Jump to content

Moto Zajednica

Novi motor ili ipak polovni

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima,

 

Nov sam na forumu, kupio bih motor A2 kategorije(do 35kw). Kako sam na oglasima našao samo jedan motor da mi odgovara koji ima prepumpanu cenu, počeo sam da gledam nove motore. Konkretno, motori koji mi se dopadaju su:

1. Yamaha r3

2. Kawasaki ninja 300

3. Kawasaki ninja 400

4. Yamaha mt03 

(redosled nije bitan)

 

Ninja 300, nema nova da se kupi. Na oglasima postoji Ninja 300 koja je 2016. Godište sa oko 8000 km i cena joj je 4500e. Za 1000e više ja mogu da kupim novu ninja400. 

 

Da li je preporucljivo cenkati se pri kupovini novog motora? Koliko su prodavci spremni da spuste cenu? Da li bi mogao neko da napiše neki savet vezan za spuštanje cene i/ili dobijanje dodatne opreme uz motor?

 

Unapred hvala svima na odgovorima! 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Ja kad sam kupovao nov motor bilo je u vreme sajma BG show.I na sajmu i u salonu u N.Sadu su tada za Honde davali 5% popust.Uvek možeš da pitaš dali postoji gotovinski popust.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Bio sam u slicnoj dilemi, samo za drugu vrstu motora.. Cena polovnih motora je takva da sam bio resen da kupim novi, medjutim tu dolazis do problema sa rokovima isporuke, gde opet naginjes ga polovnom.
Kada sam kupovao motor, receno mi je bilo da je rok isporuje kraj marta,pocetak aprila, medjutim, juce su mi poslali mail, da li sam jos uvek zainteresovan za motor za koji sam se raspitivao, trebalo bi da stigne za 2 nedelje, znaci kraj maja.
Tako da bi ja ako ne zuris kupio nov ili ako imaju na stanju to sto hoces, jos bolje, samo bi striktno trazio da mi se da datum pre ostavljanja depozita, a ne da mi prodje pola sezone u izgovorima o kasnjenju.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: MT-07

5500 za novu Ninja 400? Motori do nekih 7-8000e i nisu previse trazeni kao polovni. Jer kao sto i sam kazes doplati se 1-2000e i uzme se novi. Druga je prica za npr R6 koji je nov 12.000+e.

 

Iz licnog iskustva bih preporucio ti nov Yamaha MT-07 ili Kawasaki Z650 fabricki ogranicen na 35kw (ne znam da li Honda i Suzuki imaju tu varijantu). Vozis 2 godine, polozis za A i skines blokadu. Dobijes 55kw. Ostane ti jos godinu dana garancija. 2 u 1 motor za samo 1000e vise. Blokada nije elektronska (bar za MT-07). Na gasu je da ne moze do kraja da se povuce sajla (ima plocica) i neke gumice na usisu vazduha. Skida se vrlo lako. Cenim i da ce lakse posle da se proda ako ti se ipak menja.

 

Ako si se ipak uhvatio za R motor (posto je samo MT-03 naked sa tvoje liste) ja bih licno jurio polovnu Honda CBR500R staru nekoliko godina. Jer ces sigurno da prodas motor cim dobijes punu A dozvolu i uzmes neki od 600 kubika. Sumnjam da se isplati da novi vozis samo 2 godine i prodas jer kako izadjes iz salona mozes da se oprostis od 30% para koje si dao za njega.

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala puno svima na savetima.

Odlučio sam da zbog preporuke mnogih ipak gledam malo veće motore. Konkretno, gledam: Yamaha mt07. Ako uspem da sakupim pare nekako, uzecu nov. U suprotnom, ima na oglasima dosta polovnih.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja