Jump to content

Moto Zajednica

DA LI STE ZA LEGALIZACIJU PROVLAČENJA !

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Meni veći problem što po manjim mestima (a gde ipak ima bulevara ili ulica sa više traka za jedan smer) skoro svi voze u krajnjoj levoj traci, a desna je prazna. I onda ja idem tom desnom trakom brže od ovih u levoj (zakrčenoj) i neko iz te trake reši da se prestroji udesno (bez migavca) pravo u mene.  I onda sam ja kriv (formalno) jer vršim preticanje kolone (i to sa desne strane).

Jesam za nova rešenja u saobraćaju (pa tako i za provlačenje), nego ipak smatram da bi trebalo prethodno da naučimo da se ponašamo u saobraćaju poštujući postojeća pravila i propise i poštujući neku osnovnu kulturu u saobraćaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
skoro svi voze u krajnjoj levoj traci, a desna je prazna. I onda ja idem tom desnom trakom brže od ovih u levoj (zakrčenoj) i neko iz te trake reši da se prestroji udesno (bez migavca) pravo u mene.  I onda sam ja kriv (formalno) jer vršim preticanje kolone (i to sa desne strane).

 

Uz dužno poštovanje, mislim da nisi u pravu.

Ovo se ne smatra preticanjem.

Naci cu malo kasnije kad sednem za računar član iz ZOBS-a, gde je jasno definisano šta je preticanje, a šta vožnja u istom smeru u više traka.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Када постоји више трака у истом смеру, кретање једном траком брже него другом, није ни претицање ни обилажење. То је просто кретање и није прекршај возити десном брже него ови левом.
Напомињем, у насељеном месту.

Баш такву ситуацију сам имао данас, човек без мигавца из леве скреће у десну, у мене. Мала брзина, па сам благим успоравањем избегао контакт.

На следећем семафору сам му пришао и само сам га замолио да убудуће води рачуна о мигавцима.
Буквално замолио, два пута, са склопљеним рукама.

Толико је уплашен био када сам му пришао да ми је било жао да га још траумирам.

Верујем да ће сада пазити. Бар дан- два...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 6 minuta, Zuba87 je napisao:

Када постоји више трака у истом смеру, кретање једном траком брже него другом, није ни претицање ни обилажење. То је просто кретање и није прекршај возити десном брже него ови левом.
Напомињем, у насељеном месту.

Баш такву ситуацију сам имао данас, човек без мигавца из леве скреће у десну, у мене. Мала брзина, па сам благим успоравањем избегао контакт.

На следећем семафору сам му пришао и само сам га замолио да убудуће води рачуна о мигавцима.
Буквално замолио, два пута, са склопљеним рукама.

Толико је уплашен био када сам му пришао да ми је било жао да га још траумирам.

Верујем да ће сада пазити. Бар дан- два...

U ZOBSu piše da se, ukoliko su obe trake zauzete kolonama, brže kretanje jedne KOLONE u odnosu na drugu ne smatra preticanjem. 

A pojma nemam kakvo je tumačenje po tom pitanju kada se pojedinačno vozilo kreće brže (u traci u kojoj nema vozila) u odnosu na traku koja je puna.

A isto tako u ZOBSu piše da se vozila (po pravilu) kreću desnom saobraćajnom trakom, pa mi nije jasan razlog zbog čega se većina vozača kreće levom trakom (a u desnu prelazi kada hoće da preteknu nekog). Totalna budalaština!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

 

 

ZOBS

 

11. Preticanje i obilaženje

Član 53

Preticanje i obilaženje vrši se sa leve strane vozila koje se pretiče.

Preticanje mora da se vrši sa desne strane ako je vozilo na kolovozu zauzelo takav položaj i njegov vozač daje takav znak da se sa sigurnošću može zaključiti da to vozilo skreće ulevo.

Tramvaj koji se kreće po šinama postavljenim na sredini kolovoza sme da se pretiče samo sa desne strane, ako između njega i desne ivice kolovoza postoji saobraćajna traka.

Na putu na kome postoje najmanje dve saobraćajne trake namenjene za saobraćaj vozila u istom smeru, na kome su kolone vozila, brže kretanje vozila u jednoj traci od kretanja vozila u drugoj traci ne smatra se preticanjem.

Na putu u naselju na kome postoje najmanje dve saobraćajne trake namenjene za saobraćaj vozila u istom smeru, prolaženje sa desne strane vozila koje se ne kreće krajnjom desnom saobraćajnom trakom, ne smatra se preticanjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Могуће да већина људи скреће улево негде испред, па возе туда.

Евентуално, што је случај на Зрењанинцу, десна је у много лошијем стању, има колотрага, закрпа, сливника, па је безбедније возити левом траком.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
4 minutes ago, Zuba87 said:

Јер је лева бржа emoji3.png

U gradu ne postoji brža ni sporija traka. To je zabluda mnogih (uključujući moju suprugu).

Ograničenje u gradu je 50km/h i samim tim se odnosi na obe trake.

 

 

Prostudirao sam ovaj zakon, i još par podzakonskih akata, kao i mnoge odluke skupštine grada, a u vezi saobraćaja.

 

Generalno, ja sam sa legalizaciju ( mada sam zbunjen jer ne znam zašto bi i trebalo da se priča o legalizaciji, jer ne možeš legalizovati nešto što već nije nelegalno).

 

Po zakonu je dozvoljeno sve što nije zabranjeno.

 

Nedavno sam imao sa komunalnom okršaj (isplatili su mi troškove sudskog postupka, jer sam ih dobio), a sve zahvaljujući njihovoj nepismenosti.

 

Uneli su u prijavu da znakom nije dozvoljeno parkiranje, a koliko se ja razumem u ZOBS, koji je ispod Ustava, a iznad svih podzakonskih akata (uključujući i odluke Grada, koje moraju biti u skladu sa zakonom iznad), znakovi dozvole parkiranja ne postoje.

U saobraćaju postoje samo tri vrste znakova:

- Obaveštenja

- Zabrane

- Upozorenja.

 

Samim tim prekršaj nije učinjen.

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 6 minuta, m.milivojevic je napisao:

 

 

ZOBS

 

11. Preticanje i obilaženje

Član 53

Preticanje i obilaženje vrši se sa leve strane vozila koje se pretiče.

Preticanje mora da se vrši sa desne strane ako je vozilo na kolovozu zauzelo takav položaj i njegov vozač daje takav znak da se sa sigurnošću može zaključiti da to vozilo skreće ulevo.

Tramvaj koji se kreće po šinama postavljenim na sredini kolovoza sme da se pretiče samo sa desne strane, ako između njega i desne ivice kolovoza postoji saobraćajna traka.

Na putu na kome postoje najmanje dve saobraćajne trake namenjene za saobraćaj vozila u istom smeru, na kome su kolone vozila, brže kretanje vozila u jednoj traci od kretanja vozila u drugoj traci ne smatra se preticanjem.

Na putu u naselju na kome postoje najmanje dve saobraćajne trake namenjene za saobraćaj vozila u istom smeru, prolaženje sa desne strane vozila koje se ne kreće krajnjom desnom saobraćajnom trakom, ne smatra se preticanjem.

U pravu si. Moj komentar se odnosio na prethodni (četvrti) stav ovog člana, a ovaj (peti) stav je izgleda dodat prilikom zadnje izmene Zakona i zaista nisam znao za to.

Hvala na korisnoj informaciji. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Не, не, не, нисте разумели. Нисам рекао да је она законски бржа. Већ да се возила левом траком брже крећу него десном.
Мало из шале, мало у збиљи

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
2 minutes ago, zika56 said:

U pravu si. Moj komentar se odnosio na prethodni (četvrti) stav ovog člana, a ovaj (peti) stav je izgleda dodat prilikom zadnje izmene Zakona i zaista nisam znao za to.

Hvala na korisnoj informaciji. 

NNČ

Ja redovno pratim sve izmene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

U Članu 55. postoje navedeni izuzeci.

 

Preticanje ili obilaženje vozač sme da vrši samo ako time ne ometa normalno kretanje vozila koja dolaze iz suprotnog smera kada na putu ima dovoljno prostora za bezbedno izvođenje tih radnji.


Vozač ne sme da vrši preticanje ili obilaženje kada time može ugroziti druge učesnike u saobraćaju.

 

Vozač ne sme vozilom da vrši preticanje ili obilaženje:

1) kolone vozila,
2) ako je vozač koji se kreće iza njega otpočeo preticanje ili obilaženje,
3) ako je vozač ispred njega na istoj saobraćajnoj traci dao znak za preticanje ili obilaženje,
4) ako bi time ugrozio bezbednost saobraćaja ili ometao saobraćaj iz suprotnog smera,
5) ako po izvršenom preticanju ili obilaženju ne bi mogao da se vrati u saobraćajnu traku kojom se kretao pre toga bez ometanja ili ugrožavanja ostalih učesnika u saobraćaju,
6) zaustavnom trakom,
7) na početku prevoja, na prevoju, ispred i u nepreglednoj krivini, osim na kolovozu sa najmanje dve saobraćajne trake za kretanje vozila u istom smeru,
8) u tunelu, osim u tunelu sa najmanje dve saobraćajne trake za kretanje vozila u istom smeru,
9) vozila koje se približava pešačkom prelazu ili ga prelazi,
10) vozila koje se zaustavilo ili zaustavlja radi propuštanja pešaka na pešačkom prelazu,
11) na prelazu puta preko železničke ili tramvajske pruge,
12) kolone vozila pod pratnjom,
13) saobraćajnom trakom za spora vozila,
14) na mestu gde je to zabranjeno saobraćajnom signalizacijom,
15) na način da prelazi vozilom preko neisprekidane uzdužne linije pri čemu koristi saobraćajnu traku namenjenu za kretanje vozila iz suprotnog smera.

Obilaženje zaustavljene kolone na putu je zabranjeno ako se vozač nakon obilaženja ne bi mogao bezbedno uključiti na saobraćajnu traku namenjenu kretanju vozila u smeru u kome se on kreće.


Izuzetno, obilaženje u slučaju iz stava 3. tačka 15) ovog člana je dozvoljeno, pod uslovima iz stava 1. ovog člana.

 

Vozač koji pretiče dužan je da svoje vozilo drži na potrebnom rastojanju i odstojanju od vozila koje pretiče, tako da ga ne ometa niti ugrožava druge u saobraćaju.
Izuzetno, preticanje odnosno obilaženje iz stava 3. tač. 14) i 15) ovog člana dozvoljeno je radi preticanja, odnosno obilaženja bicikla, radne mašine, traktora, motokultivatora, odnosno zaprežnog vozila, pod uslovima iz stava 1. ovog člana.

 

 

Odgovor na legalizaciju provlačenja.

Sve dok se ne prelazi puna linija, pravno gledano, dozvoljeno voziti paralelno pored auta, sve dok se ne prelazi puna linija.

 

Samim tim, provlačenje je dozvoljeno.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova




Uneli su u prijavu da znakom nije dozvoljeno parkiranje, a koliko se ja razumem u ZOBS, koji je ispod Ustava, a iznad svih podzakonskih akata (uključujući i odluke Grada, koje moraju biti u skladu sa zakonom iznad), znakovi dozvole parkiranja ne postoje.
U saobraćaju postoje samo tri vrste znakova:
- Obaveštenja
- Zabrane
- Upozorenja.
 
Samim tim prekršaj nije učinjen.
 
 
 


Извините, ово ми није јасно.
Ево сличке доле, ЗОБС, заокружено шта ми се коси са тим што сте написали, па ако може појашњење, било би лепо:ac05b02975a7048c5d4058aa67103081.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
1 minute ago, Zuba87 said:


 

 


Извините, ово ми није јасно.
Ево сличке доле, ЗОБС, заокружено шта ми се коси са тим што сте написали, па ако може појашњење, било би лепо:ac05b02975a7048c5d4058aa67103081.jpg

 

 

Nema potrebe da mi persiraš. Pili smo pivo zajedno na novogodišnjoj žurci :)

 

Da. Saobraćajnom signalizacijom (ne znakom).

Postoji vertikalna i horizontalna saobraćajna signalizacija, u ovom slučaju iscrtana parking mesta.

 

E sad, kako ovo pravnici tumače (rečenica ima navedene dve situacije, pa se posmatraju oba uslova, ali ne moraju nužno oba biti ispunjena).

- na trotoaru, osim ako je to dozvoljeno (regulisano) saobraćajnom signalizacijom  - iscrtano parking mesto

- u slučaju da nije, iscrtano dužan si ostaviti prolaz najmanje 1.6m i to ne uz ivicu kolovoza

 

I za ovo drugo postoji caka da se pobije.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Али, саобраћајни знак јесте саобраћајна сигнализација, вертикална.

И, забрањено је, осим ако је саоб. сигнализацијом дозвољено.
Мислим, лепо, драго ми је да има цака, али не схватам

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Аха, овако капирам:

1) Знак дозволе не постоји у закону. То што сте га ви измислили је Ваш проблем.
2) Испунио сам други услов из реченице, оставио сам 160 цм, доста са моје стране.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Pravna zackoljica...

U zobs-u ne postoji znak za dozvolu necega.

Na takvim pismenim greskama se obaraju i debele optuznice, a kamoli neke kazne za parkiranje...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
9 minutes ago, Zuba87 said:

Аха, овако капирам:

1) Знак дозволе не постоји у закону. То што сте га ви измислили је Ваш проблем.
2) Испунио сам други услов из реченице, оставио сам 160 цм, доста са моје стране.

 

Misli se samo na horizontalnu.

Plavo P, kao obaveštenje da je tu parking i iscrtana parking mesta. to je signalizacija.

 

Možemo na PM da ne offujemo ovde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo, kod mene primer legalnog parkinga postavljenog na nelegalan način. Znači ima znak, ima obeležena parking mesta, ali izmedju vozila parkiranih legalno na trotoaru nema ostavljeno 1,60 m za pešake, nema ni 60 . 

 

 

IMG_1920.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 1 sat, drumskalisica je napisao:

Evo, kod mene primer legalnog parkinga postavljenog na nelegalan način. Znači ima znak, ima obeležena parking mesta, ali izmedju vozila parkiranih legalno na trotoaru nema ostavljeno 1,60 m za pešake, nema ni 60 . 

 

 

IMG_1920.JPG

1,6 m za pesake je prema opstim pravilima saobracaj,ukoliko postoji znak onda se postupa po njemu,tako da je ovde sve OK.A ko je ovo ovako postavio i zasto to je druga prica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ako je 1,6m za pešake, onda grad debelo krši na mnogim mestima zakon. Govorim o parking mestima po zonama, gde su ista nacrtali na trotoaru, a do zida zgrada je ostalo manje od metra... Ali bitno je da se uzimaju pare...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Ako je 1,6m za pešake, onda grad debelo krši na mnogim mestima zakon. Govorim o parking mestima po zonama, gde su ista nacrtali na trotoaru, a do zida zgrada je ostalo manje od metra... Ali bitno je da se uzimaju pare...

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk



Upravo tako.
Debelo se krši zakon.
To sve olaksava kasnije sudske postupke.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Čini mi se da je jedno od pitanja na testu za A bilo u vezi skice gde motocikl obilazi vozilo u krivini gde je puna linija i ne prelazi punu i da je tačan odgovor bio pravilno kretanje, a ja mislio nepravilno...

 

Sent using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Čini mi se da je jedno od pitanja na testu za A bilo u vezi skice gde motocikl obilazi vozilo u krivini gde je puna linija i ne prelazi punu i da je tačan odgovor bio pravilno kretanje, a ja mislio nepravilno...
 
Sent using Tapatalk
 



Da da.
Bas tako.
U udzbenicima, a ni po zakonu nije eksplicitno zabranjeno, sto nadalje znaci da je dozvoljeno.

E sada, ako je smisao teme provlacenje legalizacijom prelaska preko pune razdelne linije, onda je to ok.

Prelazak preko pune razdelne linije nije legalno, bilo da je vise traka u istom smeru, bilo da linije dele trake suprotnih smerova.

Ucesnici u sabracajubse veoma bahate, pa ne retko i pred samom raskrsnicom menjaju smer prelaskom preko pune linije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja