Jump to content

Moto Zajednica

Koji motor da kupim? Zasto je BMW toliko skup?!

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav svima,

 

Ja sam novi u ovom svijetu i tek treba da kupim motor. Znaci nemam nikakvog iskustva, pa sam se zato i prijavio na forum, da nesto naucim i da se posavjetujem.

Planiram da kupim touring motor (Honda CFB 1000, Kawasaki s1000sx, Yamaha Super Tenere, Suzuki 1250fa, BMW 1200 Rt ili sl.), ali ne mogu da razumijem zasto je BMW toliko skup. 

Znaci isto godiste sa puno vise predjenih kilometara je duplo skuplji od bilo kojeg drugog modela.

Trazio sam po interentu neke statistike (jer vjerujem brojevima, a ne reklamama) i pored svega nadjem i ovo:

--------------------------

In 2015, Consumer Reports National Research Center surveyed more than 11,000 riders who purchased 12,300+ new motorcycles between 2008 and 2014. 

The Consumer Reports Top 5 Most Reliable:

Yamaha/Star (11% failed)
Suzuki (12% failed)
Honda (12% failed)
Kawasaki (15% failed)
Victory (17% failed)

In the survey, nearly half of German BMW owners said their bikes had a serious problem or needed repair after four years. Ducati’s failure rate came in at 33%, only slightly ahead of BMW. 

--------------------------

 

Ako neko ima racionalno objasnjenje volio bih da ga cujem od iskusnih bajkera. Nisam mlad imam 45 godina i vozim automobil 22 godine. Posjedovao sam automobil BMWa e90 (platio ga preko 10.000 Eura), starog 6 godina i nisam imao gore auto. Na njemu sam izgubio 5000Eura (pucao mi lanac 2 puta u 2 godine), kasnije sam nasao na internetu da im je to serijski problem.

 

Osim toga, koji od nabrojanih motora je po vama favorit, tj. koji je najbolje da kupim...

 

Unaprijed hvala svima koji mi daju odgovor...

 

Pozdrav,

Bakir

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Dobrodosao, ubaci u razmatranje Fjr1300, Versis 1000. Od gore ponudjenih glas za s1000sx.

A zasto je Bmw najskuplji? Pa, svi ga zele... Statusni simbol. Kome je bitnija upotrebna vrednost, on kupi Ktm super adventure 1290r. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
5 hours ago, bakirc said:

Ja sam novi u ovom svijetu i tek treba da kupim motor. Znaci nemam nikakvog iskustva, pa sam se zato i prijavio na forum, da nesto naucim i da se posavjetujem.

Planiram da kupim touring motor (Honda CFB 1000, Kawasaki s1000sx, Yamaha Super Tenere, Suzuki 1250fa, BMW 1200 Rt ili sl.)

Ja sam isto nov (dve decenije pauze), krenuo sam sa 125ccm, sada sam na 600, a voleo bih nešto veće, ali bi bilo pametno dodati koju godinu iskustva pre 1000+ ccm :)

 

Polovan motor je pouzdan onoliko koliko je održavan. "Bubice" su prethodni vlasnici otklonili, ili su dodali nove :) Kako god okreneš, održavanje je ključni faktor, pa bi tako trebalo i birati, osim ako imaš mogućnosti da kupiš nov.

 

Meni je za oko zapala Honda ST 1100 (1300) Pan-Europian - nekako sam naklonjen Hondi.

Pratim temu, i mene interesuje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
Pre 6 sati, bakirc je napisao:

Ja sam novi u ovom svijetu i tek treba da kupim motor. Znaci nemam nikakvog iskustva, pa sam se zato i prijavio na forum, da nesto naucim i da se posavjetujem.

Ovo ti je pametan potez, a kad malo dublje uđeš u problematiku lista  motora će ti se smanjiti a možda i promijeniti.

 

Pre 6 sati, bakirc je napisao:

Planiram da kupim touring motor (Honda CFB 1000, Kawasaki s1000sx, Yamaha Super Tenere, Suzuki 1250fa, BMW 1200 Rt ili sl.),

Prvi motor pa veliki i težak turing motor... :stabre:. Možda malo postepenije ući u priču.

 

Pre 6 sati, bakirc je napisao:

ali ne mogu da razumijem zasto je BMW toliko skup. 

U tvom (i mom) životnom dobu "sigurna investicija", rejting , prestiž i još štošta utiče i kreira želju kupca. BMW sve te elemente jako dobro gađa i uspjeva vlasniku da stvori osjećaj zadovoljstva i dobre kupovine (bar na neko vrijeme ;)). R1200RT je sjajan motor ali (gotovo)slično zadovoljstvo i iskustvo u posjedovanju i vožnji, ali za mnogo manje pare nudi i ostatak sa liste ali za mnogo manje para. 

Mala paralela:

Ima jeko dobrih cipela za 120-130 maraka ali dosta nas mjerka i one od 250 i čekamo da ih snize na 170 pa ih kupimo. Zašto?...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre sat vremena, sashac je napisao:

Pa skup je jer kad ga vozis. ne moras da mases kolegama.:takoje:(to su oni jadnici sto ne voze bmw).

Nesto si ti druze ovdje obrnuo. :stabre::lol3:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Moj glas isto ide Hondi ST. bilo koje godiste i bilo koja verzija.

 

I moras biti svestan da su sve to veliki i teski motori i za nekog ko ulazi u svet motora nije najbolji izbor za prvi motor.

 

BMW bi preskocio zbog visokog poreza na prestiž :)

  • Sviđa mi se 3
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Vrednost bilo koje robe (dali je na prodaji ili ne) odredjuju kupci.

Sto je trazenija to se vise vrednuje do mere kada nema cenu.  

Prost primer u nasoj okolini je automobil marke Golf.

Ako nikog ne interesuje naravno da cena ide dole. Sto ne znaci generalno nema losih kvaliteta. Samo nije popularna, moderna.

U jednoj emisiji TOP GEAR Jeremy Clarkson je objasnjeno da kada u tanjir povracke stavis znak BMW, istu mnogi zele da plate.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Posto si nov u moto svijetu radi objektivnosti i potpune informisanosti treba da znas da protiv bmw-a u 90% slucajeva pricaju oni koji ga nikada nisu posjedovali a u dosta slucajeva ni vozili makar jedan dan.

P.s. ne prozivam nikoga, pricam uopsteno. Da se neko slucajno ne osjeti prozvan.

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Kupis koji ti se svidja,ako na forumu nadjes resenje svaka cast,ovde svi mi pricamo o onom koji posedujemo.

Ja imam GSA i ZX6R, velika razlika tako da treba preskociti uporedjivanje. BMW vozim kada treba da uzivam u voznji sa zenom. Kada planiram sam krug od stotak km onda se osedlava NINJA. Posto si pomenuo auto bmw,ja i njega imam,tj e91. I evo godinama nikakvi problemi sem redovnog servisa. Tako da kod polovnog motocikla obratiti paznju na odrzavanje predhodnog vlasnika. "Sedi i vozi" ne postoji, moraces nakon kupovine bar nesto da cacnes. Ne vidim bmw kao neki statusni simbol,problem je sto ljude zulja kada kupis nesto sto vecina nije u mogucnosti i sam tim postajes predmet zlih jezika. Sve se kvari,nista nije vecno. Visoka cena ne znaci da se nece kvariti

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Dijamant je samo kamen koji bi prackom ispalio samo tako u neku patku u bari..

Medjutim neko drugi bi baru popio da dodje do istog.

Kriterijumi.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

U moto priču se ulazi postepeno. Bez obzira na godine života važne su godine staža na motoru. Mnogi bajkeri su ranije ili kasnije (što je češći slučaj), posle puno godina vozikanja završili na većem i jačem motoru turing ili slično. To su po pravilu i skuplji motori, a to su u BMW odavno prepoznali, i ponudili pomoću jakog marketinga (servisna mreža, veliki moto skupovi, promocija, sajmovi...) kvalitet i dizajn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Што неко рече, сви причају и хвале оно што имају.

Прво треба да знаш колико пара имаш и желиш да потрошиш на куповину, онда колико ти је доступно одржавање (што је по мени касније најважније),  а најпре зашта ти треба мотор.

И испред свега, не пореди вожњу кола и мотора, твоје искуство у колима само може да ти помогне да препознаш и предвидиш потенцијалну опасност, а што се тиче вештине управљања - у школу се иде од првог разреда НЕ одмах на факултет (говорећи о јачини справе)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Nisam siguran da je pravilo za svaki model ali određeni brendovi ugrađuju premijum komponente i to se vidi iz aviona i to je ona što diktira cenu. Ne vozim BMW ali verujem da je to razlog.

Mene kada zainteresuje neki motor (mada sam ja mnogo daleko od početnika, znam šta hoću) ja prvo gledam kočnice, suspenziju napred/nazad, točkove, volan i okvirno donesem zaključak kakav bi to motor u vožnji mogao da bude jer performanse jedne komponente treba da prate i drugu komponentu i obično je to tako.

Ako nije onda ideš na aftermarket delove tamo gde škripi.

Pre nego da probaš motor pročitaš testove o performansama motora da i to znaš okvirno.

Sekundarno gledam da li je motor lep ili ima boju koja mi se sviđa, to je za one koji gledaju sa strane a ja to ne vidim dok ga vozim niti me tada to zanima.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Posle desetak promenjenih motora iskristalisali su se moji zahtevi - da me dupe ne boli posle vožnje. Zato vozim bmw.

 

To... i što ne moram da se javljam kolegama :lol:

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Ja se javljam svima, a najradije dekicama od 100tinu leta na apencima 14, 16, 18... Njima bre to najviše znači  :) 

posle danima smaraju babe kako im se javio kolega na velikom motoru.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
20 minutes ago, PremieRacing said:

Ja bi rekao kao da zima još nije prošla... Bakir baca patkice  :moto3:

Početnik, tek se učlanio na forum i slučajno zaboo epsku bjb dilemu - bmw vs zemlja izlazećeg sunca...

Crno dete :neznam:

  • Haha 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 14 minuta, Singularitet je napisao:

Početnik, tek se učlanio na forum i slučajno zaboo epsku bjb dilemu - bmw vs zemlja izlazećeg sunca...

Crno dete :neznam:

Ja ga odmah prepoznah,pa ubacih komicno sarkastican komentar...da izazovem dalje komentare...uvek upali,vec dosadno...:yamaha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
2 hours ago, bokibd said:

Posto si nov u moto svijetu radi objektivnosti i potpune informisanosti treba da znas da protiv bmw-a u 90% slucajeva pricaju oni koji ga nikada nisu posjedovali a u dosta slucajeva ni vozili makar jedan dan.

P.s. ne prozivam nikoga, pricam uopsteno. Da se neko slucajno ne osjeti prozvan.

kolega nije bilo pitanje zasto je BMW los,  nego zasto je toliko skup :)

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
51 minutes ago, stilgar said:

kolega nije bilo pitanje zasto je BMW los,  nego zasto je toliko skup 

Kolega, a gdje sam ja napisao da je los? Napisao sam da protiv bmw-a pricaju uglavnom oni koji ga nisu imali.;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja