Jump to content

Moto Zajednica

Pablo

Moto sedišta Srđan

Recommended Posts

• Drug član, 1423 postova
  • Motocikl: 2002 K1200RS--------1989 XTZ 750 ST

Jedno pitanje u vezi gela:

Gel bi trebao dati vecu odobnost ako je podloga na koju se on oslanja trvrdja.

Jesam li u pravu kod ovog zakljuchka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 184 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Srđane, mene zanima da li gel upija vibracije ili ne? Negde sam davno na nekom stranom forumu pročitao, da gel nije srećno rešenje za motore sa 1 ili 2 cilindra, jer ukoliko se skine sloj fabričkog sunđera i stavi gel na mesto njega, dolazi do sitnih vibracija koje posle nekih 100 ili više km, postaju trnci. Koliko je ovo tačno, i da li je u tom slučaju bolje rešenje memorijska pena od gela? 

• I didn't start the fire, 5999 postova
  • Motocikl: Biffer 1L, Kliks 0.65L

Gel ti nece resiti to sto te muci. 

Ono sto gel.radi jeste da ti ne utrne bulja posle 400km voznje. Bude to 400km sedenja ali ne boli rep. Kolilo je bilo udobno kad si seo ujutru toliko jr i uvece dok bez gela kako odmice dan tako je sve gore. Sediste kao od betona. 

Moje iskustvo samo

• Svrati ponekad, 184 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ne muči mene udobnost sedišta na TDM-u uopšte. Ja pređem 400 km dnevno, bez ikakvih bolova. Dok sam na Banditu baš pizdeo. 

Razmišljam da presvučem sedište samo zbog materijala, klizi odvratno. Pa kontam, dal da čačkam ispunu ili ne. 

• U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Suzuki Vstrom

Sto se tice gela stvar je od sedista do sedista od coveka do coveka nekom je ok neko i nije impresioniran a sto se tice pene do sad smoi mali veoma pozitivna iskustva i preko pene i preko gela idu jos dodatni materijali da bi sve bilo ok.Po meni je vrlo vazno odrediti sta tacno musteriji odgovara i tome prilagoditi sediste.Sto se tice cene sedista sa gelom cene isto variraju od rada do rada od sedista do sedista,najbolje pustiti u inbox koji je motor u pitanju sta se radi i onda dobijete tacnu informaciju.

• Drug član, 1423 postova
  • Motocikl: 2002 K1200RS--------1989 XTZ 750 ST

Sidin na sicu koji ima ugrađen gel kušin, radila renomirana Francuska tvrtka.

To za trnce je znanstvena fantastika.

Udobnost je višestruko poboljšana.
Frend vozi isti motor na stok sicu i svaki put kad sjedne na moj motor veli ova investicija ti vrijedi svakog centa. Meni nije ža ni jednog jedinog.

Pozz

Vozim motor, nisam bajker.

• Maxi Scooter Club, 5554 postova
  • Motocikl: Peugeot Satelis250.... Honda NC750XD
Pre 2 sati, WoodyRider je napisao:

Razmišljam da presvučem sedište samo zbog materijala, klizi odvratno. Pa kontam, dal da čačkam ispunu ili ne. 

Ja bi cackao sam tako a i hocu jednog dana da promenim dezen kao i ugao al to otom potom.

Srle jel si sutra u butiku, svrnuo bi na kratko ako nisi u guzvi, zvrcnuo bi te pre toga?

• Sviđa mi se 1

• Zainteresovan, 674 postova
  • Motocikl: suzuki gsx 650f
Pre 18 sati, WoodyRider je napisao:

Srđane, mene zanima da li gel upija vibracije ili ne? Negde sam davno na nekom stranom forumu pročitao, da gel nije srećno rešenje za motore sa 1 ili 2 cilindra, jer ukoliko se skine sloj fabričkog sunđera i stavi gel na mesto njega, dolazi do sitnih vibracija koje posle nekih 100 ili više km, postaju trnci. Koliko je ovo tačno, i da li je u tom slučaju bolje rešenje memorijska pena od gela? 

Kao prvo nadam se da u ovu rubriku ne ulaze zene.Ovaj tvoj post me je zainteresovao jer si napisao trnci i da si na banditu pizdeo.Moj problem na gsxu(bandit sa oklopom) je taj sto mi utrne kita,dupe noge sve ok i na 500km i vise ali kita ko tudja(korisnice se ne zale,ali meni smeta).Da li je neko imao slican problem i da li tu taj gel ili pena pomazu?Ajd decu vise necu praviti ali se tripujem da ga ne pokvarim.

Srdjane da li neko imao slican problem?I znam da zvuci ko komedija,ali smeta i nemojte da me zajebavate,mada znam da hocete:funnypost:.

• Sviđa mi se 1
  • Haha 1

• U prolazu, 15 postova
  • Motocikl: Suzuki Vstrom
pre 18 minuta, piki je napisao:

Kao prvo nadam se da u ovu rubriku ne ulaze zene.Ovaj tvoj post me je zainteresovao jer si napisao trnci i da si na banditu pizdeo.Moj problem na gsxu(bandit sa oklopom) je taj sto mi utrne kita,dupe noge sve ok i na 500km i vise ali kita ko tudja(korisnice se ne zale,ali meni smeta).Da li je neko imao slican problem i da li tu taj gel ili pena pomazu?Ajd decu vise necu praviti ali se tripujem da ga ne pokvarim.

Srdjane da li neko imao slican problem?I znam da zvuci ko komedija,ali smeta i nemojte da me zajebavate,mada znam da hocete:funnypost:.

Naravno to je je jedan od najvecih problema,prvo utrne zadnjica a potom od tvrdoce sundjera i glatkog materijala vozac kliza u napred i tada se vrsi pritisak na testise.Ista situacija je i kod varadera i kod v stroma a i drugih motora pa i bandita.Ugradnjom gela pene i fleksibilninijih materijala u toj regiji zadrzava vozaca u gornjem polozaju, trticni deo ne trpi i nevrsi se pritisak na testise.