Jump to content

Moto Zajednica

Ko drugi nego bajker!

Recommended Posts

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N

Moram da podelim pricu, a ujedno (u slucaju da posecuje ovaj forum) i da se zahvalim kolegi bajkeru koji mi je sacuvao auto od pauka danas. U svoj guzvi nisam ni stigao da se propisno zahvalim.

 

Elem, parkirao sam se van obelezenog parking mesta na trotoaru kod porodilista u Nisu. Trotoar na kome sam se parkirao je dovoljno sirok da se dva auta mimoidju pa, premda nikome ne smetam (i stiker 'trudnica u autu'), sam mislio da nece biti problema ako ga ostavim na par minuta dok odem u porodiliste. Premda u blizini, osim porodilista, nema apsolutno nicega -- jasno je iz kog razloga ljudi ostavljaju auto tu...i zasto je blizina istog bitna.

 

Posle mozda 5-6 minuta sam cuo neku galamu i decko na (ja mislim) beverliju je dosao do dvorista porodilista i obavestio prisutne da goveda planiraju da odnesu auto pa se vratio do pauka i prozivao ih zbog mesta na kome sakupljaju automobile.

 

Inace, nemam pojma kako su tako brzo dosli. Ja kad sam istrcao, stajali su iza mog auta i verovatno cekali vreme? Mozda 3 minuta ili tako nesto? Kad sam odlazio su pokusavali da mi slikaju auto?!

 

Da je momak na motoru samo nastavio svojim putem i nijie uradio ono sto je uradio, ja verovatno ne bih stigao pre nego sto zapocnu podizanje auta i tako bi mi krunisali ionako usranu nedelju punu stresa. Tako da: hvala druze!!!

  • Sviđa mi se 23

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Lepo je kad se pročita ovako nešto, daje nadu da ipak nije sve crno u ovoj našoj dragoj Srbiji. Dobro je dok još uvek postoje takvi ljudi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Sta je lepo? Sto kolega bajker raspravlja sa radnicima parking servisa sto oce da odnesu auto koji je parkiran na trotoaru? Da je otiso na parking pa malo peske do porodilista ne bi bilo problema. Po naslovu teme mislio sam da je kolega dao nekom krv pa sad prima zahvalnost.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Zbunjen 2
  • Tužan 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ja sam danas na auto putu kod naplatne rampe Vrcin video auto u zaustavnoj traci sa probusenom zadnjom gumom. Iza automobila parkiran motor i kolega u opremi pomaze i popusta srafove od tocka automobila. E to je prava pomoc i divan gest.

Parkiranje po trotoaru,gde je znakom zabranjeno ne podrzavam bez obzira ispred koje ustanove se parkira.

Ni jedan wc nije daleko ako se na vreme krene.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N
2 hours ago, stilgar said:

Sta je lepo? Sto kolega bajker raspravlja sa radnicima parking servisa sto oce da odnesu auto koji je parkiran na trotoaru? Da je otiso na parking pa malo peske do porodilista ne bi bilo problema. Po naslovu teme mislio sam da je kolega dao nekom krv pa sad prima zahvalnost.

Nije to poenta. Iako je sakupljanje auta na tom mestu proseravanje, ja jesam napravio gresku. Ali poenta je to da mi je pomogla nepoznata osobza samo zato sto je to smatrala moralnim. Sto se mene tice, taj decko je ljudina.

 

Elem, meni ne bi bio problem da pesacim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Just now, Henri Kinaski said:

Nije to poenta. Iako je sakupljanje auta na tom mestu proseravanje, ja jesam napravio gresku. Ali poenta je to da mi je pomogla nepoznata osobza samo zato sto je to smatrala moralnim. Sto se mene tice, taj decko je ljudina.

 

Elem, meni ne bi bio problem da pesacim.

kolega, nista licno, nekad je bilo da kad parkiras na tako nekom mestu, upalis sva cetri zmigavca, bila je tolerancija 15 minuta, al niko te nije ni jurio jer nije bilo ovoliko automobila ko danas i nekako je tadasnja milicija bila tolerantnija, a nije bilo ni P od parking servisa. Sad samo dodju u neku ulicu (parking servis) iscrtaju kvadrate opale brojeve na ulici i proglase za zonu i naplacuju parkiranje. Mene je ustvari zbunio naslov "ko drugi nego bajker" pa sam mislio dao krv na licu mesta, skocio u ladnu nisavu da spase dete, a ono samo frka oko parkiranja pa sam se malo razocarao :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
5 hours ago, zemunac72 said:

Ja sam danas na auto putu kod naplatne rampe Vrcin video auto u zaustavnoj traci sa probusenom zadnjom gumom. Iza automobila parkiran motor i kolega u opremi pomaze i popusta srafove od tocka automobila. E to je prava pomoc i divan gest.

A automobil nije vozila prsata plavusa? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: MT-07

Ovo je lokacija u pitanju:

 

staticmap?center=43.3155926%2C21.9103518
WWW.GOOGLE.RS

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

Parking par metara niz ulicu. Jedan sat je 37din. Prekoputa placeni parking 50din. A i ako nisi hteo da platis prekoputa je stadion sa svojim parkingom koji je besplatan i mozes da stanes gde hoces.

 

Ali ne, ti si hteo automobilom da udjes u porodiliste samo da je moglo.

 

I meni se zena porodila pre godinu i nesto, decembar, prvi sneg, minus. Parkirao sam prekoputa na privatnom parkingu. Presao prekoputa sa zenom i malim u kolevki. Platio 50din i otisao kuci.

 

Sramota.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Aj sad, stvarno pretera sa ovim tabloidnim naslovom.

Inače, koliko god je takva pomoć tebi dobrodošla, znaj da ti nije pomogao.

Živim uz bolnički krug i dobro su mi poznati odgovori tipa “samo na minut”, “nemam gde da parkiram”, “samo da sačekam bolesnu tetku”, “evo da istovarim nameštaj za dnevnu i dečiju sobu” i sl, a ja stojim na izlazu iz garaže sa detetom u kolima i besnom ženom na suvozačevom mestu, čekam da se uključim u saobraćaj. Stvarno mi dodje da pustim suprugu ponekad na takve, ali mi ih “dodje” žao. Prodju mi kroz glavu naslovi: Došli zbog bolesne tetke, a onda nećete verovati šta se dogodilo! pa se izkuliram.

Taman se uključim kad me dočeka red ovih što misle da je auto parkiran kad u traci staneš i uključiš sva četri migavca. “Pa možeš da prodješ!!!”, nema veze što prelaziš punu liniju. Znaš kakva relaksacija u slalom vožnji! Mada, iskreno, još više me opušta ta slobodna procena na trotoaru, ono “ostavio sam dovoljno mesta”!

Eto, u zdravlje dete, pa kad kolicima prolaziš pored takvog koji je ostavio “dovoljno” prostora, seti se da se istreseš na ovog što vozi beverly jer je sprečio da te “preko džepa” nauče kako se parkira.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N
7 hours ago, dabome2112 said:

Ovo je lokacija u pitanju:

 

staticmap?center=43.3155926%2C21.9103518
WWW.GOOGLE.RS

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

Parking par metara niz ulicu. Jedan sat je 37din. Prekoputa placeni parking 50din. A i ako nisi hteo da platis prekoputa je stadion sa svojim parkingom koji je besplatan i mozes da stanes gde hoces.

  

Ali ne, ti si hteo automobilom da udjes u porodiliste samo da je moglo.

 

I meni se zena porodila pre godinu i nesto, decembar, prvi sneg, minus. Parkirao sam prekoputa na privatnom parkingu. Presao prekoputa sa zenom i malim u kolevki. Platio 50din i otisao kuci.

 

Sramota.

 

Ako ima mesta 'par metara niz ulicu', sto si ti u sred decembra - po snegu i minusu - sa zenom i detetom prelazio ulicu i otisao na parking stadiona? 2 od ta 4 parking mesta koja si okacio su zatvorena kamenjem. Dalje niz ulicu (iako meni vec daleko za hitnu situaciju) je glavni ulaz bolnice a tu se parkiraju i po kolovozu.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: MT-07

Ja ne znam koliko je u tvom slucaju situacija bila "hitna" s obzirom da niti se poradjas niti si doktor pa da hitno intervenises.

 

U mom konkretnom slucaju kada sam dosao mesta sa te strane su vec bila zauzeta. Pa sam ja parkirao prekoputa na privatnom parkingu 10 koraka dalje gde uvek ima mesta. Decembar, zenu i dete pominjem da bi istakao koliko je zanemarljiva distanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1850 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Kolega Henri zaomije, ali viste pogresili,svesno ste parkirali na trotoaru i time prekrsili zakon nase napredne drzave.Momci u pauku su u pravu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N
2 minutes ago, dabome2112 said:

Ja ne znam koliko je u tvom slucaju situacija bila "hitna" s obzirom da niti se poradjas niti si doktor pa da hitno intervenises.

Situacija nije toliko bila hitna u smislu urgentnosti, ali je distanca bila vrlo bitna.

No, iako imam tebe da mi procenjujes sta je koliko i kada hitno ili bitno...ili sramota; zaustavicu se ovde sto se te teme tice. Veruj mi na rec - ili nemoj. Nije cak ni toliko bitno zbog konteksta moje originalne poruke.

 

Najblize mesto na tom parkingu je 50 metara najkracom linijom (u slucaju da se odlucim da krenem dijagonalno preko kolovoza) dalje od mesta gde sam se parkirao. Jeste 10 koraka ako hodas na stulama. No nismo bili spremni i u mogucnosti da izvodimo cirkuske tacke u tom trenutku.

Uostalom, nisam imao pojma ni da je taj parking u upotrebi kada nema nicega u Cairu premda je uglavnom skroz prazan. Mislio sam da je najbliza alernativa 'negde oko stadiona'. Pa gde ubodem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N
3 minutes ago, cezarpa said:

Kolega Henri zaomije, ali viste pogresili,svesno ste parkirali na trotoaru i time prekrsili zakon nase napredne drzave.Momci u pauku su u pravu

Jasno. To sam i napomenuo. Rekao sam da sam napravio gresku. Ali ne mislim da sam se bahato parkirao (ometao ikog, zatvorio traku, prilaz, prolaz, ulaz, izlaz, trotoar, pesacki, znakove itd). Kao sto rece ovaj lik, 10ak metara ispred su obelezena (ili bila nekada obelezena) mesta.

Nisu morali tu da dizu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Gde Vi odoste, ne radi se u ovoj temi o tome da li je neko napravio prekršaj, već da je neko reagovao i obavestio. Po Vašim osudama kolege, neću da ulazim u to da li je u pravu ili nije, jer to i nije postavljeno pitanje ovde, mogu da zaključim da bi ste bili vrlo srećni da ga je odneo pauk. A isto može da se dogodi i Vama sutra, razmislite o tome

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

@Henri Kinaski Iako sam ti dao ˝plusić˝ na prvobitnu poruku, tj. više je taj plusić usmeren na kolegu sa skuterom koji je, eto, hteo da pomogne da ova naša država ne ubere još koji harač na brzinu... Ali, nemoj sada da se brecaš na ostale u temi koji ti skreću pažnju na to da nisi smeo da parkiraš na trotoar. Svima nama se vrlo često žuri i svima je hitno kada pođu u porodilište (razlozi su manje-više uvek hitni :) ), ali to ne daje za pravo da se parkira bilo gde. To da li si ti ostavio ˝dovoljno˝ prostora je odredio Parking Servis kada je (kao što i sam kažeš) uklonio mogućnost parkiranja na tom mestu, jer su verovatno procenili da nije pogodno da se tu vozilo parkira, tako da (bez uvrede) nije na tebi da procenjuješ da li je to mesto u redu da se parkira auto ili ne... 

Zamisli samo kada bi se svi sjatili u porodilište (jer im je, jelte, hitno) pa tako ostavili auta po trotoarima, ulicama, ispred vrata porodilišta...itd...a sve pod izgovorom - ˝Pa ima mesta da se prođe˝... Na šta bi onda to sve ličilo...? 

Ok, shvatili smo poentu teme...ima kolega bajkera koji još uvek misle na druge i drugima čine dobro delo i to je lepo... Samo da se ti nisi tako pokušavao opravdati, sve bi bilo (manje-više) ok... ;) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki ER-6N
21 minutes ago, ThePainkiller said:

Iako sam ti dao ˝plusić˝ na prvobitnu poruku, tj. više je taj plusić usmeren na kolegu sa skuterom koji je, eto, hteo da pomogne da ova naša država ne ubere još koji harač na brzinu... Ali, nemoj sada da se brecaš na ostale u temi koji ti skreću pažnju na to da nisi smeo da parkiraš na trotoar. Svima nama se vrlo često žuri i svima je hitno kada pođu u porodilište (razlozi su manje-više uvek hitni :) ), ali to ne daje za pravo da se parkira bilo gde. To da li si ti ostavio ˝dovoljno˝ prostora je odredio Parking Servis kada je (kao što i sam kažeš) uklonio mogućnost parkiranja na tom mestu, jer su verovatno procenili da nije pogodno da se tu vozilo parkira, tako da (bez uvrede) nije na tebi da procenjuješ da li je to mesto u redu da se parkira auto ili ne... 

Zamisli samo kada bi se svi sjatili u porodilište (jer im je, jelte, hitno) pa tako ostavili auta po trotoarima, ulicama, ispred vrata porodilišta...itd...a sve pod izgovorom - ˝Pa ima mesta da se prođe˝... Na šta bi onda to sve ličilo...? 

Ok, shvatili smo poentu teme...ima kolega bajkera koji još uvek misle na druge i drugima čine dobro delo i to je lepo... Samo da se ti nisi tako pokušavao opravdati, sve bi bilo (manje-više) ok... ;) 

Jasno. Nisam kompetentan da tumacim ili preispitavam saobracajna pravila ili rad parking servisa sa tehnicke ili pravne strane. Ja sam ciljao na moralnu/eticku stranu.

Ta recenica se vise odnosila na post @Urban Cruiser zato sto je u meni prepoznao nekog sa upitnim izgovorima dok blokira saobracaj. Valjda sam pokusavao da se opravdam i napravim razliku izmedju bahatog i jednostavno nelegalnog parkiranja. Oba losa i nelegalna, ali...barem ne podjednako losa :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

I onda po temama ide pljuc po Srbiji, harači, ovo - ono, nikad mi nećemo biti zapad...

 

Tačno, nećemo biti zapad. Prvi komšija, kolega, bajker, ko god, bi na keca sam zvao komunalnu službu da diže vozilo i nema tu mesta proceni, sivoj zoni, nečem između. Na zapadu. Prosto - ili je po propisu ili nije. Tačka.

 

S druge strane bzvz sad mlatiti po kolegi Henriju Kisindžeru. Ko nije grešio nek prvi baci kamen.

Meni dizali kola. Više puta. Masno plaćao otkup i bio besan na sebe. Samo na sebe jer moram znati bolje.

 

Lično biću srećan kad svakom za prekršaj dignu kola. Kad bajker prijavi. I mene. I za sve druge gluposti, dako se ikad uteramo u red.

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Naslov za novine:

Ko drugi nego bajker

Ispod manjim slovima:

Nećete verovati kad ovo pročitate

A u tekstu :

1.Automobilaš je nepropisno parkiran.

2. Pauk zakonski dolazi da ga odnese.

3. Bajker a možda i nije nego samo vozi Beverly ( možda čak i pozajmio od druga) diže dreku i galamu i spašava nepropisne automobilaše. Motiv?

a) mrzi pauke ne može očima da ih gleda.

b) osveta ( i njemu su na istom mestu digli pa zato i vozi beverlija)

c) voli da čini dobra dela ( normalno ono što on smatra da jesu)

d) znao je da će se o ovome pisati na forumu pa zato i čini dobro delo ( konkurs za medalju)

————————-

Molim zaokružiti ,možda dodati :)

 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Nigde svojim postom nisam postavio pitanje opravdanosti tvog parkiranja. Ali sam naveo nekoliko “opravdanja” koje svakodnevno čujem. Nisi jedini koji “ostavlja dovoljno prostora”, to sigurno.

Ako hoćeš da pomogneš trudnoj ženi da izadje iz kola, popne se uz stepenice i sl, a da svojim postupcima ne ometaš druge, saobraćaj ili kršiš zakon, ti idi taksijem.

Daj dobar primer svima kako treba da se radi, a ne da pravdaš ono što ne treba.

Skuteraš je reagovao prilično “normalno” u datim uslovima ove zemlje gde je većini “preko glave” harača države, ali greši koliko i ti.

Da nema dovoljno parking mesta oko bolnica i drugih ustanova, nema. A nije normalno nigde u svetu da se parkira pred porodilištem. Da nije baš normalno da žure da dižu ispred porodilišta, a ne ispred raznih kafića i restorana, nije. Nema ni policije da kažnjava gomilu bahatosti po ulici jer “glasači ne smeju da se diraju”.

Ali sve to ne daje nikome pravo da ne poštuje zakon ili da se bezobzirno ponaša prema radnicima “parking servisa”.

Grešim i ja, ali koliko god su te greške “ljudske, razumne”, krijem to kao “zmija noge”.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja