Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Exactly kit 60cc problemi

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Sprint Exactly

Pozdrav skuterasi,
imam sitnih problema sa agregatom nakon promene klipa na 60cc?
Uradjen je kit na 60cc stavljen klip, 44mm. Sve je novo stavljeno, ali se desava sledeci problem,
motor kad je hladan "trokira" da jedva krene i ne moze da predje 30km/h, dok posle nekih 400-500m mučenja prokine i ide sve do 55-60km/h i tu stane, gasa jos ima, cuje se da vrti ali ne ubrzava. Sve ostalo je serijsko.
Sve to "radi" BEZ dizne za vazduh i bez filtera, kad se vrati filter bude jos gore a sa diznom da ne govorim..
Bio sam kod majstora, probali smo i sa drugacijom duznom za vazduh, drugom iglicom za gorivo ali bez rezultata.
Na slikama je problematicni karburator pa ako ima neko raspolozen da me posavetuje sta da radim, koji da uzmem, 17.5mm ili neki drugi jer ja vise nisam pametan :zbunjen:
Skuter mi ne treba za trke i da trosi kao tenk, nego pristojno da ide i da iskoristim tih 60cc

 

 

IMG_4543.JPG

IMG_4546.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Koja je to dizna za vazduh?

 

Ovo je koliko vidim Teikei karb...to i Honda ugradjuje, ako nisu radili srpski prsti po njegovoj unutrašnjosti, nema tu šta da zeza.

Za početak bi trebalo da ste 100% sigurni da je u redu dihtovanje motora...semerinzi, dihtunzi, usis.

Ovako na daljinu, trebalo bi probati i sauh....radi li. Prvenstveno dal' dovoljno zatvara...tj. tako na hladno da se vidi jel' dovoljno izašao.

Da se vratimo na sam karb. Sve naravno mora da bude ispravno i čisto. Ventil (iglica) da zatvara dovod na zadatom nivou, ispravan šiber i igla u njemu, dihtovanje poklopca i tela sauha se podrazumeva.

Ako se već neko nije igrao sa centralnom diznom (proširivao je), za kit veće zapremine bi trebalo da bude veća ( od originalne). Otprilike za 3-5 brojeva...negde ide i do 7.

Auspuh isto može da bude problem...i još par stvari.

Nije kitovanje samo 4 šrafa i skuter poleće 200 iz mesta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Samo BMW e39 520i :-)

Nesto tu ne stima..Cim on nema onaj sraf za stelovanje smese i ne moze sa filterom da radi,neko se tu zezao sa glavnom diznom ili necim drugim..

Svi ti skuteri traze fabricki filter kao i motori normalno..cim ne moze da radi sa fabrickim filterom vazduha onda je problem do karba najcesce..

 

I da,zamenom klipa  tj. dizanjem kubikaze na 60 ili 70 ccm ne dobija se puno veca krajnja brzina,vec se dobija veca snaga,bolje vuce i lakse nosi dvojicu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Sprint Exactly

Prekontrolisao je on celu mašinu, kaže da je sve u redu što se tiče mašine Saug sam nov stavio prosle godine pred kraj sezone jer je stari pukao i ostao zaglavljen pa sam jedva to iščupao..

Karburator sam nosio na servis kod drugog "majstora" koji je navodno ekspert za to, naplatio mi, očistio ga i od tad niko ne moze da ga nasteluje..on tvrdi da se pojeo do te mere da ne nemoguce ustelovati ga. Tek kasnije sam nasao da mi je menjao sve dizne na njemu.

Auspuh je detaljno očišćen.

Ja znam da jednom nisam vratio kućište filtera kako treba, motor je mumlao sve dok nisam skontao sta je i vratio ga na mesto, zbog toga mi je cudno sad da hoce da ide samo ako nema filtera i dizne.

Karbubator kako se meni cini nema nikakvih oštećenja osim na dnu lončeta od lošeg goriva.

Sta mislite koji karburator bi bio dobar da zameni ovaj?

IMG_4556.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Sprint Exactly

Nazalost je tako, "ocistio" ga u ultrazvucnoj kadici i rekao da je pojeden karb i da ne moze da se nasteluje, zbog toga hocu nov da kupim i jos nesto oko prenosa da izmenjam kako bi to radilo kako treba.

Koje opruge lamele da uzmem i koju centralnu na ovih 60cc?

Fabricki karburator kao ovaj na slici iznad je 17.5mm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja