Jump to content

Moto Zajednica

SUZUKI GS 550 L

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Lukavac, Be i Ha.
  • Motocikl: Suzuki GS 450 L

Moj je GS 450. Ja prilicno zadovoljan, jedino je malo zimogrizan pa kad je hladno trazi malo vise vremena da se ugrije ali nikakav problem svakako pusim pa onda cigareta je mjera :) Imas moj tekst o njemu u podforumu Vozili smo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Gledao sam ovakav model ranije, po meni veoma lep kruzer. Tvoj primerak izgleda veoma ocuvano, plus ovakvo sediste, mugu zamisliti kakvu udobnu voznju ima. U zdravlju da se vozis. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ako je ovaj motor iole normalno odrzavan onda ces se navoziti...

Ja vozim 450L, dva cilindra i veoma sam zadovoljan.

 

EDIT: Ako dobro vidim onda je tvoj TSS sa 4 ventila, jos bolja varijanta.

Daj jos neku detaljniju sliku.

Promenio član Sr3ck0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Nenadmasan agregat ....pravi pogodak u to vreme suzukija a jedino sto je hteo da popije malo ulja ali nije zabrinjavajacu jer fabricki je sa prilicno velikim zazorima...ulje voli malo gusce i nikako ne full sintetiku..promeni gumice ventila i miran si dugoooo km.Trazi zagrejavanje na mestu prvih 5 minuta bas zbog velikih zazora a kao skoro i svaka uljara.Kocnice ne bas sjajne  sto je donekle i normalno za klesta iz tog perioda.No i to se donekle kompezuje sa kvalitetnijim plocicama....Nisin,naprimer

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Moj za 2000km nije potrosio ni gram ulja, lampicu gasi na verglanju, dobro malo je gusce trenutno u njemu. Jedino mislim da mi je sada povecao potrosnju goriva ali servis karburatora nije skoro odradjen. Trebace mi uskoro nove plocice i ne bi bilo lose proveriti ventile. Inace ventili se steluju plocicama kod mene, nasao sam vece u auto servisu za japance pa sam nasao ko moze precnik da im smanji. Debljina ne sme da se menja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
On 18.9.2019. at 8:48, štampar je napisao:

Ово сам још негде приметио у некој теми,морам те подсетити да грешиш.

 

''уљара'' је једино Сузуки 750 ГСХР 750 као и ГСХР 1100,мотоцикли којима за хлађење помаже уље из картера које циркулише око цилиндра,(принцип преузет са америчких војних авиона из Другог Св.рата)

Ти су мотоцикли имали већу запремину уља у картеру,мислим 3,7 литара и правили су се у периоду 1985 - 1992-а.Кад се појавио  ГСХР 750 је изазвао праву малу револуцију својим фабричким перформансама (и до тад невиђеним техничким решењима попут хлађења уљем и рам од Ал)

 

Поменути у теми ГС550 је класично ваздухом хлађен.Као и још маса мотоцикла који се погрешно називају ''уљарама''...

To je prijatelju definitivno ULJARA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Sa ovakvim volanom se proizvodio 1983 godine. Ostala godišta su imala klasičan volan (po tipu vešanja)

Inače po slikama u dobrom stanju, u zdravlje da se voziš, i čuvaj ga, redak je model ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, štampar je napisao:

То је пријатељу дефинитивно ваздушно хлађен мотоцикл,већ сам написао шта је ''уљара'' и зашто се тако назива.Не мораш да ми верујеш,мени свеједно шта ко мисли  :zdravo:

 

 

Ne mora verovati ni tebi nego svojim ocima, a moze da pokaze i nama -hladnjak ulja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
pre 11 minuta, štampar je napisao:

:D

Грешиш и ти синко,(хладњак уља имала је нпр.и моја Лаверда 1200ТС али то је ипак ваздушно хлађен мотор)

 

''Уљара'' је само ГСХ 750Р као  и ГСХ1100Р

 

 

 

 

Ma to je uljjara  i kraj !:)

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 14 minuta, štampar je napisao:

:D

Грешиш и ти синко,(хладњак уља имала је нпр.и моја Лаверда 1200ТС али то је ипак ваздушно хлађен мотор)

 

''Уљара'' је само ГСХ 750Р као  и ГСХ1100Р

 

 

 

 

Ne rece ja to nego uljara mora imati hladnjak ulja a vazdusara kao u vasem slucaju moze i ne mora.

I to ulje koje hladi motor mora osloboditi toplotu, negde. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
11 minutes ago, štampar said:

... 5 litara ulja koje je osim za podmazivanje služilo i za hlađenje....

 

Ulje u SUS motoru UVEK služi (i) za hlađenje. Bez obzira da li je agregat hlađen vazduhom ili vodom, uz primarnu funkciju podmazivanja, ulje ima i funkciju odvođenja toplote (hlađenja). U zavisnosti od konstrukcije motora, režima vožnje i vrste ulja, ulje absorbuje 15 do 30% toplote generisane sagorevanjem i frikcijom.

Hladnjaci ulja postoje i na motorima sa vodenim hlađenjem, samo su dimenzije hladnjaka male (veličine filtera za ulje).

 

Uljara je popularan naziv za Suzukijeve modele gde je efekat hlađenja uljem bio pospešen hlađenjem potiljka klipa (ako ima čelo, onda ima i potiljak :)) raspršenim uljem uz pomoć brizgaljki.

 

 

1 hour ago, srbenda said:

Ma to je uljjara  i kraj !:)

 

I tiganj je uljara ako to prija tvome (trb)uhu. Ja preferiram svinjsku mast :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
34 minutes ago, štampar said:

Узгред речено кад већ тупимо око тог хлађења колико је уље хладило моторе са ''сувим картером''?

 

+- Isto kao i sa "mokrim". Tank za ulje je ujedno bio i hladnjak za ulje. To što kolena radilice nisu bućkala ulje u karteru i time ga raspršivale po stublinama i klipu je kompenzovano boljom toplotnom provodljivošću ulja koje je dolazilo iz tanka jer je sadržavalo manje gasova pa mu je i toplotni kapacitet bio veći.

Malo improvizujem sa odgovorom (priznajem :D) ali intuitivno osećam da nisam promašio temu  :)

 

 

Edit:  Ovde se podrazumeva da je "suvi" karter konstrukcijsko rešenje. Ako probušiš karter, ulje iscuri pa on ostane suv, onda je efekat hlađenja uljem nula  :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV
On 20.9.2019. at 20:56, štampar je napisao:

:D

Грешиш и ти синко,(хладњак уља имала је нпр.и моја Лаверда 1200ТС али то је ипак ваздушно хлађен мотор)

 

''Уљара'' је само ГСХ 750Р као  и ГСХ1100Р

 

 

 

 

I modeli gsx-f 600,750,1100,banditi,inazume su uljare.Za razliku od R-ova duze su se zadrzali u proizvodnji,mislim do 2000 i neke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja