  od 1,60 - 190 cm.

Ee sad kako ko izgleda na njemu to je vec druga prica.

Ma ja malo bolje izgledam od motke za ves ;) tako da siguran sam da bi bilo kao cartoon network :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
Pre 11 sati, milosmc je napisao:

Zavisi kome je koliko bitno moto manekenstvo - kako izgleda na motoru naspram koliko se dobro oseća i koliko mu je udobno.

pa sad nije da nije bitno mora malo i lepo da izgleda a i da bude koliko toliko normalan za voznju a ne da se umorim kao da sam trcao pored njega. e sad problem je najveci sto ja nemam pojma sta bi meni odgovaralo u tom smislu jer nemam iskustva :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Moj prvi veci motor je bio Yamaha XJ 600 naked. Ne vozim brzo al vec posle nekog vremena nije to bilo to vise... Honda Hornet ako ti nije bas mali, I Yamaha Fazer... A i lako ces prodati ako oces da menjas posle, sto je isto bitno. 

 

Ako volis enduro, pogledaj te Transalpe 650. 

 

R nemoj da kupujes, mada tvoja odluka... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Devojka može biti i sa sela, al' motor mora biti iz Japana-kaže stara bajkerska poslovica, moja preporuka bi bila 2 cilindra, tipa Suzuki SV 650, Kawasaki ER6N, ili stariji CB 500, imaju dovoljno snage a i lagani su za vožnju. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
Pre 9 sati, alexvicent je napisao:

Devojka može biti i sa sela, al' motor mora biti iz Japana-kaže stara bajkerska poslovica, moja preporuka bi bila 2 cilindra, tipa Suzuki SV 650, Kawasaki ER6N, ili stariji CB 500, imaju dovoljno snage a i lagani su za vožnju. 

hehehe :D hvala !! pa pokusacu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
Pre 9 sati, Pingvin37 je napisao:

Moj prvi veci motor je bio Yamaha XJ 600 naked. Ne vozim brzo al vec posle nekog vremena nije to bilo to vise... Honda Hornet ako ti nije bas mali, I Yamaha Fazer... A i lako ces prodati ako oces da menjas posle, sto je isto bitno. 

 

Ako volis enduro, pogledaj te Transalpe 650. 

 

R nemoj da kupujes, mada tvoja odluka... 

pa iskreno hornet mi se svidja ali sigurno ce mi biti mali :/ e sad iskren da budem najvise mi je privukla paznju Yamaha Fazer e sad tu je i sv650 i er6n. juce mi je bas jedan nudio XJ 900 cc ja mislim danas cu ici da ga pogledam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
On 5/17/2019 at 9:52 PM, sasa ns 1 said:

versys 650,verovatno može da se nadje po toj ceni a kudikamo je moderniji i konstrukcijski i po izgledu od ovih gore pomenutih i mnogo je višlji od njih i jako se lako vozi.Kad sam se zamenuo sa drugarom da se provozamo moj versis, a njegov bandit 2008 , mislio sam da sam seo na frižider.

Prvo versys nema za te pare, drugo to je najruzniji motor u istoriji motociklizma i ja bih ga iz tog razloga izbacio iz izbora, kome nije bitan izgled, kupice dobar i udoban motor, ali ne za 2 i po 'iljade.

 

@IXIDreamerIXI

Druze, nabrajamo ti ovde sve i svasta, prvo moras da odlucis koji tip motora hoces, prvo karoserijski, a potom i agregatski. Ok, naked ili r, to su uglavnom 4 cilindra, ali ih ima puno i sa 2. Hoces li nesto jace, slabije, starije ili novije. Za ove pare mozes da kupis suzuki sv, bandit, honda cbf, hornet, stariji vfr, yamahu fazer, thundercat, xj 600/900 i jos gomilu motora. Moj savet je da kupis od nekog poznatog sa koliko-toliko poznatom istorijom i iz klase koja ti najvise odgovara. Marka i model su manje vazni sve dok ga pravi japanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
Upravo sada, milomir22 je napisao:

Prvo versys nema za te pare, drugo to je najruzniji motor u istoriji motociklizma i ja bih ga iz tog razloga izbacio iz izbora, kome nije bitan izgled, kupice dobar i udoban motor, ali ne za 2 i po 'iljade.

 

@IXIDreamerIXI

Druze, nabrajamo ti ovde sve i svasta, prvo moras da odlucis koji tip motora hoces, prvo karoserijski, a potom i agregatski. Ok, naked ili r, to su uglavnom 4 cilindra, ali ih ima puno i sa 2. Hoces li nesto jace, slabije, starije ili novije. Za ove pare mozes da kupis suzuki sv, bandit, honda cbf, hornet, stariji vfr, yamahu fazer, thundercat, xj 600/900 i jos gomilu motora. Moj savet je da kupis od nekog poznatog sa koliko-toliko poznatom istorijom i iz klase koja ti najvise odgovara. Marka i model su manje vazni sve dok ga pravi japanac.

pa iskreno ne bih kupovao ispod 2002-2003 god e sad nisam bas neki ljubitelj kros motora, ne bih da uzmem nesto prejako da me povuce previse kad se malo opustim a i ne bih nesto sa ostrim gasom mada trebalo bi da bude malo veci motor zbog moje visine. a to ce verovatno biti za jedno 2 sezone maximum posto cu ga sigurno promeniti kasnije tako da sad trenutno estetika nije previse bitna ali opet mora barem malo da mi se svidi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Najbolji je Hornet 900. Jedini razlog zašto ga nisam uzeo nego Yamahu - jer nisam imao vremena i majstora da obilazim i nadjem solidan i pouzdan primerak.15c5d7dc4e5f9c05b92953837f425b47.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sreca i osmeh su kljuc svega ..., 367 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ... Pčelica :) ... FZ6 N...

Evo odgovora koji sam dobila kada sam pitala za savet jednog od kolege sa foruma u vezi iste problematike.  Pamticu zauvek :takoje:

Koji motor odabrati ???? 

Citiram : '' Gde si oče da mi i ti daš savet koji neću poslušati "

 

Tako da ti savetujem da odaberes motor koji zelis , koji ti dira srce , kojem prilazis sa osmehom :) Da se razumemo ne savetujem ti "R" i ako ih mnoooooooogo volim kao i ti sto se vidi po tvom pisanju .. Ima vremena za njih kasnije  jer sto bolje ovladas voznju sada, vise ces uzivati u njima jednog dana ;)

 

Kada pretrazujes oglase uvek ukucaj malo vecu cifru od one koju imas cisto da vidis sta se nudi jer se nikada ne zna .. Famozna cifra od 500eur. koja nam uvek nekako fali :lol3:

 

Tako da ipak lagano i jos jedan od saveta koji sam dobila je >pusti neka motor nadje tebe< ;) 

 

Odo da gledam Moto GP ...pozzz

 

imageproxy.gif.4166781d1071da5ffb437499ad1d0ea0.gif

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja ne znam šta je sa vama u poslednje vreme... Bez iskustva na motociklama izlupavate se sa mašina od 75ks i više.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja