Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki z750 zveckanje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Sad se cuje kako treba, tjst masina se ne cuje. Savet za proveravanje, sipao sam malo benzina i rukom zatvorio granu, i okrenuo je,odmah je pocelo gorivo da izlazi kroz pukotinu. Znaci od sad pre montiranja drugih dihtunga prvo provera grana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: Kawasaki z750s

mene zanima kako se steluju ventili ? Mislim da li mi treba samo onaj spijun takozvani sto se gura pod ventil? Ili mora plocice? Nisam otvarao nikad motor ma z750  . Ima skoro 50 000 km predjenih pa nebi bili lose da prestelujem.  A imam i jedan agregat kompletan sa 25 000 predjenih za rezervu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Koliko je meni poznato, špijun je za utvrđivanje veličine zazora, a pločice za dovođenje na potrebnu mjeru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
On 23.7.2019. at 12:22, Milos XLmoto je napisao:

mene zanima kako se steluju ventili ? Mislim da li mi treba samo onaj spijun takozvani sto se gura pod ventil? Ili mora plocice? Nisam otvarao nikad motor ma z750  . Ima skoro 50 000 km predjenih pa nebi bili lose da prestelujem.  A imam i jedan agregat kompletan sa 25 000 predjenih za rezervu

Špijuni (merni listići) služe za proveru zazora.
Ako se negde zazor ne poklapa sa standardnim specifikacijama, ide skidanje bregastih, pa se na tim ventilima gde zazor nije podešen, skida pločica, premeri se micrometrom, pa se uzima onoliko veća ili manja, koliko treba da bi se dobila prava mera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition
On 7/31/2019 at 12:23 PM, abarth_maniac said:

Ako se negde zazor ne poklapa sa standardnim specifikacijama, ide skidanje bregastih...

Ne znam odakle ti informacija da se skida bregasta za štelanje ventila. Gledao majstora kako mi je štelao ventile bez skidanja bregaste, tako da mi nije jasna ova tvoja konstatacija. Malo mi je sumanuto to, jer to onda povlači ponovno uzubljenje, gađanje mjera i repera za bregastu, i tako dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, castor said:

Ne znam odakle ti informacija da se skida bregasta za štelanje ventila. Gledao majstora kako mi je štelao ventile bez skidanja bregaste, tako da mi nije jasna ova tvoja konstatacija. Malo mi je sumanuto to, jer to onda povlači ponovno uzubljenje, gađanje mjera i repera za bregastu, i tako dalje...

Šta ti je tu čudno? To su osnovne operacije. Podešavanja zazora zavidi od načina kakve je konstrukcije razvod... Kod klackalica se podešava direktno. Kad bregasta direktno aktivira ventile, onda mora napolje. 

 

Klackalice su nešto bučnije i zahtevaju češći servini interval. Nisu naj rešenje za visoke obrtaje. Kod pločica, duži interval, manja buka ali veći posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Negde mora, negde ne mora skidanje bregastih kod zamena pločica ventila. Sve zavisi da li se pločica nalazi ispod šolje ili iznad. Kod starijih modela sa klackalicama nema nikakvog skidanja bregastih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Sve je jasno kod razvoda sa klackalicama da se štelovanje obavlja bez ikakve komplikacije. Ali pokretač teme vozi koliko sam zaključio iz potpisa Z 750 2009 gde su pločice ispod šolje pa mi ne beše jasno kako je moguće naštelovati ventile bez skidanja bregaste. Ni u fabrici to ne može.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
On 2.8.2019. at 17:57, castor je napisao:

Ne znam odakle ti informacija da se skida bregasta za štelanje ventila. Gledao majstora kako mi je štelao ventile bez skidanja bregaste, tako da mi nije jasna ova tvoja konstatacija. Malo mi je sumanuto to, jer to onda povlači ponovno uzubljenje, gađanje mjera i repera za bregastu, i tako dalje...

Informacija je iz service manuala, a i "sa terena". ;)

Mozda si prethodno imao GPZa npr, na njemu su klackalice pa ne idu dole bregaste. 

I naravno da mora da se uzubljuje ponovo nakon stelovanja. 

S obzirom da nisi bas siguran sta i kako, predlazem da nadjes majstora da resi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Bio u ovlašćenom servisu KMS Karlovac i proveo pored majstora cijeli dan dok je radio oko motora. Ni u jednom trenutku nije bilo bilo kakvog govora oko skidanja bregastih za štelanje ventila. Zato sam i rekao da je sumanuta ideja.

Da, u servisnom uputstvu piše da trebaju da se skinu i bregaste, ali je očigledno (za one koji imaju iskustva u tom poslu) da to baš i ne mora...

Za nevjerne tome mogu i slike da se postave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bregaste drze  dve konzole sa po 8 srafova (na Hondi cbr su npr 4 konzole posto bregaste imaju zupcanike na sredini)...

Veca je zajebancija nastelovati svih 16 ventila nego uzubiti i dovesti u fazu agregat...

I da se skida (na Z se skida) to nije nikakav problem....

 

Kontrola moze bez skidanja ali ako je nesto van tolerancija mora se bregasta skinuti!  Ona gura solju pod kojom je plocica...

Menjao sam dihtung ventil dekle pa uz put i kontrolisao, z750s iz 2005 god, moj bivsi :D

53199745_432421004194193_6234433755025506304_o.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Nemam snage da se natežem i ubjeđujem za ono što sam gledao svojim očima. U pravu si, samo mi je provjerio zazore i ubacio krep papir umjesto podloški. :care::care::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Cemu ovo drug? Ne natezemo se vec razgovaramo. 

 Ako postoji laksi nacin voleo bih da cujem ili vidim slike koje si ponudio, zato i postoji forum, da jedni druge naucimo nesto.

Ni ja ne pisem napamet, niti sam nekoga gledao kako radi.

Motore koje vozim sam sa svoje dve ruke rasturao, stelovao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition
5 hours ago, N.F.S. said:

Cemu ovo drug? Ne natezemo se vec razgovaramo. 

 Ako postoji laksi nacin voleo bih da cujem ili vidim slike koje si ponudio, zato i postoji forum, da jedni druge naucimo nesto.

Ni ja ne pisem napamet, niti sam nekoga gledao kako radi.

Motore koje vozim sam sa svoje dve ruke rasturao, stelovao...

Nisam mehaničar, ne razumijem se u potpunosti u sve mehaničke zavrzlame i prihvatam da mogu da pogriješim. Iz istog razloga i ne vjerujem svakome, pogotovu ne našim majstorima i iz tog razloga sam išao u servis u kome mogu da budem pored motora dok se radi sve što sam tražio. Tako sam i završio u KMS Karlovac i bio pored motora od 09:00 ujutro do 21:45 cijeli dan dok se radilo sve što sam ja želio i što je trebalo. U tom vremenu su i preštelovani ventili - zamijenjene podloške - dovedeni u fabrički zazor koji treba da bude, a bregaste nisu skidane. Kako, ne znam, očigledno Dario zna nešto što mi ne znamo. Slike kačim kad dođem kući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
46 minutes ago, štampar said:

Јеси стигао кући,ајмо слике које си обећао.:D

 

Волио бих да видим како је мајстор извадио штепсну а да није пре тога скинуо брегасту :stabre::neznam:

Mozda je nije skinuo, samo je malo podigao bregastu   :zvizduk:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Za cetvrti cilindar  (do lancanika bregaste) mora da je pod pravim uglom podigne kako bi prisao soljama... A ako vec lanac skida (znaci da je spaner vec skinut) zasto da je pridize kada je moze skloniti :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Au suncetijebem koja je to nauka... Evo svih slika sa servisa, bez preskakanja.

 

IMG-4564.jpg

IMG-4565.jpg

IMG-4566.jpg

IMG-4567.jpg

IMG-4568.jpg

IMG-4569.jpg

IMG-4570.jpg

IMG-4573.jpg

IMG-4574.jpg

IMG-4575.jpg

IMG-4578.jpg

IMG-4579.jpg

IMG-4580.jpg

IMG-4581.jpg

IMG-4582.jpg

IMG-4583.jpg

IMG-4585.jpg

IMG-4586.jpg

IMG-4590.jpg

IMG_4594.jpg

IMG-4595.jpg

IMG-4596.jpg

IMG-4597.jpg

IMG-4598.jpg

IMG-4599.jpg

IMG-4600.jpg

 

Kao što može da se vidi, skinute su ove konzole kako N.F.S. reče, ali znam da bregaste nisu skidane. Branko bio u pravu, očigledno postoji fora da se uradi sve, a da se bregaste ne skidaju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja