Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Prototip uhvaćen negdje u Njemačkoj:

 

bmw_r110.jpg

 

Jos 2017 je objavljen ovaj crtez i clanak:

 

bmw_r_10.jpg

 

https://www.scribd.com/document/342196321/Big-bore-Boxer-BMW-R-1800-C-MOTORRAD-05-2017

 

Po najavama njemačkog časopisa MOTORRAD, tada su napisali da je na pomolu  BMW boxer-cruiser koji bi vjerojatno trebao imati potpuno novi bokser motor od 1.800 ccm, jer je postojeći bokser koji se ugrađuje u GS nemogućno povećati na više od 1.400 ccm. MOTORRAD-ov crtač je imao prilike vidjeti fotografije skoro gotovoga prototipa, te po njima napraviti ovaj crtež. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS
052419-bmw-concept-r18-concourso-delegan
WWW.MOTORCYCLE.COM

The BMW Concept R18 draws inspiration from historic Beemers like the R5 while showcasing the new 1800cc air-cooled boxer engine.

Možda ova mašina u malo drugačijem ramu.

Mada je i ova verzija vrlo zanimljiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Predstavljen na Villa d'Este kao koncept, ali sa Solex duplim karburatorima - znaci takav ne bi mogao u seriju zbog Euro ispusnih normi

 

BMW-Concept-R-18-articleGalleryOverlay-1

 

Cijeli clanak sa 33 slike:

 

https://www.motorradonline.de/chopper-cruiser/bmw-concept-r-18-retro-boxer-debuetiert-auf-der-villa-d-este/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

I zvanicno: vazdusno/uljni OHV 1802 cm3; precnik klipa 107,1 mm; hod klipa 100 mm; tezina 110,8 Kg; snaga 67 KW (91 KS pri 4750 o/min); obrtni moment 158 Nm pri 3000 o/min. Preko 150 Nm raspolozivo izmedju 2000-4000 o/min. Max. broj obrtaja 5750, u leru 950 o/min.

 

FB_IMG_1575074497505-1600x1067.jpg

 

FB_IMG_1575074501435-1600x1067.jpg

 

FB_IMG_1575074505727-1600x1067.jpg

 

FB_IMG_1575074509617-1600x1067.jpg

 

FB_IMG_1575074513331-1600x1067.jpg

 

112919-BMW-r18-engine-90378128-768x543-1600x1131.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Iiiii... evo ga!!! 

 

Danas konačno predstavljen, na tržište stiže na jesen. Cena za osnovnu verziju će u Nemačkoj biti 22.800€

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

@yogibear savršeno izgleda, uradjeno do poslednjeg detalja da izgleda i bude savršen. U današnje vreme gde se roka samo plastika, napraviti ovakuvu mašinu koja se kosi sa svi današnjim "normama" je velika hrabrost i umetnost.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
1 hour ago, Ausländer said:

 

Једино... можда.. не волим кад на презентацију ставе жену да вози, не због жена, него што се тако маскира да није за високе или крупније мушкарце.

 

100% si u pravu! Baš sam o tome diskutovao sa drugarom koji hoće da poruči jednu od verzija a visok je kao i ja 190cm. Da nije za iole visoke sam primetio još kada sam ga video uživo. Po meni ovo baš nije idealna pozicija sedenja na jednom premium maksi kruzeru.

 

92570677_10157973238393467_8508455278528692224_o.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 27 minuta, yogibear je napisao:

100% si u pravu! Baš sam o tome diskutovao sa drugarom koji hoće da poruči jednu od verzija a visok je kao i ja 190cm. Da nije za iole visoke sam primetio još kada sam ga video uživo. Po meni ovo baš nije idealna pozicija sedenja na jednom premium maksi kruzeru.

 

92570677_10157973238393467_8508455278528692224_o.jpg

 

Ovakvi motori se prave da zadovolje najveći krug mogućih mušterija, a to su oni sa prosečnom visinom. Ja sam visok 194 i svestan sam da ovakva mašina (koliko god da mi se sviđa) nije za moje gabarite i stoga sam usmeren na neki maxi enduro (kao što su neki niži ljudi usmereni na sportake koji se prave za njihove gabarite). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, Alekre je napisao:

 To i ionako neće da se vozi ozbiljno. Lokal uglavnom uz par izleta. 

Ne znam odakle ti ideja za ovakvu tvrdnju? Možda će u Srbiji i da se koriste za ovakve vožnje kao što si ti naveo, međutim na zapadu ljudi motor smatraju ozbiljnim prevoznim sredstvom i tako ih i koriste, pa sa motorima slične koncepcije (recimo HD) godišnje prelaze i po tridesetak i više hiljada kilometara i skoro svakog vikenda okrenu neku turu od par hiljada km, a uz to motore koriste svakodnevno i za odlazak na posao i ostale svakodnevne potrebe (čak i kada je loše vreme).

Ne služe svima motori za šminkeraj i za odlazak do kafića.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6717 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ko je taj koji će svakog vikenda da vozi par hiljada?

 

Ovo je motocikl sa malom upotrebnom vrednošću Ovde se radi o prestižu, luksuzu, statusu. Nema ovde govora o ozbiljnim vožnjama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 37 minuta, Alekre je napisao:

Ko je taj koji će svakog vikenda da vozi par hiljada?

 

Ovo je motocikl sa malom upotrebnom vrednošću Ovde se radi o prestižu, luksuzu, statusu. Nema ovde govora o ozbiljnim vožnjama. 

Nisam napisao svakog vikenda, nego skoro svakog, a voziće onaj ko ima dovoljno para i slobodnog vremena i koji je i dovoljno situiran da bez problema sebi nabavi ovakav motor. 

Ovakav motor je napravljen da bude konkurencija HD, a ukoliko si imao prilike da se voziš motorom po evropi video bi da od petka po podne pa do nedelje po podne vlasnici ovakvih motora organizuju zajedničke vožnje i izlete i pri tome prave poprilične kilometraže. 

Ja sam se iznenadio kada sam u Beču video koliko su HD česti na putevima i kada na početku ili na kraju vikenda vidim grupe od više desetina ovakvih motora kada odlaze iz grada ili se vraćaju. I opet naglašavam da sam ovo viđao čak i kada je napolju padao sneg.

Prema tome, ne koriste svi mtore na način na koji se uglavnom koriste kod nas, niti su svima motori samo statusni simboli. 

Tako da mislim da i ovaj motor itekako ima upotrebnu vrednost (za one koji vole ovaj tip motora) i da će verovatno da doživi dobar uspeh na tržištu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja