Jump to content

Moto Zajednica

Koja kaciga do 200-250 evra ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Fullface kaciga kao sto naslov kaze 200-250 evra.Koja je po vama najbolja,vasa licna iskustva...Trenutno posedujem Shark S900 kupljena pre neku godinu i nikome je ne bih preporucio(bucna i pri manjim brzinama,ispucala koza a nije puno koriscena,pumpica otkazala,dal sam5-6x napumpao,placena 28000dinara...katastrofa).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Do sad sam nosio 3 razlicita Scorpion modela, EXO1000, EXO1200 i EXO900, daleko od toga da je to losa marka ali u te novce se moze naci dosta kvalitetnija i pre svega tisa kaciga.

@steefanv i ja smo skoro uzeli na Helmet City, Shark Spartan Carbon, ja sam svoju platio 229 evra, dok kod nas carbon verziju ne mozes da pipnes bez 47.000din.


Ja sam za sad prezadovoljan sa kacigom, u XXL velicini tezi samo 1390g, suncani vizir fenomenalan, zadovoljavajuce tiha i ako vozim motor koji ima jako lose resenu aerodinamiku vizira pa stvara turbulenciju i lupkanje u kacigi kad se zatvori vizir (FJR1300), 4 zvezdice na SHARP-u. Mane po mom misljenju: vidno polje u perifernoj zoni bi moglo biti bolje i double D kopca mi nije funkcionalna.

Moj licni savet, prati FC Moto, Helmet City i E bay kleinanzeigen (polovne ali jako dobro ocuvane kacige i po generalno smesnim cenama, npr. Schubertha C3 Pro sam mogao da biram za 200 evra u top stanju)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S
Pre 1 sat, milos-v je napisao:

@Throttle Addict

A kako sa tih sajtova da dodje u srbiju?

Može, ali te oderu naši na carini. Jedino neki rodjak, poznanik da uzme tamo pa ti donese... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

У том ценовном рангу мој глас иде за HJC Rpha 10+ имао сам је једну сезону и био сам презадовољан,удобна,тиха,добра вентилација,аеродинамика одлична....Квалитет перфектан.Изашла је чини ми се прошле године HJC Rpha 11 тако да капирам да 10+ може да се нађе повољно.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
11 hours ago, milos-v said:

@Throttle Addict

A kako sa tih sajtova da dodje u srbiju?

Meni donosi drugar koji zivi u Becu, sa oba sajta sam porucivao i slao na njegovu adresu. On mi je to slao po autobusu ili ako dolazi ponese on. Svakim danom u 16h iz Beca krece autobus koji prolazi kroz NS i SA.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
3 hours ago, kingN1 said:

Meni se ne svidja što Hjc rpha 10+ ima samo 3 zvezdice na sharpovom testu

 

To uopste nije losa ocena, cak i jace marke imaju modele sa 3 zvezdice. Kolega sa doruma je skoro pao sa motora, nije ni osetio da je razvalio glavom od kamen...nije mogao da verujem dok nije video kacigu i to bas na potiljku. Inace je u pitanju Exo 1200 koja ima 3 zvezdice na SHARP-u, odlicno odradila posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

За сваку кацигу, уз звездице, пише и које зоне су колико заштићене. На пример РПХА 11 има бочне делове, слепоочнице слабије и отуд јој само 3 звезде.
Можда је тако и на тој, па је потиљак максимално заштићен?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Ja sam uzeo skoro Hjc i70 u Motolandu za 24 hiljade. Nasledjuje is17 koja je imala svih 5 zvezdica na Sharpovom testu. Ja sam bas zadovoljan, nije bucna, ima suncani viziru koji se spusta, pin lock i odlicnu ventilaciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Sve one su uglavnom sa prednje i zadnje strane maksimalno zasticene ,problem je deo sa obe strane(slepoocnice).Moje skromno misljenje je da treba kupiti kacigu prvobitno zbog ne daj boze a da li ona ima suncane naocare,pumpicu ili je naslikao Leonardo da Vinci je manje bitna stvar.Zivot na prvom mestu! Arai od 500+ evra moze da ima najbolje sundjere na svetu i kolor ali ako ima 3 zvezdice,ja je licno ne bih uzeo.Arai condor 260 evra sa 2 zvezdice ili Airoh mathisse RS 174 evra  - strasno!

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Кацига која улепшава моје лице је ХЈЦ ФГ СТ. Плаћена зимус, на неком попусту, 20.000 РСД. Свих 5 звездица, дречаво жута (или зелена, ко ће га знати, то је исто), сунчане наочаре, добра вентилација, удобна, дупла Д копча, пинлок.
Сматрам је добром куповином. Једина замерка је што делује као да ће полуге вентилације врло брзо да се разглаве. Не уливају неко поверење, али није смак света...

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Ima tu još jedna stvar, nije isto ako vozite r motor kupiti recimo turing kacigu. Ili još bolje vizite skuter od recimo 300cc a nosite r kacigu, smatram da neće biti maximalno funkcionalna kao kad vozite r motor jer na skuteru ne sedite isto kao na r-u. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

Nikada ne bih dao pare za kacigu a da je predhodno nisam probao. 

Ok .. ima nacina da se pazari "preko" za manje novca, sve moze da se resi na ovaj ili onaj nacin, ali pre probanja nikako. Potrazi  u svojoj okolini po radnjama ako vec odlucis za neki model, pa onda resavaj od "preko".Pozz..

@Throttle Addict  ja koristim Scorpion ADX-1 i zadovoljan sam.

No,  mnogo zavisi od namene , ko koliko vremena provede u voznji, grad- otvoreni put,leto-sva god. doba,stil voznje itd..,Moje misljenje:jee:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
On 5/8/2019 at 7:43 PM, Throttle Addict said:

To uopste nije losa ocena, cak i jace marke imaju modele sa 3 zvezdice. Kolega sa doruma je skoro pao sa motora, nije ni osetio da je razvalio glavom od kamen...nije mogao da verujem dok nije video kacigu i to bas na potiljku. Inace je u pitanju Exo 1200 koja ima 3 zvezdice na SHARP-u, odlicno odradila posao.

:takoje: sad mi stoji kao trofej na zidu da me podseca svaki dan...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
49 minutes ago, sixi said:

Nikada ne bih dao pare za kacigu a da je predhodno nisam probao. 

Ok .. ima nacina da se pazari "preko" za manje novca, sve moze da se resi na ovaj ili onaj nacin, ali pre probanja nikako. Potrazi  u svojoj okolini po radnjama ako vec odlucis za neki model, pa onda resavaj od "preko".Pozz..

@Throttle Addict  ja koristim Scorpion ADX-1 i zadovoljan sam.

No,  mnogo zavisi od namene , ko koliko vremena provede u voznji, grad- otvoreni put,leto-sva god. doba,stil voznje itd..,Moje misljenje:jee:

Bas tako, ali ponavljam dosta zavisi od motocikla, npr. Exo 1000 i 1200 su mi se odlicno pokazale na drugim motorima...

Kacigu nikako napamet porucivati, uvek je pre toga treba probati, kalupi se dosta razlikuju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Baš to se desilo prijatelju. Ukratko.

Isprobao kacigu. Legla mu kao da je za njega pravljena. Kažem mu kupuj odmah i ne filozofiraj. Imaš na rate, imaš garanciju, ali ne.

Našao on istu takvu na Ebayu . Ista marka, ista grafika, ista veličina. Iz Engleske. Nešto malo jeftinija. I naravno dobro mi predavanje održao.

Stigla kaciga za 4 dana. Nemoš vjerovat. Sretan on ko pas. Zove me da dodjem vidjeti. 

Sve ok. Izgleda odlično. Reko mu: De ti nju rodjo nabi na bundevu. Stavlja ju, a ono plop. Upadne bundeva ko kanta u bunar.  Šutim i čekam šta će reći. 

Kaže on: Znaš, koda mi se čini da je kao malo velika, ali nema veze. Izrezat ću komade spužve i obložiti ju iznutra i bit će taman. Bolje velika nego mala.

Samo sam rekao: Živio rodjo. Odlično.

Ima i dalje kad smo se krenuli voziti, ali da ne smaram.

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Da ne otvaram novu temu. Slican cenovni rang do nekih 30000 dinara.

Za oko su mi zapale

-Scorpion exo 510

-Scorpion exo 710

-AGV k3sv

 

99% voznje je po gradu, tako da me zanima vase misljenje o ovim kacigama.

 

Scorpion ili AGV?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja