Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor da kupim? Zasto je BMW toliko skup?!

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav svima,

 

Hvala svima koji su se ukljucili u ovu pricu...

 

Prvo da kazem da stvarno nisam imao namjeru da otvaram "epsku temu" - bmw vs. zemlje izlazeceg sunca, jer vjerujte nisam ni znao da ta tema postoji medju bikerima. Ocigledno jos niko nema racionalno objasnjenje zasto BMW - 2014 godiste sa 90.000km, kosta kao nov motor bilo kojeg proizvodjaca "zemalja izlazeceg sunca" slicnih karakteristika, ali nema veze, ima toga u nasim zivotima puno (sto su kolege navele u odogovrima npr. cipele, golfove i sl.) 

 

Druga vaznija stvar koju svi pominjete ovdje (a je o tome stalno razmisljam), jeste, koliko je tesko meni da vozim taj motor od 1000+ kubika. 

Pokusavao sam naci neki odgovor na to pitanje, gledati neka videa koja pricaju o tome, ali opet nisam siguran. Mislim, ja zelim da kupim motor iskljucivo da putujem sa zenom (putovanja cca 500-2000km). Nemam namjeru da kupujem motor koji bi vozao po gradu, ili jurcao nesto i sl... nego samo lagana voznja i putovanje. 

 

Vecina vas govori da je ovo pogresan put (odmah veliki motor), vjerovatno je treba prvo kupiti neki 150-250cc, ali to nije vrsta motora koji meni treba (ono zbog cega i zelim da kupim motor). Mislim, u dilemi sam velikoj. Da li bi motor od 600-750cc bio dovoljan za duza putovanja (mislim na udobonost i nas dvoje da nosi + prtljag). Isto tako kolika je to razlika (koliko je teze voziti) motor od 150cc vs. 750cc vs 1000cc? Ako nije velika da li odma bolje kupiti ovaj od 750cc ili od 1000cc...

 

Ma, eto ja sam se raspametio, pa sam zato i dosao na ovaj forum. 

 

Lp,

Bakir

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Džabe, da uzmeš GoldWing, ukočićeš se od stresa, dobićeš upalu mišića. Znam neke slučajeve gde su kupovali R kao prvi motor pa na prvoj "dužoj" vožnji do Avale je bilo nekoliko slučajeva da se odjebe sve i motor gurne u Dunav.

 

Postoje mnoge stvari u motociklizmu koje ti niko ne reći, kako ćeš to da prihvatiš, to ni ti ne znaš a kamoli forum. Možda ti motor završi posle 1000km u oglase ili odeš u Mongoliju na mesec dana. Svako će da ti preporuči ono što njemu odgovara i pasuje a drugo što ne ima da pljune i proziva.

 

Motocikl je samo sredstvo, alat... Isto kao i čekić, može da bude alat i oružje.

 

Moj je savet je da to bude polovan motocikl, tipa NT700 Deauville, STROM 650, Versys 650, F650 sa dva cilindra... Napakuj jedno 30.000km pa posle ćeš znati i sam šta i kako.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
3 minutes ago, Alekre said:

Džabe, da uzmeš GoldWing, ukočićeš se od stresa, dobićeš upalu mišića. Znam neke slučajeve gde su kupovali R kao prvi motor pa na prvoj "dužoj" vožnji do Avale je bilo nekoliko slučajeva da se odjebe sve i motor gurne u Dunav.

 

Postoje mnoge stvari u motociklizmu koje ti niko ne reći, kako ćeš to da prihvatiš, to ni ti ne znaš a kamoli forum. Možda ti motor završi posle 1000km u oglase ili odeš u Mongoliju na mesec dana. Svako će da ti preporuči ono što njemu odgovara i pasuje a drugo što ne ima da pljune i proziva.

 

Motorcikl je samo sredstvo, alat... Isto kao i čekić, može da bude alat i oružje.

 

Moj je savet je da to bude polovan motocikl, tipa NT700 Deauville, STROM 650, Versys 650, F650 sa dva cilindra... Napakuj jedno 30.000km pa posle ćeš znati i sam šta i kako.

 

Hvala puno druze ... ovo je najrealinije sto sam procitao...

Znaci te motore sa 2 cilindra (600-700cc) bi mogao i kao pocetnik vozati?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Bas tako,po meni mali strom je fantasticno sredstvo koje ce dosta olaksati i iskristalisati ulazak u moto svet.. za sve potrebe je tu,grad,putovanja kraca,duza,pa cak i silazak do neke recice.. msm da nema potrebe odmah za azdajama tipa 1.2,1.3..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da, ako uložiš malo više truda i napora. Tu mislim da pročitaš dosta tekstova i da prođeš kurs bezbedne vožnje. Pogotovo sa suvozačem a ne znaš ni sobom da vladaš. 
Nije problem da se ti zakotrljaš i voziš, to bih mogao da ti pokažem za desetak minuta. Problem su korekcije u vožnji. Prvi put kada te neko bude isekao da moraš jako da kočiš, životinja, da uletiš u krivinu koja smanjuje radijus, završio si na asfaltu. Nemoj mnogo da se oslanjaš na kontrolu proklizovanja i ABS. Problem kod motocikla što mu je kriva učenja vrlo strma u odnosu na auto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 44 minuta, bakirc je napisao:

Pozdrav svima,

 

Hvala svima koji su se ukljucili u ovu pricu...

 

Druga vaznija stvar koju svi pominjete ovdje (a je o tome stalno razmisljam), jeste, koliko je tesko meni da vozim taj motor od 1000+ kubika. 

Pokusavao sam naci neki odgovor na to pitanje, gledati neka videa koja pricaju o tome, ali opet nisam siguran. Mislim, ja zelim da kupim motor iskljucivo da putujem sa zenom (putovanja cca 500-2000km). Nemam namjeru da kupujem motor koji bi vozao po gradu, ili jurcao nesto i sl... nego samo lagana voznja i putovanje. 

Koliko sam video, imaš dosta godina a prvi put kupuješ motor, znači bez imalo iskustva sa istim. Nije problem da tako veliki motor provozaš par stotina metara, možda padneš a možda i ne, ali je veruj mi zaista je problem da kao totalni početnik sedneš na nešto što ima oko 300 kg  i preko 100 ks. Kada bi sve bilo idealno na putu i da si jedini učesnik u saobraćaju, verovatno bi prošao dobro. Zamisli da malom detetu kupiš odmah veliki bicikl i daš mu da putuje sa njim. Pogotovu, želiš da putuješ sa suprugom. Možda grešim, ali bi ti kao početniku preporučio neki pitom motorić za početak dok ne stekneš osnovnu rutinu.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Realno za dvoje strom 650 kao prvi motor odlican izbor pa posle vidis sta i kako. I ovaj savet za kurs sa suvozacem je na mestu, jer ces sam videti kako se menja upravljanje a pogotovu kocenje kad imas pozadi nekog 60/70 kila(ili vise) :D . Ja sam od skoro poceo da budem +1 i tek sam sad video koliko nemam pojma.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

I nemoj odmah suprugu na motor. Vozaj se sam godinu dana, stekni malo iskustva, pa onda odluči. Ovo je veoma opasan hobi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 13 minuta, drtommy je napisao:

ima oko 300 kg 

Obrati paznju na ovo,kad sam omrsao 10 kila i dovilka mi je postala teska u mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
1 hour ago, bokibd said:

Kolega, a gdje sam ja napisao da je los? Napisao sam da protiv bmw-a pricaju uglavnom oni koji ga nisu imali.;)

ili oni koji nisu zagrizli marketinske trikove bemveja :) posto su dostigli plafon sa cenom sledeci marketinski fazon ce biti da moras da budes sef ili direktor firme sa godisnjom platom od bar 1 milion eura bruto. I tad postaje to cemu tezi statusni simbol, rame uz rame sa iphone, ferarijem, rolexom...

p.s. mislim samo na adventure ostali su manje vise ok iako bezobrazno skupi. Da ne bude da nisam nikad imao BMW-a imao sam jednog 250, jedan cilindar sa kardanom i rado bi ga imao opet :) al ne prave vise te vecne motore koji su kao piramide, traju i traju decenijama ...

Ono sto je BMW uradio sa advencherom zagorcalo je zivot svima, svi su digli cene u nebo, nagurali od elektronike i sta treba i sta ne treba, (a ne treba nista osim abs-a) a motori nikad manji, kraci, plasticni...

Novi versus 1000 2019to opcija da iz kreveta mobilnim obavestis motor gde idete da se podesi...

Sa drugarima se dogovaram gde idemo ne sa motorom :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
1 hour ago, bakirc said:

Pozdrav svima,

 

Hvala svima koji su se ukljucili u ovu pricu...

 

Prvo da kazem da stvarno nisam imao namjeru da otvaram "epsku temu" - bmw vs. zemlje izlazeceg sunca, jer vjerujte nisam ni znao da ta tema postoji medju bikerima. Ocigledno jos niko nema racionalno objasnjenje zasto BMW - 2014 godiste sa 90.000km, kosta kao nov motor bilo kojeg proizvodjaca "zemalja izlazeceg sunca" slicnih karakteristika, ali nema veze, ima toga u nasim zivotima puno (sto su kolege navele u odogovrima npr. cipele, golfove i sl.) 

 

Druga vaznija stvar koju svi pominjete ovdje (a je o tome stalno razmisljam), jeste, koliko je tesko meni da vozim taj motor od 1000+ kubika. 

Pokusavao sam naci neki odgovor na to pitanje, gledati neka videa koja pricaju o tome, ali opet nisam siguran. Mislim, ja zelim da kupim motor iskljucivo da putujem sa zenom (putovanja cca 500-2000km). Nemam namjeru da kupujem motor koji bi vozao po gradu, ili jurcao nesto i sl... nego samo lagana voznja i putovanje. 

 

Vecina vas govori da je ovo pogresan put (odmah veliki motor), vjerovatno je treba prvo kupiti neki 150-250cc, ali to nije vrsta motora koji meni treba (ono zbog cega i zelim da kupim motor). Mislim, u dilemi sam velikoj. Da li bi motor od 600-750cc bio dovoljan za duza putovanja (mislim na udobonost i nas dvoje da nosi + prtljag). Isto tako kolika je to razlika (koliko je teze voziti) motor od 150cc vs. 750cc vs 1000cc? Ako nije velika da li odma bolje kupiti ovaj od 750cc ili od 1000cc...

 

Ma, eto ja sam se raspametio, pa sam zato i dosao na ovaj forum. 

 

Lp,

Bakir

 

Ako nisi nizak rastom, strom 1000, suzuki bandit 1250, yamaha FJR 1300 i slicni teski motori su teski u mestu, ako krene da se preturi mozda ce neki nabildovan i istreniran da ga zadrzi da ne padne al sumnjam. Stanes, dok si na motoru izbacis "copavu" nagnes motor i silazis i ne boli glava kolko je tezak. Dok se vozi ta tezina je prednost, lepo lezi, fino se obara u krivini, ima odlican obrtni moment, mozes da ga vozis ko auto 4-5om 60-80 i da ubrzavas lagano bez preteranog saltanja. Ali kad predjes 5000 obrtaja pa na vise "poskakuje" kako vuce, ko iz pracke da te neko ispalio :) zato u pocetku polako i oprezno, dozirano dok se ne upoznate :)Bas zbog toga sto su "glomazni" nisu bas idealni za grad i provlacenja al to ti i nije namera. Koliko si visok je bitno da kad sednes na stroma il neki slican mozes celim stopaloma da dodirujes podlogu. ako si na vrhovima prstiju onda je zajebano dok se supruga smesti iza tebe moras da imas dobar oslonac nogama. Da ne pricam bez veze, moja dok nije naucila me uhvati za rame pa me vuce ka njoj umesto da se podize uvis i prebaci nogu preko sedista (pa sam otiso jednom na parking i maltretiro je dok nije naucila i oslobodila se). Enduro motori su najvisi, pa malo nizi su sport tureri (bandit 1200-1250 strom ), pa neked su jos  nizi dok su R igracke koliko su mali. :) (za nas visoke) Tako da je najbolje da obidjes malo radnje/oglase  pa sednes na svaki koji je opcija i odlucis koji ti najvise odgovara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Alekre ti je rekao sustinu.

Putni motori od 600-750ccm ti zavrsavaju posao da putujes i da steknes iskustvo. Nemoj da mislis da ce ti biti mali, ni gabaritno, ni snagom, ni mogucnoscu da poneses prtljag. Procitaj malo putopisa gde su ljudi sa takvim motorima putovali (naravno sa suvozacicom).

Transalp 650/700, Strom 650, Versus 650...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350
Pre sat vremena, stilgar je napisao:

Novi versus 1000 2019to opcija da iz kreveta mobilnim obavestis motor gde idete da se podesi...

Sa drugarima se dogovaram gde idemo ne sa motorom :) 

:lol2:...oplakah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
1 hour ago, stilgar said:

ili oni koji nisu zagrizli marketinske trikove bemveja :) posto su dostigli plafon sa cenom sledeci marketinski fazon ce biti da moras da budes sef ili direktor firme sa godisnjom platom od bar 1 milion eura bruto. I tad postaje to cemu tezi statusni simbol, rame uz rame sa iphone, ferarijem, rolexom...

p.s. mislim samo na adventure ostali su manje vise ok iako bezobrazno skupi. Da ne bude da nisam nikad imao BMW-a imao sam jednog 250, jedan cilindar sa kardanom i rado bi ga imao opet :) al ne prave vise te vecne motore koji su kao piramide, traju i traju decenijama ...

Ono sto je BMW uradio sa advencherom zagorcalo je zivot svima, svi su digli cene u nebo, nagurali od elektronike i sta treba i sta ne treba, (a ne treba nista osim abs-a) a motori nikad manji, kraci, plasticni...

Novi versus 1000 2019to opcija da iz kreveta mobilnim obavestis motor gde idete da se podesi...

Sa drugarima se dogovaram gde idemo ne sa motorom :)

Super sto te ne mrzi da ovoliko pises ali ja i dalje ne znam kakve to veze ima sa mojim postom. :stabre:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Što da ne, BMW dođe kad središ većinu stvari u životu. Kada se ostvariš se poslovno, porodično i lično. Neko ima pravo da bude i od njega se očekuje da bude pomalo arogantan. No dobro, da ne offujem :D Malo vas peckam da se pobijete pa da gledam :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, doktor je napisao:

Alekre ti je rekao sustinu.

Putni motori od 600-750ccm ti zavrsavaju posao da putujes i da steknes iskustvo. Nemoj da mislis da ce ti biti mali, ni gabaritno, ni snagom, ni mogucnoscu da poneses prtljag. Procitaj malo putopisa gde su ljudi sa takvim motorima putovali (naravno sa suvozacicom).

Transalp 650/700, Strom 650, Versus 650...

Upravo tako.

Ukoliko nisi previše nizak, preporučujem Transalp (600, 650, 700). 

Može dobro da se natovari, poteže dobro i na niskim i na srednjim obrtajima, dobra putna brzina, trpi greške početnika, ekonomičan, pouzdan, nije osetljiv na loše puteve, ...! Univerzalni motor. 

Ja sam sa mojim (dok sam ga imao) prešao predivnih 60.000 km (uglavnom u dvoje i sa koferima) i nigde me nije izdao.

Bar za prvu sezonu ne bih preporučio nešto teže, jače i skuplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

 

Definitivno sam odustao od velikog motora, a gledacu da kupim neki od 600-750cc koje ste predlagali (inace visok sam 183cm, posto su neki pitali, tako da mi malo visi motori odgovaraju). 

 

U svakom slucaju, hvala vam puno na savjetima i prijedlozima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
1 hour ago, bokibd said:

Super sto te ne mrzi da ovoliko pises ali ja i dalje ne znam kakve to veze ima sa mojim postom. :stabre:

Sto da me mrzi u BG-u kisa nema voznje :) napisao si da su "protiv bmw-a svi koji ga nisu posedovali ili vozili bar jedan dan". Meni to zvuci kao vlasnik BMW a misli da ustvari svi zele da imaju BMW al nisu u mogucnosti pa ga "kude". Pokusavam samo da ti kazem da ima ljudi kojima taj motor nije interesantan zbog sve te elektronike, znam ljude kojima je ruzan, a cenu ne treba ni komentarisati jer to je atack na zdrav razum, mada je to izgleda moda sa svom potrosackom robom.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

A ako si baš zapeo za motor od 1000ccm ,Honda Cbf 1000..,odličan touring,koji može da vozi svako,brzo se vozač prilagodi,nije prejak,a opet nije preslab.. ,strašno povozljiv i manevrabilan... Bmw,zašto skup? Pa brend,brend uvjek skup..,da se dobro vozi,vozi..,da ne troši puno,ne troši..,udoban,naravno..,al isto tako skup,skup za održavanje,zahtjeva gomilu specijalnih alata, a kvare se kao i svi drugi...,u nekim slučajevima i više..,a neki,obično malo stariji,pouzdaniji od ovih novih!! 

 

Ne kažem da neću nekad imati nekog..,volio bih probati i boxer i njihovu četvorku,al stvarno kad budem imao viška novca!! Ne volim precijenjene stvari.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 99 postova
  • Lokacija: Srem
Pre 7 sati, GixxerK6 je napisao:

 

Sekundarno gledam da li je motor lep ili ima boju koja mi se sviđa, to je za one koji gledaju sa strane a ja to ne vidim dok ga vozim niti me tada to zanima.

 

Meni je lepota primarna stvar. Zaista ne bih mogao kupiti motor i voziti ga a da mi se njegov izgled ne svidja, bez obzira o kom kvalitetu se radi. Mora imati onaj šmek, da ti cini zadovoljstvo i u vizuelnom aspektu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne bih ulazio u problematiku zvanu crno dete kao ni zvanu bmw. Pitanje mi je zazvucalo simpaticno jer je evociralo uspomenu na moj pocetak koji je slican tvom pa dadoh sebi slobodu da pred svima iznesem to bez ikakvog srama ili ti blama. I ja sam gledao po Tubu trazeci bilo kakve informacije ali pre 15 tak godina to je bilo jos u povoju. Pitao "iskusnije" i "starije" bajkere, kao i ti, za neki savet. Kao i dan danas to se svodilo kao i u onom filmu :"Vidis to desno, to ti je gas, to u sredini kocnica ... u ostalom vozi iza mene i gledaj sta ja radim". Stigla nova masina, 750cc. Dok se cekalo carinjenje dodjoh u radnju sav ponosan , jedva cekajuci da uzjasem i da novi night rider zajezdi poigravajuci se sa tim motorom, Boze moj, kao i druga vecina bajkera sto sa ulice sto sa klipova kojih sam se nagledao za dva zivota.

Kad sam seo na motor i samo ga odigao sa copave, progutao sam knedlu, noge mi se odsekle. Kroz glavu mi je poput munje proletela misao sve sam pazljivo gledao, slusao al niko mi ne rece da sedim na 200 i kusur kg. ! Jer misljenja sam da je u zivotu kao i u onoj pesmi : " Sve je lako kad si mlad..." ! Sa nabijenih 44 godine nema sansi da se ova gvozdjurija tako obara kao sto sam gledao na klipovima ! Motor registrovan ceka u radnji da ga preuzmem. Odlazem to od nedelje do nedelje, skupljajuci hrabrost za taj cin. Kad sam najzad u glavi prelomio, isteram ga iz radnje, Nedelja je bila. Nema saobracaja, tada III bulevar, gore, dole. Nisam presaltovao dalje od 3 brzine, mozda nekih sat vremena kad sam se vratio u lokalni kafic da se pohvalim prijateljima. Usao sam bled ko mrtvac, do gaca mokar od znoja, kolena klecaju. Na pitanje : " Iiii ? Kako ide ? ". Bez vazduha kratko odgovorih: "Jebem ti sunce, sta je ovo !? U sta se uvalih !"

  • Sviđa mi se 11
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
0cf96558a56b-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Transalp XL 650 uvoz CH, 2000. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 56000 km, Paraćin. Cena 2.650 € - Motori - Polovni Automobili

 

Vrvtn je potpuno besmisleno sto sam postavio ovaj oglas posto nemam pojma ni gde zivis, ni koliko para hoces da potrosis, ni sta zelis da kupis, ali meni se ova TA tako svidjaaaaa...   :ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Strom 650. Nisam ga licno imao, ali mislim da je idealan odabir snage, velicine, voznih karakteristika pa i cene. A sto se tice supruge , u pravu su ljudi , sacekaj malo. Ima vremena , imam mnogo vise godina od tebe pa tek nameravam da prelazim kilometre , tako da za vas ima jos mnogo godina uzivanja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
2 hours ago, stilgar said:

Sto da me mrzi u BG-u kisa nema voznje :) napisao si da su "protiv bmw-a svi koji ga nisu posedovali ili vozili bar jedan dan". Meni to zvuci kao vlasnik BMW a misli da ustvari svi zele da imaju BMW al nisu u mogucnosti pa ga "kude". Pokusavam samo da ti kazem da ima ljudi kojima taj motor nije interesantan zbog sve te elektronike, znam ljude kojima je ruzan, a cenu ne treba ni komentarisati jer to je atack na zdrav razum, mada je to izgleda moda sa svom potrosackom robom.

 

Kolega opet pogresno citiras. Napisao sam da u 90% slucajeva protiv bmw-a pricaju oni koji ga nisu posjedovali. To ne znaci da svi koji nisu imali bmw pricaju lose za njega. Ni da svi koji su ga imali pricaju dobro za njega.

Uopste nisam ulazio u to da li je to los ili dobar motor. Da li je skup,jeftin,pouzdan,nepouzdan. Samo sam iznio cinjenicu sa skoro svih moto foruma.  I ne, nisam vlasnik bmw motora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
4 hours ago, Alekre said:

Što da ne, BMW dođe kad središ većinu stvari u životu. Kada se ostvariš se poslovno, porodično i lično. Neko ima pravo da bude i od njega se očekuje da bude pomalo arogantan. No dobro, da ne offujem :D Malo vas peckam da se pobijete pa da gledam :P

Velicina coveka je da ima sve gore nabrojano, a da ne bude arogantan, obicno su arogantni oni koji su do tih uspeha stigli precicom. 

 

BMW-The Ultimate Driving Machine, odoh do wc-a, proteralo me...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja