Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor da kupim? Zasto je BMW toliko skup?!

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
2 hours ago, mickeyZ said:

Nedelja je bila. Nema saobracaja, tada III bulevar, gore, dole. Nisam presaltovao dalje od 3 brzine, mozda nekih sat vremena kad sam se vratio u lokalni kafic da se pohvalim prijateljima. Usao sam bled ko mrtvac, do gaca mokar od znoja, kolena klecaju. Na pitanje : " Iiii ? Kako ide ? ". Bez vazduha kratko odgovorih: "Jebem ti sunce, sta je ovo !? U sta se uvalih !"

To je problem kad prvi put u zivotu sednes na motor, a on ima vise od 600 kubika i preko 70 konja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 401 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Ako si pravi mazohista slobodno R-a. Nista teze al ni sladje  nego kad posle 500 +km sidjes i ukapiras da nisi poneo cepove, i da je napolju 30+ a ti imas cizme:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
24 minutes ago, vex said:

Ako si pravi mazohista slobodno R-a. Nista teze al ni sladje  nego kad posle 500 +km sidjes i ukapiras da nisi poneo cepove, i da je napolju 30+ a ti imas cizme:jee1:

Pa ja imam cizme na 30+ uvek...fila papuce nemam. A ne vozim R-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

BMW 1200 GS je odlican motor i za grad i za put i to je razlog, mislim, sto je toliko cenjen. To je moje iskustvo i zakljucak posle godinu dana i pređenih 20.000 km po ovom delu Evrope tako da taj motor preporucujujem svima koji vec imaju iskustva sa velikim motorima. Naravno, zadovoljan sam i sa mojim drugim motorom Yamahom 750 XTZ Supertenerom sa kojom sam presao 120.000km bez problema uz redovno odrzavanje i koji se i dalje vozi jer motor ne sme da stoji.

I ranije sam imao bmvejce samo vazdusare pa mogu reci da je ovaj GS LC potpuno pogođena mašina kako za svaki dan tako i za duza putovanja.  Ustalom od 2013. je prodato preko 150.000 GS ova  sto je najbolji dokaz kvaliteta i poverenja kupaca.

Moj utisak o ovlascenom servisu u Bg je dobar, sve poslovno i na vreme. Uz redovno odrzavanje mislim da nece biti nikakvih problema, uostalom tu je i garancija koju BMW sa dve sada produzava na pet godina. 

Malo slike: servis na 20.000 km podrazumeva i kontrolu ventila pa me je ljubazni mehanicar tokom nedavnog servisa pozvao u radionicu da mi pokaze da su zazori ventila u standardnim granicama.

Ukratko, moj savet za Bakira je da pocne sa polako i oprezno nekom manjom kubikazom motora a onda kad se uhoda da pređe na BMW GS jer je to i jak i udoban i siguran motor sa kojim ce imati mnogo zadovoljstva.

 

BMW_20.000km_20190508.thumb.jpg.180ba7b9c09ef2c0ca10342bf349b951.jpg

20180518_120555.jpg

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350
Pre 20 sati, mickeyZ je napisao:

Ne bih ulazio u problematiku zvanu crno dete kao ni zvanu bmw. Pitanje mi je zazvucalo simpaticno jer je evociralo uspomenu na moj pocetak koji je slican tvom pa dadoh sebi slobodu da pred svima iznesem to bez ikakvog srama ili ti blama. I ja sam gledao po Tubu trazeci bilo kakve informacije ali pre 15 tak godina to je bilo jos u povoju. Pitao "iskusnije" i "starije" bajkere, kao i ti, za neki savet. Kao i dan danas to se svodilo kao i u onom filmu :"Vidis to desno, to ti je gas, to u sredini kocnica ... u ostalom vozi iza mene i gledaj sta ja radim". Stigla nova masina, 750cc. Dok se cekalo carinjenje dodjoh u radnju sav ponosan , jedva cekajuci da uzjasem i da novi night rider zajezdi poigravajuci se sa tim motorom, Boze moj, kao i druga vecina bajkera sto sa ulice sto sa klipova kojih sam se nagledao za dva zivota.

Kad sam seo na motor i samo ga odigao sa copave, progutao sam knedlu, noge mi se odsekle. Kroz glavu mi je poput munje proletela misao sve sam pazljivo gledao, slusao al niko mi ne rece da sedim na 200 i kusur kg. ! Jer misljenja sam da je u zivotu kao i u onoj pesmi : " Sve je lako kad si mlad..." ! Sa nabijenih 44 godine nema sansi da se ova gvozdjurija tako obara kao sto sam gledao na klipovima ! Motor registrovan ceka u radnji da ga preuzmem. Odlazem to od nedelje do nedelje, skupljajuci hrabrost za taj cin. Kad sam najzad u glavi prelomio, isteram ga iz radnje, Nedelja je bila. Nema saobracaja, tada III bulevar, gore, dole. Nisam presaltovao dalje od 3 brzine, mozda nekih sat vremena kad sam se vratio u lokalni kafic da se pohvalim prijateljima. Usao sam bled ko mrtvac, do gaca mokar od znoja, kolena klecaju. Na pitanje : " Iiii ? Kako ide ? ". Bez vazduha kratko odgovorih: "Jebem ti sunce, sta je ovo !? U sta se uvalih !"

Baš me lepo nasmeja :lol2:

 

Odprilike moje iskustvo kad sam počeo da vozim i cross. Dao mi drug njegovu 125icu da probam sa sve blago pokvarenim osmehom...ajde rekoh cvaja 125 sta je to...5 minuta kasnije me izvlačili iz nekog žbunja.

Skapiram da u stvari pojma nemam sa voznjom ali ljubav na prvi pogled tj gas.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015
1 hour ago, drakar_BMW said:

BMW 1200 GS je odlican motor i za grad i za put i to je razlog, mislim, sto je toliko cenjen. To je moje iskustvo i zakljucak posle godinu dana i pređenih 20.000 km po ovom delu Evrope tako da taj motor preporucujujem svima koji vec imaju iskustva sa velikim motorima. Naravno, zadovoljan sam i sa mojim drugim motorom Yamahom 750 XTZ Supertenerom sa kojom sam presao 120.000km bez problema uz redovno odrzavanje i koji se i dalje vozi jer motor ne sme da stoji.

I ranije sam imao bmvejce samo vazdusare pa mogu reci da je ovaj GS LC potpuno pogođena mašina kako za svaki dan tako i za duza putovanja.  Ustalom od 2013. je prodato preko 150.000 GS ova  sto je najbolji dokaz kvaliteta i poverenja kupaca.

Moj utisak o ovlascenom servisu u Bg je dobar, sve poslovno i na vreme. Uz redovno odrzavanje mislim da nece biti nikakvih problema, uostalom tu je i garancija koju BMW sa dve sada produzava na pet godina. 

Malo slike: servis na 20.000 km podrazumeva i kontrolu ventila pa me je ljubazni mehanicar tokom nedavnog servisa pozvao u radionicu da mi pokaze da su zazori ventila u standardnim granicama.

Ukratko, moj savet za Bakira je da pocne sa polako i oprezno nekom manjom kubikazom motora a onda kad se uhoda da pređe na BMW GS jer je to i jak i udoban i siguran motor sa kojim ce imati mnogo zadovoljstva.

 

BMW_20.000km_20190508.thumb.jpg.180ba7b9c09ef2c0ca10342bf349b951.jpgimageproxy.php?img=&key=9aad8e9f6ec8c2dd

20180518_120555.jpg

Evo ga opet Beban,serviser iz Delta servisa.

Neverovatno!

 

A u servisu Delta ni ne znaju kako se šteluju ventili.

To nikada nije urađeno kod njih.

Oni ni filter ulja ne zamene,a ne štelovanje ventila koje zahteva potpuno hladan motor i bar 2 sata rada.

To se otprilike svodi kao na priču sletanja na Mesec.

Moguće je da su sleteli,a opet dosta ljudi ima dokaze da nikada nisu ni pokušali.

 

Druže, BMW je odličan motor,da jeste skup,ali ga održavaj negde preko ili kod lokalnog kamenoresca.

Sigurno će čovek sa čekićem uraditi bolje,nego gorenavedeni.

 

Takođe,bilo koji motor da uzmeš,nećeš pogrešiti.

Svi su dobri.

Samo je pitanje koliko možeš da platiš.

 

I što je napisala većina kolega,ako nemaš iskustva,postepeno.

 

Moj predlog je neki  Suzuki V Strom 650,Honda NCX 700 ili BMW F650 GS.

 

SVe koji si naveo,a tvoja su želja su "teška" kategorija. I po kilaži i po konjaži.

 

Srećno!

 

 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
On 14.5.2019. at 1:02, bakirc je napisao:

Ja sam novi u ovom svijetu i tek treba da kupim motor. Znaci nemam nikakvog iskustva, pa sam se zato i prijavio na forum, da nesto naucim i da se posavjetujem.

Planiram da kupim touring motor (Honda CFB 1000, Kawasaki s1000sx, Yamaha Super Tenere, Suzuki 1250fa, BMW 1200 Rt ili sl.), ali ne mogu da razumijem zasto je BMW toliko skup. 

Vidi, nisam citao sta su ti drugi pisali...

Prvo, nisi napisao koliko imas godina i koju dozvolu imas. Zakljucujem da imas punu "A" kategoriju kad razmisljas o ovim motorima koje si naveo.

 

Licno mislim da je opasno da ti prvi motor bude nesto od 150 konja... Pitanje je da li ti mozes da savladas taj i takav motor?

Tacno, ima ljudi koji su kao prvi motor kupovali slicne. Cak licno poznajem tipa koji nikad ni Tomos automatik nije vozio i direktno sa bicikle seo Hondu fireblade izmislim 1990. god. Nista mu nije bilo ali bar na ovom Forumu mozes u istim temama kao sto je ova procitati savete o postepenom povecanju kubikaze i snage.

 

Mozda bi nesto od 500 kubika u tvom slucaju bilo pametnije? (ne radi se o tomeda zelim da te bilo kako podcenim, vec se vracam na podebljan deo tvog uvoda).

 

Na tebi je da odlucis. Ako si odlucio vec da uzmes jedan od navedenih motora onda je svaki dalji razgovor suvisan.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 10 sati, Alekre je napisao:

Ko je taj koji vozi 500km dnevno R? Sad će neko da kaže, može... Može i planinarenje u papučama ali...

A sa nekim putnim endurom (a verovatno može i sa TDM), bez problema se pelazi 700-900km (i to bez vožnje auto putem). Desetinu puta sam Transalpom (i BMW om) od Niša do Beča (ili nazad), bez zamora stizao tokom dana i to lokalnim i magistralnim putevima. I po Karpatima (Transalpina, Transfalgarašan)

Moj rekord 1.617km (krenuo iz San Gallena kasno po podne, stigao kući sutra predveče, uz višesatno zadržavanje u Beču radi kupovine i obilazaka drugara). A uz sve to po kiši i mrazu, (bilo noću kroz Nemačku i masovnih zastoja zbog snega) i na tipu motora na koji sam prvi put u životu seo..

Putni enduro motori su univerzalni motori kojima mogu da se (bez opterećenja) odvezu i duže dnevne deonice (po svakojakim podlogama i vremenu) i koji uz to mogu dobro da se natovare i stvarima i suvozačem.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Honda st 11000 paneuropen za 2500 do 3000e kao novu pa bog da te vidi.Sto se tice delova nema motora sa jeftinim delovima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Nikakav problem ni na R-u, ako ti je iole srcu milo ;) ..Normalno da je udobnije na nekom touringu..A ako ćemo po udobnošću, auto + klima i pun gas :)  .. Ja često dnevno napravim od 200 do 500 km dnevno sa R1, vožnja na kafu..Nikakav problem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ko je taj koji vozi 500km dnevno R? Sad će neko da kaže, može... Može i planinarenje u papučama ali...

Bez problema prošle godine do Assen i posle nazad. 2x 250km. Saputnik takodje se nije žalio, sem sto je bilo vrućina i prvih 1h smo skoro stajali u mestu pa je momcina prokuvala i morao sam da ga hladim coca colommi sladoledom.


A sto se tiče čoveka u dilemi koji motor da kupi, aman kupi šta ti je srcu drago i koliko ti novčanik dozvoljava. Naravno, nemoj uzeti ensuro ako hoćeš bas da popravljaš vremena na stazi, a sa druge strane nemoj ni R ako zelis da obilaziš beli svet. Mada, može, vidjao sam slike enduro motora koji prze na Navaku a takodje i R koji obilaze svet. Tako da, uzmi ono sto ti je seču drago i zadovolji želju a posle ćeš već menjati pa ćeš znati bolje šta zelis.
Ja uvek savetujem drugare koji se dvoume da iznajme prvo motor na dan dva i da na osnovu toga donesu odluke.

A sto se tiče BMW? Odakle ti da je skup? To sto je skuplji od nekog proseka ne znaci da je skup. I sam si primetio pozamasne kilometraže i voze se bez problema. Jel onda to skupo kad prebaciš cenu na km?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Kada sam dovezao GSA kuci deca su se prvo plasila od njega. Kasnije poceli da traze da ih popnem kao voze se. Sad ga zovu motoric,totlno mi degradirali masinu,nabacise mi kompleks :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja