Jump to content

Moto Zajednica

Мотори који се најбрже/најспорије продају

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Београд Калуђерица
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Гледајући старе огласе приметио сам да се одређени мотори брзо продају (КЛЕ, ТА, Стром) док неки дуго стоје у огласима(овде на форуму). Питао бих искусније чланове који су променили више мотора за искуства са продајом, које моторе су релативно лако продали а са којим су имали потешкоћа. Видео сам по огласима моторе који нису скупи али сам добио савете искуснијих да ћу касније тешко продати тај мотор када га превазиђем и постане ми досадан. Пошто тек улазим у мото свет рачунам да ћу променити неколико мотора па не бих волео да се заробим са неком машином коју нећу моћи дуго да продам. Исто тако ме занима како могу да знам колика је реална вредност мотора, пошто по огласима видим доста различитих цена за исти мотор. Јасно ми је да се разликују по опреми и одржавању, али док сам читао тему где је @Biker-Boy тражио себи мотор, видео сам да човек зна колика је реална вредност мотора, чекао је и на крају нашао то што тражи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

najteže se prodaju motori sa realnom-nediranom kilometražom.Pošto je prodaja novih motora stala pre 10 godina a uvoze se uglavnom oni us srednjim godinama biće uskoro sve sami starci a sa smanjenom kolometražom.Evo recimo moj primer.Ja kad bi hteo da prodam motor verovatrno ne bi uspeo jer svugde po forumu ima njegova kilometraža.Znači ako hoćeš da prodaš piši što manje o svom motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Tako je kako je kod nas,vole ljudi da na satu piše što ma je pa makar i sami znali da je to nemoguće. Iako bi logično bilo da se lakše proda motor sa realnom km. jer znaš tačno koliko je prešao kod nas ipak nije tako a pogotovo to važi za automobile. Sad tržište smo malo (i financijski ne baš jako)a motora uvezeno mnogo pa ni jedan se ne prodaje lako i narav o još dosta drugih stvari utiče kao što je prvo stanje i izgled motora pa dali su servisi dokumentovani,dali je vlasnik ( ja vozila koje prodaje neko ko nije vlasnik odmah preskačem). I da ako neko brzo proda motor to baš ne znači da se svi takvi motori prodaju lako.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Po mom skromnom misljenju, motoristika je cisto bacanje para, pitaj bilo kojeg ozbiljnog motoristu, i trebas se pomiriti s tim, i to je tako, ali jbg kad nesto volis i ispunjava te, lepo se osecas dok vozis jebe ti se za pare,

na SVAKOM motoru sam izgubio nekoliko stotina evra, i to je minimum, kupis motor, sredis ga, to kosta kolko kosta, vozis ga par godina, dosadi ti, ili skontas da ti ne odgovara i prodas ga uglavnom za manje nego sto si ga kupio, ili zabetoniras cenu pa ga prodajes 3 godine... sto je po meni glupo, ako hocu da idem dalje, da imam drugi motor, necu da gubim vreme sa trenutnim, skines malo cenu i prodace se.
Moj savet ti je da uzmes ono sto ti se vozi, jer svrha motora je da uzivas u njemu a ne da stalno kalkulises koliko si izgubio ili nisi i sta ces posle, sustina je da si tek usao u moto pricu i svakako ces promeniti nekoliko motora sigurno dok ne nadodjes na to kakav motor uopste zelis i kakav ti odgovara, a vremenom se i prohtevi menjaju, prvo hoces ovo, pa posle ono, pa ovako pa onako, i to je normalno, svi smo prosli kroz to, treba vremena i iskustva da se ti parametri iskristalisu.

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Po mom mišljenju, najlakše se prodaju motori koji su u fabričkom stanju. Znači, da nije farban, sečen, varen, prepravljan i slično. Takođe sam primetio i jedan paradoks, a to je da oprema, koja ide uz motor, kada god sam ga kupovao, računa se u cenu i prodavac je stalno napominjao, a kada sam prodavao motor, kupcima nije bilo toliko bitno šta motor ima od opreme, ma koliko ja ponavljao šta od opreme dajem uz motor, njima je bilo bitno da manje plate motor, po cenu da svu opremu i skinem...e sad, možda su to samo bile takve situacije, ali sam to primetio na par mojih trgovina.

Cenu nekog modela najlakse oceniš na oglasima. Izvučeš neki model koji ti je zapao za oko, uporediš sve cene sličnog godišta tog modela i ona koja je u sredini, a bliže najjeftinijoj varijanti u oglasima, to ti je otprilike realna cena za taj model tog godišta... Opet napominjem da prodavci jako vole da opremu stave u prvi plan i da naspram nje formiraju neke više (čak i nerealne) cene motora...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Najlakše se prodaju motori (i automobili) koji važe da dugovečne, koji se lako i jeftino poprave...srbovanjem, kinezarijama i sl. To su mahom sve sprave iz prošlog veka za koje ima i ponešto polovno, ako baš mora.

I šta sad? Svi da vozimo šta može da se proda? Ubi nas sirotinja i neznanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sve se proda kad se hoće prodati. Ako ne uspevas prodati motor jer je veća cena, iako ta cena možda nije velika u odnosu na neke druge zemlje i iako taj motor u poredjenja sa drugim motorima vredi možda tu veću cenu..istina je da tvoj motor nije tai drugi motor sa kojim ga uporedjujes a niti živiš tamo gde su veće cene.

Imaš dve opcije, povuci ga iz prodaje ili prilagodi se tržištu, pa će se prodati. Prodavcu je ovo možda gorko za čuti dok će se kupci sloziti. A bez kupaca nema trgovine. Utešno za prodavce je sto će nakon prodaje i oni postati potencijalni kupci :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Savan je izneo suštinu.

Činjenica je da svaka roba ima svoga kupca a da cena zavisi od trenutne ponude i potražnje.

Iz mog ličnog iskustva, kod vremešnih motocikala (koji su najčešće u opticaju) oprema ne utiče značajno na cenu, ali definitivno utiče na prodaju. Kupac poznavalac će se pre opredeliti za motor koji ima rolbarove, nosače kofera, utičnicu, povišen vizir, itd, nego za ogoljenu varijantu u sličnom mehaničkom i estetskom stanju, ali ako ne mora da izdvoji više novca.
Donekle je to i realno, jer tu opremu ugradjujemo zbog sebe a ne zbog prodaje i kod motora od 1000 do 2000 eura teško će se vratiti kroz cenu.

Kod dosta mladjih primeraka je i kalkulacija je drugačija, tu sve igra ulogu.

E sad, ako prodavcu naleti mlad i neiskusan kupac, koji većinu dodataka i neće koristiti nema nikakvih pravila, tu nikakva oprema ne igra ulogu...

Bar su moja skromna iskustva takva - setih se kako sam kupio svoj prvi ozbiljniji motor. Želeo sam da sva prilagodjavanja odradim sam, kako za čime dodje potreba... Pogrešio sam što se finansija tiče, izašlo me značajno skuplje, ali nisam pogrešio što se iskustva tiče, svaki zamenjen šaf mi je pričinio lično zadovoljstvo.

Kada sam prodavao kupcu sve to nije bilo bitno, što sam i razumeo...

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Drugi paradoks sam primetio, cene se u zadnjih 5 - 6 godina za mnoge modele gotovo nisu ni malo promenile.

2014 sam svog TA prodao za 1400 eura. Sada burazer traži isti model i gotovo je nemoguće naći dobar motor za navedeni novac (a za tih 5 godina su morali nešto preći)...

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ali stvar je prosta, mnogo pameti ne treba, situacija na tržištu je takva kakva je, uzmi ili ostavi. Po meni je pogrešna kalkulacija koliko će taj motor vredeti sledeće sezone. Za te starije motore ti niko ne može garantovati tržišnu vrednost, kupuješ ono što ti treba i voziš dok ti odgovara. Kad dodje vreme za zamenu prodačeš ako propratiš tržište .

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Ma batali to razmisljanje sta ce biti kad bude,eto i sam si rekao da se KLE proda brzo.I sta sad ti se na primer losis na r-ove,a kupices KLE zato sto ces ga brze prodati-nema nikakve logike,kupis nesto zbog svog zadovoljstva i sta ima veze ako za par godina izgubis neku kolicinu novaca,bitno je da si uzivao i da te nije masina izdala.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Znaci ako imaš sad tu xyz sumu za motor i imaš mogucnosti da je zarobis na Neku godinu u taj motor, onda nemaš puno da razmišljaš koliko ćeš dobiti nazad tada i koliko će to biti umanjeno. A logično je da bude umanjeno jer je stariji motor, prešao više, istroseniji.

Mislim da je bitnija stavka kako da u tih 2-3 godine ili koliko god već budes vozio taj motor, da nadjes šemu kako ćeš da zaradiš i odvojiš kintu za doplatu za novu makinu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

  Mogu da razumem ako je zbog nekog posla ili nekih dešavanja neko prinudjen da kupi motor pa da razmišlja kako će ga se lakše "rešiti" kad ne bude potrebe za istim ali da neko kupuje radi zadovoljstva a već razmišlja o prodaji...gde je tu zadovoljstvo??? Istu filozofiju ima i jedan moj drugar kada sam ga pitao zašto je kupio baš Pasata, odgovor je bio "zato što se najlakše prodaju..."

  Moj iskreni savet je da ako ne možeš kupiti to što će ti pričinjavati zadovoljstvo onda bolje ne kupovati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ja sam bandita kupio za 1200, ulozio josh 1400 (bez rega) u opremu i milion sati rada, prodao ga za 2150...(sto je za bandita iz 1996, budimo realni - bas dosta para, ali i dokaz da ljudi hoce da daju i dosta vise od prosecne cene ako znaju sta kupuju)...imao sam tri poziva vise informativne prirode, cetvrti poziv je bio - hocu da vidim - video -izvadio kintu...

momak koji ga kupio za 2150 ga sledece godine prodao za 2100, bez dinara ulaganja u njega (sem rege)...

sad opet kupujem i kupujem i kupujem opremu za vmaxa, i opet znam da necu vratiti deo toga, ali sta cu, to je jace od mene, volim da pravim kako meni odgovara...

tako da ima i nas kupaca koji znamo da cemo kao prodavci izgubiti ulozeno, tj zna da necu moci uracunati svu cenu dodatne opreme u cenu kad budem prodavao...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Nema tu pozitivne matematike ali sve to postaje irelevantno kad sedneš na taj motor i uživaš.I nije to bitno samo za motor,bilo koje stvari koje čine čoveku zadovoljstvo se ne mogu meriti novcem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 956 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

na kraju, prosli motor (Suzuki GSF600 MK1 - Bandit) je bio iz grupe "lako se prodaju", vaze za neunistive, hvaljene uljare...trenutni motor (Yamaha VMax 1200 Full Power) mislim da spada u kategoriju suprotnu banditu...jeste da je potpuna ikona, motor sa karakterom, legendaran, i da mu se veliki postotak moto populacije divi,ali kontam da ce veoma veoma mali procenat tih ljudi da se odluci da ga poseduje...no mene ta cinjenica nije sprecila da ga kupim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kada sam prodavao prethodni motor, Suzuki V-Strom 1000, sa gomilom opreme, besprekorno odrzavan, sa resenim stromovim bubicama, dobro poznat u moto populaciji...oglasio sam u novembru, povremeno spustao cenu misleci da je do toga, do jula je doslo tacno 0 (nula) zainteresovanih da pogleda. Bilo je nekoliko nebuloznih poziva i predloga za zamenu i nakon svega, motor je kupio moj poznanik bez gledanja (nije poznavao motor od ranije), samo smo se preko telefona dogovorili sta da skinem od opreme i cenu spram toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Najgore se prodaju italijani pa bmw motocikli na ovom forumu. Kinez ce se pre prodati od bmw-a .Ovo ce jednom biti oldtimer moto zajednica japanskih motocikala. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 7 sati, laca je napisao:

Moje misljene je da se najgore prodaju Harley Davidsoni.

Saglasan.Vole da ga mrze ljudi koji nisu ni prosli pored njega.Kakvih sam se gluposti naslusao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Nisu to paradoksi,vec je to mentalno stanje,u skladu sa nemastinom.Vole ljudi dzabe pa to ti je.Opremu gledaju u fazonu-ko te jebe sto si je stavljao.Slazem se ako su to neki kineski koferi i ostala sranja.Ali kad je izuzetno skupa oprema,pri tome nova,ne moze tako da se posmatra.Ljudi mesaju babe i zabe.Najbolje je skinuti bukvalno sve od opreme,i prodati motor.Zatim prodati opremu.:takoje:Najteze se prodaje motor koji se ne proda...Ja mogu i reci da je tako i za fazera,jer ima r1 agregat od 150 konja,pa ga se ljudi plase za touring varijantu(pice).A onaj ko hoce 150 konja,kupi r.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
Pre sat vremena, dvlns je napisao:

U Srbiji nemas nikakav problem samo ako kupujes skupo i prodajes jeftino

i imaš tetku u Kanadi :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja