Jump to content

Moto Zajednica

Azurna obala (dobrodosli saveti)

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda Varadero

Pozdrav svima.

U planu je putovanje do Azurne obale (druga polovina juna) pa je svaki savet dobrodosao..Plan je sledeci:

Tri motora:

Honda Varadero, Bmw 1200 adventure, Vulcan S 650

 

Polazak iz Prokuplja do Postojne sto bi bio prvi dan..voznja auto putem u zelji da sto vise kilometra predjemo.

Drugi dan: Postojna-Firenca bez auto puta uz pauzu u Veneciji i voznju preko Ravene i "passo del Murlagione"

Treci dan: Firenca-Savona takodje bez auto puta, sto ce biti praksa kroz Italiju i Francusku, uz obilazak Pise i La Specije

Cetvrti dan: Savona-Sen Trope uz obilazak Nice, Kana i Antiba

Peti dan: Sen Trope-Savona uz obilazak Monaka i San Rema

Sesti dan: Savona-Bormio

Sedmi dan: Bormio-Bled uz voznju preko "Stellvio pass"

I osmi dan voznja kuci auto putem

 

Gradovi u koje planiramo nocenje su Postojna, Firenca, Savona, Sen Trope, Bormio, Bled. Znacio bi nam savet oko smestaja. Prihvatljiva je i bliza okolina ovih gradova kako bi smestaj bio jeftiniji.

Sto se tice samog obilaska i zadrzavanja u mestima u kojima smo planirali pauze, obzirom da je sve prebogato istorijom pa sve do savremenog, necemo imati vremena sve da obidjemo, fokusiracemo se na glavne trgove i najznacajnije stvari.

Takodje nam znace sugestije oko benziskih stanica, restorana, kafica..i opste stvari..vezane za bezbednost motora, parkiranja...itd

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Jedno glupo pitanje,cemu toliki put i svakodnevna voznja ako necete negde odmoriti i provesti makar jedan dan van sedla. Kad god sam tako putovao,posle sam se kajao. Prosao,preleteo,nista video nisam,boli guza,boli kicma,boli dusa...jedino imam silne kilometre za prepricavanje drustvu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda Varadero

Naravno da su planirane pauze tj dani bez voznje cak 4..mslm da sam to i napisao u teksu..

"Sto se tice samog obilaska i zadrzavanja u mestima u kojima smo planirali pauze..."

Akcenat je bio na preporuke i sugestije o samoj destinaciji. Ukupna tura je 12 dana a ovih 8 su na motoru. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

E to je onda prava stvar. Tura je odlicna,i mene interesuju predlozi. Vrlo verovatno da cu nesto slicno voziti u Avgustu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Deo do Venecije i posle do Firence, idite autoputem, u protivnom vrlo dosadna voznja, prolasci kroz naseljena mesta...trosite vreme bespotrebno...probao pre nekoliko godina...bolje vreme koje tu ustedite iskoristite na lepsim mestima.

Sto se tice obilaska La Specie, odmah odatle pocinje NP Cinque Terre, pa je to zanimljivije od samo grada.

Bormio-Bled preko Stelvia je mozda i preveliki zalogaj, ako se ide kroz Dolomite (a steta da se ne ide). Bolje negde ustedite dan da imate da ovo podelite na 2 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Cetvrti dan, ako ne ides autoputem, vec obicnim putem pored mora ti je najmanje 7 sati voznje kroz nacickana naseljena mesta na obalí, sto vazi i za peti dan ako se vracas nazad istim putem. Usput racunas i da stajes.. Gde su vam tacno cetiri dodatna dana za landranje izmedju kojih destinacija? Ovako je zbrda zdola malo, i meni je ovaj cetvrti pa peti dan nejasan, zbog vracanja u istom smeru. Pretpostavaljam da cete praviti dan pauze u San Tropeu? Ne?

 

p.s. trebalo bi da tema ide u predlozi za izlete i putovanja

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Vozio sam azurnu obalu ali iz drugog pravca, ziveo sam tada u Amsterdamu. Sada zivim u Italiji, pa kontam oba diskutabilna puta o kojima pricas. 

Putovanje bez autoputa po Italiji ne bi preporucio pogotovo ta tura koju pricas. Od Trsta do Venecije jos i djene djene, od Venecije do Firence dosadno ko smrt i onda od Firence do Genove moze od La Spezie kroz planine Cinque Tere i ostala cuda. Posle zavisi sta hoces... 

Leti su jaki zastoji na putu kroz Azurnu obalu i cak i ako si motorom sporo je. Bukvalno su kolone pred svakim gradicem. Tu samo strpljivo. 

Od Hijeresa do Marseja opet dosadno... jedino Cassis ako vam je do plaze. 

Dobra tura je od Hijeresa prema Aixu kroz planine ili prema Grenoblu.

Marsej do Avinjona kroz Provansu preteran put i predeli...

Ali to vam nije na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda Varadero

Mozda sam bio nejasan nisam napisao dane bez voznje jer smo mislili da gde budemo osetili najveci umor i potrebu za danom bez voznje da tu ostanemo dve noci..ali neki okvirni plan za te "slobodne" dane je Firenca, Sen Trope, Bormio, Bled.

 

Sto se tice cetvrtog i petog dana plan je da vozimo istim putem uz obalu od Savone do Sen tropea i nazad. U jednom pravcu obilazimo jedne gradove u povratku druge koje smo planirali obici. Sam gust je voznja uz obalu jer upravo Azurnu zelimo videti i obici koliko je moguce za to kratko vreme, a mislim da cete se sloziti da za ozbiljan i detaljniji obilazak treba mnoogo vise izdvojenog vremena kojeg na zalost nema..zato je ta deonica najkraca..oko 260km (Savona-Sen trope) 

 

Hvala za savet oko auto puteva i dosadnijih deonica..

Sto se tice Stelvia plan je da vozimo taj prevoj a Dolomite ostavimo za sledecu sezonu pa na tetane..a do Bleda preko Austrije..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Tih 260km su ti na izgled najkraci, ali mogu postati najduzi. Zato smo ti i ja i Jelenko napisali kakvo je stanje na tom putu. I sam google maps, bez guzve danas ti kaze ovo (bez autoputa)

 

 

 

Ja sam godinama letovao dole, a i vozio sam te puteve i sa motoraske tacke gledista pored obale jedino sto je vredno paznje je od Kana do St-Raphaela uz obalu i nesto oko granice Francuske i Italije.

 

Iskreno da ti kazem jesu neki gradovi lepi, ali zavisi sta hoces da vidis.

Meni iskreno kako idu godine vise i vise priroda prija, dok me gradici i gradovi sve manje i manje privlace. Kad si video jedan u nekom kraju video si u principu sve na isti kalup, sa vise ili manje stanovnika. No dobro.. to je stvar zasicenja.

 

Po meni bi vam bilo lepse da odete u prirodu ka kanjonu Verdon, pa se vratite ka obali i pri povratku ka Savoni da zadnji deo odvozate autoputem. Ja to svima koji nisu bili preporucujem, a neki clanovi foruma, kao @Velimlje2 su i bili tamo.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Cesto sam na Azurnoj obali. To mi je izduvni ventil da se odmorim od Italije. Blizu da mogu da skoknem i na par dana, a drugacije da mogu da promenim klimu, jezik, mentalitet ... Vidim da su ukusi razliciti pa se necu mesati u temu.

 

Predlog @СајберГастарбајтеp za posetu Verdonu je sjajan. Za sada nisam imao vremena da ulazim dublje u Provansu. Imas li nekih zanimljivih sugestija sta obici?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Htedoh i ja da napišem sve ovo sto su kolege iznad napisale ali rekoh ajde da ne kvarim . U zadnje vreme vidim da dosta bajkera obilazi neke gradove, ravnice, zamkove, ruševine... Samo se pitam, a zašto motorom? Zar nije jeftinije, lakše i bezopasnije ići autom na takve vožnje?? Ne razumem šta je fora? Ja ako vozim 10 km po ravnici ili auto putem, toliko se smorim da bi motor najradije gurnuo pored puta i nastavio peške..  Proći tako lepe staze za vožnju motora a zavlaciti se u neke smrdljive gradove i azurne obale je po meni motohuljenje.. Izvinjavam se ako sam bio malo nepristojan, ali sam morao ovo da napišem..

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Delimicno si u pravu... mada ne potpuno. Ima drzava i regiona u kojima mozes da uzivas na regionalnim putevima, kao npr. Ceska i Nemacka, dok recimo Holandija je katastrofa sa malim mestima i putevima gde ides 30 na sat ili kamera slika... 

Ima i po Italiji lepih regionalnih puteva, ali ne u Venetu gde ja zivim. Provansa je bila predivna za vozanje po regionalnim putevima, centralni deo Francuske malo manje pa sam cesto izlazio na auto put da presecem dosadu i sporocu. 

Sto se tice gradova, nisam ni ja neki ljubitelj. Moja zena voli arhitekturu, predele, fotografiju... ja volim da vozim motor, pa se lako nadjemo. Mada, sada su deca sitna... nema se kad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda Varadero
Pre 6 sati, Gajo Sevojno je napisao:

Htedoh i ja da napišem sve ovo sto su kolege iznad napisale ali rekoh ajde da ne kvarim . U zadnje vreme vidim da dosta bajkera obilazi neke gradove, ravnice, zamkove, ruševine... Samo se pitam, a zašto motorom? Zar nije jeftinije, lakše i bezopasnije ići autom na takve vožnje?? Ne razumem šta je fora? Ja ako vozim 10 km po ravnici ili auto putem, toliko se smorim da bi motor najradije gurnuo pored puta i nastavio peške..  Proći tako lepe staze za vožnju motora a zavlaciti se u neke smrdljive gradove i azurne obale je po meni motohuljenje.. Izvinjavam se ako sam bio malo nepristojan, ali sam morao ovo da napišem..

Nisi bio nepristojan ali mislim da si promasio sustinu ove teme..

Nije rec o ukusima o kojima ne treba raspravljati nego o savetima onih koji su vozili ovim delom evrope..i hvala kolegama na sugestijama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Rijeka Hrvatska
  • Motocikl: Gold Wing 1800

U Italiji pazi na kamere, vrlo su česte u naseljenim mjestima, a znaju biti i po dvije, tri u razmaku od tek kilometar i pol do dva. Uglavnom su uočljive naranđaste boje ali ima i onih starijih, sivih i neuočljivih.... Kamere često stavljaju i na autoput gdje su radovi i ograničenja na 80-ak km/h !! Dakle pažljivo !! Na autoputu imaju sistem Safety Tutor koji mjeri prosječnu brzinu na dionicama. I sve te nabrojane kamere snimaju odozada....

Za vožnju izvan auto puta oboružajte se sa strpljenjem (gust promet a vozi se uglavnom po propisima) i pripremite se na stotine kružnih tokova (gotovo sva raskršća su riješena kružnim tokovima) što dosta usporava glavnu cestu i komfor vožnje pa na koncu počneš paliti i na živce.  

 

Sretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Moram delimicno da se slozim sa kolegom @Gajo Sevojno , mada shvatam , nemoze se na takav put svaki dan , bar vecina nas ne moze ...

pa zelimo da vidimo sto vise ... a kako zaobici Monako ???

ja da mogu da biram , Monako i Azurna obala , kad i ako odem ponovo , samo kolima sa dobrom klimom ....

a ukusi i shvatanja su razlicita ...

i prosle godine kad sam isao nije mi padalo na pamet da ulazim u vece gradove ...

 

u svakom slucaju , koliko mozete , savetujem Provansu ili jos bolje Francuske Alpe ...

 

a ako se ipak drzite juznije , mozda obidete prvo Vence , pa svratite na vodopad Cascades du Saut du Loup da malo prodete krivine pa se vratite na Grasse , da bar omirisete Provansu ??

 

ako se ipak drzite mora , najtoplije preporucujem put D141 izmedu La Ciotat i Cassis , necete zazalit ... a dugujete sliku kad se vratite :takoje:

 

toliko ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Jos neka sugestija ...

 

ja sam predpostavljam malo stariji i putovao sam sa saputnicom ( mojom zenom ) turom slicnih okvirnih pravaca prosle godine , ja bi vam savetovao vise autoputa u Italiji , i pored toga sto je papreno skup , izgubit cete mnogo vremena ovako ...

a Veneciju bi ostavio za neko drugo putovanje ...

 

mi smo isli 13 nociju / 14 dana , ali u detalje preko alpa .... prva dva i zadnja dva dana iskljucivo autoput .... jebiga , daleko ;)

 

kad kazes La Spezia , predpostavljam obilazak Cinque Terre ? savetujem voz iz La Spezie ... ama bas nikako putem ...

u tom slucaju imate dobre Air B and B smestaje u samoj La Speziji ... Firenza je jako lepa , mada ja sam bio autom ... Piza ti je 45 minuta trazenja bezbednog parkinga i posle za 15 minuta vidis sve sto ima da se vidi ...

 

ako se jos necega setim ....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda Varadero

Naravno da se svi slazemo sa Gajo Sevojno.. ili velika vecina..i ja delim misljenje da je najmanje zanimljivo cak i deprimirajuce voziti kroz gradske guzve...ali kako se izboriti sa vremenom i mogucnostima...

Zbog raznih okolnosti sva ova mesta i predele cu videti prvi put...od severa Italije koja je prepuna istorijskih znamenitosti, a pogotovu vezanih za umetnost..pa do gradova na azurnoj obali koji odisu glamurom gde se skuplje svetski Jet set, gde se odrzavaju razne znacajne drustvene manifestacuje, Alpe da ne pominjem jer je to najlepsi deo puta za voznju motora..

Sve je zanimljivo na svoj nacin...

Upravo zbog vremena i mogucnosti, bajkeri spajaju voznju motora sa svim obilascima a deo koji bi isao turistickoj agenciji sipaju u rezervoar..inace je predivno motor koristiti za lepse deonice i lepse predele...a za ostalo koristiti avio i taxi prevoz ...ali....:)

 

Cinque Terre obavezno..a Provansu cemo morati da preskocimo..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda Varadero

Jos jednom hvala svima na savetima...

Putovanje je realizovano bez problema, motori sluzili fenomenalno, booking takodje, uspeli i dolomite da zakacimo (Kortinu..) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja