Jump to content

Moto Zajednica

DA LI STE ZA LEGALIZACIJU PROVLAČENJA !

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Lično mislim da nam je potrebnija inicijativa da se u turističku razglednicu unese podatak:

"Pored prirodnih lepota, dobrih i lepih ljudi...

1. U Srbiji se voze vozila u fabričkom stanju (na osnovu tehničke arhive).

2. Spadamo u obrazovane vozače u regionu (kada je u pitanju uključivanje vozila u saobraćaj i isključivanje iz saobraćaja, način kretanja vozilom u saobraćaju),

3. Lovna sezona na dvotočkaše je otvorena tokom cele godine

(kada se kreće putem sa prvenstvom prolaza vozač , može da pretiče ispred raskrsnice i na raskrsnici:bicikl, moped ili motocikl.

Najbolji primerci se mogu uloviti u gradskim uslovima (dvotočkaši koji postupaju po pravilima preticanja i obilaženja).

Mada lov na otvorenom putu je za one koji žele više.

 

U daljem tekstu, kao obrazloženje, navodim samo deo pravila, koje naši vozači, uspešno, savladavaju tokom obuke.

Međutim,sami mogu da izaberu u kojoj meri žele (ili ne žele uopšte) da ih  primenjuju.
 

 

1. Vozimo fabrička vozila. :rolleyes:

Na kontu toga dolazim do zaključka da neke fabrike štede na ugradnji određenih komponenti ( posebno BMW,AUDI,Golf 2...a i kod drugih je to "dodatna" oprema).

 

Upotreba pokazivača pravaca

•Vozač koji pokazivačem pravca daje propisani znak mora davati znak za sve vreme radnje vozilom, a po izvršenoj radnji mora prestati sa davanjem tog znaka
•Ukoliko vozač želi da promeni pravac kretanja ili da se vozilom uključi odnosno isključi iz saobraćaja, dužan je da izvrši proveru i time ustanovi da li može na bezbedan način po sebe i druge učesnike u saobraćaju da izvrši tu radnju.
•Nakon izvršene provere, vozač je dužan da najavi radnju uključivanjem odgovarajućeg pokazivača pravca.

 

Vozač vozila je dužan da na javnom putu uključi sve pokazivače pravca na vozilu, ukoliko je propisana obaveza postojanja takvog uređaja za to vozilo:
1)za vreme ulaska ili  izlaska putnika,
2)ako upozorava druge učesnike na opasnost usaobraćaju,
3)u  uslovima izrazito   smanjene vidljivosti (gustamagla,dim i sl.),
4)ako je poslednji u koloni vozila koja se zaustavila naputu izvan naselja,
osim ako je kolona zaustavljenazbog postupanja po saobraćajnom znaku ili pravilusaobraćaja,
5)ako se kreće unazad,
6)ako se zaustavi na kolovozu, osim prilikom parkiranja naobeleženom parkingu, odnosno zbog postupanja posaobraćajnom znaku ili pravilu saobraćaja.

 

 

Iskustva pokazuju, da ne primenjivanje istih daje najbolje rezultate u lovu na vozila "sa manjkom točkova.":oda2:

2. Uključivanje vozila u saobraćaj i isključivanje iz saobraćaja

Obaveza svakog vozača koji se uključuje u saobraćaj je da to sme da čini samo na način koji ne ometa ostale učensike u saobraćaju,
odnosno način koji ne iziskuje od ostalih učesnika u saobraćaju da preduzimaju radnje radi izbegavanja saobraćajne nezgode.
Vozač sme da se uključi vozilom u saobraćaj na putu sa površine na kojoj se ne vrši saobraćaj ili sa mesta na kome je vozilo bilo zaustavljeno ili parkirano ili da se uključi vozilom u saobraćaj, samo ako se uverio da time neće ometati ostale učesnike u saobraćaju i o tome obavestio druge učesnike u saobraćaju.
Kada se vozač uključuje u saobraćaj iz dvorišta, garaže ili druge površine, u uslovima nedovoljne preglednosti ili vidljivosti, dužan je da bezbedno uključenje izvede uz pomoć lica koje se nalazi na pogodnom mestu van vozila i koje mu daje odgovarajuće znakove.

 

2. Način kretanja vozilom u saobraćaju

•Vozač vozila ne sme naglo da menja način vožnje  osim u slučaju izbegavanja neposredne opasnosti.
•Neposredno ispred raskrsnice, kada je već ušao je u zonu zabranjenog predstrojavanja (puna linija), ne može menjati pravac kretanja.
•Za kretanje vozila vozač mora da koristi površinu namenjenu za saobraćaj one vrste vozila  kojim upravlja.
•Vozila se kreću desnom stranom kolovoza u smeru kretanja.
•Vozač je dužan da vozilo u kretanju drži što bliže desnoj ivici kolovoza i
na tolikoj udaljenosti od nje da, s obzirom na brzinu krenja vozila, uslove saobraćaja i stanja i osobine puta, ne ugrožava druge učesnike u saobraćaju i ne izlaže sebe opasnosti.
•U naselju je dozvoljeno kretanje i saobraćajnim trakama koje nisu uz desnu ivicu kolovoza, ako time ne sprečavate brže kretanje vozača vozila iza vašeg vozila.
•Na putu u naselju,vozač vozila koje se kreće ispred Vas i sprečava Vaše brže kretanje dužan je da Vas propusti promenom saobraćajne trake.
•Van naselja vozila se moraju kretati desnom trakom, osim prilikom preticanja,obilaženja ili ispred raskrsnice na kojoj skreću ulevo.
•Na putu u naselju sa najmanje dve saobraćajne trake za isti smer ,krajnjom desnom trakom mora se kretati vozač vozila vozila:
-čija je najveća dozvoljena masa  veća od 3.500 kg  
-koje na ravnom putu ne može razviti brzinu veću od 40km/h
-vozač vozila koje nije motorno vozilo Osim na na delu puta ispred raskrsnice ili drugog mesta na kome vozilo skreče ulevo,
odnosno kada vrši preticanje ili obilaženje.
•Vozači su dužni da u slučaju zastoja zauzmu položaj vozilom na kolovozu uz levu odnosno desnu ivicu, tako da ostave što više prostora za vozila sa prvenstvom prolaza i vozila pod pratnjom.
Vozači vozila u levoj saobraćajnoj traci zauzimaju položaj uz levu ivicu trake, vozači vozila u ostalim saobraćajnim trakama zauzimaju položaj uz desnu ivicu trake.

 

 

"Oni su uvek krivi, jer se ponašaju po pravilima, rezervisanim za vozače automobila.":oda2:

3. Preticanje
•Preticanje i obilaženje vrši se sa leve strane vozila koje se pretiče.
•Preticanje mora da se vrši sa desne strane ako je vozilo na kolovozu zauzelo takav položaj i njegov vozač daje takav znak da se sa sigurnošću može zaključiti da to vozilo skreće ulevo.
•Tramvaj koji se kreće po šinama postavljenim na sredini kolovoza sme da se pretiče samo sa desne strane,
ako između njega i desne ivice kolovoza postoji saobraćajna traka.

Preticanje i obilaženje
•Preticanje ili obilaženje vozač sme da vrši samo ako time ne ometa normalno kretanje vozila koja dolaze iz suprotnog smera, kada na putu ima dovoljno prostora za bezbedno izvođenje tih radnji.
•Vozač ne sme da vrši preticanje ili obilaženje kada time može ugroziti druge učesnike u saobraćaju.
•Ako je vozač koji se kreće iza njega otpočeo preticanje ili obilaženje.


Vozač ne sme vozilom da započne preticanje ili obilaženje:
kolone vozila,(niz od najmanje tri vozila) između kojih se ne može uključiti na bezbedan način,
•ako bi time ugrozio bezbednost saobraćaja ili ometao saobraćaj iz suprotnog smera,
•ako po izvršenom preticanju ili obilaženju ne bi mogao da se vrati u saobraćajnu traku kojom sekretao pre toga, bez ometanja ili ugrožavanja ostalih učesnika u saobraćaju.
•zaustavnom trakom,(Autoput ili moto put)


Zabranjeno je preticanje:
•Na početku prevoja, na prevoju,ispredi u nepreglednoj krivini,
osim na kolovozu sa najmanje dve saobraćajne trake za kretanje vozila u istom smeru,
•U tunelu, osim u tunelu sa najmanje dve saobraćajnetrake za kretanje vozila u istom smeru.


Zabranjeno je preticanje i obilaženje:
•vozila koje se približava pešačkom prelazu ili ga prelazi,
•vozila koje se zaustavilo i zaustavlja radi propuštanja pešaka napešačkom prelazu,
•na prelazu puta preko železničke ili tramvajske pruge,
•kolone vozila pod pratnjom,
•saobraćajnom trakom za spora vozila,

 

Zabranjeno je preticanje, a obilaženje može da se izvrši pod uslovom da postoje uslovi za bezbedno odilaženje:
•na mestu gde je to zabranjeno saobraćajnom signalizacijom,
•na način da prelazi vozilom preko neisprekidane (pune) uzdužnelinije,
pri čemu koristi saobraćajnu traku namenjenu za kretanjevozila iz suprotnog smera.


Zabranjeno je:
•Obilaženje zaustavljene kolone na putu ako se vozač, nakon obilaženja, ne bi mogao bezbedno uključiti u saobraćajnu traku namenjenu za kretanje vozila u smeru u kome se on kreće.
•Vozač koji pretiče dužan je da svoje vozilo drži na potrebnom rastojanju i odstojanju od vozila koje pretiče, tako da ga ne ometa niti ugrožava druge u saobraćaju.
•Posle  preticanja  ili  obilaženja  vozač  je  dužan  da  se,  bez ometanja  ili ugrožavanja  ostalih  učesnika  u  saobraćaju, vrati  u  saobraćajnu  traku kojom se kretao pre toga.

•Vozač kome je dat znak za preticanje(preticanog vozila) dužan je da pomeri svoje vozilo ka desnoj ivici kolovoza.
•Vozač ne sme da povećava brzinu kretanja svog vozila dok ga drugo vozilo pretiče.

•Kada nije na putu sa prvenstvom prolaza vozač ne sme da pretiče drugo vozilo neposredno ispred raskrsnice ili na raskrsnici
•U kružnom toku je dozvoljeno preticanje
•Ispred kružnog toka nije dozvoljeno preticanje

 

Preticanje
Kada se kreće putem sa prvenstvom prolaza vozač , može da pretiče ispred raskrsnice i na raskrsnici:
•vozilo koje skreće ulevo, a pretiče se sa desne strane,
•vozilo koje skreće udesno, ali da pri tom svojim vozilom ne prelazi na deo kolovoza namenjen za saobraćaj vozila iz suprotnog smera,
•vozilo koje se kreće na putu sa prvenstvom prolaza,
•vozilo koje se kreće raskrsnicom na kojoj je saobraćaj regulisan svetlosnim saobraćajnim znakovima ili znacima koje daje policijski službenik,
bicikl, moped ili motocikl.


•Na  putu u naselju sa više saobraćajnih traka po smeru, brže kretanje vozila pored vozila ususednoj traci ne smatara se preticanjem.


•Kada su na putu sa više saobraćajnih traka po smeru kolone vozila, prolazak pored vozila u susednoj traci ne smatra se preticanjem.

 


Strana sa koje obilazite:
•Ako se na sredini kolovoza (dvosmerna ulica) nalazi površina koja nije namenjena za saobraćaj vozila, objekat ili uređaj,
vozila moraju da ih obilaze sa desnestrane.
•Površine, objekti ili uređaji koji se nalaze na sredini puta sa jednosmernim saobraćajem mogu da se obilaze sa obe strane,  
ako saobraćajnim znakom nije drugačije određeno.

 

 

Sve je kristalno jasno.

Neka, porade na edukaciji korisnika kaveznog sistema vozila.

 

Ne moraju da ih razuveravaju u njihovom viđenju motociklista i da ih ubeđuju kako smo mi dobri susedi na drumu (to ni filmskim superherojima ne polazi za rukom).

 

Za većinu njih mi smo u "Uncanny valley" (izgleda stvarno, ali nešto nije u redu sa tim...).

uncanny-valley.jpg?w=662

I na kraju: "Samo motociklista zna razlog zašto pas voli da izbaci glavu kroz otvoren prozor automobila."

Sloboda.

 

Korištena literatura

Teorijska nastava: "Pravila saobraćaja" (više autora)

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Сем да искажем свој став о филтрирању, морам признати да има неког напретка у саобраћајној култури. У гужви турирам по мало, одокативно до 3, 4к тик да ме чују испред мене, крећем се брзином до 15км/х и не брже јер сам између возила. Људи праве места да се провучем. Сутрадан опет на посао мотором и опет исто, ја климам главом ко коњ у празне јасле, дижем руку, свирнем кратком, захваљујем се, женскама шаљем пољубце. Трећи, четврти, пети дан опет... Једноставно праве ти места, чак и онај испред тебе који је на 50м склања се у страну, чуо те и у ретровизору резоновао. Нарвно увек мазим предњу и квачило и увек можеш наићи на неког вола...

Што се тиче провлачења мислим да је ок на семафору. У току вожње - да само у гужви иначе слабоо. Пардон, слабијееее слабије.

 

Што се тиче закона - мислим да од легализације нема ништа.... 

Photo 3-18-17, 9 02 45 PM.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
[mention=14578]lomitelj[/mention]-u moras da znas da kod nas (makar u Beogradu) policija ima direktivu da nas ne dira. Zasto? Ne znam. Ali je tako. Evo ako ima neko medju nama a da je uniformisan, neka ti potvrdi. Meni je ovo receno od strane dve osobe. Jedan je kum(saobracajac na motoru) drugi je kolege bajkera prijatelj (isto saobracajac na motoru). Osim toga, vise puta sam morao da im se skljanjam sa puta dok filtriram (jer to radim brzinama ne vecim od 20 na sat u odnosu na saobracaj ako se saobracaj krece sporije od 50-60) jer oni (kolege saobracajci) voze kao sumanuti filtrirajuci se levo-desno i to bez upotrebe sirene ili svetala.




Nisam policajac, ali mogu da potvrdim da su mi najmanje 5 puta, ako ne i vise, pokazali da udjem u zutu traku.
Valjda je i njima lakse, da ne misle o nama dok se provlacimo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Мени у Немањиној рекао, након што је целој колони дао знак да станемо, да ипак прођем кроз раскрсницу и попнем се лево на шине.
Захвалио сам и дао гас, док се не предомисли :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
[mention=42133]m.milivojevic[/mention]Bese ovde na forumu skoro post u temi, cini mi se, "sta nas je iznerviralo" da je lik popio kaznu za zutu traku i to samo 2 nedelje od prekrsaja na kucnu adresu. Na slici, sve se lepo videlo, zuta traka, on u njoj ali i zuta tablica!  vozio je skuter neki. Na to mu je kolega odgovorio da vec 10 godina koristi zutu i nikad nista te mu je savetovao da kupi pravi motor  Tako da izgleda da zaista imamo nekog "gore"


Ne znam za to, moguce da mi je promaklo, al da cu da se kuvam u koloni na 40+, necu, pa makar kazne placao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

U pravu si, nismo jos dostigli taj stepen saobracajne kulture, zamisli tockarose u filE papucama kako bi shvatili tu radnju, kao ose bi leteli svuda jer "zakon dozvoljava" onda dodas ove sa autima sto filtriraju ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ja sam da ostane kao do sad. Niko te ne dira,policija ne reaguje,barem mene nikad nisu dirali a provlacio sam se na ocigled 100x.
U principu,provlacim se,kad se ceka crveno i malom brzinom,kad auto put stoji,obavezno ablendujem da me vide po nekad svirnem. Ako se kolona krece 30-50kmh onda idem nema potrebe za provlacenjem,bitno da se krecem.
Ako nema mesta i kad stoji kolona,nisam u fazonu da kacim retrovizore mada vidjam kolege koji su bas ekstremni. U fazonu izmedju 2 autobusa se uvuku itd.
Ja licno i vozim skuter zbog bolje mobilnosti u guzvi.
Nije samo zbog toga,pola je ljubav pola prakticnost iskren da budem.


Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Mislim da je najveći problem za zakonodavca da reši, tj. propiše situaciju kada dođe do kontakta između vozila i motocikla, odnosno čija je krivica. Kada kolona vozila stoji, jasno bi bilo da je motociklista kriv u slučaju kontakta, ali kada se kolona kreće teško je tu odrediti krivca.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: u potrazi

Apsolutno za provlačenje bez ugrožavanja drugih vozača. Uvek se pomerim u stranu da prođe motor. Niko mi nije kriv što ne vozim. Upravo zbog gužvi i hoću da uzmem skuter. Što sam više gledao skutere vidim na kraju balade da je R1 Il ni jedan, samo da me izginem. Da mogu da se iživim mesec dana po nekim stazama ili navak centru i prakiram, kupim nešto manje i normalnije.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

@m.milivojevic ovo sto si postovao iz ZOBSa za preticanje je ok, ali postoji ili je postojao clan zakona koji se malo kosi sa ovim. Cini mi se nesto o saobracajnoj traci i zabrani kretanja dva vozila u paraleli istom trakom. Bila tema ovde na forumu, pokusah da nadjem ali odustah nakon sto brza pretraga foruma i googla nije urodila plodom.

 

Na tu temu neki dan me carinik na ulazu u BIH pitao "Gospodine da li ste vi negdje procitali da smijete da obilazite kolonu?" :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja