Jump to content

Moto Zajednica

Kaciga za maksi skuter

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Pozdrav ljudi, skoro sam uzeo x8 400 i sa trenutnom kacigom MT Blade imam problem, buka od vetra je posle 50 na sat je ocajna.Znam da se koriste cepici za usi i vec sam ih narucio ali bih ipak hteo preporuku za neku tisu kacigu  ali ako je moguce da ne otpadaju usi od cene, mogao bih da se ispruzim do jedno 200 evra.Namerno sam rekao za maxi skuter zbog nacina sedenja.Isti problem sam imao i sa Majesty-jem ranije, jbg mali fabricki viziri.Kontaktirao sam i Ivana i cekam da mi se javi,znam da ce vislji vizir ili nastavak pomoci ali nisu ni oni svemoguci.

U svakom slucaju voleo bih da cujem vasa iskustva sa razlicitim kacigama na skuterima pri brzinama 90-100 na sat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

ХЈЦ ФГ СТ је у тој ценовној класи, седим усправно на Крмку 500 (и висок сам скоро 190) и немам ни на 130 на сат неке велике проблеме од шуштања.

Наравно, при тој брзини нема шансе да чујем саобраћај око себе, само свој мотор и ветар. Али ми није прегласно.

Иначе, имам проблема са ушесима, осетљиве су, не подносим гласан звук, било који.

Тако да верујем да је кацига по том питању добра, јер би ми сметало у супротном.

Ево, само пример, не возим се са другаром када стави Акрепа на Беверлија или га пуштам дааалеееко испред, па се нађемо на одредишту.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Hvala puno na iscrpnom odgovoru, FG ST je ovde od 30-36 hiljada a to mi izlazi iz cenovnog ranga, nazalost nemam nikog ko bi doneo od preko, tako da sam osudjen na modele u nasim prodavnicama.Ono sto sam ovde gledao a da iole valja(barem po nekim pricama) u tom cenovnom rangu su Scorpion exo 510, HJC i70 i SHARK D-SKWAL.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ух, бре! Рекоше ми у радњи да је била 34.000, а ја купио за 20.000. Мислио сам да ме лерају, да није тако велики попуст.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Bio u Motolandu, ostao zadnji primerak HJC FG ST, M velicina, crna boja po ceni od 18000, sto je stvarno super cena.Kazu, nece ih vise nabavljati.M bi trebalo da je moja velicina, barem po ovom MT-u koji nosim ali kod HJC-a mi je nazalost knap. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

Ne znam da li ti odgovara Scorpion exo 510 air (sjajno crna), ja prodajem polovnu, ima je ovde u oglasima. Velicina je L, ali je meni mala. Pre nje sam nosio HJC u L velicini koja mi je potpuno odgovarala, tako da verujem da je scorpionov L malo manji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Pozdrav! @Alexey - kako se pokazala HJC i70 kaciga?

 

Ja sam prosle nedelje uzeo Beverly 350, i sada bih voleo da kupim neku full face kacigu koja ce dobro stititi od vetra i buke na duzim putovanjima.

Dakle, pre svega me zanima sustanje/udobnost/buka/promaja na brzinama vecim od 100 na sat. Ako neko jos ima neki predlog do ~150-200 EUR, bio bih zahvalan.

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Pozdrav, HJC nisam na kraju kupio(iako sam čuo samo lepe reči za nju) iz prostog razloga što sam u međuvremenu kod Ivana ugradio produžetak za vizir.Time su moje muke sa bukom bile rešene, čak i sa bučnom MT Blade zbog koje sam i rešio da promenim kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja